Stoly i stolky do vaší domácnosti, aneb 4 skvělé tipy

27.7.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Stoly a stolky jsou nedílnou součástí každého interiéru. Objevují se v obývacím pokoji, kuchyni, jídelně, dětském pokoji i pracovně. Správným výběrem stolku nebo stolu můžete dotvořit celý vzhled interiéru. Jak na výběr stolků i zajímavý DIY nápad si můžete přečíst v tomto článku.

Stoly i stolky do vaší domácnosti, aneb 4 skvělé tipy

Správný materiál pro stoly

stoly a stolky

Nejlepším materiálem pro stoly je masiv. Je velmi odolný, jeho povrchová úprava může být matná nebo lesklá. Masivní stůl nám tak může sloužit dlouhá léta a být nádhernou ozdobou v jídelně nebo obývacím pokoji.

Správná velikost stolů i stolků

Pokud máme děti a chceme pro ně pohodlí jak v kuchyni, tak v dětském pokojíku, měli bychom vybírat nízké stolky. Pro děti se vyrábějí také plastové, které jsou cenově dostupnější, jelikož dítě velmi rychle roste a zanedlouho už mu stolek nebude, je tedy zbytečné kupovat dražší dřevěný.

stoly a stolky

Školáci však už potřebují pro své učení kvalitní stůl, ideální je ve tvaru písmene L, jelikož se na něj vejde spousta věcí, ať už sešitů, tak i počítač, který je dnes při studiu velmi potřebný. Stejný stůl si můžeme pořídit také do pracovny, abychom i tam měli dostatek místa.

stoly a stolky

Do jídelny nebo kuchyně vybíráme stůl podle počtu členů v rodině. Pokud máme malou kuchyni můžeme volit rozkládací stolky, které jsou velmi praktické. Velmi pěkně vypadají stolky oválného nebo kulatého tvaru. Ty se však hodí spíše do větších prostorů.

stoly a stolky

V obývacím pokoji máme pouze koferenční stolek. Ten můžeme sladit s nábytkem. Jeho velikost odpovídá našim požadavkům, může být nízký nebo na vysokých nožkách. Záleží na vás, jaké máte požadavky k velikosti konferenčního stolku. Určitě bysme však měli volit stolek s velkou plochou. Přece jen, když příjde návštěva, je třeba někam umístit drobné občerstvení a nápoje a na malý stolek 30x30 cm se toho opravdu moc nevejde.

Paletové stoly a stolky jsou v módě

Velmi moderní jsou dnes stolky a stoly z palet. Jejich pořizovací cena je velmi nízká v ohledu, že někdo může mít palety doma na dvoře a snadno je tak promění v krásný kousek nábytku. Paletové stolky jsou velmi odolné a dají se natřít jakoukoliv barvou, sladíte je tak s ostatním nábytkem v pokoji a zároveň ušetříte svoji peněženku.

DIY nápad pro váš obývací pokoj

stoly a stolky

Na procházce přírodou občas potkáme zajímavé kousky, které nás inspirují k dalšímu tvoření. Podobně je to i s kmenem stromu, ten se dá využít jako nádherná a originální noha pro konferenční stolek. Postačí kmenu odstranit kořeny, namořit jej a umístit na požadované místo. Navrch kmene pak upevněte skleněnou nebo plastovou desku. Výsledek je dokonalý.

 Zdroj fotografií: https://unsplash.com, https://cz.pinterest.com

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Kam s ním?

Kam s ním?

21.2.2008 | Redakce | Tipy a rady

Bez odpadu to v kuchyni prostě nejde. Ale jak ho uklidit, schovat a zlikvidovat tak, aby co nejméně obtěžoval. Řešení v podobě klasického plastového n... Celý článek

Jak na skvrny

Jak na skvrny

15.2.2008 | Redakce | Tipy a rady

I když si dáváme pozor, nejednou se stane, že při jídle něco ukápne, kam by nemělo. Používáte-li pod talíř omyvatelné podložky, jste nejspíš bez staro... Celý článek

Tipy, jak ošetřovat nábytek

Tipy, jak ošetřovat nábytek

12.2.2008 | Redakce | Tipy a rady

Připadají vám moderní čisticí prostředky na nábytek příliš drahé, ale přitom máte starost, abyste něco nezanedbali? Nemějte obavy. Tyto prostředky je ... Celý článek

Domácnost pro alergiky

Domácnost pro alergiky

31.1.2008 | | Tipy a rady

Počet lidí, kteří trpí alergií nebo respiračním onemocněním, se zvyšuje. Alergeny působící venku samozřejmě neovlivníme, ale doma můžeme alergikovi si... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii