Obývací pokoj ve třech stylech

2.9.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Momentálně je velkým trendem zařizování si bydlení v různých stylech. Tyto styly jsou nápadité a neotřelé. Nezapomeňte, že to jak bydlíte, je odrazem vaší osobností. Vyberte si ten styl, který vám nejvíce sedne. Inspirujte se našimi tipy, jak si zařídit obývací pokoj.

Obývací pokoj ve třech stylech

Obývací pokoj v duchu extravagance

obývací pokoj

Pokud si troufáte, pak zvolte styl extravagance. Tento styl se vyznačuje velmi zajímavými prvky. Každý kus ve vašem obývacím pokoji bude originální a nějakým způsobem zvláštní. V první řadě můžete začít u zdí. Na zdi použijte tapety, které jim dodají šmrnc. Velmi luxusně působí tapety černo-bílé s různými vzory a tvary. Tapety však nejsou podmínkou. Někdy je dobré zvolit pouze bílé zdi, ke kterým se bude snadno kombinovat nábytek.

Pokoji může dominovat extravagantní lustr. Do moderního velkého pokoje se hodí zavěšený honosný lustr s různými skleněnými doplňky. Ten by měl být umístěn ve středu pokoje, případně nad konferenčním stolkem. Samozřejmě, že jedno světlo nestačí. Vhodné je dokoupit různé podsvícení u poliček a stojací lampu, která může být v duchu extravagance. Nějaká zajímavá, velká, různobarevná.

Asymetrické prvky v nábytku jsou nádherné. Co takhle nějaké šikmo poskládané poličky a skříně? Zajímavé tvary a úhly jsou v tomto stylu vítané.

Nebojte se barev! Barevné gauče jsou trendy. Co takhle ve žluté, zelené nebo světle modré barvě? Stejně tak experimentujte i při výběru barvy nábytku. Není to tolik těžké zkombinovat, jak se na první pohled zdá.

Vintage obývací pokoj

obývací pokoj

Z moderna se přesouváme do starší doby. Mluvíme o vintage stylu, který se právě dřívější dobou inspiroval. Jistě si vzpomenete na zařízení pokoje vašich babiček. A právě v tomto duchu se bude ubírat tento interiér.

Mezi populární vzory tohoto stylu je cibulákový vzor, který můžete zakomponovat do doplňků. Ještě více oblíbený je vzor kytiček. Kytičky jsou krásné, zábavné a roztomilé. Tento vzor bude velmi pěkně vypadat na potahu gauče a křesel. Taktéž jej můžete uplatnit na závěsech či na stínidle stojací lampy.

Vsázejte na zdobené retro věci. Pěkně budou vypadat různé vázy na poličce nebo gramofon či psací stroj. Ke snazšímu kombinování volte bílý nábytek, který oživíte doplňky.

Minimalistický obývací pokoj

obývací pokoj

Jedním z velmi trendy stylů, který si naše místo v srdci mnoha lidí, je minimalismus. Minimalismus nechce vlastnit příliš mnoho věcí. Stačí jich pár kvalitních, s kterými bez problému vystačíte. Lidé se neustále obklopují věcmi, které vlastně ani nepotřebují. U tohoto stylu se řiďte pravidlem: hlavně nepřekombinovat.

Vše by mělo být jednoduché a čisté. Čistě bílý nebo černý nábytek bude vypadat skvěle. Na poličkách v obývákové stěně bude jen minimum doplňků. Pouze nějaké rostliny a rodinné fotografie v minimalistických rámečcích. Vyřaďte ze svého bydlení vše, co nepotřebujete.

Zdroj fotografií: unsplash.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak vybírat koupelnový nábytek

Jak vybírat koupelnový nábytek

18.9.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Zařizujete či rekonstruujete svou koupelnu, ale nevíte si rady? Pak jste tady správně. V tomto článku se dozvíte pár tipů a rad, jak si vybrat koupeln... Celý článek

5 tipů, jak si vyladit ložnici do posledních detailů

5 tipů, jak si vyladit ložnici do posledních detailů

4.9.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Ložnice sice zrovna není místností, kde se to hemží návštěvy. Není však na škodu si ji trochu vyšperkovat ke svému vkusu. S pár tipy a nápady, to půjd... Celý článek

DIY nápad: Origami obaly na květináče

DIY nápad: Origami obaly na květináče

1.9.2018 | StanislavaV | Tipy a rady

Máte doma spoustu pokojových rostlin v nevzhledných květináčích? Zkuste si na ně vytvořit krásné origami obaly z papíru. Jejich výroba není nijak drah... Celý článek

Netatmo představuje produktovou novinku - chytrý detektor kouře

Netatmo představuje produktovou novinku - chytrý detektor kouře

31.8.2018 | PR článek | Tipy a rady

Chytrý detektor kouře Netatmo rozšiřuje bezpečnostní portfolio společnosti o další úroveň ochrany domácnosti. V případě požáru chytrý detektor kouře s... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii