Pruhy jsou trendy

11.4.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Pruhy patří mezi vzory, které se na scéně držely, drží a držet ještě nějakou tu dobu budou a to ať už ve světě módy, tak ve světě designu bydlení. V tomto článku vás inspirujeme, kde využít tohoto vzoru, jak jej kombinovat a na co si dát pozor. Nebojte se proužků!

Pruhy jsou trendy

Proč zvolit právě pruhy

Pokud se přehnaných vzorů bojíte, pak jsou pro vás to pravé. Jedná se o jednoduchý design, který je ale přesto velmi efektní. Snadno se s ním kombinují i jiné vzory a barvy. Nemusíte být rozený designér, abyste to zvládli. Povětšinou se jedná o kombinaci pouhých dvou barev. Elegantně vypadá kombinace černé a bílé. Velmi oblíbená je tmavě modrá s bílou, která nám evokuje nádech námořnického stylu. Tloušťka pruhů je zcela na vašich preferencích.

Tapety s pruhy

Jednou z možností, kde pruhy uplatnit je vytapetovat s nimi pokoj. Nemusí to být ovšem všechny čtyři stěny. Postačí jedna stěna potapetovaná tímto vzorem. Může to být zeď za postelí v ložnici, za gaučem v obývacím pokoji nebo jako šmrncovní stěna v dětském pokojíčku. Zda to budou vertikální či horizontální pruhy je čistě na vašem vkusu, ovšem u nižších stropů bychom doporučovali vertikální, které opticky pokoj zvýší.

pruhy jsou trendy

Pruhy na koberci

Pokud máte plovoucí podlahu a koberce příliš nepreferujete, pak si můžete pořídit pouze jeden malý kobereček posteli v ložnici, pod konferenční stolek v obývacím pokoji nebo pro děti na hraní prakticky kdekoliv po celém bytě. Jistě ocení pro své zadečky trošku měkké podlahy. A právě tento koberec může být proužkovaný. Opět musíme zmínit benefity, jako je oživení pokoje, je to jednoduché a efektní a navíc se s ním dají snadno kombinovat další doplňky. Velmi pěkně budou vypadat například pruhy bílé se žlutými nebo různé odstíny červené.

pruhy jsou trendy

Pruhy na textiliích

Velmi oblíbený způsob dekorování bytu je zvolit poměrně obyčejný, jednoduchý nábytek, výmalbu i koberce a dokořenit poté bydlení doplňky. Ano, mezi doplňky se řadí například i záclony. Záclony budou velmi pěkně vypadat se vzorem vertikálních tlustějších pruhů. Například tmavě modré v kombinaci s bílými navodí efekt řeckého stylu bydlení. Trošku vášnivější jsou pak pruhy červené nebo fialové. Jemný nádech má barva baby pink (neboli světle růžová) či baby blue (neboli světle modrá) – ty se hodí nejen do dětských pokojů.

pruhy jsou trendy

Kromě záclon takto můžeme oživit i povlečení, prostěradlo a povlaky na polštáře. Slaďte svou ložnici do proužků. Vypadá to luxusně, a přesto je to minimalistické. Polštáře na pohovce pak povlečte do povlaků s pruhy, abyste jej oživili. Přes gauč taktéž můžete přehodit takový to potah či pouhou deku. Bude to navíc praktické, jelikož potah kdykoliv můžete hodit do pračky a vyměnit.

Samozřejmě pruhy můžeme vidět i na dalších elementech, jako jsou lustry, taburety, židle a menší dekorace (rámečky…).

Zdroj fotografií: yatzer.com, wallsneedlove.com, decorpad.com, bashinteriordesign.com, notonthehighstreet.com

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Chytré hračky pro chytrá zvířátka

Chytré hračky pro chytrá zvířátka

12.4.2018 | PR článek | Tipy a rady

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. A svému nejlepšímu příteli dopřáváme jen to nejlepší. A čím vším mu dnes můžeme zpříjemnit jeho psí život? Celý článek

Co s velikonočními vařenými vajíčky? Tyto 3 skvělé recepty!

Co s velikonočními vařenými vajíčky? Tyto 3 skvělé recepty!

31.3.2018 | PR článek | Tipy a rady

Sešlo se vám doma mnoho velikonočních vařených vajíček, která však nejste schopni na posezení sníst? Co s nimi tedy dělat, když se na ně nechcete pouz... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii