Reklama

Městské zahradničení

25.5.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Bydlet ve městě neznamená, že zahradničení pro vás není. I když nemáte domeček se zahrádkou neznamená to, že vám nemůže postačit balkon, předzahrádka či malá terasa v bytě. I na malém prostoru se dá vypěstovat vlastní zelenina, ovoce nebo čerstvé bylinky do vaší kuchyně.

Městské zahradničení

Správná příprava: Základ pro skvělou úrodu

městské zahradničení

Pokud jste se rozhodli pro městské zahradničení, je třeba si nakoupit vhodné nádoby pro pěstování, kvalitní substrát a další přísady. Nezbytnou součástí je také zahradnické nářadí, se kterým vám práce půjde od ruky a kvalitní hnojivo, pokud jej substrát neobsahuje.

 

Pokud přemýšlíte jaké zvolit nádoby pro výsadbu, pak pro vás máme pár tipů.

 

Bylinky a zeleninu můžete zasadit do plastových nebo proutěných květináčů, které jsou lehké a můžete je umístit na parapet případně zavěsit na zídku nebo umístit na zábradlí.

 

Ovocné dřeviny zase zasaďte do terakotových a keramických truhlíků. Stejně tak i okrasné dřeviny.

 

Co se týče substrátu vybírejte takový, který je vhodný pro dané rostlinky. Určitě také nezapomeňte koupit dostatek drenážní vrstvy na dno nádob.

Jaké stanoviště zvolit pro čerstvou zeleninu a bylinky

městské zahradničení

Pokud chcete pěstovat na svých terasách a balkonech čerstvou zeleninu a bylinky pak volte rajčata, papriky, ředkvičky, kedlubny, saláty či mrkve, které milují slunné místa. Jestli chcete pěstovat také bylinky máte nejvyšší čas si na výsev do truhlíků. Bylinky pěstované doma vyžadují častější zálivku. Pozor však, abyste to s vodou nepřehnali.

Kvalitní sazenice pro bohatou úrodu

městské zahradničení

Pokud jste zapomněli včas na výsev bylinek či zeleniny máte ještě možnost si vysadit předpěstované sazenice. Pozor však na správný výběr kvalitních sazenic, které jsou v dobré kondici a nejsou suché. Rozhodně nenakupujte sazenice v jakémkoliv obchodě. Ideální je prodejna, kde vám s výběrem pomohou a doporučí vám další nezbytnosti jako vodné hnojivo či truhlíky. Pokud potřebujete kvalitní sazenice pak navštivte zahradnictví nebo hobby market.

 

Zdroj fotografií: cuded.com, pixabay.com

Související články

Chystáte se na stěhování? Tyto 3 věci si stoprocentně promyslete!

Chystáte se na stěhování? Tyto 3 věci si stoprocentně promyslete!

30.5.2018 | PR článek | Tipy a rady

S nadsázkou řečeno, někdy je lepší vyhořet než se stěhovat. Ano, i takto hovoří známé ustálené spojení. Pravda na něm možná z malinkaté části bude. Je... Celý článek

Usnadnit si práci je nyní tak jednoduché!

Usnadnit si práci je nyní tak jednoduché!

26.5.2018 | PR článek | Tipy a rady

Dávno pryč jsou doby, kdy naše babičky praly prádlo celé rozvětvené rodiny na valše. Ruce rozmáčené, voda po chvíli studená a špinavá a ty bolesti zad... Celý článek

Užijte si slunečné dny v příjemném stínu zatahovací pergoly

Užijte si slunečné dny v příjemném stínu zatahovací pergoly

23.5.2018 | PR článek | Tipy a rady

Zatahovací pergola je schůdným stínícím řešením během slunných dnů. Hliníkový typ s posuvnou střechou má spoustu výhod oproti látkovým modelům. Absolu... Celý článek

4 tipy, jak oživit vaši lednici

4 tipy, jak oživit vaši lednici

21.5.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Připadá vám vaše lednice fádní? Okoukaná a už se vám nelíbí? Co ji dát trochu šmrncu. Když jde oživit starou a nemoderní kuchyňskou linku nebo stěny, ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii