Reklama

Modrá v obýváku, proč ne? Letos vládne tyrkysová

19.5.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Modrá je dobrá. Je to barva, kterou Goethe nazval „půvabným ničím“. Není těžké ji kombinovat, je nádherná a navíc v interiéru stále originální, jelikož není tolik obvyklá. Nebojte se experimentovat s touto barvičkou. My vás inspirujeme, jak ji zakomponovat do obývacího pokoje. Jaké jsou nejnovější trendy. A zmíníme i další tipy a rady!

Modrá v obýváku, proč ne?  Letos vládne tyrkysová

Bydlení v námořnickém stylu

obývací pokoj, modrá

Námořnický styl v nás evokuje pláž, moře, léto a dovolenou. Kdo by se nechtěla cítit jako na dovolené celoročně? Zařiďte si obývací pokoj právě v tomhle neotřelém stylu! Pro námořnický styl jsou typické pruhy. Ty se obvykle skládají z bílých a modrých. Modrá může být v odstínu blankytně modré nebo třeba v námořnické modři. Tyto pruhy poté zakomponujte do textilií v obývacím pokoji. Řeč je o záclonách, o potahu na gauči, případně o polštářích či dece, která se může válet na pohovce.

Kromě kusů nábytku či doplňků můžete zvolit v námořnickém stylu například tapetu. Netapetujte celé čtyři stěny, to by prostor opticky zmenšilo a mohli byste se cítit „jako v krabici“. Raději potapetujte pouze a jen prostor za pohovkou. Vertikální pruhy opticky zvýší váš strop a navíc jsou za pohovkou velmi praktické. Pokud se hlavou opřete o zeď, nezamastíte ji vlasy díky tapetě.

Pokud máte doma plovoucí podlahy a na koberce si příliš nepotrpíte, již kvůli tomu, jak těžká je údržba, drží se v nich prach, případně jste alergici, pak zvolte pouze kusový koberec. Ten položíte před gauč. Vaše nožky budou položeny na teplém huňatém koberci v modré barvě a navíc je to skvělý bytový doplněk.

Modrý obývací pokoj v minimalistickém stylu

obývací pokoj, modrá

Minimalismus si potrpí na jednoduchost. Říká, že doma nepotřebujeme toho příliš, vystačíme si s málem. Nechce přeplácaný interiér, kde by bylo příliš mnoho barev a vzorů. Volí onu krásu v jednoduchosti. Minimalismus si oblíbily také moderní interiéry. V tomto případě nebudeme mluvit o syté a výrazné modré, naopak o velmi světlounké, nijak vyzývavé baby blue. Můžete zvolit také světle modrou s kapkou fialové nebo do šeda. Je to ideální barva pro lidi, kteří příliš nemusí zářivé barvy, případně se barev v interiéru bojí.

Světle modrou můžete vymalovat místnost. Pokud byste zvolili velmi studený odstín modré, mohl by ve vás vyvolávat pocit chladu. Proto je lepší možností právě modrá s nádechem do fialova či šeda. Nábytek bude vypadat pěkně v klasické bílé barvě. Ta je jednoduchá, čistá a snadno k ní dokombinujete doplňky. K takové modré velmi dobře vypadá také hnědá barva. Ty dvě barvy k sobě zkrátka ladí! Proto se nebojte ani tmavého dřeva na nábytku. Na podlahu už jen zbývá položit huňatý kusový koberec v barvě bílé či světle modré.

Modrou můžete zakomponovat opět do textilií. Barevné gauče se v posledním roku těší velké oblibě. Jsou moderní a originální! Na vyzývavě oranžový gauč nemá odvahu jen tak někdo, ovšem světle modrounký je již více snesitelný a stále zajímavý.

Tento interiér bude vypadat moderně a přesto velmi příjemně, útulně a romanticky. Ideální kombinace.

Zdroj fotografií: houseofturquoise.com, theeverygirl.com, sawnailandpaint.com

 

Související články

Užijte si slunečné dny v příjemném stínu zatahovací pergoly

Užijte si slunečné dny v příjemném stínu zatahovací pergoly

23.5.2018 | PR článek | Tipy a rady

Zatahovací pergola je schůdným stínícím řešením během slunných dnů. Hliníkový typ s posuvnou střechou má spoustu výhod oproti látkovým modelům. Absolu... Celý článek

4 tipy, jak oživit vaši lednici

4 tipy, jak oživit vaši lednici

21.5.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Připadá vám vaše lednice fádní? Okoukaná a už se vám nelíbí? Co ji dát trochu šmrncu. Když jde oživit starou a nemoderní kuchyňskou linku nebo stěny, ... Celý článek

Řecký styl bydlení

Řecký styl bydlení

17.5.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

V dnešním článku se budeme zabývat řeckým stylem bydlení. Láká vás tento styl a rádi byste jej zakomponovali do vašeho bydlení? Pak se nechte inspirov... Celý článek

Svátek matek - čím potěšit maminku?

Svátek matek - čím potěšit maminku?

12.5.2018 | PR článek | Tipy a rady

Svátek matek, který letos připadá na 13. května, se poprvé slavil již v roce 1908. Za dobu od vzniku této tradice se stal již tradiční příležitostí, j... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii