Poradna s bytovým designérem v oblasti bydlení ZDARMA - Poradna diskuze

Poradna s bytovým designérem v oblasti bydlení ZDARMA

Nový příspěvek
Re: výmalba do kuchyně spojené s obývákem

21.07.2011 14:32:59 | lucie iblová

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jakou výmalbu dát do kuchyně v bílém lesku s černou pracovní deskou a s tmavě šedou podlahou. Kuchyně je spojena s obývacím pokojem, který bych chtěla barevně spojit v moderním stylu. Přemýšlela jsem o světle šedé. Bylo by to možné? Byt je hezky světlý. Děkuji
Odpovědět
Re: Re: výmalba do kuchyně spojené s obývákem

01.08.2011 09:20:42 | Lucie

Dobrý den, světle šedou naprosto doporučuji. Je mnohem teplejší než bílá a navíc bílá kuchyň z ní nádherně vystoupí a bude dominantou prostoru. Doplňky v obývacím pokoji bych ladila do stejných tónů jako kuchyň s nějakým výraznějším odstínem, červené, zelené.
Odpovědět
Re:

10.02.2012 14:33:33 | Vambi76

Dobrý den. Předem děkuji za odpověď.Zařizujeme novostavbu a nerada bych udělala moc chyb.Kuchyně je spojena s obývákem a v místnosti je téměř 8m. francouzkých oken-takže je tam dost světla.Linka by měla být bílo-černá,v prostoru červené doplňky.Prosím o radu,zda černou nebo bílou dlažbu a následně jakou k tomu barvu dveří-ráda bych se vyhnula dezénu dřeva. Děkuji.
Odpovědět
Re: Re:

23.02.2012 08:51:00 | Lucie

Dobrý den, do prostoru bych volila dlažbu šedou a to ve větším formátu. Bude působit elegantně a navíc bude i praktická na údržbu. Nábytek pak můžete mít v kombinaci černá a bílá. Bytové doplňky červené.
Odpovědět
Re:

23.02.2012 08:57:17 | Lucie

Dveře bílé :-) lakované matné nebo CPL fólii dle dodavatele interiérových dveří.
Odpovědět
Re:zařizuji domek

24.11.2010 09:19:48 | mašour

Dobrý den,zařizuji domek a dochází nápady.Už jsem dokonce oslovila disingnérku,ale zřejmě je tak vytížená a nebo nemá zájem.Měla jsem sice konkrétní představu francouzkého venkova,ale nějak se nemohu hnout z místa.Můžete poradit?Moc děkuji:(
Odpovědět
Re: Re:zařizuji domek

27.11.2010 14:48:29 | Lucie Gavronová

Dobrý den, ráda bych Vám poradila, ale dotaz by musel být konkrétní.
Odpovědět
Re: Re: Re:zařizuji domek

29.11.2010 15:49:42 | mašour

Děkuji.Mám smetanovou kuchyň ve vesnickém stylu .Stejnou sedačku a také židle(oblečené do sukně s vázačkou)Všechno to směřuje do trochu romant.stylu i osvětlení...jenom si nevím rady s obývákem.Jaký nábytek ?Nemohu žádný sehnat.Nechala jsem si ho vyrobit od truhláře,ale nedopadlo to dobře,nakonec ho odvezl a vrátil peníze-naštěstí. V tom smet.není moc výběr.Může to být třeba dřevo?(přírodní)mám takové dveře i podlahu.Hlavní zeď mám olivovou a v kuch.je stejná malba.Děkuji za radu.Marie
Odpovědět
Re:zařizuji domek

30.11.2010 08:37:44 | Lucie Gavronová

dobrý den, v případě, že celý interiér je laděný do jednoho stylu, nábytek v obývacím pokoji může být i jednodušší, v odstínu dřeva, které již v interiéru je. Pošlete mi prosím foto emailem: lucie.gavronova@nakupni-dum.cz :-)
Odpovědět
Barva oken + interiéru

13.01.2011 16:07:43 | AnnaEster

Dobrý den paní Gavronová, prosím vás o radu. Jsme ve fázi, kdy máme hrubou stavbu rodinného domu a vybíráme si dekor oken. Přišli jsme na to, že to není tak jednoduché, jelikož je chceme sladit jak s exteriérem domu, tak musí zapadnout do interiéru. Máme černou pálenou tašku na střeše, dřevěné podbití. Naše představa je následující: Exteriér - mahagon okna, fasáda HET CS III H765-2 Y=43 (okrovo-starorůžová) a kombinace hnědočervená obložka. Interiér – v obývacím pokoji máme 3 francouzská okna a prosklený roh. Nevíme, zda do interiéru taktéž tmavou barvu oken či například Eiche hell dub světlý. Při tmavé se obáváme trochu roztříštění prostoru. Pak vyvstává otázka jakou zvolit barvu podlahové krytiny a nábytku. Máme obývací pokoj propojen s kuchyní, tak bychom to chtěli řešit jako jeden celek. Líbí se nám teplé přírodní barvy, materiály a oba máme rádi japonský styl a feng-suie. Předem Vám velice děkuji za odpověď jakou barvu oken a řešení interiéru zvolit. Anna Ester D.
Odpovědět
Re: Barva oken + interiéru

14.01.2011 12:03:21 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych vám podlahu, nábytek, dveře i eventuelně okna sladit do jednoho odstínu. Velice tvárný a dobře kombinovatelný je odstín dub. Dubová podlaha, dveře i okna a nábytek pak můžete volit v tmavším i světlejším odstínu.
Odpovědět
Poradna

19.11.2010 14:03:48 | Aneta

(^)
Odpovědět
Re:

22.11.2010 16:56:15 | Martina

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dvě věci. Jak je možné v moderním obývacím pokoji zakrýt či maskovat na stropě poměrně masivní železnou traverzu? Další má otázka se dotýká prostorového odsavače par nad ostrůvkem ... jak opět zakrýt trubku pro odtah par vedoucí do prostoru? Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
rada designéra

23.11.2010 13:59:39 | Lucie Gavronova

Dobrý den, velmi jednoduché řešení je zakrytí sádrokartonem. Také v případě ostrůvkového odsávače par bych volila snížení stropu v místě, kde vede roura od odsávače. Do podhledu můžete také zakomponovat osvětlení. Další možnost je použít prvek a materiál, který se již v kuchyni objevuje a tímto rouru zakrýt.
Odpovědět
Re: pomoc s farbami

28.11.2010 21:18:25 | Dadka3

Dobry den, zariadujeme si akurat byt, a mame kuchynu spojenu s obyvackou. Ja by som velmi chcela v obyvacke namalovat jednu stenu krasnou fialovou farbou a dat tam aj taku nejaku fialovu tapetu(pripadne na druhu stenu) a chcela by som k tomu tmavohnedu sedacku a hnedociernu obyvackovu stenu. Myslite si ze by sa to hodilo? Pretoze moji znami ma presviedcaju, ze to bude spolu vyzerat skaredo-ze to bude kricat. Zaroven by ma zaujimalo ak oby ste zladili kuchynu kedze v obyvacke by bola stena fialova a nabytok by bol ciernohnedy. Dakujem velmi pekne za nazor. Danka
Odpovědět
Re: Re: pomoc s farbami

29.11.2010 09:26:35 | Lucie Gavronova

Dobrý den, V případě, že prostory propojíte, musíte prostor navrhovat jako jeden celek. Doporučovala bych kombinovat následující odstíny v celém prostoru - bílá, fialová a hnědá. Kuchyňskou linku bych dala bílou v kombinci se stejnou barvou jako nábytek v obývacím pokoji. Fialovou bych dala pouze na jednu stěnu v obývacím pokoji, případně i pruh v kuchyňské části.
Odpovědět
podlaha vs. kuchyně

02.12.2010 12:07:42 | Petra

Dobrý den, do nového RD by se nám s manželem líbila podlaha v odstínu padouk (zřejmě dezén rošáda), což je samo o sobě velmi výrazné. Poraďte prosím, jakou zvolit kuchyňskou linku (nechtěla bych však bílou). Prostor obývacího pokoje a kuchyně je orientován na jih a jihozápad, stěny zůstanou bílé. Krb by měl být obložen lámaným kamenem v přírodní barvě. Schodiště bude v barvě podlahy, zábradní nerez. Děkuji. Petra
Odpovědět
Re: podlaha vs. kuchyně

06.12.2010 09:03:25 | Lucie Gavronová

Dobrý den, podlaha (rošáda) obsahuje různé odstíny dřeva, pokud nechcete volit bílou, doporučuji slonovou kost nebo nejsvětlejší odstín dřeva z podlahy.
Odpovědět
Re:

02.12.2010 19:15:52 | jitkaf

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jak uspořádat nábytek v obdélném obývacím pokoji (rozměry 6770 x 4360), který volně navazuje na otevřenou kuchyň (rozměry 3210 x 3350). Na delší straně pokoje jsou vstupní dveře z chodby (rozměr klas.800), krátka příčka (rozměr 500) a navazuje otevřená kuchyň, na protilehlé dlouhé zdi jsou velké prosklené dveře na terasu (rozměr 3600), kratší zdi jsou souvislé, není v nich žádný otvor. Stavíme nový dům, máme již před stavbou svislých konstrukcí, ale stále si nejsme jisti vnitřním uspořádáním této místnosti. Dle našeho mínění by měly zůstat volné „cesty“ mezi dveřmi z chodby do obývacího pokoje a velkými prosklenými dveřmi na terasu (kde ještě nemáme jasno, kterou stranu mít otevírací) a rovněž cesta z kuchyně na terasu, tj. Neměl by stát v tomto průchozím prostoru nějaký nábytek, apod. Nevíme, kde přesně umístit stolek s TV (bylo by vhodné, kdyby na tv viděly i osoby, které zrovna vaří v kuchyni; nebylo sledování televize ztíženo jasným slunečním světlem) a také další nábytek obývacího pokoje (preferujeme malou příruční knihovnu), kam umístit sedací soupravu, pod kterou bychom chtěli koberec, jinak bude podlaha z marmolea. Kam umístit jídelní stůl, případně stolování ve formě baru, přímo navazující na kuchyňskou linku. Rovněž tak přemýšlíme o umístění krbu na biolíh, který považujeme za zajímavý a funkční prvek pokoje, může jít však o mobilní verzi. Půdorys obou místností přikládám v emailu, ve kterém jsou i další rozměry. Děkuji moc
Odpovědět
Re:

06.12.2010 09:26:54 | Lucie Gavronová

Dobrý den, v příloze zasílám zakreslení rozmístění nábytku do půdorysu. Bar by měl rovnou navazovat na kuchyňskou linku, dále navrhuji jídelní stůl pro 6 osob, sedací soupravu rohovou. Tv sestavu bych spojila s knihovnou. Krb bych případně umístila vedle dveří. Doporučuji si nechat zpracovat vizualizaci celého prostoru.
Odpovědět

11.12.2010 11:36:59 | jitkaf

Děkuji moc za reakci paní Gavronová, ale nepřišel mi nákres rozmístěného nábytku v obývacím pokoji spojeném s kuchyní, na který hned v úvodu odkazujete. Prosím o jeho opětovné zaslání. Děkuji moc. Jitkaf
Odpovědět
Zařízení atypického bytu

09.12.2010 14:42:36 | Milan

Dobrý den, chtěli bychom Vás poprosit o radu při výběru a umístění nábytku do atypického bytu. Tedy hlavně do obývacího pokoje. Přikládáme plánek, na kterém je patrná poloha zdí, rozměry a současné umístění "panelákové" kuchyňské linky. Ostatní nábytek je zakreslen pouze orientačně, jak bychom si jej asi představovali. Hlavní problém cítíme v ubíhající stěne, na kterou by se měla zaměřovat každodenní pozornost. Nedokážeme odhadnout, zda je vůbec vhodné na takovou stěnu umísťovat standartní (současnou) obývací stěnu a televizi, případně zda stěně podřídit styl, velikost a umístění sedačky. Rádi bychom v pokoji našli místo alespoň pro trojsed a křesla nebo trojsed a dvojsed. (očekáváme hodně návštěv:)). Budeme vděční za jakoukoli radu stran situování nábytku, případně výběru barev, stylu a podobně. Stěny jsou prozatím bílé a na podlaze je lino imitující dřevěnou plovoucí podlahu v barvě přibližně okrové. Předem Velice děkujeme.
Odpovědět
Re: Zařízení atypického bytu

10.12.2010 09:09:28 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych Vám využít šikmou zeď a také ji zvýraznit barevně a to až po vstupní dveře. Nábytkovou sestavu bych posunula blíž ke dveřím, tak aby se pod okno mohl umístit dvojsedák a naproti TV trojsedák. Umístění jídelního stolu je v pořádku. Kuchyňský kout bych doporučila rohový. Barevnost nábytku bych volila v kontrastu s podlahou - doporučuji tmavší a sedací nábytek světlejší.
Odpovědět
Re: Re: Zařízení atypického bytu

10.12.2010 10:36:23 |

Dobrý den Z hlediska využití prostoru bych se překláněla k atypickému řešení a odlehčenému modernímu zařízení, které v kombinaci splní Vaše požadavky na využití prostoru a zabrání dojmu přeplněné místnosti. Přeji hodně úspěchů.
Odpovědět
Re: Re: Re: Zařízení atypického bytu

10.12.2010 10:49:50 | Milan

Děkujeme i za tento návrh. Podobný záměr jsme měli v jiném bytě, kam jsme se nakonec nepřestěhovali. Tady jsme se neodvážili o tom uvažovat. Asi bude nutná vizualizace (;). Děkuji a přeji hezký den.
Odpovědět
Re: Re: Zařízení atypického bytu

10.12.2010 10:44:42 | Milan

Děkujeme moc za Váš názor a rady. Dle Vašich rad jsem se pokusil pokoj nakreslit znovu a vyšel mi obrázek, který ještě jednou přikládám. Uvidíme, jestli se dvojsed nakonec vejde, prozatím jsem zakreslil pouze křeslo a taburet. Děkujeme a těšíme se na zařizování.
Odpovědět
zakrytí zadní části sedačky

14.12.2010 13:09:09 | Elenn

Dobrý den velice se mi libí váš pořad,kolikrát se hodně inspiruji.Chtěla jsem se Vás zeptat na dvě věci.V obýváku máme sedačku,která je s přední části polstrovaná a ze zadní části není.Teď jsem nábytek v obývacím pokoji museli přeházet a bohužel ta zadní část nám jde vidět z pohledu od jídelny-není u zdi jako předtím .Jelikož není ta zadní část moc hezká tak bych to chtěla něčím zakrýt. Můžete mi prosím poradit?přemýšlela jsem o nějakém paravanu,nebo nějaké proutěné dekoraci.Nechtěla bych aby šla zadní část vidět.Nechtěla bych ani nic drahého.Výška 110cm a délka 200cm. Ta další věc se týká dveří.Mám v obýváku dvěře které se nepoužívají a jsou zadělané nábytkem,ale jelikož je nábytek nízký tak jdou vidět.Můžete mi poradit zda neexistuje nějaká šikovná tapeta?nebo něco takového čím by se to dalo hezky skovat?Obývák je vymalovaný tmavě hnědou a smetanovou.Doplňky a nábytek je bud tmavý nebo smetanový.Díky moc za radu.
Odpovědět
Re: zakrytí zadní části sedačky

15.12.2010 09:15:42 | Lucie

Dobrý den, zakrytí sedací soupravy je možné například nízkým kusem nábytku, knihovnou, policovým systémem, který se ustaví zády k sedací soupravě. Dveře bych doporučovala zakrýt obrazem, fotografií v rámu o šířce dveří - může to být zajímavá dekorace v bytě a otvor tak nepůjde vidět. Rám bych volila buď kovový nebo v odstínu dřeva, které je již v interiéru. Pěkný den!
Odpovědět
Re: Re: zakrytí zadní části sedačky

25.07.2011 12:13:40 | Verča

Dobrý den, mám stejný problém. V obýváku mám dvoje dveře a mezi nimi zeď širokou 270 cm. K této zdi budu nyní umistovat obývací stěnu, která ovšem je delší a zasáhne až doprostřed onich dveří které nepoužívám. Tudíž dveře budou za stěnou vyčuhovat jak z boku tak i trochu shora, jelikož stěna není tak vysoká. Přemýšleli jsme přes dveře pověsit závěs z nějaké moderní látky, obývák chci ladit do fialovo bílo černé kombinace, sedačku mám černou, konferenční stolek bílý. Stěna je tmavě hnědá s bílou. Nenapadá vás ještě nějaké řešení, aby to bylo levné a efektní? Děkuji
Odpovědět
Re: zakrytí zadní části sedačky

19.05.2011 09:08:46 |

A
Odpovědět
Re: chodba

23.01.2011 19:45:46 | anelim

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně osvětlení chodby.Chodba je dlouhá 6m, široká 1,1m, vysoká 2,4m a je zcela bez oken. Předem děkuji za radu Míla
Odpovědět
Re: Re: chodba

25.01.2011 13:44:23 | Lucie

Dobrý den, navrhovala bych Vám umístit více menších svítidel v řadě, případně umístit na jednu zeď nástěnná svítidla svítící nahoru i dolů. Takto osvětlíte chodbu rozvoměrně.
Odpovědět
barvy

02.01.2011 11:36:59 | Helena

Dobry den, zarizuji starsi dum a chci spojit kuchyni a obyvaci prostor. Do obyvaku chci pouzit starsi tmavehnedy nabytek-leskly. Sedacku chci koupit novou-potrebuji poradit s barvou - uvazuji o doladeni s barvou na obrazech-azurova a ruzovofialova. V kuchyni bude dominantni cibulovy vzor taliru, kuchynska linka zrejme bila. Vzhledem k tomu, ze jidelni stul v obyvaku bude tmavehnedy,leskly - je vubec sance sladit tyto barvy? Zatim nemam menena ani okna a dvere - jak barvu byste zvolila Vy? Dekuji H.Z.
Odpovědět
Re: barvy

07.01.2011 09:19:44 | Lucie

Dobrý den, Okna bych volila bílá. Dveře bych sladila s odstínem podlahy. Pokud tomu dobře rozumím, tak veškerý stávající nábytek máte tmavěhnědý i jídelní stůl. Kuchyňskou linku bych také kombinovala s tmavěhnědými prvky. Odstín sedací soupravy v přírodním tónu krémové i výmalbu. Barevnost z obrazů bych přenesla do interiéru v barvě doplňků, květináčů atd. Hezký den!
Odpovědět
návrh kuchyně

03.01.2011 11:36:04 |

Dobrý den 3.1.2011 Chtěli bychom Vás požádat o návrh kuchyně v prostoru dle přiloženého plánku. Představujeme si pěknou moderní kuchyň s vestavěnými spotřebiči,ale žádnou extravaganci. Naše původní kuchyň je stará už 23 let a je nutná změna.V kuchyni je možnost napojení digestoře na komín dle plánku.Líbily by se nám dvířka kuchyně hladké z výraznými madly a odstín-švestka,zebrano venge +kombinace asi se světlou barvou,nebo stříbrnou.Chladničku v kuchyňské lince nechceme,máme ji v blízké spíži.Děkujeme Vám za provedení návrhu.Kohutkovi
Odpovědět
Re: návrh kuchyně

07.01.2011 08:51:54 | Lucie

Dobrý den, prosím o přiložení plánku, abych se mohla na půdorys podívat.
Odpovědět
Re:

05.01.2011 15:16:22 | mirecka27

Dobry den.Potrebovala bych poradit s vybranim barvy a vzoru tapety do jidelniho koutu,ktery je v obyvacim pokoji a jaky typ a barvu stolu a zidli zvolit..Obyvaci stena je hnedo-cerna s mlecnym sklem,stolek ve stejne barve se sklenenou deskou a sedaci souprava rohova v prirodni svetle barve-steny jsou bile.Jidelni kout je v rohu mistnosti roh je asi 2x3m.Chteli bychom tam dat nejakou tapetu,aby se to trochu ozivilo prijde mi to fadni a smutne.Jaky vzor a barvu zvolit.Doporucila by jste spis vetsi ne bo mensi vzor?? Dekuji
Odpovědět

07.01.2011 09:03:23 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych Vám zvolit jednu doplňkovou barvu, která se objeví na tapetě, případně i na čalounění židlí a polštářích či dekoracích. Například olivově zelená by ladila s černo-bílou kombinací a světlým odstínem sedací soupravy. Tapetu bych volila v olivové barvě s jemným vzorem, případně vzorem v odstínu nábytku, sedací soupravy. Sedací nábytek i židle v odstínu nábytku v obývacím pokoji. Pěkný den!
Odpovědět
Chtěli bychom vyměnit pravní desku v kuchyni

09.01.2011 14:45:00 | Jerry51

Chtěli bychom vyměnit pracovní desku na kuchyňské lince. Je asi 2,20 m dlouhá a je tam dřez ten bychom chtěli udělat větší a ještě přidat odkapávači desku spolu s dřezem zbytek by byla pracovní deska. Jaroslav Machovský
Odpovědět
příčka v obývacím pokoji

09.01.2011 15:29:00 | kslechtova

dobrý den, chtěla bych vás poprosit o názor odborníka, stavíme dům a nyní jsme ve fázi hrubé stavby a začínáme dělat příčky, nějak se nemůžeme shodnout zda umístit příčku či ne. Zasílám obrázek, jedná se o příčku, když jdete z místnosti 1:01 do místnosti 1.02 obýváku tak hned vlevo za dveřmi je navržená příčka vyzděná do výšky 1100 o délce 1800, má představa je taková, že zbytek příčky do stropu bude pískované sklo. Myslím si, že tato příčky uvozuje prostor obývacího pokoje přitom ale neubírá světlo do chodby. Kdyby tu nebyla tak ten prostor je příliš velký a neforemný. Prosím o váš názor popřípadě návrh řešení umístění sedačky, kterou já bych přisadila právě k této příčce. Děkuji Mikešová
Odpovědět
Re: příčka v obývacím pokoji

12.01.2011 08:24:36 | Lucie

Dobrý den, umístěním příčky do prostoru docílíte větší intiminy v obývací části, ale nemyslím si, že příčka o délce 180cm je správná volba. Volila bych variantu sloupu nebo kratší příčku s nikami či v kombinaci se sklem. Půdorysné řešení obývacího pokoje nakreslím a zašlu.
Odpovědět
Re: Re: příčka v obývacím pokoji

12.01.2011 17:09:01 | kslechtova

Dobrý den, děkuji za odpověď. Mé vysvětlení proč by ta příčka měla mít 180 cm bylo takové aby se nedalo sledovat člověka (hosta) pokud by si chtěl odskočit na WC, které je umístěno z chodbičky vlevo. Ale je pravda, že se mi také zdála dlouhá. Ještě k tomu jak jste navrhovala příčku se sklem jakou jste měla představu. Moc děkuji Mikešová
Odpovědět
Re: Re: Re: příčka v obývacím pokoji

18.01.2011 20:44:40 | Lucie

Dobrý den, zasílám nákres příčky - prosím tedy o email (je to velký soubor). Navrhovala bych vyzdívku ve tvaru U, což by opticky prostor předělilo, ale nevznikla by plná zeď, příčka by mohla být s otvorem nebo skleněnou výplní. Celkovou délku bych dala max. 130cm - za příčkou by byla sedací souprava, která má většinou hloubku okolo 100cm, tudíž by byla schovaná a případný průhled na WC by byl pouze 60cm. Lucie
Odpovědět
Re: rada ohledně kuchyně

02.06.2011 10:50:22 | lada poulová

Dobrý den, prosím o kontakt na odborníka, který by nám navrhl novou panelovou kuchyň. Nejsme schopni sami problém vyřešit a dohodli jsme se s manželem, že opravdu se vyplatí nechat řešení na odborníkovi. Děkuji.
Odpovědět
Re: Re: rada ohledně kuchyně

03.06.2011 08:21:56 | Lucie

Dobrý den, kuchyň Vám mohu navrhnout. Pro návrh je nezbytný půdorys místnosti a fotky.
Odpovědět
Re:

17.01.2011 08:38:55 | Ilona

Dobrý den. Potřebovala bych poradit s výmalbou obývacího pokoje. Vzhleden k barvě sedací soupravy jsem uvažovala o světle hnědé (světlejší barva než sedačka). Líbila by se mi i nějaká cihlová barva ale to by asi hodně splývalo se sedačkou. Přemýšlím i nechat jednu stěnu trochu tmavší - ostatní světlejší. Pokoj má 6m x 3,5m. Dle těchto rozměrů se nabízí nechat tmavší stěnu za televizí , tu kratší. Fotky jsou ve fotogalerii (Ilona) Líbí se mi přírodní barvy a styl. Prosím o Vaš názor a radu. Děkuji Ilona
Odpovědět

18.01.2011 17:10:12 | Lucie

Dobrý den, zašlete mi prosím fotografie na email Lucie.gavronova@nakupni-dum.cz, obecně bych doporučila celý pokoj v odstínu "bílá káva" a zvýraznit pruh nebo část zdi v jednom výraznějším odstínu. Cihlově červená je příjemná, ale musí se zvolit vhodný odstín, v případě, že ve stejném tónu najdete i bytové doplňky, květináče atd. vytvoříte stylový prostor. Zašlete foto a ráda poradím konkrétněji. Lucie
Odpovědět
Obývací pokoj spojený s kuchyní

18.01.2011 21:17:34 | IIvetta

Dobrý den, koupili jsme RD, který je už zařízený. Vše světlé dřevo, podlahy také světlé. Potřebovala bych poradit s největším prostorem, který v domě je...současná výmalba je světle vanilková nebo tak něco (celé to je moc nudné). Ráda bych to ozvláštnila nějakou barvou, popřípadě tapetou, ale trochu tápu. Prosím, zkuste poradit co se stěnami a barvou sedačky? Důležité je asi také napsat, že kuchyň (dvířka asi barvy dubu) do Učka je propojená s obývákem...tento prostor odděluje jakoby barový pult a hned navazuje obývák, takže třetina stěny okno v kuchyni a zbytek obývák. Na příčné stěně (naproti lince) další okno a protější dlouhá stěna zakrývají z části schody do patra (opět světlé dřevo) a následnují dveře do místnosti, které jsou naprosti kuchyni. Snad to bude k pochopení.(;) Děkuji.
Odpovědět
Re: Obývací pokoj spojený s kuchyní

20.01.2011 10:10:18 | Lucie

Dobrý den, pokud máte celý interiér v dubu můžete ho obzvláštnit barvou a doplňky v odstínu, zelená, oranžová, tmavě hnědá, cihlová i bílá. Vyberte si jednu z těchto barev a odstín můžete použít na čalounění židlí, sedací soupravy, případně kusového koberce a doplňků. Výmalbu některé zdi bych volila také v podobném odstínu tak, aby byla v kontrastu se světlým dřevem. Lucie
Odpovědět
Re:okna

19.01.2011 13:05:13 | Fiona

Dobry den,stavime domeček. Potřebovala bych poradit jakou mame zvolit barevnost oken. Venkovní, určite odstín dřeva,ale vnitřní nevím. Ještli je lepší bíla nebo stejna jeko venkovní. poradíte?
Odpovědět
Re: Re:okna

20.01.2011 10:14:49 | Lucie

Dobrý den, odstín oken by se mohl sladit s odstínem interiéru. Pokud máte v interiéru odstín dřeva, tak je možné vybrat podobný odstín i na okna. Bílá je většinou univerzální a hodí se do všech interiéru. Také by jste měla vybírat odstín oken dle plánovaného zastínění - zda budou okna zakryta záclonou, závěsem atd. nebo zda budou rámy viditelné? Lucie
Odpovědět
Re:kuchyň

20.01.2011 12:16:02 | Anah

Chtěla bych poradit se sestavením kuchyně ve tvaru písmene L. Měla by být ze dvou odstínů a to třešeň a slonová kost nebo creme. Velikost 2mx3m. Děkuji
Odpovědět
Re: Re:kuchyň

25.01.2011 13:48:15 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych Vám začít vysokými skříněmi - lednice, trouba, případně spižní skřín, následně volný pracovní prostor, varná deska, pracovní prostor, dřez. Také záleží, kde máte umístěné okno, případně topení.
Odpovědět
Re:

22.01.2011 10:01:49 | PAVELesto

myslim ze mnohym pomuze pri kresleni: http://www.navrhinterieru.sk
Odpovědět
Prosba

27.01.2011 20:06:21 | benjie

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, zda-li by bylo možné například na Váš email zaslat nějaké foto pokoje, aby jste mi poradili, jelikož ho mám trošičku komplikovanější, tak aby jste měli představu. A pokud ano, na jakou adresu. Děkuji za odpověď
Odpovědět
Re: domek

28.01.2011 18:00:04 | marki

Dobrý den, minulý rok jsme koupili domek (novostavbu) částečně zařízený, pouze jsme si ho vyzdobli svými doplňky z minulého bydlení. Stávající vybavení nám moc nevyhovuje. Není to pořád nějak ono. Máme pár nápadů, jak bychom si to představovali, ale nejsme si pořád jisti, jak to dát dohromady, aby se to ,,netřískalo". Chteli bychom Vás tedy poprosit, pokud bychom zaslali fotky a rozměry, jestli byste nám mohli pomoci s návrhem útulnějšího domova. Děkuji Markéta
Odpovědět
Re: Re: domek

12.02.2011 09:59:20 | Lucie

Dobrý den, své dotazy, fotografie či půdorysy zasílejte na email: lucie.gavronova@nakupni-dum.cz
Odpovědět
Re: obývací pokoj

30.01.2011 22:01:16 | Jana

Vážená paní Gavronová, ráda bych Vás poprosila o radu jak zařídit obývací pokoj.Místnost má 25m2, ale je dosti špatně řešená, má na každé straně otvor nabo okno.Prosím poraďte jakým způsobem by bylo nejvhodnější umístění nábytku(kuch.stůl, sedačka), případně i přemalování zdí.Velice Vám děkuji.Mějte se krásně. Jana Š.
Odpovědět
Re: Re: obývací pokoj

12.02.2011 10:01:38 | Lucie

Dobrý den, zašlete mi prosím také půdorys, abych se mohla lépe orientovat v prostoru. Půdorys můžete také zaslat na email: lucie.gavronova@nakupni-dum.cz
Odpovědět
výběr dlažby

31.01.2011 12:23:57 | ivona.m@seznam.cz

Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem dlažby do přízemí rodnného domu. Chtěla bych jednotnou dlažbu do všech prostorů - vstup, chodba, schodiště, koupelna, jídelna a kuchyně. Celkem je to cca 80m2. Moc se mi líbí dlažba Defile od firmy Rako v barvě béžové, ale nejsem si jistá, zda není moc tmavá, ani nevím, jak k ní ladit ostatní věci - dveře, kuchyň, nábytek. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Re: výběr dlažby

12.02.2011 10:04:12 | Lucie

Dobrý den, dlažba Defile je moc pěkná, světlá. Doporučuji nábytek a dveře v kontrastu s dlažbou v tmavším odstínu - dub, ořech.
Odpovědět
Re: Čím zakrýt zadní stranu nábytku

01.02.2011 22:04:43 | Evcaj

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu... máme malý byt a proto jsme ložnici předělili nábytkem a vytvořili tak synovi dětský pokoj. Potřebuji teď poradit jak a čím zakrýt nevzhlednou část z druhé strany nábytku. Děkuji
Odpovědět
Re: Re: Čím zakrýt zadní stranu nábytku

15.03.2011 11:31:47 | Lucie

Dobrý den, ideální by bylo vyrobit například knihovnu o menší hloubce a velikosti skříně, tak aby celou nevzhlednou část zakrývala nebo se také prostor do předělit například posuvnou panelovou stěnou - pruhy látky.
Odpovědět
jakou barvu zvolit

02.02.2011 12:57:29 | Zdeněk Černý

Dobrý den, chci se zeptat jakou barvu výmalby byste doporučili pro studentku 21 let, k nábytku v barvě olše?děkuji za informace.
Odpovědět
Re: jakou barvu zvolit

15.03.2011 11:34:42 | Lucie

Dobrý den, to je velice složité, protože každý má pár oblíbených barev :-) k olši se hodí, šedá, olivově zelená, oranžová i vínově červená, takže záleží na vkusu. Šedá by byla stylová i s bílými a černými doplňky.
Odpovědět
Re:

04.02.2011 10:54:11 | Radek12319

Dobrý den, prosím vás o radu ohledně barevného provedení stěn v několika místnostech a uspořádaním nábytku obývacího pokoje v právě rekonstruovaném domě. Rozměry a umístění dveří a oken jsou v přiloženém půdorysu. Rozhodli jsme se mezi kuchyní a obývacím pokojem rozšířit dveře a umístit zde posuvné dveře do příčky. Všechny stávající dveře bychom chtěli dát pryč a použít obložkové zárubně v barvě wenge. Obývací pokoj–před rokem jsme koupili koberec barva světlé hnědá až krémová ten bychom chtěli zachovat. Nábytek bude v barvě wenge jen nevíme kam co umístit(zatím není koupen). Chtěli bychom prostor nějak ozvláštnit třeba tapetou nebo zajímavou kombinací barev. Kuchyň–skladba bude přibližně jako v nákresu. Spodní skřínky barva wenge, horní barva krémová. Pracovní deska krémová. Podlaha bude s pravděpodobně Thermofix zebrano–světe hnědá. Manželka má ráda modrou barvu a má už nakoupené doplňky kuchyně v této barvě, tak by to asi i tuto barvu chtělo nějak zakomponovat. Nevíme jestli obkladem v barvě modré mezi horní a spodní skřínky nebo nějakým pruhem na stěnu a vůbec s jakou barvou stěny to kombinovat. Ložnice-skladba bude přibližně jako v nákresu. Nábytek už je koupen. Postel je černá ocelová. Skřín přední strana je částečně prosklená a částečně bílá, bok šedo stříbrný. Rádi bychom využili nějakou tapetu(asi kombinace modrá černá) na stěně za postelí. Stěny by mohly být do modra, ale máme strach, aby to nepůsobilo moc studeně. Předem děkuji za pomoc.
Odpovědět

15.03.2011 11:39:21 | Lucie

Dobrý den, v případě, že se vám líbí modrá barva, tak bych ji použila jednat za obývací stěnu a také do kuchyně například k jídelnímu stolu - formou výmalby či tapety. Dá se tak lépe vyměnit než obklad na zdi :-)
Odpovědět
Re:

05.02.2011 14:18:25 | Šárka

Dobrý den, prosím o radu. V novostavbě budeme mít kuchyň spojenou s obývákem, zhruba uprostřed se bude nacházet jídelní kout. Podlahu máme koupenou laminátovou Egger African zebrano H2664. Kuchyně bude ve tvaru "U" v dekoru korpus i dvířka ořech milano, pracovní i zádová deska Egger valentino šedé. Kuchyňský stůl chromová konstrukce, deska ořech milano, židle moderní ohýbané dřevo, ovšem buk - zbyly nám ze starého bytu, chci zachovat. Sedačka krémová umělá kůže. Nevím si rady při výběru obývací stěny a konferenčního stolku. Jedná se mi o barvu, aby to ladilo. Poradíte prosím? Mockrát děkuji
Odpovědět
Dětský pokojíček pro dvě děti

06.02.2011 17:36:32 | daja110

Dobrý den,potřebovala bych poradit jak zařídit pokojíček pro dvě děti.Mám 10tiletého syna a 16ti měsíční dcerku.Syna pokojíček pro dvě děti je malý,tak jsme se rozhodli prohodit pokojíček s obývákem.V tom je ten problém,nemůžu najít žádnou inspiraci.Určitě bych chtěla ponechat postel z masivu co má syn v pokoji pro dceru a synovi koupit vyvýšenou postel,dala bych jí podél zdi vedle dveří a podél další zdi bych do rohu dala postel co už máme.Nebo je lepší aby měli děti každý zvlášt postel?Syn také navrhoval,aby jsme mu koupili nějaký gauč.Můžete mi prosím poradit jak vyřešit tento problém se spaním?Dále přemýšlím,jestli by nebylo lepší koupit dětem jednu velikánskou skříň?Dále nemám představu jak zařídit moderně obývák.Líbí se mi fialová barva,tak nevím jak tuto barvu zapojit do nového obýváku.Obývák bych chtěla asi úplně nový,záleží na tom,kolik utratíme za pokojíček.Chtěla bych ještě ponechat synovo psací stůl.Můžete mi prosím poradit a dát nějakou inspiraci?také jak vymalovat pokojíček,jestli tedy půjde přemělovat červená stěna,jakou nyní máme v obýváku a poradit jaké závěsy a doplňky?moc děkuji za radu.Přidávám fotky obýváku a pokojíčku.Zapomněla jsem napsat,že budoucí pokojíček bude o rozměrech 3,40 x 4,70cm.Jestli je to důležité....děkuji
Odpovědět
Dětský pokoj

06.02.2011 17:43:38 |

Dobrý den, rádi bychom Vás požádali o radu se zařízením dětského pokoje. Synovi je nyní 6 měsíců a v pokoji má pouze dětskou postýlku. Zařízení ale chceme navrhnout tak, aby s ním pokoj "rostl". Rozměry jsou 3x4 m a výška stropu 3,3 m, toho chceme využít a plánujeme do budoucna stavbu patra na spaní. Přesný plánek pokoje příkládám. děkujeme za Váš čas.
Odpovědět
Re:

06.02.2011 19:38:08 |

Prosím o radu,jaká barva podlahy se hodí ke kuchyni typu divoká švestka s bílou deskou a barvu stěny?Mohu zvolit tmavší dekor dřevá nebo spíš světlejší,nebo šedou dlažbu?Nebylo by to vzhledově chladné?Děkuji
Odpovědět

17.03.2011 10:13:53 | Lucie

Dobrý den, dekor divoká švestka je hodně divoký, proto doporučuji neutrální podlahu tmavší, ale nejvíce bych se přikláněla k šedé dlažbě. Šedá v interiéru působí teplejším dojmem než bílá.
Odpovědět
Re: Obývací ložnice

10.06.2011 13:38:41 | Soňa Pokorná

Dobrý den, vzhledem k tomu, že v našem 1+3 bydlíme já, manžel a 2 dospělí synové, potřebujeme vyřešit naše spaní v obýváku. Jakou správnou sedací soupravu koupit, abybyla na trvalé spaní? Děkuji.
Odpovědět
Re: Re: Obývací ložnice

20.06.2011 08:41:38 | Lucie

Dobrý den, rozkladácí soupravy nejsou obecně určeny ke každodennímu spaní, i když hodně výrobců to tak uvádí. Každopádně bych doporučila sedací soupravu určenou spíše do hotelů, mechanismy bývají výráběny pro větší zátěž. Z českých výrobců je to Polstrin, z italských pak Milano bedding nebo Flexteam http://www.flexteam.it/eng/lista_prodotti.php?idCat=3 Lucie
Odpovědět
sladění barev

09.02.2011 20:12:05 |

Dobrý den, zařizujeme novostavbu. Chtěla bych poradit se sladěním barev nábytku, podlah a dveří. Již máme vyrobenou kuchyňskou linku v barvě ořech - stěny linky, pracovní deska a obložení kolem desky a světlá vanilka - dvířka. Teď si nevíme rady s barvou plovoucí podlahy, tu bychom chtěli mít stejnou jak v kuchyni tak v obýváku, jelikož máme tyto místnosti spojené. Také bych potřebovala s barvou sedací soupravy a interiérových dveří. Děkuji.
Odpovědět
Re: sladění barev

11.02.2011 12:00:07 | Lucie

Dobrý den, v interiéru by se měly objevit maximálně 3 hlavní odstíny, proto bych doporučila použít ořech, který máte již na kuchyňské lince, v kombinaci se světlým dřevem např. javor. Nabízí se tedy varianta - javorová podlaha, ořechové dveře a nábytek kombinovaný s ořechem, javorem či vanilkou. K tomu bych doporučila tmavě hnědou sedací soupravu. Jídelní stůl i židle s kombinací ořechu nebo vanilky.
Odpovědět
Re: obývací stěna

10.02.2011 08:28:32 | Veronika

Prosím o radu ohledně barvy nábytkové stěny v obýváku, který je spojen s kuchyní. Kuchyňská linka je bílá, podllaha - třešeň. Sedačka světlounce šedá, stěny bílé. Uvažuji o černohnědé odlehčené moderní stěně. Poradila byste jinou barvu nebo je to O.K., poř. měla bych nějakou stěnu vymalovat jinak než na bílo? Děkuji za odpověď. Veronika
Odpovědět
Re: Re: obývací stěna

11.02.2011 11:55:34 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych Vám nábytek kombinovat s materiály, které již v interiéru máte - třešeň s bílou kombinací. Bílá barva by měla převažovat a pár prvků by bylo v odstínu třešně. Jako doplňkovou kombinaci k tomuto odstínu bych doporučila vínově červenou.
Odpovědět
Re:

11.02.2011 19:09:34 | benjie

Dobrý den, opravdu je to pro mne moc důležité, mohla by jste mi prosím odpovědět, jedná se podkrovní pokoj, ráda bych Vám poslala nějaké foto, ale nerada bych ho dávala do diskuze. Je i jiný způsob zaslání fotek pro vás. Kdyžtak klidně napiště na katerina.benova@seznam.cz. Mockrát děkuji
Odpovědět
Re:

13.02.2011 23:22:12 | Katka

Dobrý den, chtěla bych poradit jakou barvu zdi mám zvolit k světle hnědé sedačce. Děkuji
Odpovědět

17.02.2011 16:03:20 | Lucie

Dobrý den, barva se hodí jakákoliv tmavší, ale důležité je vybrat odstín, tak aby jste se cítila dobře, také by měla barva ladit s podlahou, nábytkem atd. Jakou barvu, nábytku, podlahy máte???
Odpovědět
Re: Re: Re:

19.02.2011 12:02:21 | katka

Dobrý den, barva podlahy je dřevěná dub. Tak že není ani světlá ani tmavá. Nábytek zatím koupený nemám, ale rozhoduji se mezi třemi odstíny od firmy Jamall. Nábytek mezo-buk tatra, august-wenge, mateo-ořech virginia. Kterou barvu nábytku by jste k podlaze zvolila?
Odpovědět
Re: Re: Re: Re:

15.03.2011 10:43:32 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych Vám odstín wenge nebo ořech. Vůči podlaze tak bude více kontrastní a svou kresbou je vhodnější k dubu než buk.
Odpovědět
Re:

14.02.2011 09:46:30 | Majkami

Dobrý den,prosím o radu,děláme rekonstrukci v domě,máme kuchyn spojenou s jídelnou.kuchyn lamino švestka se světlou deskou-aurora-bianco,jídelnu a obyvák budou oddělovat posunovací dveře ,v obyváku jsou parkety.Jakou máme zvolit barvu okladaček za linkou,jakou barvu dlažby a jak sladit barvu dveří a stěn,aby vše navazovalo.Moc děkuji.Majka
Odpovědět

17.02.2011 16:07:47 | Lucie

Dobrý den, švestka má výraznou kresbu, tak bych doporučila světlou dlažbu ve větším formátu v odstínu pracovní desky a tutéž dlažbu na zeď. Kuchyň tak vynikne. Ideální by bylo, aby se materiály propojily i v obývacím pokoji.
Odpovědět
Re:

16.02.2011 10:44:33 |

Dobrý den, bydlím v bytě, můžete mi prosím poradit, jakou barvou vymalovat obývací pokoj - sedačku mám cihlovou, obývací stěnu TERA z Decodomu - černé dvířka a korpus trnka, podlaha plovoucí-světlý dub - obývák je 5,30 x 4 m. Dveřa a obložky také světlý dub. Obývák je obdélník, vstup z chodby v levém rohu, protější stěna je 5.30, na ní obývací stěna, vedle dveří s chodby napravo sedací souprava. Vlevo od vstupu z chodby jsou na kratší stěně dveře do ložnice a na protější straně je velké okno - bude plastové bílé . Po výměně chci obývák znovu vymalovat a stále si nejsem jistá, jakou barvu použít. Případně můžu poslat i fotky současného obývacího pokoje. Děkuji moc za Vaši radu a přeji krásný den
Odpovědět

17.02.2011 16:09:39 | Lucie

Dobrý den, prosím o zaslání fotky pro lepší orientaci. Děkuji!
Odpovědět
Dveře na lodžii

18.02.2011 14:01:27 | Bóža

Přeji dobrý den, prosím o radu, jaké zvolit dveře na lodžii, co do materiálu, barvy vně a uvnitř bytu a provedení. Dveře na lodžii by měly být co nejvíce prosklené, kvůli prosvětlení vstupního prostoru a měly by být šperkem této místnosti. V téže míístnosti se nacházejí další původní kazetové dveře z masivu, nástřik RAL 9010, teplá bílá - 5 x jednokřídlové a 1 x dvoukřídlové vstupní dveře do bytu. Dveře na malou lodžii tvoří celou šířku lodžie, rozměr dveří - šířka 1000 mm, výška 2530 mm. Na lodžii je zábradlí - černá kovářská barva. V domě je 6 bytových jednotek, dvě z toho již mají nová plast. okna a dveře na lodžii, vnější dekor Streifendouglasie, uvnitř bílá nebo 9010 teplá bílá. Poraďte, prosím, jak toto elegantně vyřešit, ráda bych se vyhnula dveřím plastovým. Ráda bych je sladila se zábradlím na lodžiii a dveřmi ve vstupním prostoru. Byt by do budoucna měl sladit staré prvky, např. původní kazetové dveře z masivu s moderními prvky, papř. použití kovových prvků-matný nikl. Dům je z r. 1928. Barvy v bytě: hnědošedá, šedá, hnědá, bílá, antracitová - ale spíše světlé tóny, aby byt nepůsobil tmavě. Mnohokrát děkuji za odpověď.
Odpovědět
Re: podlahy

22.02.2011 11:34:51 | Stanimira

dobrý den,chtěla bych se zeptat na radu ohledně podlah.Rekonstruujeme byt a jde nám o barvu laminátové podlahy Parador,když máme obývák celý bílý jen jedna stěna je cihlově červená,nabytek v buku,dveře v buku a doplňky červené(tj.polštáře,koberec pod konferen.stolek a sedačka(černá).Ložnice je taktéž bílá jen stěna za hlavou bude bledě modrá a nábytek opět v buku.Rádi bysme věděli zda podlahu tmavší nebo také v buku jemná kresba.V kuchyni plánujeme bílou kuchyň s grafit.prac.deskou a dlažbu ale zase nevíme jakou barvu a jek kuchyň vymalovat(žlutá-vanilka,banán)?ta dlažba by měla být stejná jako v předsíni,kde je vest.skříň buk.Byt není moc velký 2+1 51m2.Děkuji za radu Stanimíra
Odpovědět
Re: podlahy

15.03.2011 10:48:51 | Lucie

Dobrý den, vzhledem k tomu, že celý byt je laděný do odstínu buku, tak bych volila kontrastnější podlahu. Buk se ale velice špatně kombinuje, zajímavě vypadá s dřevinami, které nemají tak výraznou kresbu, tj.třešeň nebo ořech. Každý vzorek podlahy je ale specifický, proto doporučuji vzít kousek buku (dvířka atd.) a přiložit k vzorku podlahy. Dlažbu bych doporučila všude stejnou.
Odpovědět
Barva podlahy

22.02.2011 21:27:56 | evulkah

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně barvy podlahy. Máme kuchyň částečně spojenou s obývákem..Kuchyň máme v barvě třešeń se světlou deskou...Jaká by se podle Vás hodila barva podlahy, chtěla jsem barvu ořech nebo něco takového, ale nevím jestli by se to s tou třešní moc netlouklo....a ještě jaká by se hodila výmalba kuchyně..přemýšlela jsem nad světlým odstínem žluté, co myslíte šlo by to k sobě?Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Re: Barva podlahy

15.03.2011 10:52:57 | Lucie

Dobrý den, odstín třešně bych s ořechem nekombinovala, obě dřeviny mají úplně jiný charakter. K třešni bych doporučila javor, břízu nebo opět třešeň. Výmalba v odstínu vanilky by se hodila.
Odpovědět
obývací pokoj

23.02.2011 13:03:27 |

Poradíte ,jakou barvu mám zvolit v interieru a doplňky ?Mám zelenou sedačku,nábytek světlí buk,krbová kamna černý s dlažbou modrou mramor,chtěla bych mramor vyměnit?Aby obývák byl moderní?Nad sedačkou je zkosený strop(podkrovní byt). Lustr ,světla ,dekorace atd.Moc děkuji za radu Monika
Odpovědět

24.02.2011 11:14:09 | Monika39

Poradí mi někdo?
Odpovědět
Re: Re: obývací pokoj

21.03.2011 10:24:33 | Lucie

Dobrý den, omlouvám se, ale bohužel jsem nikde nenašla Váš dotaz??? Můžete zaslat ještě jednou?
Odpovědět

15.03.2011 11:08:32 | Lucie

Dobrý den, každopádně kombinace s modrou a zelenou není příliš štastná. Doporučila bych ladit interiér do zelena nebo do černa - co se doplňků týče, polštáře, květináče atd. bukový nábytek by tak více vynikl.
Odpovědět
interiér RD

23.02.2011 21:04:35 | aurumum

Dobrý den, Prosím o radu při výběru nábytku do RD dřevostavby.Lámu si hlavu, jaký dekor nábytku bude nejvhodnější, neboť máme podlahy šedé dřevo (Egger) a dveře Zlomek Dub rustikal. Jaký dekor nábytku použít, aby se to netlouklo. Máme rádi moderní minimalistický styl bydlení. Dům je přízemní, prostorný.Obýv.pokoj je spojen s kuchyní a jídelnou (61m2), jihovýchod, kuchyňs.linka je v bílém vysokém lesku s deskou téměř dočerna. Sedačka v obyváku je tmavěhnědá, televizní stěna je wenge s bílým leskem. Jedná se mi hlavně o to, zda je lepší sladit nábytek s dekorem dveří nebo podlahy. Děkuji za odpověd.
Odpovědět
Re: interiér RD

15.03.2011 10:57:27 | Lucie

Dobrý den, pokud už máte v interiéru nábytek v bílé s wenge. Doporučila bych se držet těchto odstínů.
Odpovědět
Re:sladit barvy

24.02.2011 21:47:26 | Rosťa

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak sladit obývací pokoj s barvou podlahy,která je v olši. Zadní a boční zeď je vytapetována do vínova,přední a okenní zeď i strop je v bílé barvě.Prosím o radu v jaké barvě sladit nábytek a sedací soupravu. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Re: Re:sladit barvy

15.03.2011 11:15:50 | Lucie

Dobrý den, nábytek bych navrhovala také v olši, případně v kombinaci se sklem a sedací soupravu v odstínu vanilky - k vínové barvě se bude hodit.
Odpovědět
Re:

26.02.2011 19:59:30 | ev.icka

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně barev. S přítelem jsme se k sobě právě přistěhovali a máme v plánu rekonstruovat obývací pokoj. Máme koupenou sedačku a obývací stěnu (viz. foto) a nevíme si rady s barvami na stěny a s odstínem podlahy. Přemýšleli jsme o nějakých teplejších, zemitějších barvách na stěnu, něco jako světle hnědá, béžová latte??myslíte, že by se to hodilo? Předem mockrát děkuji za odpoveď a radu =o)
Odpovědět

15.03.2011 11:12:53 | Lucie

Dobrý den, podlahu bych doporučila světlou, například javor. Odstín stěny by mohl být i tmavě hnědá např. jedna zeď podle odstínu dřeva. ostatní stěny bílá káva.
Odpovědět
Re: byt 1+1

06.03.2011 15:32:57 | seeraa

Dobrý den, prosím Vás o radu jak zařídit jednu místnost v 1+1, hlavně jak rozmístit nábytek. Byt není zrovna dobře řešený a problém mám v tom, že bych potřebovala vkusně a hlavně prakticky zkloubit jak sezení, tak spaní do jedné místnosti. Vzhledem k dispozici bytu se mi nedaří vše uspořádat tak, abych neustále o něco nezakopávala nebo nemusela vše pracně odsouvat když se potřebuju dostat do skříně. K bytu náleží koupelna a kuchyň - obojí plně vybaveno a malá chodbička s vestavěnou skříní, převážně na vysavač, čist. potřeby, zimní věci a atd.. Do pokoje bych tedy potřebovala úložný prostor hlavně na drobnější prádlo a halenky na pověšení. Také zde občas přespává přítel, tudíž je větší nárok na prostor. spaní. Zatím to řešíme rozkládací sedačkou, ale není to úplně ono, navíc tak spíme přímo u televize, což taky není zrovna nejzdravější.. Další velký problém jsou hluční sousedi, se kterými mám společnou nejdelší stěnu (bez dveří), což mi značně komplikuje umístění sedačky/postele tak jak bych chtěla..V pokoji je také jedno jediné světlo a to na stěně mezi dveřma. S tím jak to vymyslet si nevím rady a ani v obchodech s nábytkem mi s tím nepomohli. Budu tedy vděčná za jakoukoliv radu. V příloze zasílám úplně laický plánek bytu, omlouvám se za kvalitu, ale bohužel mi to normálně nejde poslat, pouze jako fotka. Děkuji
Odpovědět
Re: Re: byt 1+1

15.03.2011 11:27:23 | Lucie

Dobrý den, prosím o zaslání plánku na email: lucie.gavronova@nakupni-dum.cz.
Odpovědět
Re: Re: Re: byt 1+1

10.04.2011 10:20:44 | seeraa

Dobrý den, plánek jsem Vám již zaslala, dorazil v pořádku? Snad Vám to bude takto stačit. S pozdravem Seeraa
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: byt 1+1

23.07.2011 13:36:49 | seeraa

Dobrý den, vím, že toho máte hodně, ale zatím jste mi stále neodpověděla. Mnohé požadavky vyřizujete téměř okamžitě. Plánovali jsme přestavbu na léto. Zřejmě již asi nemáme Vaši reakci očekávat? Děkuji a přeji hodně úspěchů.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: byt 1+1

23.07.2011 13:37:16 | seeraa

Dobrý den, vím, že toho máte hodně, ale zatím jste mi stále neodpověděla. Mnohé požadavky vyřizujete téměř okamžitě. Plánovali jsme přestavbu na léto. Zřejmě již asi nemáme Vaši reakci očekávat? Děkuji a přeji hodně úspěchů.
Odpovědět
Re:

11.03.2011 11:52:58 |

Dobrý den, chtěla bych poprosit o rady:P, zařizujeme RD, jsme úplně na začátku a vybíráme barvu podlahy (chceme PVC dekor dřeva, líbí se nám ořech), ale kuchyň máme již ve výrobě, bude to třešeň Victoria a k ní světle krémovou desku..takže bych chtěla poradit barvu podlahy, aby se to s tou kuchyní netlouklo....máme totiž propojenou kuchyň s obyvákem (viz. příloha) a všude bych chtěla podlahu stejnou..Další dotaz je jakou barvou byste nám doporučila vymalovat kuchyň i obyvák??máme rádi oranžovou, žlutou..prostě světlejší barvy..sedačku do obýváku bychom chtěli koženou černou...a poslední otázka je jakou barvu nábytku do obyváku byste nám doporučila, aby to k sobě všechno ladilo...děkuji mockrát za všechny odpovědi :)
Odpovědět

15.03.2011 11:22:33 | Lucie

Dobrý den, podlaha v odstínu ořechu se k třešni moc nehodí. K třešni doporučuji světlou javor, bříza nebo případně dub. Nábytek v obývacím prostoru by měl ale také být v třešni - obývací pokoj je propojený s kuchyní, která je v třešni.
Odpovědět

15.03.2011 19:41:49 |

děkuji moc za odpovědi:-)ještě jste tam nenapsala jakou barvou byste nám doporučila vymalovat kuchyň, obyvák a chodbičku(viz ta příloha)..líbí se nám meruňková, odstíny žluté...spíše světlejší barvy...a ještě bych chtěla poprosit, jakou barvu dveří a zárubní byste nám doporučila...děkuji moc
Odpovědět

17.03.2011 10:11:39 | Lucie

Dobrý den, barvu obložek a dveří bych volila ve stejném odstínu jako podlaha. Výmalbu v předsíni bych doporučila v tónech žluté, světlá vanilka.
Odpovědět
Obývací pokoj

21.03.2011 20:55:37 | denny

Dobrý den, plánujeme změnit obývací pokoj 3,90m x 5,50m. Po celé jedné straně pokoje je okno + dveře na balkon, takže pokoj je hodně světlý. Sedačku máme rohovou v barvě cihlové, ta jediná v novém obývacím pokoji zůstane. Podlahu bychom rádi světlou - jasan (aby navazovala na plovoucí podlahy v ostatních místnostech). Byla by jste tak hodná a poradila mi jak zkombinovat odstín zdí a nábytku? Myslela jsem, že bychom vymalovali stěny do odstínu světlé hnědé nebo světle šedé (latté ...?) - zřejmě asi přední stěnu naproti sedací soupravy, kde by byla obývací stěna a možná i jednu stěnu boční (naproti oknu) - ale to nevím, zda by se místnost nezměnšila opticky. A hodila by se barva obývací stěny v "odstínu ořech"? Moc bych prosila o radu, jak by se to dalo vyřešit. Popřípadě - mohla bych zaslat foto pokoje + sedačky? Předem moc děkuji za radu.
Odpovědět
Re: Obývací pokoj

04.04.2011 10:26:30 | Lucie

Dobrý den, celý interiér bych ladila do tónů odstínu jasanu, cihlové a ořechu. Interiér tak bude útulný, teplý. Základní odstín výmalby by měl být o tón světlejší než odstínu jasanové podlahy, zeď za obývací sestavou bych doporučila v tónu cihlově červené (jako sedací souprava). Ostatní nábytek, police, konferenční stolek atd. v ořechu.
Odpovědět
Re:

15.06.2011 17:35:00 | spichina

dokládám fotografie(;)
Odpovědět

20.06.2011 09:46:07 | Lucie

Dobrý den, s ohledem na barevnost kuchyně, která je z obývacího pokoje přesto vidět, bych doporučila prostor ladit do šedé. Fialová se s modrou dost bije. Pokud bude nábytek tmavý - ořech, tak zbytek tmavě hnědá-šedá-černá-bílá by byly idealní kombinace. Jako doplněk pár tmavě fialových prvků by nevadilo, ale opravdu střídmě. Lucie
Odpovědět
kuchyně-sladění barev

23.03.2011 11:15:14 |

Dobrý den, předěláváme v rodinném domě kuchyni a zatím ještě není nic koupeno. A chtěl bych se zeptat na sladění jednotlivých barev. Popis: kuchyškou linku jsme si vybrali v barvě wenge s deskou v barvě krémové. Horní skřínky budou na půl prosklené s nerez rámem a v barvě wenge. Podlaha bílá borovice. Okno bílé a dveře barva tmavé dřevo. Na tomhle jsme se s manželkou zhodli. K těmto barvám bychom chtěli ladit obklad za kuchynskou linkou a nátěr stěn. Chtěl bych znát váš názor: Krémový obklad a bílá stěna všude(varianta manželky)-nebude to vypadat moc "sterilně" a mdle.Moje varianta: Obklad v barvě krémové bych nechal a k tomu barva světle šedá nebo do hněda. Samozřejmě budeme rádi když nám poradíte i jiné možné odstíny. Děkuji moc. S pozdravem Pavel
Odpovědět
Re: kuchyně-sladění barev

04.04.2011 10:40:41 | Lucie

Dobrý den, asi bych měla odpovědět diplomaticky, abych nebyla proti manželce :-) ale doporučila bych Vám světle šedou výmlabu a šedý obklad - bude příjemně ladit se spotřebiči a nerez rámečky. Světle šedá výmalba působí v interiéru naopak tepleji než bílá. V případě, že interiér budete chtít ještě nějak obzvláštnit, tak bych doporučovala výmalbu v odstínu tmavě hnědé (wenge) na část zdi, např. pruh. Doplňky v interiéru by pak mohly být bílé, černé, zelené, červené...
Odpovědět
Re:

15.06.2011 17:33:40 | spichina

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu při zařizování bytu. Koupili jsme zrekonstruovaný byt, s novou kuchyňskou linkou v modro-šedé barvě. V celém bytě jsou světlé plovoucí podlahy. I když by se to nabízelo, chceme nechat oddělenou kuchyň od obýváku, pouze vysadit dveře nebo to řešit šoupacími dveřmi. Chtěla bych se tedy zeptat na barevné ladění obývacího pokoje s přihlédnutím na barvu kuchyně...Máme již koupenou sedací soupravu (potah je ušit hrubou nití v barvách krémové, hnědé a šedé). Moje představa je nábytek v barvě ořech a doplňky fialová (či růžová?) a bílá. Na stěnu váhám, ale chtěli bychom pokoj ladit do studena - šedá či světle růžová, protože byt je velmi slunný, ale také malý. Viz. foto. Velice vám děkuji za radu a přeji pěkný den.:)
Odpovědět
Re: nový byt

02.06.2011 13:07:05 | kukina

Dobrý den koupili jsme nový byt (v rekonstruovaném starém mlýně) a nevíme si rady jak zařídit zbytek obývacího pokoje spojeného s kuchyňskou linkou. Je tam hotová kuchyňská linka, o které si teď myslím že je moc tmavá a velká ale už tam prostě je. A teď nevím jak do zbytku pokoje dostat jídelní stůl, malý rozkládací gauč a konferenční stolek, televizi jsme přemýšleli pověsit na zeď. Moc bych Vás chtěla poprosit o pomoc a radu zda to jde ještě nějak zachránit. Jsme mladí a zařizujeme byt prvně. Vím že jsem se raději měla poradit s někým na začátku když byl prostor ještě prázdný, ale nebylo s kým. Doufám že existuje ještě nějaká možnost zachránit ten prostor. Prosím o Váš mail abych Vám mohla poslat nějaké fotky a nákresy pokoje. Předem děkuji
Odpovědět
Re: Re: nový byt

03.06.2011 08:23:49 | Lucie

Dobrý den, zašlete mi prosím fotky na lucie.gavronova@nakupni-dum.cz a uvidíme, co se s tím dá dělat :-)
Odpovědět
Re: Re: Re: nový byt

01.07.2011 10:34:38 | kukina

Dobrý den, došel Vám ode mne email? hezký den :))
Odpovědět
Re: obklad za kuchyňskou linku

27.03.2011 15:01:15 | Iveta

Dobrý den, chtěla bych poradit s obkladem za kuchyňskou linku, která bude v bílé barvě lesk a s tmavě hnědou pracovní deskou. Přemýšlím o obkladu z přírodního kamene, ale bojím se jeho nepraktičnosti, určitě bych ho nedávala za varnou desku, ale čím ho nahradit nebo si mám zvolit úplně něco jiného? Děkuji za radu
Odpovědět
Re: Re: obklad za kuchyňskou linku

04.04.2011 11:17:59 | Lucie

Dobrý den, přírodní kámen je velmi praktický, ale pokud by jste zvažovala umístění do kuchyně, tak bych ho doporučila taktéž jako pracovní desku. V případě, že pracovní deska bude tmavě hnědá, tak bych doporučila obklad zdi sklo. Zkušení dodavatelé kuchyňských linek Vám poradí s dodávkou skla. Sklo se většinou lepí přímo na zeď. Jedná se o sklo Optiwhite čiré sklo bez zeleného nebo jiného nádechu. Tvrzení je dobré použít při plynovém sporáku vydrží teplotu 300 stup.
Odpovědět
3v1

28.03.2011 22:54:36 | s.alena

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila, jak by se dalo v rámci jedné místnosti oddělit spaní od kuchyně. Přemýšlela jsem o skleněné stěně nebo japonských tapetách, ale nevím, zda se to do tohoto prostoru hodí. Posílám plánek bytu. Hlavní úložný prostor chci řešit věstavěnou skříní ve výklenku na chodně a nezatěžovat tak samotnou místnost velkými skříněmi. V pokoji bych chtěla mít kuchyňskou linku (nemusí být ve tvaru L jako na plánku, ale musí být v této části pokoje), jídelní stůl, sedačku a TV, postel a komodu. Rozmýšlím umístit postel 140cm za nějakou stěnu při vstupu do místnosti vpravo. Naproti dveřím je uprostřed stěny trojkřídlé francouzské okno na terasu. Děkuji za radu! Alena
Odpovědět
Re: 3v1

04.04.2011 11:30:34 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych řešit optické oddělení spacího prostoru zastíněním - panelovou stěnou, která by se zároveň objevila i v okně http://www.latkovydesign.cz/11/posuvne-panelove-steny.html prostor by se tak sjednotil. Postel bych umístila do pravého rohu u vstupu do místnosti. Zastínila bych ji ve tvaru L, tak aby nebyla vidět ani z části "obývací".
Odpovědět
Obývačka

29.03.2011 19:19:47 | Maja

Dobrý deň,chcela by som Vás poprosiť o radu.Neviem si poradiť s farbami v obývacej izbe a ani s rozmiestnením nábytku (v obývačke mám totiž 2 stĺpy).Mám dojem,že tej obývačke vždy niečo chýba a neviem čo to je, je to nejaké celkovo zle usporiadané,nepôsobí to na mňa útulne. Mám rada zeleno-hnedú kombináciu, paradoxne už sa mi zdá, že tam mám zelenej priveľa a najviac sa mi páči šedá stena.Ďalej by som tam chcela mať nejaký zaujímavý akcent,čo by ten interiér dotvoril.Keďže som dlhé roky žila v Prahe,veľmi by sa mi páčila čierno-biela fototapeta Prahy (tú ale bohužiaľ neviem zohnať).Hodil by sa niekde napr. kamenný alebo tehlový obklad, resp.tapeta alebo závesy na oknách? A ak áno na ktorú stenu ho mám dať?Prosím Vás poraďte, vopred veľmi pekne ďakujem. Maja:S
Odpovědět
Re: Obývačka

04.04.2011 11:37:15 | Lucie

Dobrý den, upřímně se mi Váš prostor obývacího pokoje líbí i se zelenou a zelenými doplňky. Je pravda, že zelené je v pokoji už moc, na stěnách chodby atd. Pokud by jste chtěla interiér kombinovat se šedou, tak by to bylo stylové. Na stěny by se mohly dát černo-bílé fotky v kovovém rámu. Všechyn stěny bych doporučila světle šedé, sloupy a zeď za TV tmavě šedou. Kusový koberec pod konferenční stolek také v šedé nebo stříbrné. Květináče i rámy fotek v šedé s nádechem kovu. Prostor by tak byl jiný :-)
Odpovědět
Výmalba a nábytek

03.04.2011 20:09:26 |

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně výmalby obývacího pokoje a barvy nábytku, zařizujeme RD, podlahu máme vybranou v barvě světlý dub.Obyvák máme propojený s kuchyní, ta je v barvě třešeň. Chtěla bych se zeptat jestli by se do obyváku hodila obyv. stěna v barvě švestka/černá (viz foto). A jakou byste nám radila barvu sedačky. Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Re: Výmalba a nábytek

04.04.2011 11:40:24 | Lucie

Dobrý den, v případě, že kuchyně je v barvě třešně, tak v obývacím pokoji by se také třešeň měla použít klidně i s černou. Sedací souprava pak může být černá, slonová kost nebo vínově červená (pokud by se objevila vínově červená ještě někde na zdi, tak by to mohla být pěkná kombinace.
Odpovědět
Re:

19.07.2011 08:42:16 | Krakovec

dobrý den, hledám nspiraci - bydlím ve starším rodinném domku, celý dům jsem začala předělávat spíše v klasickém stylu. Líbí se mě ale dnešní jednoduchost a elegance, zároveň chci zachovat klasiku. Čeká mě předělání obývacího pokoje, kde budou nové krbové kamna, zůstane tam kulatý stůl čalounné židle (padesátá léta), mramorový koferenční stole, starobylé hodiny. Co k tomu? Představovala bych si komodu a skleník, zařídit spíš jako jídelnu, než obývám. Poraďte. Děkuji
Odpovědět

01.08.2011 09:18:04 | Lucie

Dobrý den, kombinace klasického stylu a jednoduchého moderního je velice zajímavá, ale musí to být vyvážené. Doporučuji jednoduché vybavení kuchyně - hladká v odstínu slonové kosti k tomu jednoduché skřínky, komody ve stejném odstínu a designu. Do kontrastu s jednoduchým a světlým nábytkem tak bude několik prvků klasického nábytku, stoly, židle, skleník. Sedací souprava by měla být spíše moderní, protože sladit potah s židlemi by bylo velmi složité. Pokud by to ale bylo možné, tak výsledek by byl skvělý.
Odpovědět
Barva kuchyně

06.04.2011 14:45:57 | m.pelcova

Dobrý den, obývák s kuchyní máme propojený. Dlažbu jsem si vybrala hnědou - Doga Sandal. Velice se mi líbí barva Wenge a přemýšlím, že bych si z ní nechala udělat celou kuchyň. Celý prostor kuchyň + obývák je cca 32m2. Trošku se bojím, jak půjde dohromady tmavá wenge s dlažbou. Můžete mi prosím poradit, jaké barvy bych k hnědé /světle hnědé/ měla volit? Slunce budeme mít v obýváku odpoledne cca 14hod, do kuchyně svítí západní slunce. Děkuji. Michaela
Odpovědět
Re: Barva kuchyně

12.04.2011 11:46:41 | Lucie

Dobrý den, tmavě hnědá s wenge se výborně kombinuje s bílou kávou, bílou, zelenou, oranžovou. Nábytek by měl být v kontrastu s podlahou, takže k hněde podlaze bych volila světlý nábytek s wenge a barevné doplňky.
Odpovědět
Re: Krb

09.04.2011 22:09:38 | jadwiga

Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně rovného krbu s bočním prosklením. Zdá se nám v našem obývacím pokoji dost mohutný, prosím o radu jak ho opticky zmenšit. Děkuji za radu.
Odpovědět
Re: Krb

12.04.2011 11:49:49 | Lucie

Dobrý den, krb již máte hotový nebo pouze uvažujete? Pokud máte foto, tak zašlete.
Odpovědět
Re:vizualizace

11.04.2011 14:54:11 | Market76

Dobrý den,bylo by možné si u vás nechat udělat kompletní vizualizaci rodinného domu.Jak interiéru tak exteriéru?Pokud je to možné tak mi prosím odpovězte na E-mail:BalasovaMarketa2@seznam.cz Děkuji za odpověd´.Marketa
Odpovědět
Dveře

15.04.2011 13:14:15 | Petula

Dobrý den, ráda bych se zeptala chceme předělat obývák za určitě neco mnohem modernější s tím že bych chtěla určitě tapetu a s ní to nějak barevně sladit. Můj dotaz je ráda bych vyřešila dveře, abych oddělila kuchyň od obývacího pokoje. Bojím se abych opticky neudělala malé místnosti. Děkuji za informace. Menclová :)
Odpovědět
Re: Dveře

19.04.2011 14:22:16 | Lucie

Dobrý den, pomohl by mi půdorys, ale většinou se prostory spojují za účelem propojení prostor a optického zvětšení. Průchod bych zrušila jen za předpokladu zvětšení prostoru a lepší využitelnosti. Proč chcete prostor uzavřít?
Odpovědět
Re: Re: Dveře

20.04.2011 14:04:41 |

Potřebovala bych prostor oddělit, poněvadž dceři předěláváme pokoj z ložnice a s manželem vymýšlíme spaní do obývacího pokoje. Proto vymýšlím jaký typ dveří se tam zhruba hodí. Děkuji za odpověď. Bohužel půdoris nemám ale určitě v tom nevidím problém. Děkuji.
Odpovědět
Re: Re: Re: Dveře

22.04.2011 10:55:36 | Lucie

Dobrý den, dveře bych doporučila prosklené s matným sklem, prostor by se prosvětlil a pokoj by bylo možné uzavřít, také by bylo možné použít posuvné dveře do pouzdra. Pokoj by mohl být celý den propojený s kuchyní a v noci jen zatáhnete dveře :-)
Odpovědět
Re:

19.04.2011 06:55:34 | verka49

Dobrý den, snad se zadařilo poslat přílohu k dotazu sladění interieru.Rozhodujeme se mezi velkou podlouhlou dlažbou nebo dřevěnou podlahou. - zda vcelém přízemí stejný druh nebo je možnost kombinace? Děkuji za odpověď. Věra Nepodařilo se zase když už má málo pixel tak přesahuje šířku a výšku v pdf nejde poslat a jinak to neumím, prosím odpovězte i bez obrázku. Ještě jednou se omlouvám a děkuji Věra
Odpovědět

19.04.2011 14:15:37 | Lucie

Dobrý den, bohužel žádnou přílohu jsem neobdržela. Vždy je lepší mít v celém prostoru jednotnou podlahu nebo dlažbu, vyhnete se zbytečným přechodovým lištám a nerovnostem. Podlahová krytina se doporučuje podle vytápění - dlažba je praktická, příjemná a moderní, ale studená. Podlaha je teplejší, příjemná, ale méně odolná.
Odpovědět

20.04.2011 19:51:31 | verka49

Dobrý den, děkuji za odpověď. Doufám, že se podaří odeslat přílohy. Když ne pokusím se zítra znovu. Bude v domě podlahové topení, nábytek stylový v barvě ořech nebo mahagon, kuchyň není ještě zadaná. Pravděpodobná barva nábytku nebo klasický ořech. Děkuji Věra
Odpovědět

22.04.2011 11:02:02 | Lucie

Dobrý den, v tomto případě bych doporučila dlažbu do celého prostoru, pod jídelní stůl nebo konferenční můžete umístit kusový koberec. Dlažbu doporučuji světlejší a nábytek v kombinaci ořech a slonová kost. Kuchyň bych dala také v odstínu slonové kosti s ořechem případně celou ořechovou. Přikládám foto s podobnou kombinací.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re:

22.04.2011 20:02:32 |

Děkuji za odpověď moc se mi líbí návrh, bohužel fotka nedorazila a prosím ještě o radu stylový nábytek nemá kombinaci slonové kosti dudou to jednotlivé skříně asi 2 nebo nějaká nízká komoda jen pod televizí - naproti sedačce by mohla být slonová kost nebo dát udělat komodu? Sedačka by mohla být kožená ve slonové barvě, ale asi bude moc choulostivá na údržbu. Jsou tam 2 malé děti. Prosím ještě jaká barevná kombinace na stěny by byla vhodná. Moc děkuji za odpověď Věra
Odpovědět
Re:

26.04.2011 12:33:19 | Lucie

Dobrý den, nábytek bych volila jen ve slonové kosti, jako moderní solitér, komody atd. a stylové stolky a jídelní stůl k tomu. Barevnost stěny v lehkém tónu slonové kosti s dominantní zdí např.vínově červenou. Foto interiéru má bohužel velkou kapacitu, tak pošlu na Váš email nebo mi napiště na lucie.gavronova@nakupni-dum.cz
Odpovědět

26.04.2011 15:01:10 | verka49

Děkuji za odpověď můj email: verka49@seznam.cz
Odpovědět
byt 1+1

23.04.2011 12:21:58 | petra.c

Dobrý den, koupili jsme byt 1+1 v původním stavu s možností půdní vestavby. Půdní vestavba v tuto chvíli není možná, aproto bychom Vás chtěli poprosit o radu při řešení dispozice bytu. Dispozice by měla být pro dvě dospělé osoby plánující rodinu, aspoň na tři roky. WC musí zůstat na svém místě - může se příčka posunout, kanalizace a vodovodní trubky jsou mezi WC a koupelnou. Taky byt musí mít vlastní kotel na teplou vodu a topení. K bytu přísluší ještě komora (1,35x4m) na patře, kde se dají uskladnit např. nekazící se potraviny a sozónní oblečení. Za rady a nápady předem děkuji, s pozdravem, Petra
Odpovědět
Re: byt 1+1

03.05.2011 10:07:55 | Lucie

Dobrý den, byt je poměrně velký. Ideální by bylo umístit hodně úložných prostor do zádveří, po levé straně a zrcadlo po pravé straně. V Kuchyni bych navrhla kuchyňskou linku po pravé straně do L i s kotlem, stolování před okno po levé straně. Ve velké místnosti bych navrhovala obývací část pod oknem a spací část vzadu, oddělení od obývací části bych navrhovala pomocí posuvné panelové stěny, kterou je možné variabilně posouvat. Do "ložnice" je možné umístit velkou šatní skříň i postel. Barevnost bych vzhledem k členitosti volila střídmou, jednoduchou ve světlých odstínech dřeva, bílé, případně barevné doplňky.
Odpovědět

24.04.2011 20:30:15 | Klára

Dobrý den, zařizuji si nový pokoj - ložnici. Váhám nad barvou nábytku a podlahy, mám velkou bílou skříň se zrcadlem. Mělo by to působit vzdušně, protože pokoj má jen 13m2. Mohla byste mi prosím poradit? Děkuji moc
Odpovědět
Re:

26.04.2011 12:38:05 | Lucie

Dobrý den, interiér bych nechala jednoduchý a vzdušný v kombinaci bílé a v jasanu. Interiér by se měl pak doplnit barevnými doplňky.
Odpovědět
Re:

25.04.2011 13:58:29 | Miloslava Fajfrová

Dobrý den,prosím o radu,jaký materiál,cenově dostupný byste doporučila do dřevěné beskydské chalupy do kuchyně,která je průchozí,vyskytují se tu také kočky a pes,podlaha byla dřevěná,má 100 let a dřevo bych už nechtěla.Co říkáte vinilu?A jaký podklad pod případný materiál.POd dřevem jsou trámy,které jsou zhnilé a zřejmě to bylo vysypané nějakým štěrkem nebo hlínou.Chtěla bych něco dobře omyvatelného.Děkuji.Fajfrová.:]]
Odpovědět

26.04.2011 12:46:42 | Lucie

Dobrý den, do staré dřevěné chalupy bych volila klasické kachle, které budou vypadat stylově - v odstínu pálené cihly. Pokud by jste chěla alternativu, která by byla "teplejší", tak bych doporučila vinyl v dezénu "cihlových kachlí". Podklad se ale musí připravit na zcela rovný povrch, což znamená odstranění původní podlahy, vybraní štěrku, doplnění izolace a nejlépe vylití betonem nebo stěrkou - což není levná záležitost. Také je možné na stávající povrch dát dřevovláknité desky na rošt, které celý povrch srovnají a následně se na ně položí vinyl.
Odpovědět
Re:

01.05.2011 18:41:46 | Ludmila*

Dobrý den, potřebuji vyřešit nedostatek místa, v pokoji chci umístit rohovou sedačku, příp. sklápěcí postel s jednoduchou manipulací, s místem pro deky, kde se pohodlně vyspí 2 osoby, které tam budou bydlet. Pro návštěvy by se mi hodily 2 skládací křesla.Možná 1 křeslo by se umístilo v kuchyni. Prosím, doporučte mi možnosti -jaké, ne moc drahé. Taky chci do tohoto pokoje - dle plánku ten větší: umístit vestavěnou skříň.Co by bylo nejvhodnější, aby bylo dostatek sklad. prostoru a pokoj nebyl přeplněn.Možná efekt zrcadla na zvětšení prostoru? Potřebuji to sladit nejlépe se zelenou,žlutou,bílou.... Děkuji.
Odpovědět

03.05.2011 10:16:33 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych Vám rozkládací pohovku i rohovou. Velmi výborné zkušenosti mám s českým výrobcem POLSTRIN http://www.polstrin.cz/sedaci-souprava-tiber.html Rohová pohovka tak může sloužit i ke spaní, rozkládací křeslo pro návštěvy. Barvu čalounění můžete sladit. Vestavnou skříň bych doporučila s posuvnými dveřmi, hliníkovým rámem, mléčným sklem a případně zrcadlem. Prostor se tak odlehčí. Foto pohovky bych přiložila, ale bohužel soubor je příliš velký.
Odpovědět
malý byt

14.05.2011 22:51:52 | Ludmila*

:) Dobrý den, k mému prvnímu dotazu bych chtěla podle zjištění podkladů od vás poradit.Líbila by se mi vestavěná skříň na celou plochu cca 3 m -s posuvnými dveřmi bohužel v IKEI je jen mléčné sklo s hliníkem, nelze kombinovat se zrcadly, které by prostor zvětšily.Sedačka TIBER je jen na přílež. spaní, tak musím hledat jinou s rozkládacím křeslem a chtěla bych poradit v jaké barvě a jakou barvou mám namořit parkety, když budu mít kombinaci barev zelená, bílá, mléč. sklo, hliník, průhl.konferák.Prosím,navrhněte mi ten pokoj jak by to bylo podle Vás nejlepší. Děkuji. Přeji hezký den.
Odpovědět
Re:

02.05.2011 16:16:54 | pejskova

Dobrý den, mám dotaz ohledně sladění barev. Kuchyň s jídelnou je propojená s obývacím pokojem. Podlaha dubová prům.mozaika, dveře Sapeli dub. Kuchyň bude wenge dolní skříky, vest.lednice a trouba(umístěny vedle sebe)+horní skříňky lesk asi béžová nebo vanilka. Okna jsou orientována jih-jihozápad, v místnostech bude tedy světla dost. Moje dotazy: 1. jaký odstín prac.desky, chtěla bych ji ve stejné barvě jako stěny za kuch.linkou(ale ne bílou) 2. jaký nábytek do obýv.pokoje-sedačku máme světle zelinkavou nohy má bříza (je přímo propojená s kuchyní) 3. jaký stůl, židle a knihovnu do jídelny (jídelní kout není přímo vidět z obýv.pokoje, ale je propojen s kuchyní)-moje představa byla židle a stůl dub, knihovna korpus dub, dvířka-pouze ve spodní části wenge, jinak ponechána otevřená 4. jaká výmalba stěn(všech či jen některé) by se barevně hodila? Předem moc děkuji za odpovědi.
Odpovědět

06.05.2011 08:46:31 | Lucie

Dobrý den, podlahu a dveře jako dubový základ chválím. Nábytek bych ale již s dubem nekombinovala a doporučila bych nábytek v odstínu wenge, případně kombinovaný s béžovou nebo bílou. Pracovní desku bílou. Výmalbu v béžové a jednu nebo dvě stěny v odstínu zelené (jako sedací souprava). Jídelní stůl a také židle bych navrhovala v tmavě hnědé (wenge) v kombinaci s čalouněným sedákem (béžová). Tím, že prostor je propojen by se měly všechny barvy v celém obývacím pokoji i kuchyni objevit - hnědé polštáře, bílé, béžové i květináče atd.
Odpovědět
barevná sladěnost obýváku s kuchyní

02.05.2011 19:47:18 | Jitka

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně výběru barev do obýváku a kuchyně (orostor je propojen). Přikládám půdorys. Spodní skříňky kuchyňské linky budou v imitaci dřeva, horní skříňky béžové či smetanové. Podlaha bude v imitaci světlého dřeva. Ráda bych prostor ladila do přírodních barev, líbí se mi kombinace smetanová, hnědá a olivová/broskvová. Nevím však, jakou barvu volit na jakou stěnu. S tím souvisí i volba barevného provedení krbových kamen, které budou umístěny v obývací části. Dále nevím, zda je vhodné ještě pořizovat stůl v dekoru dřeva, jestli to už nebude příliš. Děkuji za radu a přeji příjemný den. Jitka
Odpovědět
barevná sladěnost obýváku s kuchyní

02.05.2011 19:49:18 | Jitka

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně výběru barev do obýváku a kuchyně (orostor je propojen). Přikládám půdorys. Spodní skříňky kuchyňské linky budou v imitaci dřeva, horní skříňky béžové či smetanové. Podlaha bude v imitaci světlého dřeva. Ráda bych prostor ladila do přírodních barev, líbí se mi kombinace smetanová, hnědá a olivová/broskvová. Nevím však, jakou barvu volit na jakou stěnu. S tím souvisí i volba barevného provedení krbových kamen, které budou umístěny v obývací části. Dále nevím, zda je vhodné ještě pořizovat stůl v dekoru dřeva, jestli to už nebude příliš. Děkuji za radu a přeji příjemný den. Jitka
Odpovědět
Re: barevná sladěnost obýváku s kuchyní

03.05.2011 10:01:42 | Lucie

Dobrý den, prostor je poměrně velký a vzdušný. Barvu výmalby bych volila stejnou jako je odstín kuchyňské linky (béžová) v kombinaci se zelenou olivou (pouze stěna za TV. Sedací soupravu a židle bych doporučila sladit do podobného čalounění. Jídelní stůl bych navrhovala buď ve stejném odstínu jako kuchyň a nábytek nebo skleněný. Také si myslím, že pokud je v místnosti hodně odstínů dřeva (podlaha, dveře, nábytek) tak to není příliš dobré. Ideální by byl stůl s kovovou konstrukcí (chrom, nerez jako spotřebiče a doplňky) a stolovou deskou skleněnou nebo v barvě nábytku. Také odstín dřeva kuchyňské linky a nábytku v obývací části bych doporučila stejný.
Odpovědět
Re:

03.05.2011 12:03:19 | Petra70

Zdravím, my jsme také využili služeb designera a nemůžeme si to vynachválit. Použil hodně z našeho starého nábytku, což nám hodně ušetřilo z ceny. Horší bylo když jsme se pak museli se vším do nového nastěhovat. Kdybyste hledali nějaké stěhováky, tak doporučuji stěhování Praha http://www.stehovanipraha.cz/. No a pak je nejdůležitější ten prostor zaplnit vlastními věcmi a udělat si z toho osobní místo :)
Odpovědět
Re:

06.05.2011 08:51:02 | Lucie

Souhlasím :-) všichni bychom měli využívat služeb odborníků.
Odpovědět
Sladění podlahy s nábytkem

11.06.2011 19:35:52 | Lenka

Dobrý den paní Lucie, v současné době řeším otázku, jaký dekor podlahy zvolit do obývacího pokoje. Jde o obývací pokoj spojený s kuchyní. Dveře jsou v dekoru třešeň a máme vybranou kuchyň v bříze s šedou pracovní deskou. Sedací souprava by měla být krémová. Stěnu v obývací části bych ráda vymalovala zelenou. Podlahu chceme dát plovoucí s dekorem dřeva. Prosím o radu, jakou podlahu zvolit ke světlé výmalbě a nábytku. Zda by mohla být podlaha světlá nebo zda by bylo vhodnější zvolit spíš tmavší podlahu třeba s výraznější kresbou. Děkuji za odpověď. Lenka
Odpovědět
Re: Sladění podlahy s nábytkem

20.06.2011 08:56:16 | Lucie

Dobrý den, podlahu bych doporučila třešeň, nejlépe americkou. S zelenou barvou bych byla opatrná. Doporučila bych teplejší odstín zelené. Lucie
Odpovědět
Re: Sladění podlahy s nábytkem

20.06.2011 09:20:10 | Lucie

Dobrý den, podlahu bych doporučila třešeň, nejlépe americkou. S zelenou barvou bych byla opatrná. Doporučila bych teplejší odstín zelené. Lucie
Odpovědět
Re: dětský pokoj

10.06.2011 22:28:34 | lucinjka

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně barev do dětského pokoje. Růžová barva je jistá, ale neváme, jakou k ní kombinovat barvu. Nehceme ale bílou. Děkuji za odpověď. Lucie
Odpovědět
Re: Re: dětský pokoj

20.06.2011 08:30:56 | Lucie

Dobrý den, k růžové se hodí světle žlutá a světle zelená.
Odpovědět
Re:

06.05.2011 10:18:41 | Laura

Dobrý den, chtěla bych se poradit jakou barvou vymalovat dlouhou úzkou chodbu. Po pravé straně jsme zvolili okrovou barvu na části stěny je červená samolepka květiny , a nevíme jakou barvu zvolit :S na celou protější stěnu /padá na ní víc světla z otevřených dvěří / děkuji
Odpovědět
Re:

10.05.2011 10:31:23 | Lucie

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o jednu úzkou místnost, tak bych volila barvu, která je na samolepce, ale jen na část stěny - tzn. svislý pruh. Místnost se tak opticky rozdělí a nebude působit jako dlouhý tunel.
Odpovědět
Prosba

09.05.2011 11:53:01 | Tom

Dobrý den Lucie, velice se mi líbí Vaše nápady a chtěl jsem Vás poprosit o pomoc při zařizování a úpravách na rodinném domě. Nesehnal jsem na Vás nikde kontakt, tak jestli se můžete ozvat na můj telefon 603 888 588. Předem moc děkuji a pěkný den, Tomáš
Odpovědět
Re: Prosba

10.05.2011 10:36:44 | Lucie

Dobrý den, děkuji za zprávu. V nejbližší době Vás budu kontaktovat. Lucie
Odpovědět
Re:

15.05.2011 22:48:41 | Karin Rygelová

Dobrý den,prosím o radu,máme novostabvu.Obývák s kuchyní,okna smrk barva hořčice,podlaha dub bělený,kuchyn Pulita(oresi) bílá vysoký lesk,pracovní deska tm.šedá.,dveře ořech americý.Chtěla bych poradit s výmalbou,zda by byla vhodná do obýváku barva olivová na dvě stěny,zbytek zda nechat bílé,či jiná barva,také výmalba v kuchynském koutu jaká by měla být,jakou barvu žaluzií zvolit,sedací souprava kůže světlá slonová kost,jaké barvy je vhodný nábytek,sladit také do bílé barvy?Ještě bych chtěla použit hnědou barvu,koberec pod stůl-hněda?(jaký odstín je vhodný.Děkuji za odpověd.
Odpovědět
Re:

16.05.2011 11:13:34 | Lucie

Dobrý den, celý interiér bych nechala v odstínu slonové kosti hnědými a zelenými doplňky. Výmalbu bych volila v odstínu slonové kosti jako sedací souprava a to v celém obývacím pokoji i kuchyni. Jednu zeď bych volila v odstínu zelené. Doplňky, polštáře, květináče atd. také v zelené barvě. Nábytek, stůl, konferenční stůl bych kombinovala bílou s tmavě hnědou. Jídelní židle bych také volila tměvě hnědou kostru s čalouněním ve slonové kosti.
Odpovědět
Re: Parkety

16.05.2011 17:20:35 | lidudu

Dobrý den, mám v pokoji parketovou podlahu lepenou asfaltem. Postupem času sesychají a dělají se mezery a v jednom místě je 1,1x1,7m betonovo-kachlový pozůstatek krbu. Chtěla bych tam dát plovoucí podlahu a nevím jak postupovat jestli mám mezi parkety dát silikon,nebo nemusím a jen položit plovoučku. Poradíte mi prosím děkuji za odpověď
Odpovědět
Re: Re: Parkety

20.05.2011 08:33:59 | Lucie

Dobrý den, nejjednodušší způsob je pokládka plovoucí podlahy na podložku a to přímo na stávající podklad. Olištováním se podlaha ukotví a k pohybu by nemělo docházet. Také je možné stávající podlahu renovovat neboť dřevo je mnohem příjemnější a teplejší.
Odpovědět
Re:

16.05.2011 22:16:34 | karin1

Dobrý den,ještě otázka:psala jsem ohledně barev do kuchyně s obývákem,kuchyn bílá,podlaha bělený dub,okna smrk hořčice,dveře ořech americky.Jáké by jste prosím volila žaluzie?(barvu) a jaký odstín zelené by jste volila a jaký odstín hnědé v doplncích.Děkuji.
Odpovědět

20.05.2011 08:36:21 | Lucie

Dobrý den, žaluzie doporučuji v odstínu hliníku nebo stříbrné, hodí se tak ke kovovým prvkům, spotřebičům a klikám. Zelenou bych doporučila olivovou a čokoládově hnědou.
Odpovědět
Re:

16.05.2011 22:48:48 | Zuzka1

Dobrý večer,prosím o radu jak vymalovat obývací pokoj s kuchyní,jaké zvolit doplnky.Kuchynskou linku máme z Oresi typ Tafla folie vrchní skřínky vanilka,zbytek světlejší hnědá.Okna jsme zvolili smrk-viz obrázek 1,podlaha buk viz obrázek 2,dveře téže barvy,dále máme krbová kamna za nimi stěna kámen,světlá s tm.hnědou.Sedací souprava středně hnědá.Děkuji za odpoved.Ještě prosím o radu jak vymalovat dlouhou chodbu v baráčku,podlaha je světlá dlažba.
Odpovědět

20.05.2011 08:46:07 | Lucie

Dobrý den, k této barevné a materiálové kombinaci se hodí vínově červená nebo oranžová. Doplňky bych volila v těchto odstínech, výmalbu jedné zdi taktéž a ostatní zdi ve světlé vanilce. Chodbu bych vymalovala ve světlé vanilce s tmavším pruhem nebo pruhem tapety ve střední části, tak aby se opticky chodba rozbila.
Odpovědět
malý byt

17.05.2011 15:46:59 | Ludmila*

Dobrý den, Lucie, k mému prvnímu dotazu ze dne 1.5.2011 bych chtěla podle zjištění podkladů od vás ještě jednou poradit.Líbila by se mi vestavěná skříň na celou plochu cca 3 m - s posuvnými dveřmi bohužel v IKEI je jen mléčné sklo s hliníkem, nelze kombinovat se zrcadly, které by prostor zvětšily.Sedačka TIBER je jen na přílež. spaní, tak musím hledat jinou s rozkládacím křeslem a chtěla bych poradit v jaké barvě a jakou barvou mám namořit parkety, když budu mít kombinaci barev zelená, bílá, mléč. sklo, hliník, průhl.konferák.Prosím,navrhněte mi ten pokoj jak by to bylo podle Vás nejlepší i barevně. Děkuji. Přeji hezký den.
Odpovědět
Re: malý byt

23.05.2011 12:23:13 | Lucie

Dobrý den, IKEA skříň může být. Barevná kombinace zelená, bílá, sklo a hliník je nejlepší s přírodním dřevem, proto bych doporučila podlahu nemořit a nechat v přírodním odstínu. Sedací soupravy pro každodenní spaní nejsou, většinou se jedná o sedací soupravu určenou pro přiložitostní spaní, vyrábějí se takto i vysoce zátěžové pohovky určené například do hotelů jako přistýlky, přesto mají všude poznámku jen pro příležitostní použití.
Odpovědět
Re: Sádrokartonový nátěr

18.05.2011 14:23:36 | lorja

Hezký den,plánujeme rekonstrukci umakartového jádra.Dispozice se měnit nebudou.Chtěla bych vše provést suchou cestou pomocí sádrokartonu.Zajímalo by mě,jaká je jiná možnost úpravy stěn v koupelně a ooděleném wc ze sádrokartonu než obkladačkami.
Odpovědět
Re: Sádrokartonový nátěr

23.05.2011 10:28:30 | Lucie

Dobrý den, velice oblíbená povrchová úprava stěn do koupelny je benátský štuk, který se používá i v koupelnách. Často se také používají tapety, ale v kombinaci s obkladem na stěnách, které nejsou v přímém kontaktu s vodou a vlhkostí.
Odpovědět
Re:

20.05.2011 15:20:14 | b.vavrikova@seznam.cz

Dobrý den, koupili jsme téměř dostavený domek u lesa, nevíme si rady se zařízením hlavního prostoru, spojený obývák s kuchyní. Zatím máme starý původní nábytek. Problém činí umístění krbu a televize naproti sobě, i vzhledem k oknům. Dále byla dána barevnost dřev. Kuchyň třešeń-vanilka, podlaha dub, strop borovice, podlaha dub. Domek je na venkově. Vím, že borovice momentálně nefrčí, ale mě se líbí a nejraději bych interiér ladila ke stropu. Stylově se mi líbí například obývací pokoj CAVA od Jitony Soběslav. Máme hodně knih, tak 4 knihovnické regály. Na zařízení máme 80 000Kč. Půjde s tím něco udělat? Posílám foto.
Odpovědět

23.05.2011 12:28:36 | Lucie

Dobrý den, vzhledem k charakteru interiéru bych doporučila seskládat nábytek z policového systému a prvků z masivního dřeva borovice nebo smrk, vybavení do 80 000 je možné takto vybrat http://www.nakupni-dum.cz/search/?searchInCat=0&q=masiv
Odpovědět
Re: dětský pokoj

22.05.2011 14:56:17 | Iveta

Dobrý den, prosím o radu jakou barvou vymalovat pokoj pro holčičku. Na jedné stěně mám tapetu růžovo bílé srdce se stříbrnou barvou (Kód: 1726-24 Katalog:Boys and Girls 3 vinylová tapeta) Nechtěla bych mít vše růžové proto přemýšlím o světle zelené nebo fialové barvě. Hodil by se nábytek lakovaný z dubu nebo buku? Nebo je lepší kombinace jen s bílým nábytkem? Místnost je hodně světlá. Děkuji za váš názor
Odpovědět
Re: Re: dětský pokoj

23.05.2011 12:17:05 | Lucie

Dobrý den, k růžovo bílé tapetě bych doporučila bílý nábytek s červenými doplňky - židle, kobereček, rámy obrázků, povlečení atd. Základ tak bude jednoduchý dívčí a barevné doplňy můžete měnit, další varianta je fialová nebo žlutá.
Odpovědět
Kuchyně

24.05.2011 17:27:12 | Lída

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. S partnerem mometálně stavíme dům a o jeho zařízení mám celkem jasno. Naprosto mě uhranul styl bydlení na Srí Lance. Tzn. především krásné přírodní dřevo, zejména teak a indický palisandr, v kombinaci se vzdušnými látkami a spoustou doplňků. TEnto nábytek už se dá sehnat i u nás a tak není problém vybrat. S čím si ale nevím rady je kuchyň. Budeme mít obývací místnost spojenou s jídelnou a kuchyní a tak by vše mělo stylově ladit. Nechci hypermoderní kuchyň plnou nerezu (na můj vkus tak truchu pitevna) na druhou stranu nechci ani rustikální kuchyň plnou prolisů, lišt a ozdob. Chtěla bych něco jednoduchého, čístého, alle přitom teplého, co bude s celkovým stylem ladit. Prošla jsem hodně časopisů, kuchyňských studií, ale stále nemůžu najít tu pravou. Poradíte??? :-) Moc Vám děkuji a přeji krásný den, Lída
Odpovědět
Re: Kuchyně

25.05.2011 08:47:25 | Lucie

Dobrý den, k exotickému stylu interiéru bych doporučovala jednoduché línie s doplňky z exotického dřeva. Kuchyň bych doporučila jednoduchou v matném laku slonové kosti s prvky teakového dřeva nebo americké třešně, která je podobná. Kuchyň by měla být nenápadná, tak aby dominantou prostoru byly doplňky z teaku. Mohu zaslat i nějaké fotky.
Odpovědět
Re: Re: Kuchyně

25.05.2011 10:39:37 | Lída

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Za fotky bych Vám byla moc vděčná. Pěkný den, Lída
Odpovědět
Re:

26.05.2011 09:44:26 |

Dobrý den, ráda bych Vás prosíla o radu,kam spravně umistit televizi. Předelavam obývaci pokoj,a nejlepsi místo pro televizi jsem našla umistit ji na zed, ale zed je naproti okna. Nevím zda je to spravne místo pro TV. Děkuji za radu
Odpovědět

30.05.2011 12:05:52 | Lucie

Dobrý den, rozmístění obývacího pokoje by mělo být následující: sedací souprava vždu umístěna tak, aby jste viděli na dveře a přicházející osoby (ne zády ke dveřím) tv sestava v ideálním úhlu ze sedací soupravy, ale umístění naproti oknu moc nedoporučuji. Světlo se bude v TV odrážet. Okno by tak mělo být dobře zastíněné nějakou roletou nebo zcela zatemňující žaluzií.
Odpovědět
Re:

27.05.2011 19:07:42 | prchy

Dobrý den, potřebovala bych poradit se sladěním zařízením garsonky. Mám představu kombinace kuchyně - horní bílé skříňky, dolní skříňky kapučíno a pracovní desku v dekoru jasanu. Jen nevím zda ostatní vybavení má být spíše v dekoru jasanu či bílé. Místnost je malá 20 m2 a ráda bych aby to působilo přirozeně. Stěny budou světle krémové a podlaha lino v dekoru světlého dřeva. Další zařízením je na mysli - stůl, postel, skřín a malá sedačka. Přikládám navrženou kuchyň a půldorys pokoje. Mohla byste mi poradit? Mockrát děkuji
Odpovědět

30.05.2011 12:02:07 | Lucie

Dobrý den, pokud to dobře chápu, tak základ interiéru bude světlé dřevo v kombinaci s hnědou a bílou, tudíž bych doporučila mít nábytek ve stejných kombinacích - bílá (postel, skřínky, police) hnědá (sedací souprava a židle) světlé dřevo jasan jídelní stůl. Postel bych možná zakryla posuvnou panelovou stěnou.
Odpovědět
Re:

28.05.2011 20:57:02 | karin1

Dobrý den,potřebovala bych ještě od Vás poradit,v naší novostavbě máme okna smrk barva hořčice,dveře máme objednány ořech americký(Sapeli) a podlahu bychom chtěli dub bělený-barva je bílá,světlounce šedá,chci se zeptat zda by tato kombinace nevadila,nebo máme vybrat podlahu také v ořechu at alespon jedna věc ladí.Kuchynskou linku máme bílou,vysoký lesk.Sedačka je slonová kost. Děkuji za odpoved.
Odpovědět

30.05.2011 12:09:05 | Lucie

Dobrý den, doporučovala bych raději ořechovou podlahu. Kresbou i charakterem bude v interiéru vypadat lépe a navíc bílá kuchyň i sedací souprava v odstínu slonové kosti bude v kontrastu s podlahou. Bělený dub je velmi pěkný, ale v interiéru vypadá úžasně s dveřmi také z běleného dubu.
Odpovědět

30.05.2011 12:43:13 |

Děkuji moc za odpověd,zvolíme tedy podlahu v ořech americkém jako dveře. Jáký by měl tedy být jídelní stůl a židle?Konferenční stůl,stůl pod Tv,která bude umístěna na zdi,kdybych Vám zaslala fotografie interiéru dá se udělat nějaký nákres?Popř. zaslat fotky nábytku který by se hodil? popř. výmalba?V interiéru máme pouze kuchynskou linku z oresi Pulita-bílá lesk a sedací soupravu kůže slonová kost.Zbytek budeme vše kupovat.Děkuji.
Odpovědět

31.05.2011 07:01:50 | Lucie

Nábytek bych volila v kombinaci bílá a ořech. Židle v bílé barvě nebo případně slonové kosti k sedací soupravě. Ostatní nábytek převážně v bílé doplněné o ořech. U stolů vypadá dobře kovová konstrukce s dřevěnou deskou (ořech). Případně zašlete foto na: lucie.gavronova@nakupni-dum.cz
Odpovědět
Malý byt

30.05.2011 17:13:17 | Ludmila*

Dobrý den, Lucie, chtěla bych sladit barvy v pokoji.Líbí se mi malba -kombinace bílá- zelená,může být sytá?jaký odstín?lze jarní zeleň? Vest. skříň bude mléčná, zrcadla, hliník-lišty.Nemohu se rozhodnout zda mléčná - vysoký lesk - z jakého materiálu?.Taky sedačka jaké barvy by se hodila-čalounění,nožičky, když budu mít podlahu -barvy - klasické parkety.Jak je obnovit, jakými prostředky, aby nebyly náročné na údržbu? Uprostřed kobereček jaké barvy?Líbí se mi ty střapaté, mám ráda na podlaze i kožešiny jako ozdobu - jsou barvy slonové kosti. Chci konferenční stolek a židle průhledné s hliníkem, příp. lze chromované nohy? Stůl jídel. bílý. Hudební stolek jaké barvy ? Může tam být i černá,chromovaný? neb jen bílý? TV je na zdi černá. Doplňky slonové kosti by se mi taky moc líbily. Prosím, poraďte mi. Moc děkuji.
Odpovědět
Re: Malý byt

31.05.2011 07:09:22 | Lucie

Dobrý den, pokud je byt malý, tak bych doporučila vyvarovat se více materiálům a odstínům. Kombinace výmalby bílá a zelená je dobrá, zelená může být sytá, použití v menší míře. Stoly i stolky by byly ideální sklo a kov (chrom nebo hliník) pokud použijete stolek s hliníkem, tak i židle by měly být v hliníkovém laku, pokud chrom, tak chrom i na židlích. Jídlení stůl by měl mít stejnou povrchovou úpravu. Koberec pod stůl by měl být v zelené barvě, aby ladil se zdí. Sedací souprava slonová kost. Parkety se běžně brousí a lakují. Doporučuji nechat na odborníkovi, podlaha je pak jako nová.
Odpovědět
Re:

07.06.2011 20:18:40 |

Dobry den,chcela by som poradit s kuchynou.je v tvare u spodne skrinky su bledsej fialovej a horne su bielej farby vo vysokom lesku.Pracovnu dosku a korpusy skriniek mam striebornej farby.ake obklady mam dat medzi spodne a horne skrinky. ? Okno mam bielej farby. Aku farbu mam dat dlazbu? a dvere zo zarubnou? Stol bude v bielej farbe a stolicky fialkove.Akou farbou mam vymalovat? a akej farby mam dat potom nabytok do obyvacky? Prosim vas poradte mi uz si neviem rady.
Odpovědět

20.06.2011 08:52:25 | Lucie

Dobrý den, k bílo fialové kombinaci bych doporučila: světlé dřevo (bělený dub nebo jasan) na podlahu i dveře, dlažbu šedou, obklad za kuchyňskou linku šedý nebo bílé sklo, nábytek v obývacím pokoji v kombinaci dřevo (dle podlahy a dveří) v kombinaci s bílou. Doplňky fialové a výmalbu světle šedou. Lucie
Odpovědět

20.06.2011 15:54:20 |

velmi pekne dakujem .
Odpovědět
dětský pokoj

10.11.2011 11:27:39 | Dagmar Hubáčková

Dodrý den,prosím o radu jaké barvy na stěny pro 4-letého syna.Pokoj je situován na východ.Má rozlohu cca 16m2.Na jedné stěně je okno a na dalších dvou posuvné dveře do pouzdra sapeli-dekor wenge.Nábytek světlý buk, koberec je světlezelený-vzor květin s oranžovými středy.Syn miluje modrou barvu takže kamarád nám na jednu stěnu namaluje podmořský svět na modrý podklad a ostatní stěny nám doporučuje bílé, aby se netloukly s nábytkem,tmavými obložkami a zeleným kobercem a modrým obrazem.jaké by mohly podle Vás být ostatní stěny aby byl pokoj příjemný,ale ne chladný(bílo modrá kombinace na mě tak působí)Myslela jsem na nějaký světlý teplý odstín zelené, žluté či třeba měruňkové aby pokoj působil útulně.Předem děkuji za váš názor.S pozdravem a přáním hezkého dne Dagmar Hubáčková
Odpovědět
Jak vyladit kuchyň s obývákem.

19.06.2011 21:35:45 | Hanzlíková

Dobrý den, rekonstruujeme postupně starý domek. Nedávno jsme si pořídili novou kuchyň. Korpus a pracovní deska jsou v odstínu kalvados, dvířka jsou světle vanilková (téměř slonová kost). Dlažba je světle oranžovo-šedá, dveře a parapety jsou též v odstínu kalvados. Vymalováno je světlounce lososovou. Do kuchyně jsem si pořídila tyrkysové doplňky. Nejsem ale pořád spokojená. Mám pocit, že kuchyň je málo útulná a mdlá. Chtěla bych poradit, jakou výmalbou, záclonou, případě doplňkami kuchyň oživit. V létě bychom chtěli vymalovat i obývací pokoj, který je propojen s kuchyní průhledem ve zdi. 6 let je vymalováno meruňkovou barvou. CHtěla bych nějakou změnu. Nedokážu však přijít na to, jakou barvou nebo barvami vymalovat, jak zkombinovat barvy v obýváku s barvami v kuchyni. Místnosti jsou orientovány na jih a jsou poměrně malé. Za každou radu budu velmi vděčná. S pozdravem Hanzlíková
Odpovědět

20.06.2011 08:25:53 | Lucie

Hezký den všem, omlouvám se za menší zdržení v odpovídání Vašich dotazů, ale dnes jsem se vrátila po operaci k počítači a budu se snažit postupně Vaše dotazy řešit. Děkuji. Lucie
Odpovědět
Re: Jak vyladit kuchyň s obývákem.

20.06.2011 10:37:41 | Lucie

Dobrý den, vyzkoušejte kombinaci slonové kosti s olivově zelenou a to v kuchyni i v obývacím pokoji, optický se místnosti propojí a rozzáří. Meruňková není v kontrastu se dřevem, je teplá a útulná, ale věřím, že po pár letech už nudná. Lucie
Odpovědět
Vybavení pokoje

01.07.2011 14:19:51 | Ferda

Dobrý den Mám za úkol vymyslet si vabavení pokoje a nevím kde začít. Jedná se o pokoj v 1. patře rodinného domku s balkónem situovaným na sever. Výška stropu 265cm. Student 22let. Stačil by mi pouze případný nákres nábytku a jeho rozložení v místnosti. Dveře (z pohledu obrázku nahoře) se používat nebudou proto pokud možno nějakým způsobem zakrýt, ovšem ne zazdít. Jsou zapuštěny minimálně 24 cm do zdi. Dvoukřídlé dveře (na obrázku vlevo) jsou vstupní a používá se převážně křídlo dále od rohu. Rozměr u okna vpravo (74cm) zobrazuje hloubku křidel oken při otevření. Toto okno je převážně i přes den zataženo. Zde počítám i se záclonou, ale pouze jako doplněk. U balkónového okna se záclonou nepočítám kvůli výhledu. Pod oběma okny je ústřední topení. Předem děkuji za nápad.
Odpovědět
Re: Vybavení pokoje

01.07.2011 14:51:49 | Ferda

Popřípadě bych ještě dodal, že postel bych nechtěl u horní zdi. A pohybuji se převážně v IT oblasti, takže nezanedbávat umístění a rozměry stolu pro PC.
Odpovědět
Re:barva

05.07.2011 12:40:48 | danakreiselova@seznam.cz

Dobrý den,mám k vám prosbu máme obdélníkovou místnost-kuchyn spojenou s obyvákem .Místnosti rozdělují jen dřevěný pult.Celá místnost má 19 m čtverečních.1třetina tvoří kuchyn.Okna jsou na východ.Světla máme dost.A ted mi jde o barvu jakou zvolit na zed .Nábytek máme hodně ve hnědé barvě.Kuchyn je světlejší hnědá ,obyvák tmavší hnědá.Doplnky máme na stěně i dekoračně hodně ve dřevě.Děkuji mockrát za odpověd.Jsem moc ráda ,že děláte tuhle službu.Dana::S
Odpovědět
Re: Re:barva

01.08.2011 09:09:05 | Lucie

Dobrý den, celý interiér máte v tónu hnědé, tak by nebylo dobré do interiéru vnášet jinou barvu. Vybrala bych odstín bílé kávy (velmi světle hnědou), kterou by se vymalovaly všechny zdi. Pro oživení by bylo zajímavé vybrat stejný odstín jako nábytek v obývacím pokoji a vymalovat tak jednu zeď. Např. část mezi kuchyní a obývací části.
Odpovědět
Re:

11.07.2011 21:54:24 | iliadism

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit svýběrem barvy podlahy. Připravujeme rekonstrukci malé panelákové kuchyně, celkový rozměr kuchyně je 7,2 m2. Kuchyňská linka bude do tvaru L.Vysoký panel (se spotřebiči) a spodní skříňky budou v barvě hruška havel(Trendylesk), horní skříňky vanilka mat(Trachea), obklad pravděpodobně slonová kost.Dveře jsou v barvě buk a stěny budou bílé.Pracovní deska Galizia šedobéžová(Egger). Jakou mám volit barvu podlahy? Můžu ještě kombinovat "dřevěný" motiv nebo se spíš držet nějakého neutrálního? Líbí se mi do šeda laděné barvy, ale i motiv úzkých "lamel" v "dřevěném" motivu a tmavší barvy.Ale nevím v tak malém prostoru by měla být podlaha asi spíš světlejší ? Děkuji. Iliadisová
Odpovědět

01.08.2011 09:13:13 | Lucie

Dobrý den, jedná se o velmi malý prostor, proto doporučuji světlý odstín. Dřevěných dekorů je v místnosti opravdu dost, takže doporučuji šedou. Šedou hladkou v dekoru dlažby. Pokud chcete volit dřevěný dekor, tak by kresba měla být jako dveře (buk) ale v odstínu šedé. Spotřebiče, doplňky i pracovní deska jsou šedé, takže s šedou podlahou to bude vypadat čistě.
Odpovědět

06.08.2011 13:08:06 | iliadism

Dobrý den, děkuji za návrhy, nakonec jsme "překopali" původní návrh kuchyně, tak, že jsme z původních dvou barev linky šli na jednu, a to celá linka slonová kost lesk(Trachea trendy), korpusy taktéž ve slon.kostilamino perlově bílá, obklad capuccino lesk (polyrey), deska šedá beton světlý (egger) a podlaha zebrano šedobéžové (vinyl thermofix elegance). K dřevěnému motivu jsem si žádnou podlahovinu nevybrala, takže jsme nakonec zvolili trochu universálnější barvy, uvidíme jak to ve výsledku bude vypadat.Za týden začínáme s přestavbou jádra, tak snad koncem měsíce bude i kuchyně. Ještě jednou děkuji a přeji krásný den. Iliadisová
Odpovědět
předsíň

31.07.2011 21:57:10 | Jaňule

Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně zvolení barvy předsíně a chodby, když skříně jsou bílé, jádro v panelovém bytu taky bílé s oranžovými futry, taktéž dopňky na chodbě jsou do oranžova a do žluta. Dále máme dlažbu barvy cihlové, z čehož každá dlaždička je lemovaná tmavě hnedými skvrnami. Zároveň prosím o radu zvolení barvičky v dětském pokoji, když tam zatím není nic, jen oranžovo-žluté závěsy. Předem Vám moc děkuji za radu.
Odpovědět
Re: předsíň

01.08.2011 09:24:48 | Lucie

Dobrý den, vzhledem k tomu, že celý prostor je oranžový, tak bych doporučila zneutralizovat světle šedou (velmi světlou). V prostoru tak vyniknou odstíny oranžové, ale bílé skříně nebudou splývat se zdí. V dětském pokoji by byla velmi pěkná světle žlutá nebo světle zelená, výborně se s oranžovou kombinují pro holky i kluky, nábytek pak můžete zvolit bílý z IKEA.
Odpovědět
Re: Re: předsíň

01.08.2011 21:54:10 | Jaňule

Moc Vám děkuji za rychlou odpověď a skvělé rady, určitě tak učiníme :]]
Odpovědět
Re: Re: Re: předsíň

01.08.2011 22:50:58 | Jaňule

Dobrý den, dala jsem na Vaše rady a začala jsem shánět Vámi doporučené barvy, jelikož potřebujeme stěny omyvatelné kvůli pejskovi, nabízí se nám barva Primalex Fortissimo, které má bohužel omezené barevné řady. Proto Vás žádám o radu, které barvy dát do předsíně a do dětského pokoje, případně, zda-li je zde ještě jiné řešení. Zasílám odkaz:http://www.vzornik.info/vzornik-barev-primalex-fortissimo/ Ještě jednou děkuji
Odpovědět
Re: pomoc s barvami

06.08.2011 14:07:11 | Jitka

Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami do ložnice podlaha je thermofix buk rustikál,dveře a vestavěná dvoukřídlá šatní skříň dřevo- olše. Dětský pokoj 3x3,5m pro 2 letého kluka dveře a podlaha stejná, skříně z dřevotřísky medova olše. Předsíň vstupní dveře šedé,dlažba středně hnědá vzor plovoucí podlaha viz foto,dveře dřevo olše.Do jaké barvy bych měla sladit stěny i předsíňovou skříň? Chodba navazuje na předsíň je zde oblý roh s krémovou kamenou mozaikou viz.foto Za odpověď předem děkuji.
Odpovědět
Re: Re: pomoc s barvami

02.09.2011 08:34:43 | Lucie

Dobrý den, vzhledem k tomu, že všechny odstíny máte v interiéru teplé medové, olše atd. tak bych vše sjednotila světle šedou výmalbou a nábytek bych dala v kombinaci sklo, hliník, olše. V ložnici bych světle šedou zeď doplnila o jednu výraznější např. hnědou. Lucie
Odpovědět
Re:

08.08.2011 08:21:32 |

dobrý den, prosím Vás mohli byste mi trochu poradit s vyřešením kuchyně. Mám kuchyň 3x7m mám tam linku do U a zbytek bude stůl a židle.Kuchyň je bílá, zadní deska a deska na lince je v barvě wenge. Nevím v jaké barvě mám koupit stůl a židle jestli také v barvě wenge a bílé židle nebo bílý stůl. mám tmavo šedou podlahu a vede i do obývacího pokoje, tam zase nevím jakou dát barvu sedačky. moc děkuji Radka
Odpovědět

02.09.2011 08:37:27 | Lucie

Dobrý den, nábytek, stůl i židle bych doporučila v odstínu wenge (dřevěnou konstrukci) s čalouněním v krémové nebo slonové kosti. Sedací soupravu bych také doporučila v barvě krémové. Lucie
Odpovědět
obývací pokoj

10.08.2011 17:59:38 |

Dobrý den, potřebovala bych poradit s podlahou a výmalbou obýváku. Jediné co chci zachovat je jídelní stůl v barvě ořech. Mohla by být podlaha v barvě tmavého dubu nebo ořechu? Nebude to vypadat moc tmavě? Jakou barvu pak použít na stěnu, sedačku a doplňky? Líbí se mi vínová i světle hnědá. Podlaha bude navazovat i v ostatních pokojích, tak bych chtěla nějakou, co se bude hodit i k ostatnímu nábytku (ložnice třešeň, dětský pokoj nevybaven). Moc děkuji za odpověď Lucka
Odpovědět

02.09.2011 08:41:19 | Lucie

Dobrý den, podlahu bych doporučila v dubu, je to středně hnědý odstín, navíc velmi univerzální dřevina, která se hodí téměř ke všemu. k tomu bych navrhla výmalbu bílou kávu i s nějakými doplňky ve vínově červené.
Odpovědět
Re: sladění barev

15.08.2011 23:03:52 | veronika

Dobrý večer,mám dotaz ohedně dveří jaký zvolit odstín,Kuchyn bude v barvě wenge dlažba šedobílá,mezi kuchyní a obývákem bude schodiště v barvě dub nášlapy a madlo.Obývák bych chtěla nízkou skřín pod televizi také v barvě wenge podlaha v obývaku a pod schodištěm dlažba imitacu dub poradte prosím jaký odstín dveří děkuji.
Odpovědět
Re: Re: sladění barev

02.09.2011 08:45:14 | Lucie

Dobrý den, odstín dveří doporučuji sladit s odstínem podlahy, takže dub.
Odpovědět
Re: podlaha sladění

17.08.2011 21:45:39 |

prosím o radu. chceme nahradit koberec v dětských pokojích syna a dcery marmoleem. Jakou zvolit barvu - josu vedle sebe,a aby to působilo jednotně, když syn má nábytek přírodní břízu, stěny pastelově zelená a žlutá dcera bílý lesk a stěny žluté a stříbřitě šedé_ dveře, zárubně a okna jdou dub masiv naténovány do třešně? děkuji
Odpovědět
Re: Re: podlaha sladění

02.09.2011 08:50:46 | Lucie

Dobrý den, marmoleum bych zvolila v odstínu světlá vanilka. Bude ladit se všemi odstíny a prostor se rozzáří.
Odpovědět
Sladění barev v obývacím pokoji + kuchyni

24.08.2011 11:46:43 | Jana V.

Dobrý den, chtěla bych se poradit, jak sladit barvy v bytě... Podlaha - líbí se nám tento odstín: http://www.hagerpodlahy.cz/katalog/Cypris-Meteora - jaké se k tomu hodí dveře a nábytek? Nám se líbí nábytek takový ten úplně tmavohnědý (téměř černý), ale nevím, jestli to k té podlaze jde ... A jak případně vymalovat zeď? (v obývacím pokoji jsme na hlavní stěnu, kde bude TV, zvažovali obložit kamenem, myslíte, že je to dobrý nápad? A může to být ve stejném odstínu jako malba zdi v pokoji?) Obývací pokoj bude propojen s kuchyní - myslíte, že by k tomu ladila kuchyňská linka v odstínu capuccino nebo nějakém tomu podobném? Děkuji moc a omlouvám se za tolik otázek Mějte se fajn
Odpovědět
Re: Sladění barev v obývacím pokoji + kuchyni

02.09.2011 08:57:56 | Lucie

Dobrý den, podlaha je ve velmi světlém odstínu - skoro jako bělený dub. Nábytek bych zvolila wenge (tmavě hnědá) v kombinaci se slonovou kostí, výmalbu světle šedou s tmavě hnědou nebo s šedým kamenem. Kámen je pěkná dekorace, ale bohužel se hodí spíš na hladkou rovnou zeď a musíte počítat s tím, že je to lapač prachu :-( Dveře je možné dát v odstínu wenge, ale spíš bych se příkláněla k odstínu stejnému jako podlaha.
Odpovědět
Re: propojení 2 místností

25.08.2011 09:46:23 | Vendula

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by bylo spravne kdybychom propojily dvě místnosti.Máme byt který má 42mčtverečných a při příchodu do místnosti je po levé straně kuchyn a po druhé koupelna která je součástí kuchyně když půjdeme dál po pravé straně je jídelní kout a pak dveře do druhého pokoje myslite že by bylo správné kdybychom probouraly stěnu u jídelního koutu a spoji s obývacím pokojem který je také velice malý a součástí je ložnice.Děkuji za odpověd
Odpovědět
Re: Re: propojení 2 místností

02.09.2011 09:05:21 | Lucie

Dobrý den, zašlete prosím půdorys pro lepší orientaci. Děkuji
Odpovědět
Re:

25.08.2011 11:59:35 | matoyou

Dobrý den,moc prosím o radu,máme vymalováno od duluxu-tarragon glory,podlaha tmavé prkna linoleum,ale nevím jakou barvu sedací soupravy a je tam nová stěna co na ní?aby vynikla tel.je stříbrná a asi ji pověsíme na novou zed.Děkuji moc
Odpovědět

21.09.2011 11:27:12 | Lucie

Dobrý den, Sedací soupravu bych volila ve světlém odstínu, aby byla kontrastem k tmavé podlaze. Zdi by měly být tón v tónu, tzn. i nová zeď by měla být ve výmalbě stejné nebo stejném tónu. Foto by bylo ideální pro lepší radu :-)
Odpovědět
záclony a závěsy

30.08.2011 16:16:48 | Petra Hladíková

Dobrý den, prosím o radu ohledně záclony a závěsu do ložnice. Líbí se mi záclona s výšivkou fialových kytiček a fialový závěs s motivem vytlačených květin. Mám ale problém v tom, že v ložnici mám na jedné stěně černobílou tapetu, bílou s černýma kytkama a nevím, zda-li jiný motiv květin na zácloně a závěsu se nebude tlouct s jiným motivem na tapetě. Nevím, jestli raději nezvolit hladkou záclonu a jednobarevný závěs. Děkuji, Petra
Odpovědět
typový dům ....

31.08.2011 19:59:02 | gándul

dobrý den, poprosila bych o radu s řešením obýváku a kuchyně v typovém domě ( koupeno již hotové ). v obýv. je oddělena chodbička rohem určeným ke stavbě krbu, tento je neodstranitelný a zcela rozbíjí prostor a nelze zde umístit nábyt tak, aby nepůsobil provizorně. v kuchyni pro změnu není okno a je z ní výhled do obýv. výklenkem obloukového tvaru. nemám téměř úložný prostor a moc bych si přála definitivně rozestavět nábytek. mám moc ráda provence a bílou barvu :) ton v tonu. pozvaný architekt si nevěděl rady, věřím ve vaši kreativitu :) děkuji janina
Odpovědět
Re: typový dům ....

21.09.2011 11:35:07 | Lucie

Dobrý den, bude to asi náročné, ale pokusím se něco vymyslet. Jsou v místnosti i nějaké radiátory? Máte případně foto krbu? Potřebovala bych to trochu upřesnit. Děkuji.
Odpovědět
Re:

02.09.2011 07:19:03 | VercaMaxik

Dobrý den.Potřebuju poradit výběr barvy oken,Máme novostavbu,bungalov s podkrovím,barva střechy černá bramac moravská taška a nevíme jaká barva oken by byla nejlepší.Fasáda by měla bít v barvě světlejší možná pár obložení přírodním kamenem.Děkuji za rady.Veronika
Odpovědět

02.09.2011 09:00:38 | Lucie

Dobrý den, výběr oken je velmi složítý. Většinou se odvíjí od charakteru celého domu. V modernějších stavbách - antracit, šedá. Klasické - bílá. Přírodní - tmavě hnědé dřevo (ořech nebo teak). Lucie
Odpovědět
Re: barva oken

02.09.2011 20:28:27 |

Dobrý den.Ráda bych se s váme poradila ohledně výběru vnitřní barvy oken.Hodně lidí mě radí,abych si dala do vnitř barvu oken bílou,pak prý bude jednodušší ladit barrvu podlahy a nabídku.Co myslíte?Mám jít do bílé barvy nebo se nabát i barvy?Prosím poradte.Děkuji.
Odpovědět
Re: Re: barva oken

21.09.2011 11:29:22 | Lucie

Vnitřní barva oken může být bílá nebo v dezénu dřeva, které v interiéru máte (odstín podlahy, dveří). Lucie
Odpovědět
Re:

08.09.2011 16:18:37 | Romana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně obyvacího pokoje jedná se o strop a podlahu. Strop je vysoký šikmina od střechy ktera se tahne do standartní výšky a na něm jsou palubky do tmavě hnědé barvy. Chtěli bychom plovoucí podlahu, ale nevime který odstin by se hodil. Já říkam že žádný a že by bylo nejlepší strop srovnat a dat sadrokarton. Prosím o radu. Děkuji
Odpovědět
Re:

08.09.2011 16:22:23 | Romana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně obyvacího pokoje jedná se o strop a podlahu. Strop je vysoký šikmina od střechy ktera se tahne do standartní výšky a na něm jsou palubky do tmavě hnědé barvy. Chtěli bychom plovoucí podlahu, ale nevime který odstin by se hodil. Já říkam že žádný a že by bylo nejlepší strop srovnat a dat sadrokarton. Prosím o radu. Děkuji
Odpovědět
Re:

08.09.2011 16:29:15 | Romanaaa

Odpovědět

21.09.2011 11:23:39 | Lucie

Dobrý den, k tmavě hnědým palubkám by se hodilo světlé dřevo (jasan, javor) nebo opravdu sdk v bílé barvě. Dřevěné obklady jsou většinou lapač prachu a v interiéru se špatně kombinují. Lucie
Odpovědět
Podlahová krytina

12.09.2011 06:54:09 | ivana

Dobrý den, prosím o radu. Propojuji kuchyň s obývacím pokojem. Jakou podlahovou krytinu mám použít? Jednotnou? Děkuji
Odpovědět
"zkrácení" dlouhé chodby

13.09.2011 11:42:53 | Pavla

Dobrý den, v naší novostavbě nám vznikla dlouhá tmavá chodba velikosti asi 6m x1,2m. Má prosklené dveře pouze na začátku a konci, tudíž je i dost tmavá a přemýšlíme o světlovodu. Je skutečně dlouhá a nevzhledná, v projektu se to vůbec nezdálo :( Poradila byste nám prosím, jak ji opticky rozbít a zkrátit? Přemýšlli jsme nad světle béžovou výmalbou a nějakými velkými (případně osvětlenými) obrazy po jedné straně, ale máme strach, aby to nakonec chodbu ještě neprotáhlo. Mockrát děkuji a přeji krásný den! :)
Odpovědět
Re:

16.09.2011 11:42:19 | lucinjka

Dobrý den, zařizujeme s manželem náš domeček a i když jsem měla nějakou představu, teĎkom tápu, jelikož mě manžel od jistých věcí odrazuje (8)). Mám kuchyň propojenou s obývacím pokojem a ve výklenku budu mít jídelní stůl. Chci mít stěny nalíčené na šedo a jednu stěnu, u které bude televize a krb chci červenou. Dále bych chtěla vědět, jestli můžu mít v jedné barvě a typu kuchyňskou linku, jídelní stůl, konferenční stůl a televizní stolek, jestli to nebude zanikat. A také bych byla ráda, kdybyste mi poradila, jakou dát plovoucí podlahu. Mnohokrát děkuji za odpověď :)! Lucie
Odpovědět
Re:

21.09.2011 11:00:54 | Lucie

Dobrý den, Světle šedá barva vypadá v interiéru velmi dobře. Pokud budete mít nábytek v jedné barvě, tak interiér vypadá vzdušně, jednoduše. Interiér se pak může oživit doplňky, sedacím nábytkem nebo dřevěnými prvky. Podlahu doporučuji v dubu nebo v běleném dubu.
Odpovědět
Re: Podlaha

19.09.2011 16:34:10 | Pája

Dobrý den, prosím Vás o radu. Rádi bychom si zařídili kuchyn v dekoru ořech lyon a pracovní desku a zádovou světle béžovou nebo bříza. Dveře bychom rádi od sapeli dub, podlahu bychom rádi Novilon v dekoru dřeva prosím o radu který typ. Děkuji Pavla
Odpovědět
Re: Podlaha

21.09.2011 11:14:23 | Lucie

Dobrý den, Doporučuji držet se pravidla použít v interiéru maximálně 3 materiály. Proto navrhuji kuchyň v dekoru ořechu s béžovou (pigment namísto dřevéného vzoru), dveře dub a podlahu také dub např.Novilon®NOVA 5178, kolekce: 2, druh vzoru: dřevo, druh dřeva: Dub. Základ interiéru tak bude v dezénu dubu, nábytek v ořechu a doplňky v odstínu bílé, slonové kosti nebo béžové s několika barevnými prvky.
Odpovědět
Re:

20.09.2011 01:04:18 | Andy

Dobrý den, zařizuji novou kuchyň a potřbuji poradit. Kuchyňská linka je dole: olše+bílá myčka+olše+bílá trouba nahoře:bílá+skleněná+bílá+bílá s odsavačem, pracovní deska je tmavě šedá antracit,zadní deska mezi skříňkami je olše. Celý tento kout jsem vytapetovala bílo+šedo+starorůžovou tapetou. Naproti lince bude ostrůvek z olše a za něj chci dát stůl(asi bílé barvy)+bílé židle. Naproti na zeď jsem měla v plánu dát stejnou tapetu jen 106cm širokou,ale nevim jestli se to hodí(aby toho nebylo zase moc).Nevim si rady s BARVOU PODLAHY v kuchyni,která navazuje na dlouhou chodbu se schodama do patra-jestli světlejší odstín šedé barvy a dekoru jako pracovní deska nebo dekor dřeva. Na chodbě je obklad z palubek,který bych chtela natřít nabílo,aby v celém bytě bylo vždy něco bílého(chodba je moc tmavá). Děkuji za radu.
Odpovědět

21.09.2011 11:19:52 | Lucie

Dobrý den, Olše je poměrně výrazná svým oranžovohnědým odstínem a špatně se kombinuje s jinými dekory dřeva. Doporučila bych šedou podlahu bez dekoru dřeva. Tapetu bych použila a pokud se pruh tapety objeví ještě na jiné zdi, bude to naopak zajímavý prvek. Důležité ale je, aby u pruhu byl i nějaký kus nábytku nebo dekorace (např. stůl, poličky). Kombinace bílá, olše, šedá je v pořádku.
Odpovědět
Re:Dotaz-názor odborníka

25.09.2011 16:55:49 | Urbánková Monika

Dobrý den! Rekonstrukcí 2 místností v 1-bude sloužit jako kuchyně,jídelna a obývací pokoj. Podlaha bude vinylová plovoucí Fatra-click karpatský dub,dveře světlé javor. Plánuji vanilkovou kuchyň s kombinací hnědé,chci využít i hnědé obklady.Dotaz by měla k barvě malby,zda by se hodilo,aby bylo vše laděno do jednoho tónu, nebo by mohlo jít o barevné odlišení polic,knihovny,sedačky v obyvacím pokoji. Místnost ma rozměry 6x4,70m a zhruba uprostřed je u stropu zaomítaná traversa a z kratší strany ponechána část stěny 1,10 m široké naznačující rozdělení místnosti .
Odpovědět
Re: Re:Dotaz-názor odborníka

27.11.2011 12:49:40 | Fatrafloor

Dobrý den, děkujeme, že se Vám líbí podlahy FatraFloor. Doporučte nás :-) www.facebook.com/fatrafloor
Odpovědět
Re:

26.09.2011 06:53:08 | pavla

Dobrý den, předem mockrát děkuji za radu ohledně dekoru ořech lyon a dubová podlaha novilon. Ráda bych se zeptala ještě na jednu možnost a to světlé kuchynské linky. Líbí se mi dekor dub ferrara, ale nevím zda by šel zkombinovat se světlou pracovní deskou, a prosím jaký odstín podlahy novilonu by se hodil k této lince a dubovým dveřím. Mockrát děkuji Pavla
Odpovědět
Re:

26.09.2011 16:45:31 | Romanaaa

Dobrý den, chtěla bych poradit s obývacím pokojem. Podlaha je světle šedá jasan. Vymalované kolem oken (jedná se o roh se čtyřmi okny) máme šedou protější zeď divoká švestka. Zbylou zeď uvažujeme o bíle z důvodu toho že je tam tmavý kout (do budoucna menší kuchyň) místnost je ve tvaru L, ale nejsem si bílou barvou až tak jistá, prosím o radu. Ještě bych prosila o radu když okna máme natřené do tmavě hnědé jaké použit barvy dveře? Nábytek bych chtěla bílý popřípadně s tmavě hnědou a sedací soupravu šedou tmavší odstín. Doplňky fialkové. Předem děkuji za odpověď :)
Odpovědět
Re: Studentský pokoj

27.09.2011 23:25:01 | Anna-Marie

Dobrý den, ptřebovala bych poradit s výběrem barev do pokoje. Jsem studentka a mám zažízený říkám tomu dvojpokojový pokoj. První místnost je rádoby obývák s bordo-květovaným tapetami na jedné stěně, ostaní stěny jsou krémově béžové. Druhý pokoj (ložnice s pracovnou), je vymalován na bílo. Jsou tu trámy s ve stejném materiálu je i postel (z trámů). Na zemi je položeno nové lino-jiný dekor než zbytek dřeva v pokoji. Mám teď dostat k narozeninám dovybavení místnosti včetně vestavěné skříně, a nevím, jaké mám zvolit barvy, aby seděly ke dřevu a obývacímu pokoji. Mám strašně ráda zelenou (žabičkovou) ale bojím se, že za pár let mě zelená omrzí. Děkuji za dpvěď.
Odpovědět
Obývák

29.09.2011 10:49:27 | IIvetta

Dobrý den, prosím o malou radu. Mám propojený obývák s kuchyní. Kuchyň je červená a linka dřevo světlá olše. Obývák je velký a světlý. Bíle vymalováno, pouze za gaučem je fototapeta balvanů. Gauč je šedý, nábytek tmavý dub, podlaha a schodiště do patra něco jako javor. Chybí mi tam už ale nějaká barva. Chtěla bych koupit koberec před gauč a polštářky a nevím jakou barvu, aby se to moc netlouklo s tou červenou. Díky.
Odpovědět
Kancelář a obývací pokoj

10.10.2011 09:36:08 | rumpralinka

Dobrý den, jsem studentka, která začíná podnikat (oblast pojišťovnictví) a která by se chtěla osamostatnit. To znamená, že jsem si vybrala prostory, ve kterých bych chtěla skloubit kancelář a zároveň i obývací pokoj. Jedná se o místnost v přízemí, která má 36m čtverečních. V čele místnosti jsou vstupní dveře a okno. Obě boční stěny jsou volné, vzdušné, je tu dostatek místa. Zadní část místnosti je o kousek zúžena (asi o 25cm), najdeme v ní vstup (dveře) do chodbičky na pravé straně, menší výklenek a také sloup (viz foto). Na zemi je dlažba. Z finančních důvodů jsem hledala kancelářský nábytek, který by pro mě byl dostupný peněžitě. Nalezla jsem kombinaci ořech/bílá. Zajímalo by mě, jakou barvou mám vymalovat celý prostor, aby se tato barva hodila i k nábytku. A jakou barvu zvolit pro sedačku (nejlépe rozkládací) popř. sedací soupravu, která by ladila jak ke kancelářskému nábytku tak i barvě celého prostoru. A jaký volit nábytek v obývacím pokoji také ořech / bílá nebo raději pro odlišení (oddělení) jiný? Dále mě zajímá jak oddělit kancelář od obýváku? Je to taková netradiční kombinace, jde to vůbec? Co se týká barev výmalby, jaké barvy zkombinovat? Hlavně mi jde o výmalbu zadní části (jak vymalovat sloup a ten výklenek? A jak to napojit na boční stěnu? Chtěla abych aby šlo o barvy sytější, protože ten prostor je opravdu veliký a také o barvy teplé. Ještě mám dotaz ohledně koberce? Koupit nějaký či ne? Mnohokrát děkuji za radu.
Odpovědět
Re: Doladění ložnice

10.10.2011 11:55:23 | Stibura

Dobrý den, potřebovala bych poradit s barevným sladěním nábytku, podlahy, římských rolet a japonských posuvných stěni. Podlaha - parkety světlý dub, postel z masívu bělená bříza, roleta je oranžovo žluto krémová ve vodorovnýc pruzích. Přehoz přes postele je sytě oranžový k roletám. I obrazy na stěně jsou v barvě přehozu. Dominantou ložnice je regálová sestava z nerezových stojin a regálů v barvě bříza sloužící jako šatna. A právě tuto sestavu chci uzavřít japonskými posuvnými stěnami. Jakou barvu látky (s dekorem nebo bez) bych měla zvolit? A následně barvu zdí? Děkuji Vám za odpověd.
Odpovědět
Re:

15.10.2011 20:00:15 | ivona1

Dobrý den, prosím o radu máme malinkatou kuchyň 4x4 m, chtěla bych poradit jak ji uspořád tak aby vyhovovala. Mockrát děkuji za radu a přeji pěkný den
Odpovědět
Tapety

21.10.2011 14:34:46 | Jana

Dobrý den, můžete mi, prosím poradit, jaké tapety se hodí k nábytku rustikálního stylu - potah na sedačce je s květinami odstín béžová. Jedná se o obývací pokoj, kde jsou i kachlová kamna v zelené barvě. Přemýšlela jsem nad renovací pokoje s doplňky v barvě červené nebo vínové. Děkuji Jana
Odpovědět
Barva podlahy

25.10.2011 11:37:10 | Jitka

Dobrý den, ráda bych požádala o radu,jakou barvu laminátové podlahy zvolit ke kuchyni v dekoru vanilka lesk + pracovní deska woodstock,spotřebiče nerez. Kuchyň je spojena s obývacím pokojem a prostor není velký,cca 30m2. Díky moc za odpověď!
Odpovědět
Re: police- knihy

30.10.2011 20:59:33 |

Dobrý večer prosím om radu , lze u Vás v nabidce koupit "knihovničku" v rozmětech cca 200x 400x 1000 s uchycením na stěnu. Světklá barva - přírodní dřevo případně bíla v nabidce jsem bohužel nenašel Děkuji Petr
Odpovědět
Re:

09.11.2011 13:48:42 | Jarka

Odepisuje prosím tady někdo??:(
Odpovědět
Re: Stěny v kuchyni

12.11.2011 13:29:24 | Lili

Dobrý den.Provádíme rekonstrukci kuchyně. Dvířka vanilka a kontury ořech, prac. deska a zádová stěny Woodstock.Stůl a židle jsou v barvě ořech.Prosím o radu barvy stěn. Moje představa je za linku světle zelená a ost. stěny vanilka.Jaká barva je vhodná? Děkuji za radu. Lili
Odpovědět
Re: Výmalba

16.11.2011 10:34:21 | Hana O.

Prosím o radu,jak vymalovat obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním koutem. Všechen nábytek je v dekoru dub, parkety také dubové a kožená sedací souprava je slonová kost. Děkuji.
Odpovědět
Re: koupelny

17.11.2011 19:42:39 | VercaMaxik

Dobrý den.Moc prosím o radu ohledně obkladu do koupelny.Máme novostavbu rodin.domu,kde v přízemí je koupelna se sprchov.koutem 2,5x2,7,záchod je zvlášt.V podkroví je koupelna velká 4x3,kde bude vana,kterou bysme chtěli mít do prostoru a jsou zde viditel.trámy.Manželovi se líbí obklad Zebrano od Opoczno nebo Calvena.Chtěli bysme něco do přírodních barev,ale zároven moderní.Moc děkujem za rady a tipy.
Odpovědět
Re: Dětský pokoj

17.11.2011 15:30:54 |

Dobrý den, potřebovali bychom poradit s rozmístěním nábytku v dětském pokoji pro dvě malé děti. Vzhledem k malému a úzkému prostoru se nám nedaří najít místo na skříň a další uložné prostory. Pokoj by měl obsahovat skříň, psací stůl, něco na knihy a hračky, 2 postele (můžou být patrové). Byli bychom rádi, kdyby jim zůstal nějaký prostor na hraní. Mnohokrát děkujem. Silva
Odpovědět
Re: Výmalba

17.11.2011 21:25:15 | JANA

Prosím o radu, chci vymalovat obyvák, mám třešňovou podlahu a bukový nábytek, meruňkovou sedačku. Teď mám jednu stěnu zelenou a druhou meruňkovou a bílou na zdi u oken. Přemýšlím o smetanové, ale mám strach, že se netrefím do odstínu. Obývák je velký 4x8 metrů. Děkuji za odpověď
Odpovědět
Re:

21.11.2011 21:49:12 |

Dobry den, prave sa chystame prerabat kuchynsku linku. Chceme ju nadvihnut asi o 10cm a to pridanim zasuviek pod pracovnu dosku. Potrebovali by sme poradit s vyberom farby zasuviek, kedze sa nam asi nepodari zohnat uplne rovnaku farbu ako mame. Linka je vo farbe calvados, podlaha je v podobnom odtieni, obklad za linkou je svetlo bezovy. Drez bude v odtieni Sahara. Este jedna otázka. Akej farby by ste nam odporucili pracovnu dosku? Tu musime tiez vymenit. Dakujem za odpoved.
Odpovědět
Re: Izolace stropu poystyren?

22.11.2011 18:38:20 | Jaroslav

Prosím pěkně.! Jak svépomocí izolovat strop, případně stěnu-protihluku??? Zvolit polystyren, případně jednoduchý správný postup zhotovení??!! Děkuji předem... Jára
Odpovědět
Re: protihluku izolace stropu

22.11.2011 18:47:06 | Jaroušek

Pěkně prosím o radu, jak sám jednoduše zhotovím protihlukovou izolaci stropu, případně stěny, polystyrenem?
Odpovědět
Re: protihluku izolace stropu

22.11.2011 18:47:37 | Jaroušek

Pěkně prosím o radu, jak sám jednoduše zhotovím protihlukovou izolaci stropu, případně stěny, polystyrenem?
Odpovědět
barvy domku

22.11.2011 22:10:01 | Ludmila*

Dobrý den, chtěla bych poradit s barvy starého rodinného domku.Líbila by se mi zelená, ale jaký odstín, aby to vše ladilo se střechou plechovou - stříbrnou. Budu měnit okna, jaké barvy?Před vchodem bych chtěla prostor vydláždit kameny.Nevím, co s coklem , který je vepředu béžovo-hnědý z kachliček.Děkuji.
Odpovědět
Re:

28.04.2012 07:33:19 |

dobry den, mam dotaz. jakou barvu podlahy a dveri v kuchyni, jidelne a obyvacim pokoji mame zvolit, kdyz mame tresnova okna, bilou lesklou kuchyn s kombinaci tresnoveho olemovani . V jidelne pak tresnovy stul s bilymi zidlemi, sedaci soupravu v obyvacim pokoji zatim nemam barevne vyresenou. dekuji za odpoved.
Odpovědět
Re: sladění kuchyně s obývacím pokojem

02.12.2011 15:40:03 | mončaluk

Dobrý den, ráda bych se zeptala jakou zvolit barvu kuchyňské linky propojené s obývacím pokojem v dřevostavbě 49m2. 2 okna v kuchyni + 1 francouzské + 1 v obývací části. Kuchyň SV, obývací část jih, JZ. Podlaha bude zřejmě dlažba woodentic beige a rámy oken je borovice mořená na zlatý dub. Krbová vložka je obložená pískovým lámaným kamenem. Líbí se mi kuchyň Samoa Latea (Oresi) i kombinace světlý ořech a jasan či javor nebo ořech milano + béžová co byste vy doporučila? Váš názor uvítám, hezký je i dekor horský dub. Hodila by se stěna za TV zvýrazněná sytou barvou? Jakou byste eventuelně doporučila barvu sedací soupravy? Ostatní stěny asi bílé nebo béžové? Interiér.dveře a schodiště máme ladit s barvou oken nebo spíš podlahy?. Mockrát děkuji za odpověď a omlouvám se za spoustu otázek.
Odpovědět
Re:

28.04.2012 07:28:16 |

dobry den, mam dotaz. jakou barvu podlahy a dveri v kuchyni, jidelne a obyvacim pokoji mame zvolit, kdyz mame tresnova okna, bilou lesklou kuchyn s kombinaci tresnoveho olemovani . V jidelne pak tresnovy stul s bilymi zidlemi, sedaci soupravu v obyvacim pokoji zatim nemam barevne vyresenou. dekuji za odpoved.
Odpovědět
Re:

28.04.2012 07:32:58 | martina

Odpovědět
Re: obyvaci pokoj +kuchyň

05.12.2011 18:44:49 |

Dobrý den, potřebovala bych poradit se sladěním barev v obyvacího pokoje a kuchyně. Obyvací stěna je v barvě mahagon. Okna jsou bíla, podlahu a dveře plánujeme v odstínu dub nebo buk. Nevím si rady s kuchyňskou linkou, sedací soupravou, a barevnou kombinaci stěn. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Re: barva podlahy

06.12.2011 11:31:48 | niki

Dobrý den, prosím o radu nevíme jakou barvu dlažby do obývacího pokoje spojené s kuchyní jedná se o plochu cca 80 m2 .Kuchyň bude v bílém lesku s šedými lišty , pracovní desku jsem chtěla stejnou jako dlažbu a v obývacím pokoji máme točité schodiště stříbrno černé ,poradte nám prosím ještě jaké zvolit interierové dveře jedná se o novostavbu děkuji (;)
Odpovědět
Barva sedačky

29.12.2011 13:16:03 | jana

Dobrý den, máme v plánu nechat si očalounit sedačku, nevíme se však rozhodnou jakou barvu zvolit. Místnost je podélná,podlahu máme světlou,nábytek ořech/bílá , tmavě hnědé závěsy, sepnuté sponou, stěnu za sedačkou vymalovanou na žluto + hnědožlutý obraz + dřevěné ethno doplňky.Poraďte nám prosím jaká barva sedačky a polštářků by byla vhodná. Děkujeme :)
Odpovědět
Re: vestavěná skříň

29.12.2011 14:29:40 | Katka

Dobrý den, potřebovala bych rychle poradit ohledně barvy vestavěné skříně do ložnice. Obývací stěnu máme v barvě třešeň, kuchyňskou linku v barvě třešeň a dvířka javor kanadský, v chodbě vestavěnou skříň v barvě olše. Skříň bude rohová veliká 6,4m. předem děkuji za odpověď.
Odpovědět
kuchyně

28.12.2011 16:09:31 | vilicek

Dobrý den, prosím o radu. Zařizujeme domeček a nevíme si rady s kuchyní. V přiloženém plánku je situování kuchyně v domě. Kuchyně bude "téměr průchozí" do obyváku a my ji chceme nějak opticky oddělit od obyváku. Navrhli jsme barový pult. Pomůže to? Dále by mě zajímalo, kam umístit lednici (připadá mi vedle těch dveří do spíže taková divná). Prosím můžete mi navrhnout možné rozvržení kuchyně? Děkuji moc
Odpovědět
Re:

31.12.2011 10:06:07 | Ivana

Dobrý den, máme světle šedou rohovou sedací soupravu. Stěna za sedačkou má 6 metrů. Vedle této stěny je francozské okno na jih.Naproti sedačce je obývací stěna barvy olše. Plovoucí podlaha - třešeň. Prosím o radu jak vymalovat pokoj. Plánuji červené doplňky - polštářky, koberec, závěsy, obrazy.... myslela jsem stěnu za sedačkou vymalovat nějakou tmavou barvou, aby sedačka vynikla, ale 6 m se mi zdá na tmavou barvu moc. Děkuji za odpověď
Odpovědět
Re:

06.02.2012 08:58:39 | Lucie

Dobrý den, Barevně bych zvýraznila pouze část zdi, 6m je dost, takže by bylo ideální opticky zeď rozčlenit, ideální je pruh o šířce sedací soupravy (zvýraznění barvou nebo tapetou). Lucie
Odpovědět
obývací pokoj

02.01.2012 23:12:44 | Lída

Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe barevně sladit obývací pokoj o rozloze 15m2,okno bílé barvy na JZ, takže krásně prosvětlený. Jediné co zůstane je velká rohová sedačka oranžové barvy. Líbila by se mi k ní tmavě hnědá podlaha a i nějaká tapeta alespoň na jednu zeď. Tady mé nápady začínají váznout. Jakou barvu stěn + tapety zvolit a jakou barvu nábytku (malá obýv. stěna). Popř. nějaký dekorativní koberec. Předem díky za rady a připomínky.
Odpovědět

06.02.2012 09:04:38 | Lucie

Dobrý den, oranžovo-hnědá (čokoláda) kombinace je příjemná, teplá a veselá. Navrhuji tmavou podlahu, hnědá, oranžové doplňky v kombinaci se světle hnědou výmalbou (bílá káva), případně jedna zeď čokoládově hnědá. Lucie
Odpovědět
Re:

03.01.2012 13:55:41 | lucihol

Dobrý den, poraďte mi prosím, jak nejlépe osvětlit prostorný dětský pokoj - 4,3 x 5,6 m2, vysoký strop - 3,2m. Zatím máme jako centrální svítidlo na stropě sluníčko z Ikey, nástěnnou lampičku nad postýlkou a lampičku u "kreslícího" koutku. Nyní bych řekla, že už přestává sluníčko stačit, hrací část se po přidání druhé postele posunula spíš do druhé půlky pokoje blíž k oknu. Dětem jsou 4 a 2 roky. Všechna dětská světla, která jsem kde viděla mi připadají nedostatečná, jedině bodová světla by snad osvítila celý pokoj, ale zase nejsem přesvědčená o vhodnosti bodovek do dětského pokoje. Děkuji za radu, Lucie
Odpovědět
Re: Osvětlení

06.02.2012 09:19:10 | Lucie

Dobrý den, osvětlení dětského pokoje je velmi důležité, ale také velmi náročné na výběr, protože musí splňovat spoustu kritérií. Svítidlo by mělo být nerozbitné, pokoj by mělo osvítit rovnoměrně a dostatečně. Bodové osvětlení v žádném případně nedoporučuji, je to halogen, který je nepříjemný při pohledu do svítidla, do stropu, navíc kdyby došlo k případnému rozbití, tak se děti mohou o drobné části poranit. Nejlepší řešení je větší zářivkové svítidlo s plastovým krytem o výkonu min. 4/24W TC-L. Doporučuji investovat do svítidel z produkce Tre ci Luce: SQUARE 54 nebo AURICA 123 4/28W. Lucie
Odpovědět

08.01.2012 19:01:17 |

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou barvu zvolit tříleté dveři do dětského pokojíčku, když jednou z nich by měla být růžová a zase nechceme, aby nebyl moc přesladěný. a ještě bych chtěla poprosit, jakou barvu nábytku dát do obýváku, který je propojený s kuchyní a je oddělen pouze s barovým pultem. Jestli ladit všechno do jedné barvy, tudíž dát všechen nábytek ve stejné barvě, jako je linka. Jedná se o jídelní stůl se židlemi, konferenční stůl a televizní stolek...Děkuji za radu. Lucie
Odpovědět

06.02.2012 09:26:48 | Lucie

Dobrý den, v dětském pokoji je velmi pěkná kombinace růžová, bílá a světlé dřevo. Dveře by měly být stejné v celém bytě. Nábytek v obývacím pokoji a kuchyni by měl být sladěný, ale zálaží na odstínech dřeva, které v bytě máte tzn. barva podlahy, dveří atd. Nábytek v obývacím pokoji může být v kombinaci s dřevem, které máte v kuchyni nebo také v kontrastu. Můžete mi zaslat foto? Lucie
Odpovědět
Re: Zařizuji nový byt

13.01.2012 01:14:58 | Soňa Kolegarová

Dobrý den, prosíme Vás o radu při zařizování bytu 1+kk, aby měl vše, co potřebujeme. Část máme již promyšlenou a nejsme si jisti, zda je to ta nejlepší varianta a není ještě dotažená. Zatím máme vestavěné skříně v komoře v barvě červeno hnědé (mahagon) po obou kratších stěnách. Dlažba v předsíni je v barvě červenohnědé světlejší a v tónu (pařený buk) a plovoucí podlaha v místnosti také v tónu (třešeň nebo pařená olše). Dveře také v barvě červenohnědé i původní kuchyňská linka. Chtěli bychom postavit oddělenou ložnici se dveřmi zasouvacími do pouzdra. Máme letiště s vínovým čelem a polštáři. Na zkosené straně napříč bytem plánujeme veliké zrcadlo, aby se v něm odrážela kuchyně. V úhlopříčce místnosti bude obývací prostor s jídelním koutem. Kuchyňský kout bude po úpravách ve tvaru U. Barvu kuchyňské linky po úpravě zatím nemáme jasnou ani barvu jídelního koutu. Potřebujeme také někam uložit stůl s pc. Kout se sedací soupravou: Máme sedací soupravu v medově hnědé barvě, trojici červených obrazů a na zem koberec s drobným vzorečkem v proužcích 3 cm střídavých hnědá, bílá a béžová (stejný i do jídelny). Plánujeme sem prosklený konferenční stolek a červený taburet. Tv asi pověsíme na stěnu na výkyvné rameno naproti sedací soupravy. V bytě bychom uvítali více úložného prostoru na ukládání prádla a různých věcí, úklidových prostředků, také botníky a poličky na ukládání skleniček a knih. (Úložný prostor v posteli a sedací soupravě máme.) Děkuji. S pozdravem S.
Odpovědět
Re:

22.01.2012 11:44:32 | mmarket

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Bydlíme s přítelem v panelákovém bytě 2+1. Byt prošel kompletní rekonstrukcí. Nyní nám ovšem nastav problém kam umístit dětský pokoj. Napadlo nás, že jediným možným řešením je přesunout kuchyň do obývacího pokoje vedle kuchyně a místo kuchyně udělat malou ložnici a dětský pokoj dát místo současné ložnice. Myslíte, že tento nápad je reálný? V příloze zasílám současný půdorys kuchyně a obývacího pokoje a prosím Vás o radu, jak nejlépe přesunout kuchyň (včetně jídelního koutu) do obývacího pokoje s tím, že bychom kuchyň chtěli mít umístěnou pod oknem. Počítáme s tím, že současný nábytek (sedačka,kuchynšká linka, jídelní stůl) bude vyměněn za nový s vyhovujícími rozměry dle možností místnosti). Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Markéta M.
Odpovědět

06.02.2012 11:11:46 | Lucie

Dobrý den, moc by mi pohl plánek bytu. Jedná se o to, že pro instalaci kuchyně potřebujete vývod vody, elektřiny atd., což je většinou v panelákových bytek problém pokud se s tím nepočítalo již před rekonstrukcí. Lucie
Odpovědět
Re:

23.01.2012 18:34:35 | Mirouš

Dobrý den, mám malý dotaz mohla by jste mi poradit jak si nejlépe rozdělit velkou místnost na ložnici a obývák. Pomohl by mi takový malý návrh jak si to uspořádat ... Předem děkuji za ochotu
Odpovědět
Re:

30.01.2012 05:05:53 | barusem

Dobrý den, prosím, funguje ještě tato poradna? Děkuji
Odpovědět
Re:

30.01.2012 05:06:20 | barusem

Dobrý den, prosím, funguje ještě tato poradna? Děkuji
Odpovědět

06.02.2012 09:28:43 | Lucie

Dobrý den, poradna opět funguje. Omlouvám se za dočasné přerušení provozu, ale od února se na mne můžete opět obracet s dotazy. Lucie Gavronová
Odpovědět
Re:

03.02.2012 11:16:25 | Peetrs

Dobrý den.Sme mladý pár a chteli bysme poradit s rozmístěním nábydku v obýváku.Jde o to že není moc velký.Sám o sobe by stačil ale mám patro takže tam musí být schody a budu mít i krb.Je tam jeden otvor na francouzské okno který se dá ještě upravit.Jde mi hlavně o sedací soupravu s televizí popřípade nejaký menší stolek.Vůbec nevím jak to do tak malého prostoru mám všechno nacpat:]] Předem dík za nápad.S pozdravem Petr Březovič.
Odpovědět
Re: Oranžová sedačka

03.02.2012 16:29:21 | Kata

Odpovědět
Re: Oranžová sedačka

03.02.2012 17:50:32 | Katy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou BARVOU vymalovat STĚNU K barvě ORANŽOVÉ POHOVKY v obýváku. (nábytek ještě není žádný) jen jídelní stůl se židlemi (taky bude v obýváku) v světlé barvě olše. Děkuji za radu
Odpovědět
Re: Re: Oranžová sedačka

06.02.2012 11:08:43 | Lucie

Dobrý den, oranžová sedačka se dobře kombinuje se všemi barvami, ale je důležité, jaké odstíny budete mít v celém prostoru, podlaha, nábytek atd.? Lucie
Odpovědět
Re: koupelna

05.02.2012 14:16:36 | VercaMaxik

Dobrý den.Moc prosím o radu ohledně výběru obkladu do koupelny v podkroví.Je celkem velká,prostorná se dvěma podkrovními okny.Nachází se tu i dřevěná stolice kvuli nosnosti střechy.Chtěli bychom nějaký moderní obklad,který se ale za pár let neokouká.Mě se líbí i obklad Cosmopolitan,velkoformátové obklady v kombinaci sand a mocha,ale nevím.Manžel na mě tlačí,abych už něco vybrali,ale pořád si nejsem jistá.Prosím poradte.Děkuji moc.
Odpovědět
Re: Re: koupelna

06.02.2012 11:15:09 | Lucie

Dobrý den, velice doporučuji nadčasové řešení světlé šedé - obklad 30x60 v světle šedém odstínu, maximálně ho obzvlášnit nějakým menším formátem nebo mozaikou, ale šedé se výborně kombinuje se všemi odstíny ručníků, se dřevěným i bílým nábytkem a za 10let bude pořád in. Lucie
Odpovědět
Re: Re: koupelna

06.02.2012 11:15:35 | Lucie

Dobrý den, velice doporučuji nadčasové řešení světlé šedé - obklad 30x60 v světle šedém odstínu, maximálně ho obzvlášnit nějakým menším formátem nebo mozaikou, ale šedé se výborně kombinuje se všemi odstíny ručníků, se dřevěným i bílým nábytkem a za 10let bude pořád in. Lucie
Odpovědět

06.02.2012 22:06:45 | Michaela

Dobrý večer, prosím o radu.Jde o barevné sladění. Máme obývák propojen s kuchyní,okna bílá,barva kuchyňské linky - Calvados + vanilka. Chtěla bych poradit,jakou barvu na podlahu a dveře. Obývací stěnu bych asi ladila stejně jako linku,ale nevím jakou sedačku. A také bych potřebovala poradit s výmalbou. předem moc děkuji.
Odpovědět
obývací pokoj

08.02.2012 09:47:24 |

Dobrý den, děkuji moc za radu ohledně oranžové sedačky. Prosila bych ještě o jednu radu - a to jakou barvu obývací stěny (líbila by se mi čistě bílá). Oranžová sedačka, tmavě hnědá podlaha, výmalba bílá káva a stěna za sedačkou tmavě hnědá tapeta s bílými květy (viz.obrázek). Ještě jednou moc děkuji za odpověď.
Odpovědět

23.02.2012 08:48:40 | Lucie

Dobrý den, s barevností souhlasím. Tmavě hnědá s bílou kávou a tapetou bude příjemná kombinace. Jen prosím vybírejte odstíny výmalby dle odstínu na tapetě.
Odpovědět
chodba

16.02.2012 11:00:30 | Peta

Dobrý den,chtěla bych vás poprostit o radu.Na chodbě máme (docela neštastně)umístěný kotel na pevná paliva.Chodbu bychom tím pádem mohli malovat každý rok.V současné době existuje jistě mnoho materiálů, ve kterých se nevyznám a chtěla bych vás poprosit o radu, zda-li existuje něco dobře omyvatelného..nebo jestli musíme použít prostě např velkoformátové obklady...Děkuji za odpověď
Odpovědět
Re: chodba

23.02.2012 08:56:01 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych Vám omyvatelné stěrky od firmy OIKOS, můžete si vybrat z desítek odstínů a dezénů. Nejraději mám Rafaello, lesklé s jemným vzorem. Také se hodně používají obklady podobné systému plovoucích podlah, ale v takovém případě by to byl lapač prachu. Obklad by byl také zajímavý. Možná i v kominaci s velkým a malým formátem.
Odpovědět
chodba

16.02.2012 11:05:51 | peta

Dobrý den,chtěla bych vás poprostit o radu.Na chodbě máme (docela neštastně)umístěný kotel na pevná paliva.Chodbu bychom tím pádem mohli malovat každý rok.V současné době existuje jistě mnoho materiálů, ve kterých se nevyznám a chtěla bych vás poprosit o radu, zda-li existuje něco dobře omyvatelného..nebo jestli musíme použít prostě např velkoformátové obklady...Děkuji za odpověď
Odpovědět
Re:

16.02.2012 11:13:03 | pepinkal

Odpovědět
Re: podlaha

16.02.2012 18:49:35 | VercaMaxik

Dobrý den.Chtěla bych poradit ohledně barvy podlah?Nevím si rady do jakého odstínu volit podlahu,okna máme v barvě irský dub a zdali musí být podlahy všude ve stejném odstínu jak v přízemí tak v patře,pokud se jedná o novostavbu rodin.domu.Děkuji moc za radu.
Odpovědět
Re: Re: podlaha

23.02.2012 09:02:27 | Lucie

Dobrý den, podlaha se neladí až tolik s okny, ale s interiérovými dveřmi, schodištěm a nábytkem. Obecně doporučuji mít podlahu a dveře ve stejném odstínu nebo v kontrastu. Např. dubová podlaha, dveře bílé, nábytek kombinovaný s bílou a tmavým odstínem dubu nebo ořechu. Také je možné mít dubovou podlahu, dubové dveře i schody a nábytek pak laděný do tmavších odstínů. Každopádně doporučuji mít stejnou podlahu a dveře v celém domě - společné prostory, chodby atd. V pokojí se může pak dát jiná podlahová krytina. Např. marmoleum nebo koberec do dětského pokoje nebo do ložnice.
Odpovědět
Re:

20.02.2012 09:25:30 | nikina

Dobrý den, prosím o radu s doladěním barev v moderním bytě.Jedná se o propojený obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Všude jsou podlahy ve světlém laminátu.Kuchyň je tmavě hnědá v kombinaci s vanilkou. Jídelní stůl tamvě hnědý, nohy židlí též, potahy bílé. Nábytek v obýváku je ve stejné tmavě hnědé. Dvě stěny jsou zelinkavé, ostatní bílé.Komplikuje mi to rohová moderní sedačka ve vínové barvě,která je u bílé stěny. Prosím o radu, jak volit ostatní doplňky- záclony, kusový koberec a doplňky.Obývák má obdélníkový tvar, kde na menších stranách jsou velká okna, u jednoho s vchodem na terasu.Velmi děkuji.
Odpovědět

23.02.2012 09:08:29 | Lucie

Dobrý den, ideální je si vybrat jeden odstín, kterým budete ladit celý interiér. Já bych osobně neměla tolik problém s červenou sedačkou, ale se zelenou výmalbou. Záclony, polštáře, květináče i kusový koberec bych volila do odstínu vanilky. Ve stejném odstínu by byla i zeď. Vínově červená by pak byla dominantní odstín. Také je možné použít i stejný odstín vínově červené na nějakou část zdi nebo někde umístit květináč v podobném odstínu.
Odpovědět
prahy

20.02.2012 16:30:58 | nelipka@seznam.cz

Dobrý den, máme zrekonstruovaný byt vpodstatě bezbariérový, nemůžem se ale dohodnout na řešení prahů dveří - pokud zvolíme klasické prahy, vytvoříme si tak bariéry, pokud přechodové lišty (tady však potřebujeme překlenout vzdálenost 8 cm - 10 cm šířky), bude zas pode dveřmi táhnout. Slyšeli jsme o padacím prahu, ale vzhledem k tomu, že máme nové dveře, máme obavy do nich "vrtat". Najde se nějaké jiné řešení? Děkujeme
Odpovědět
Re:

20.02.2012 18:51:13 | Jana K.

Dobrý den, v RD máme spojenou kuchyň s obýv.pokojem, celkem 50m2. Obývák je otevřený do krovu s přiznanými trámy a na jedné stěně je ve výšce 3m umístěna dřevěná galerie (6x2m). Galerie i schody vedoucí na ní z obývacího pokoje budou v barvě dub. Pod schody je umístěn krb a komín prochází skrz galerii až do střechy. Krb i komín necháme pouze bíle omítnutý. Podlaha je všude dřevěná-dub natur. Chtěla bych poradit s výběrem barvy dveří a kuch.linky. Okna, včetně franc.dveří jsou velmi tmavá a nejsem si jistá, zda je při výběru dveří a KL mohu ignorovat. Uvažuji o dveřích Sapeli Swing M18 a váhám, zda k dubové podlaze zvolit bílou barvu nebo javor? Dveře v ořechu by možná lépe ladily k oknům, ale zdají se mi dost tmavé. K oknům bych tedy spíš ladila KL, kdy bych na korpus a pracovní desku použila právě ořech a dvířkovinu dubovou, dle podlahy? Zádovou desku nevím, ořech by už asi byl moc neboť přímo nad KL je umístěno okno a bylo by to tedy moc tmavé. Nebo, pokud doporučíte javorové dveře, použít javor i na dvířka KL a zádovou desku s pracovní deskou dubové? Pak by se tmavý ořech, použitý na oknech, nikde neopakoval? Podle barevného provedení KL bych kombinovala i nábytek obývacího pokoje. Styl se nám líbí country/venkovský, nechceme moderní s lesklými materiály, kovem a sklem.... Děkuji, Jana K.
Odpovědět

23.02.2012 09:48:02 | Lucie

Dobrý den, volila bych kombinaci dub a ořech a to i na nábytku. Dub a javor se k sobě moc nehodí ani dezénem dřeva. Kombinace s bílou taky není špatná neboť bílý nábytek se hodí do moderních i rustikálních interiérů.
Odpovědět

23.02.2012 11:10:57 | jana

Děkuji za odpověď. Javor je tedy ze hry venku, ještě poprosím o názor na dub bělený, tzn. podlaha dub natur, dveře dub bělený a KL kombinace dub bělený s ořechem. Děkuji, Krejčí
Odpovědět

24.02.2012 10:45:42 | Lucie

Dobrý den, dub bělený bych doporučila, ale důležité je, aby se Vám odstíny podlahy a dveří povedly sladit. Bělený dub je u každého výrobce jiný.
Odpovědět
Re: Malý obyvák

22.02.2012 21:34:53 | Peetrs

Dobrý den.Sme mladý pár a chteli bysme poradit s rozmístěním nábydku v obýváku.Jde o to že není moc velký.Sám o sobe by stačil ale mám patro takže tam musí být schody a budu mít i krb.Je tam jeden otvor na francouzské okno který se dá ještě upravit.Jde mi hlavně o sedací soupravu s televizí popřípade nejaký menší stolek.Vůbec nevím jak to do tak malého prostoru mám všechno nacpat:]] Předem dík za nápad.S pozdravem Petr Březovič.
Odpovědět
Re: Re: Malý obyvák

22.02.2012 22:19:39 | Berouna

Než udělat nevratné chyby je rozumné se domluvit s designerem, podívej se na designmone, možná ti poradí nebo na jejich strákách tě něco napadne. B.
Odpovědět
Re: Re: Malý obyvák

23.02.2012 09:13:56 | Lucie

Dobrý den, foto by pomohlo, ale upřímně si myslím, že bych volila menší pohovku nebo křesla místo sedací soupravy, které by se volně umístily ke krbu a na stěnu proti krbu bych dala TV s nízkým stolkem. Sezení by se také dalo umístit před francouzské okno. Nábytek by tak byl hlavně v prostoru.
Odpovědět
barevná kombinace

23.02.2012 11:10:33 | Michaela

Dobrý večer, prosím o radu.Jde o barevné sladění. Máme obývák propojen s kuchyní,okna bílá,barva kuchyňské linky - Calvados + vanilka. Chtěla bych poradit,jakou barvu na podlahu a dveře. Obývací stěnu bych asi ladila stejně jako linku,ale nevím jakou sedačku. A také bych potřebovala poradit s výmalbou. předem moc děkuji.
Odpovědět
Re: barevná kombinace

24.02.2012 10:42:17 | Lucie

Dobrý den, doporučila bych Vám kombinovat kalvádos s břízou nebo javorem. Podlaha i dveře by byly ve stejném odstínu a nábytek v odstínu kalvádosu by byl do kontrastu. Tóny vanilky by ladily se světlým dřevem. Interiér by tak působil teple a prosvětleně.
Odpovědět
Re:

26.02.2012 19:53:06 |

Dobrý den,prosím o radu jak vymalovat obývací pokoj.Mám sedačku v tmavošedé barvě,bíla křesla,bíly stolek a černo bíly zebrovaný kobereček a minimálně nábytku v barvě světlého dřeva.Pokoj je po celý rok prosluněný.Obývak je propojen klenbou s kuchyní která je ve smetanové barvě s modrými doplňky,na druhé straně je chodba ve stejném smetanovém ostínu a dále ložnice v odstínu fialovém a červenými doplňky.Jak prosím barevně sladit obývací pokoj?Nebojím se i výraznějších odstínu.prosím poradte...:-(
Odpovědět
Re:

27.02.2012 09:00:12 | Lucie

Dobrý den, barvy jsou dle mého názoru hodně pastelové a nevýrazné. Celý byt bych více sjednotila, aby odstíny k sobě více ladily. Kuchyně s obývacím pokojem. Ložnice pak může být odlišná. Vzhledem k použitému nábytku bych navrhovala odstín světlé bílé kávy v kuchyni a odstíny šedé v obývacím pokoji. V ložnici bych spíše volila jednu zeď v odstínu starorůžové (fialová je moc sladká). ostatní zdi bílé nebo lehce krémové.
Odpovědět
Re:

28.02.2012 15:52:05 | Petr Vahala

Přátelé, sháním byt na Pankráci. Tenhle se mi dost líbí, ale přijde mi docela dost drahý. Nemyslíte? http://bydlete-v-novem.cz/ads/prostorny-utulny-byt-21-praha-4-pankrac Petr
Odpovědět
funkční zařézení bytu 3kk

28.02.2012 23:25:32 | luci

Dobrý den, jsme na počátku rekonstrukce a zařizování bytu 3kk o výměře 76 m2. Prostory bych ráda funkčně využila, ale nevím si rady. Začínám od kuchyně a jídelny, napadl mě tvar do nedokončeného U a na to napojený jídelní stůl. Obývací prostor je oříšek, na každé straně je otvor- dveře do místnosti, dveře do ložnice, vstup na terasu, otvor jídelna. Sedací soupravu bych umístila zády k jídelnímu stolu a na protější stěnu pouze TV, nevím kam s knihovnou, policemi. Měli byste prosím nápady, jak tento multifunkční prostor vyřešit? Ložnice je malá a s šatnou, uvažuji o zboření stěny šatny a zabudování vestavné skříně. Část bývalé šatny bych přidala ke koupelně a tím ji zvětšila. Budu moc ráda za Vaše návrhy a postřehy. Děkuji. LK
Odpovědět
Re: funkční zařízení bytu 3kk

29.02.2012 09:47:44 |

Já bych si vzala designera, ti se v tom orientují a mají dobré nápady. Já nemám kam ho použít, ale kamarádka to skusila a dopadlo to víc než dobře.
Odpovědět
Re: Kuchyně

26.03.2013 13:28:57 | Markéta

Dobrý den, prosím o pomoc při vybírání kuchyňské linky. Kuchyň máme průchozí s obývacím pokojem a podlaha bude všude z masivu-jasan. Máme rádi přírodní barvy a dekory dřeva, (bílá, krémová, zelená,..)ale nevím jaký dekor vybrat na skříňky, aby se nebily s dřevěnou podlahou. Čistě bílou kuchyň ale také nechci. Kuchyňskou linku bych ráda vytáhla i jako obklad. Moc prosím o nějaký nápad či radu.
Odpovědět
nový interier

08.03.2012 10:51:17 | Míša

Stěhujeme se do domu po rekonstrukci,budu měnit interier a ráda bych znala Váš názor. Musím vycházet z kuchyňské linky-kombinace calvados a vanilka. Kuchyyň je propojena s obývákem. Ráda bych ladila podlahy ve společných prostorách v bříze. Jako kontrast bych volila všechny dveře a schody v calvadosu popř.višeň. Stěny bílé,popř.v obývacím pokoji tapetu na 1 stěnu. Rohovou sedačku ve vínové barvě a nábytek pak opět v kombinaci kalvados+vanilka. Předem děkuji za radu.
Odpovědět
zaclony v prospojenem obyvaku s kuchyni

22.03.2013 21:35:33 | Tereza

Dobry den, mame propojeny obyvak s kuchyni, rozdeleny to mame pouze tim, ze v kuchyni je dlazba ( wenge s modernimi hezkymi prouzky v odstinu orechu ) a v obyvaku plovoucka( orech ). Potrebuju poradit se zaclonama. Koupila jsem si do obyvaku dlouhe az na zem a do kuchyne dlouhe pouze do 3/4 okna. Ted se mi to ale moc nelibi( mozna to zmeneji zavesy..co myslite ? ). I zaclony v kuchyni jsou rovne a jedine co maji spolecne je, ze jsou obe zaclony ve stejnem desingu a barve. Chtela bych do obyvaku koupit dlouhe zavesy o trochu tmavsi jak je kremova barva zaclon. Myslite, ze by to bylo hezke i do kuchyne? Nebo mam dat kratsi zavesy do kuchyne ci dlouhou zaclonu aby byla mistnost sjednocena? Myslela jsem ze v kuchyni bude hezci i praktictejsi kratsi zaclona, jenze ted nevim. Bydlime v panelaku, tak jsem chtela prostory zvetsit, jelikoz by byli hodne moc malinke a to se mi vubec nelibi. Mam kolem sebe rada prostor. Moc vam dekuji za radu.
Odpovědět
Re: kuchyně

10.03.2012 09:25:40 |

dobrý den, ráda bych Vás požádala radu při výběru kuchyňské pracovní desky a obkladu. Kuchyně tvar U je propojená s obývacím pokojem (oddělená barem), dvířka bílá vysoký lesk, podlaha novilon viva 5274, nábytek bych ráda pořídila v kombinaci bílé a dubu světlého či přírodního, sedačka je šedivo-smetanová, jídelní stůl bych ráda ikea dubová dýha. Moc děkuji za radu
Odpovědět
Re: Re: kuchyně

20.03.2012 09:15:45 | Lucie

Dobrý den, velmi pěkná je kombinace s dubovou deskou v IKEA navíc nabízejí stejnou dubovou desku (masivní), která výborně ladí s jídelním stolem. Další možnost je šedo-bílá pepř a sůl, která ladí i s kovovými prvky v interiéru. Obklad za kuchyňskou linku doporučuji sklo, které se lepí přímo na zeď.
Odpovědět
Re: černo-bílá

23.04.2012 20:06:01 |

Pěkně Vás zdravím a současně prosím o radu - řeším obývák, ve kterém mám zatím černo-bílou stěnu z IKEA a uvažuji o koupi šedé nebo černé sedací soupravy. Jakou barvou bych měla vymalovat:-/ Děkuji:-)
Odpovědět
Re:

21.03.2012 14:49:28 | Romana

Dobrý den, chci se zeptat máme podlahu v odstínu modřin sibiřský stříbřitý, stěny jedna tmavá šedá s prožkem krémové světlé, a ostatní stěny jsou taky kremové v te samé světlé. Jaká barva nábytku by se nam nejlépe hodila?? Děkuji
Odpovědět
Re:

21.03.2012 15:46:56 | Romana

Jo a ještě k tomu dotazu se chci zeptat co dveře?? Futra máme bílé takže asi taky bílé? Děkuji
Odpovědět
sladění barev-okna,dveře podlaha, nábytek

23.03.2012 13:54:49 | LenkaHom

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu: v novém domě máme kuchyň propojenou s obýv.pokojem. Okna jsou uvnitř bílá a kuchyň bude z dubu barva Calvados, podlaha bude dlažba Wood světlá. Z kuchyně ještě vedou schody do patra, které budou obloženy dřevem, pravděpodobně světlý dub. Řeším problém DVEŘE - z jakého materiálu, jakou barvu. K čemu to mám sladit - ke kuchyni, k podlaze, ke schodům...??? Děkuji mnohokrát za radu. Homoláčová Lenka
Odpovědět
Samolepící folie

25.03.2012 13:18:47 | ...

Dobrý den, chtěla jsem si oživit kuchyni pomocí samolepící folie.Ale chtěla bych použít fólii na skleněné plochy (viz 1. obrázek), ale nevím jestli to jde ... pak bych se ještě chtěla zeptat na barevnou kombinaci (viz obrázky)? Horní skřínky - bílá folie, dolní skřínky - ořech, za linkou - zelená barva, pracovní deska a podlaha - světlý ořech :S . Máme slunný byt. Děkuji za rady :)
Odpovědět
Re: barva podlahy

25.03.2012 14:52:27 | VercaMaxik

Dobrý den.Moc porsím o radu ohledně barvy podlahy.Jedná se o rodin.domek novostavbu,kuchyn propojená s obývacím pokojem jsou zde 3menší okna a velké francouzské okna na terasu v barvě irský dub.Nevíme do jakého odstíny podlahy jít jaké pak volit dveře,kuchyn bude bud bílá nebo kombinaci barvy fango.Moc děkuji za vaše tipy a rady.
Odpovědět
Nábytek k biokrbu

25.03.2012 15:50:13 | Jana

Dobrý den,potřebovala bych poradit s výběrem nábytku do obývacího pokoje,kde je proti černému rohovému gauči zazděný černý obdélníkový biokrb.Ten je uprostřed stěny,takže vylučuje klasickou souvislou spodní čast obývací stěny.Zdění i s krbem má rozměry 1x1,5m.Barva kamene- odstíny šedé a béžové.Podlaha je pálený dub.Nevím,jakou barvu nábytku zvolit(stejně tak i konf.stolek-pod nim bude krémový koberec s vysokým vlasem,kolem ratanové kulaté taburety z IKEY).Také nevím,jaký nábytek zvolit,aby krb zůstal dominantou,ale zároveň aby byl v pokoji dostatek úložného prostoru. Předem moc děkuji za pomoc. Jana
Odpovědět
Nábytek k biokrbu

25.03.2012 15:50:45 | Jana

Dobrý den,potřebovala bych poradit s výběrem nábytku do obývacího pokoje,kde je proti černému rohovému gauči zazděný černý obdélníkový biokrb.Ten je uprostřed stěny,takže vylučuje klasickou souvislou spodní čast obývací stěny.Zdění i s krbem má rozměry 1x1,5m.Barva kamene- odstíny šedé a béžové.Podlaha je pálený dub.Nevím,jakou barvu nábytku zvolit(stejně tak i konf.stolek-pod nim bude krémový koberec s vysokým vlasem,kolem ratanové kulaté taburety z IKEY).Také nevím,jaký nábytek zvolit,aby krb zůstal dominantou,ale zároveň aby byl v pokoji dostatek úložného prostoru. Předem moc děkuji za pomoc. Jana
Odpovědět
Re: barva stěny k fialové sedačce

25.03.2012 18:01:15 | renata

Můžete mi prosím poradit, jak mám vymalovat obývací pokoj, ve kterém mám tmavě fialovou sedačku ? moc děkuji za odpověď
Odpovědět
Re:

25.03.2012 20:12:24 | zahrada.info

Stránky kde naleznete ideální zahradní domek pro vaší zahradu. http://www.zahradni-altany-domky.cz/ Co je pro Vás nejdůležitější pří výběru těchto přístřešků? Máte radši dřevěné domky nebo plechové? Sdílejte své návrhy a inspirace na zahradní domky, altány, pergoly. Zahradní domky nejrůznějších rozměrů a typů. Podívejte se dále do sekce Zahradní domky, kde najdete ten pravý domek do vaší zahrady. Dále zde najdete i zahradní altány - dřevěné. Podívejte se a nechte se inspirovat!
Odpovědět
Re: OBÁVÁK?

23.04.2012 08:28:08 | PAVLÍNA

Vložila jsem příspěvek dvakrát a udala jsem špatný rozměr,CHODBA MÁ 19,2M2.Děkuji a omlouvám se
Odpovědět
Re: Re: OBÁVÁK?

23.04.2012 08:31:25 |

Chce to navrhnout celé, je potřeba plánek celého podlaží. Profesionál by třeba přišel i na lepší řešení. B
Odpovědět
jídelní stůl + vitrína

23.04.2012 08:55:26 | Zdenka123

Dobrý den,chtěla bych požádat o radu jak dozařídit novou kuchyn. Máme starší kulatý stůl,chtěli by jsme ho nechat opravit,líbí se nám,ale nejsem si jistá jestli se hodí ke kuchyni,příjde mi spíš rustikální a kuchyn moderní.Vedle stolu v rohu by jsme chtěli od truhláře vitrínu na půl prosklená ve spod šuplíky. Nevím jestli jí sladit stejně jako kuchyn (korpus ořech makadamia dvířka světlá vanilka) nebo spíš celá bílá a sladit ji se stolem v bílé barvě,když by jsme nezachovali ten kulatý. Děkuji za rady
Odpovědět
Re:

29.03.2012 10:00:35 | Honza

Dobrý den, rád bych se zeptal jakou barvu podlahy by jste mi doporučily pokud jsou zdi vymalovány tmavě fialovou a vybavení (ložnice) je dřevo dekor/barva švestka a černé sklo.Teď je na zemi světlá dlažba a rád bych jí nahradíl nebo alespoň doplnil něčím příjemnějším. Díky moc za radu a přeju příjemný zbytek dne Honza
Odpovědět
Re: Obývák?

22.04.2012 14:17:16 |

Dobrý den,obracím se na Vás s prosbou o radu.Jsme v rekonsrtukci staršího domu.Máme velikou chodbu vybavenou podlahovým vytápěním a dlažbou.napadlo nás udělat z ní mini obývací pokoj,který by byl zároven velmi a atypický(je nepravidelného tvaru).Rozloha je cca 30m2.Vchod by byl z malé předsíně.Problém vidím v tom ,že by v obýváku byly 4dveře do pokojů a francouzké dveře do zahrady.A nevím zda je vhodné mít z obýváku otevřenou chodbičku,odkud vedou dveře na záchod a do koupelny.Myslíte že 30m2 je pro obývák dostačující?Snažila bych se sem vložit nákres.Je to oříšek,děkuji:)
Odpovědět
výmalba

29.03.2012 22:34:37 | Kačka

Dobrý večer, rádi bychom vymalovali obývací stěnu v barvě olivy, prosím Vás jaké dekorace se k tomu hodí a zbývající část interiéru.. co se hodí? Bílá? Kávová? Líbí se mi i obklady v dekoru kamene, či štípaného kamene.. myslíte si, že by se to i k takové barvě hodilo? Sedačku máme capuccino.. a jaká je teď móda do ložnice? Moc děkuji za tip a doporučení Kačka
Odpovědět
obývák

30.03.2012 12:16:38 | Kačka

Dobrý den máme obývací pokoj s plovoucí podlahou světlý ořech, cappucinová sedačka černý skleněný stůl, prosím Vás rádi bychom jej vymalovali na olivovou.. ale jakou kombinaci byste s olivovou barvu doporučovala? Sedačka je v rohu naproti okna. Nevím, jakou stěnu bych měla vymalovat? Za sedačkou, či vedle? Ráda bych to doplnila i béžovou (zbytek výmalby obyváku a nějak k tomu dala kamenný obklad. Myslíte si, že by to k sobě mohlo být? Podle čeho pak vybírat doplňky? Nevím zda jít do ratanu či moderny.. budu moc ráda a vděčná za každý tip děkuji moc
Odpovědět
Re:

30.03.2012 12:18:53 | Kačka

Omlouvám se, že jsem napsala příspěvek dvakrát, myslela jsem, že se původní nezapsal (stále jsem jej hledala na první stránce). Moc se omlouvám a děkuji za odpověď
Odpovědět
Re: Obývák?

22.04.2012 14:16:27 | Pavlína

Dobrý den,obracím se na Vás s prosbou o radu.Jsme v rekonsrtukci staršího domu.Máme velikou chodbu vybavenou podlahovým vytápěním a dlažbou.napadlo nás udělat z ní mini obývací pokoj,který by byl zároven velmi a atypický(je nepravidelného tvaru).Rozloha je cca 30m2.Vchod by byl z malé předsíně.Problém vidím v tom ,že by v obýváku byly 4dveře do pokojů a francouzké dveře do zahrady.A nevím zda je vhodné mít z obýváku otevřenou chodbičku,odkud vedou dveře na záchod a do koupelny.Myslíte že 30m2 je pro obývák dostačující?Snažila bych se sem vložit nákres.Je to oříšek,děkuji:)
Odpovědět
Re: Výmalba obýváku

01.04.2012 18:34:28 | Zuzana

Dobrý den,chtěla bych poradit s výmalbou v obývacím pokoji a v jaké barvě volit doplňky - kusový koberec, polštáře. Obývák je spojen s kuchyní, která je žlutá s kombinací dřevo jasan, výmalba bílá. Jídelna - stůl jasan, židle bílé v obyváku černá sedačka, jasanová skříň po TV. Podlaha stř. hnědý proužek, strop dřevěný.
Odpovědět
Re: Jaké barvy?

02.04.2012 22:03:43 | Denisa

Dobrý den,moc prosím o radu. Stavíme nový domek,kde obývák máme propojený s kuchyní. Podlaha je světle šedá dlažba od Rako Essencia Lappato,int. dveře jsou tmavý ořech. Jakou mám zvolit barvu stěn,barvu sedací soupravy? Kuchyň uvažujeme o kombinaci vanilky a wenge,může být nebo doporučujete jinou barevnou kombinaci? Ještě se zeptám,patro je podkrovní,kde jsou 2 dětské pokoje(pro holčičky),ložnice. Jakou zde podlahu zvolit a barvu stěn? Vůbec si nevím rady,nechci překombinovat. Děkuji za odpověď. Zdravím Denisa
Odpovědět
Barvy dřeva v obýváku a kuchyni

11.04.2012 16:35:23 | Alena

Dobrý den, potřebovala bych poradit s kombinací dřevěných prvků v prostoru, který tvoří spojený obývák s kuchyní. Kuchyň je vyrobena z třešňového dřeva, proto bych do obýváku dala rovněž třešňový jídelní stůl s židlemi. V obýváku se ale rovněž nachází velmi dominující šoupací bukové dveře. Potřebovala bych s tím sladit obývací stěnu - myslíte si, že by mohla být z jádrového buku? Hodí se k buku a třešni?
Odpovědět
Re:

11.04.2012 17:25:41 | eva-f

Dobrý den, ráda bych se zeptala na odstín dřeva, případně i vhodné barvy do obývacího pokoje propojeného s kuchyní na ploše cca 35 m2. V interieru budou na části lícové cihly odstínu Mirato (http://www.naturbrick.cz/produkty/licove-pasky)- kolem krbu a na příčce oddělující kuchyňský kout, již jsou instalována dřevěná okna odstínu 6 (http://www.azeko.cz/7060/vzorkovnik-barev/). Kuchyň bych ráda v odstínu hrušeň či třešeň, ale není to podmínak. Podlaha by měla být dřevěná, v kuchyni dlažba, ale v jaké barvě? Je lepší se snažit o stejný ráz podlahy, nebo kontrast? Také interierové dveře nevím v jaké barvě. Sedačku bych ráda v odstínu šedé s barevnými doplňky. Je možné některou stěnu vymalovat nějakou výraznější barvou? Předem moc díky za odpověď. S přáním příjemného dne Eva Fialová
Odpovědět
Zarizeni podkrovniho pokoje

16.04.2012 08:52:32 |

Dobrý den, prosila bych o radu, jakou podlahou a nábytkem (včetně dveří) zařídit pokrovní pokoj, který má strop a dvě zkosené strany pobité palubkami ze smrkového dřeva. Další dvě stěny již zkosené nejsou a jejich výmalba je bílá, jedno okno situované na východ. Ráda bych v pokoji zachovala příjemnou atmosféru dřeva. Děkuji.
Odpovědět
Kuchyň + jídelna

19.04.2012 20:44:52 | LeHan

Dobrý den, tímto bych chtěla požádat nějakého bytového designéra o radu s návrhem kuchyně s jídelnou. Kuchyň je umístěna na jih, rozmýšlíme vložení rohového okna (viz příloha). Je možná osobní prohlídka, případně následná spolupráce s návrhem. V případě potřeby doplnění informací mne neváhejte kontaktovat. Zá návrh velice děkujeme. S pozdravem LH
Odpovědět
Re: Kuchyň + jídelna

20.04.2012 09:48:34 | Berouna

Dobrý den, mohu doporučit www.designmone.cz.
Odpovědět
zrekonstruovaný starší dům

20.04.2012 12:46:58 | Jarka

Dobrý den, potřebovala bych poradit se zařízením do zrekonstruovaného domu, dali jsme eurookna v barvě třešeň a jelikož jsou tam malé místnosti, tak jsou barevně velice dominantní. Jaký máme volit nábytek do celého domu a na dřevěné schody(jedna dřevina, více nebo už to musí být vše v třešni? Zatím tam jsou jen okna a betonové podlahy. V obýváku máme jen krbová kamna obsahující šedivý kámen na bocích a bude tam dřevěná podlaha - zatím nevíme jakou. A asi oranžová sedačka. Vedle linky kuchyně jsou velké dveře na zahradu-odstín třešeň.Kuchyň bude z oranžového lamina. Poradíte mi odstín nábytku k oranžové a k třešňovým oknům? Co zdůraznit? Děkuji. Jarka
Odpovědět
Zařizuji nový byt

07.05.2012 17:26:12 | Soňa K.

Dobrý den, již jsem Vás prosila v lednu o radu a nikdo mi zatím neodpověděl, proto Vám posílám prosbu o radu znovu. Prosím Vás o radu při zařizování bytu 1+kk, aby měl vše, co potřebuji. Stavební úpravy bytu již mám hotové. Mám postavenou oddělenou ložnici se dveřmi zasouvacími do pouzdra a v ní letiště s vínovým čelem a polštáři a chybí mi něco málo nábytku do malé ložničky. Na zkosené straně napříč bytem plánuji veliké zrcadlo, aby se v něm odrážela kuchyně, dole je ústřední topení vysoké 40 cm. Plovoucí podlaha v místnosti je v tónu (třešeň nebo pařená olše). Dveře jsou v barvě červenohnědé i původní kuchyňská linka. V úhlopříčce místnosti je obývací prostor s jídelním koutem. Kuchyňský kout plánuji po úpravách ve tvaru U, neboť kuchyňská linka je velmi malá. Barvu kuchyňské linky po úpravě zatím nemám jasnou ani barvu jídelního koutu. Bylo by lepší ladit vše v podobném tónu jako je obývací část? Pokoj je vymalovaný hráškově-zeleně. Kout se sedací soupravou: Mám sedací soupravu v medově hnědé barvě, trojici červených obrazů a na zem koberec s drobným vzorečkem v proužcích 3 cm střídavých hnědá, bílá a béžová (stejný i do jídelny). Máme konferenční prosklený stolek. Tv asi pověsíme na stěnu na výkyvné rameno naproti sedací soupravy. V bytě bych uvítala více úložného prostoru na ukládání různých věcí poličky na knihy nebo skříňky jak v malé ložničce, tak v obytné místnosti. Prosím, poraďte mi, co by se sem mohlo hodit. Děkuji Vám za odpověď. Snad mi už někdo odpoví.
Odpovědět
Re:

04.02.2013 12:16:06 | Milinek

Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem nábytku a tapet do obývacíhi pokoje. Jedná se o velkou místnost propojenou s kuchyní v rodinném domě. Podlaha tmavá plovoucí woodstock, kuchyně v bílém lesku. Já bych volila nábytek v bílém lesku nebo v kombinaci bílý lesk korpus a černý z přední části. Tapety bych volila v šedé barvě, jelikož sedací soupravu v obývacím pokoji máme šedou v kombinaci s korpusem v bílé kůži. Děkuji.
Odpovědět
Re: dveře

08.06.2012 13:46:39 | janika

Dobry den.Potřebovala bych poradit s výběrem barvy dveří. Předělavali jsme chodbu s koupelnou . V koupelně máme světlou dlažbu a na chodbě tmavě hnědou. Dveře se mi nejvíc líbí v barvě alpsky ořech ale bojim se toho aby to nebylo moc tmavé. Co si o tom myslíte?
Odpovědět
Sladění barev - kuchyň

20.06.2012 10:34:18 | Monika

Dobry den, chtela bych Vas poprosit o nazor na barevnou kombinaci nasi budouci kuchynske linky viz priloha. Je mozne k sobe ladit drevodekory snezna briza + orech nebo by bylo lepsi misto snezne brizy pouzit nedreveny dekor napr. slonova kost. Kuchyn bude propojena s obyvacim pokojem velkymi zasupovacimi dvermi v dekoru orech. Muzete nam doporucit barvu obkladu za kuchynskou linku? Obyvak chceme vymalovat v olivove barve. Dekuji, Monika
Odpovědět
Re:

27.06.2012 14:08:02 | mariana

Dobry den, chcela by som sa spytat na volbu interierovych dvería volbu farby stien pri podlahe z leštenej žuly odtien Multicolor Red, podlaha je jednotna obyvacka+kuchyna+ chodba, bungalow, okna su zvnutra biele, cely interier s vynimkou izieb chceme volit v modernom style - sklo, nerez, nie drevo , a druha vec- kupelne budu tiez realizovane z leštenej žuly, vacsia v odtieni zlatom- Madura gold a mensia v bielom - Kashmir White, aky nabytok volit, biely?
Odpovědět
Re:

27.06.2012 14:15:56 | mariana

Dobry den, chcela by som sa spytat na volbu interierovych dvería volbu farby stien pri podlahe z leštenej žuly odtien Multicolor Red, podlaha je jednotna obyvacka+kuchyna+ chodba, bungalow, okna su zvnutra biele, cely interier s vynimkou izieb chceme volit v modernom style - sklo, nerez, nie drevo , a druha vec- kupelne budu tiez realizovane z leštenej žuly, vacsia v odtieni zlatom- Madura gold a mensia v bielom - Kashmir White, aky nabytok volit, biely?
Odpovědět
Re: kde pokoj pro děti

25.07.2012 17:53:04 |

Dobry den, mame byt 2+1, 2 deti - dceru 6 let, nyní jde do školy a kluk 3 roky. S manželkou máme při - já bych chtěl udělat z menšího pokoje pokoj pro děti -2 postele, pro dceru stůl, židli, knihovnička, šatní skříně - pro obě děti a kontejnery na hračky. Postele takové vyvýšené, ale né palandy, jak dole mají děti "domeček", tzn. když by se dcera neučila, mohli by si hrát tady. Ve druhé místnosti obývák+pracovna+ložnice pro nás+dětský koutek s hračkami (spíše společenské hry). Myslim si, že když se dcera bude učit, neměl by ji kluk rušit a měli by spát už odděleně od nás, začít je učit samostatnosti (nyní jsou neskuteční "mamánci"). Žena chce udělat z velkého pokoje ložnici pro všechny, dětský koutek a studijní koutek pro dceru. V menší by byl obývák+pracovna. Dokážete poradit plusy a mínusy jednotlivých řešení? Neexistují nějaké poradny na tuto problematiku? Děkuji.
Odpovědět
Re:

15.08.2012 20:49:49 |

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mezi pokojem a kuchyní nemám dveře a chtěla bych tam nechat volný průchod. Nevím si však rady s podlahou. Do pokoje mám naplánované fialové tapety a černo bílý lesklý nábytek. Kuchyň chci ve světlé krémové barvě. V jaké barvě bych měla zvolit lino , aby se hodilo jak ke krémové kuchyni tak k černo bílému nabytku ? Předem díky za radu.
Odpovědět
Prosba o pomoc při výběru

20.02.2013 00:50:26 | Vrábelová

Dobrý večer, chtěla bych Vás poprosit o radu. Při rekonstrukci baráku jsme zvolili v místnosti 2 v 1 obývak-kuchyň v kombinaci - horní skříňky divoká švestka, spodní skříňky bílé (vysoký lesk) a prac deska černá. No a jelikož budeme mít podlahové topení chceme volit pokrývku marmoleum, ale jelikož nevyráběj (zřejmě) marmoleum v barvě divoké švestky (nebo snad ano??) tak bych vás chtěla poprosit o radu jakou mám zvolit barvu marmolea, pokud budu chtýt, aby bylo v barvě dřeva (nee šedé atd.) A zároveň tedy druhá otázka, jakou barvu dveří bychom měli zvolit, aby se to hodilo k té kuchyni a vámi porazené barvy marmolea. Jestli to pomůže, tak v obýváku bychom chtěli zvolit černo býlou obyv. stěnu za ním fialovou tapetu sedačku šedá/bílá kobereček před sedačkou fialový a za sedačkou odštípané (asi tak se to nazývá :) nevím)dlaždičky v barvě světle šedé, které budou i nad krbovou vložkou. Snad jsme toto vybrali k sobě jako kombinaci dobře, popř kdyby to nebylo moc tak bych chtěla zvolit na zeď u kuchyně po boku u okna zelený proužek jen cca 60 cm. Co vy na to všechno? Doufám, že nebudeme na Vás moc složití. Děkujeme moc předem za odpověď a zároveň se na ní i těšíme. S pozdravem Vrábelová
Odpovědět
Prosba o pomoc při výběru

20.02.2013 00:50:04 | Vrábelová

Dobrý večer, chtěla bych Vás poprosit o radu. Při rekonstrukci baráku jsme zvolili v místnosti 2 v 1 obývak-kuchyň v kombinaci - horní skříňky divoká švestka, spodní skříňky bílé (vysoký lesk) a prac deska černá. No a jelikož budeme mít podlahové topení chceme volit pokrývku marmoleum, ale jelikož nevyráběj (zřejmě) marmoleum v barvě divoké švestky (nebo snad ano??) tak bych vás chtěla poprosit o radu jakou mám zvolit barvu marmolea, pokud budu chtýt, aby bylo v barvě dřeva (nee šedé atd.) A zároveň tedy druhá otázka, jakou barvu dveří bychom měli zvolit, aby se to hodilo k té kuchyni a vámi porazené barvy marmolea. Jestli to pomůže, tak v obýváku bychom chtěli zvolit černo býlou obyv. stěnu za ním fialovou tapetu sedačku šedá/bílá kobereček před sedačkou fialový a za sedačkou odštípané (asi tak se to nazývá :) nevím)dlaždičky v barvě světle šedé, které budou i nad krbovou vložkou. Snad jsme toto vybrali k sobě jako kombinaci dobře, popř kdyby to nebylo moc tak bych chtěla zvolit na zeď u kuchyně po boku u okna zelený proužek jen cca 60 cm. Co vy na to všechno? Doufám, že nebudeme na Vás moc složití. Děkujeme moc předem za odpověď a zároveň se na ní i těšíme. S pozdravem Vrábelová
Odpovědět
Re:

26.08.2012 17:54:18 | niccolo

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu ohledně kombinace podlahy a zařízení v obyvacím pokoji, který je spojen s kuchyní. Jde o poměrně malý prostor cca 17 m2. Vybírám z 2 variant a to následujících. 1, Podlaha – Wenge, nábytek a police – Bříza, kuchyňská linka – prac. deska- Wenge, skříňky – Bříza. 2, v podstatě co bylo Wenge mělo by být v Bříze a naopak. Chci se zeptat jakou barevnou kombinaci stěn zvolit. Příjemné barvy jsou pro mne modrá šedá, bílá, zelená, hnědá. Je vhodné zvolit v 1. případě zelenou nebo modrou( šedou)barvu výmalby (spíše jen v barevných pásech) v kombinací s bílou barvou stěn doplněnou o sedačku v bílé nebo hnědé? Ještě doplním, že se jedná o byt pro mladší pár. Pokud navrhnete místo typu dřeva Wenge a Bříza nějaké jiné budu velmi rád. Předem děkuji za Vaše rady a přeji mnoho krásných návrhů.
Odpovědět
Re:

12.09.2012 19:04:45 |

dobry den chtěla jsem se jen zeptat na barvičky mam obyvací stěnu hněda s černou tak nějak všechno do hněda a chtěla bych šedou rohovou sedačku poradte mi jak mam vymalovat ad se to tak nebyje ? a ještě sem se chtěla zeptat jaky koberec mam koupit ? děkuji
Odpovědět
Záclony do špaletového okna

15.09.2012 12:14:58 | EKoStra

Dobrý den, potřebovali by jsme poradit jaké záclonky zvolit do špaletových oken aby ladili k interieru, který jsme nyní zcela změnili. Jedné se o 300let starou chalupu s klembami. Zároveň zda by jste poradili nějaké doplňky, jaké použít barvy atd. Děkuji EKoStra
Odpovědět
Re: Sedací souprava na trvalé spaní

19.09.2012 09:59:10 | Jaja

Dobrý den, chtěla bych doporučit sedací soupravu na trvalé spaní (i rohovou),aby rozměr lůžka byl alespoň 150 x 190 cm. Děkuji za odpověď Jaja
Odpovědět
Re:

07.02.2013 20:08:43 |

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně bytového designu. Nevím jakou barvu obývací stěny a sedačku do místnosti s červeným vymalováním. Tmavý nábytek se mi nelíbí. Chtěla bych do interiéru spíš světlé dřevo skloubené s bílou. Chtěla bych mít tudíž celý byt ve stejné barvě nábytku, aby to ladilo a nekřičelo. Hodí se tedy světlý nabytek k červené? Nebo to spíše máme přemalovat? Popřípadě která barva se nejlépe hodí he světlému, až do bíla, nábytku? Moc děkuji za radu.
Odpovědět
tapety do obyvaku

07.10.2012 01:01:05 |

Dobry den,prosim o pomoc pri vyberu tapet do obyvaku,resp.do casti obyvaku.Obyvak ma obdelnikovy tvar o rozmerech 6X4m.Na jedne z delsich stran chci pouzit uprostred steny 2,5m siroky pasy z tehle tapety http://www.dimex-tapety.cz/8027-98-tapety-na-zednatural-space/d-73866/ ,kterou uz mimichodem mam koupenou,po stranach teto steny bude bila vymalba.Na kratsich bocnich stenach taktez.Uprostred tohoto vzoru bude televize,pod ni 2m siroky stolek bile leskle barvy.A ted resim co s druhou delsi stranou.Muj typ je dat doprostred tuhle tapetu http://www.tapety-folie.cz/vliesova-tapeta-nordica-bily-kvet-s-vlnitym-stonkem-hneda/d-71507/ cca 3m siroky pas,pod kterym by byla sedacka bezove barvy a po stranach bud bezovou nebo hnedou.Na podlaze je bezovy koberec,takze bychom to potrebovali trochu ztmavit.Myslite si ze uvedene kombinace tapet by k sobe ladily?Manzelka se boji pouzit 2ruzne vzory do jedne mistnosti,myslite si je to nevhodne? Prip.Vas prosim o radu,jake tapety by jste doporucila k jiz zminene tapete(prvni odkaz) na protilehlou stranu obyvaku,ktera ma jak jsem jiz psal 6m.Uvital bych pripadne konkretni odkazy.Dekuji moc krat za Vasi radu.
Odpovědět

08.10.2012 13:27:03 | Zdí

Dobrý den, jak začít... Píši Vám, protože jsem už bezradná a to jsme na samém začátku rekonstrukce a výběru vybavení do domku, který jsme si vždy přáli... Vždy, když jsem koukala na nábytek, vše bylo tak krásné... ale teď když se mám rozhodnout pro novou kuchyň snů... nemám inspiraci, co se týká barvy...Chtěla by jsem, aby barva dodala kuchyni určitou eleganci a vzdušnost... Nechci se nijak unáhlit a hlavně...budeme mít kuchyň s obývacím pokojem... A vím, že musím barvy vybírat pečlivě, aby se v ob. pokoji nemlely a byl ten přestup barev přirozený... Ale zase si nedovedu představit mít tyto prostory mdlé...a klasika se mi nelíbí... Předem děkuji za pomoc a přeji hezký den ;)
Odpovědět
Re:

12.10.2012 11:18:15 | Lucka

Dobrý den, potřebovala bych poradit s barvami v obývacím pokoji. Obývací pokoj je obdélníkový, s jedním oknem a balkónovými dveřmi. Na jedné stěně (dlouhé)máme vymalováno světlounce hnědou ( capuccino, latté) a ostatní stěny jsou bílé. U této hnědé stěny je sedačka ve tvaru L ( tudíž přesahuje i na užší bílou stěnu). Sedačka je barvy antracitové (šedo-černá) a nad ní, na té hnědé stěně je obraz v barvách - hnědá, zlatá, a oranžová. Podlaha je buk. U této sedačky je ještě koberec, také v antracitové barvě. Chtěla bych Vás poprosit o radu, jak dodělat tu druhou dlouhou stěnu, kde bude skříňka na tv a televize. Přemýšlela jsem o nějaké oranžové barvě, ale bojím se aby to nebylo přehnané. Chtěla bych udržet koncept - šedá, černá a buď oranžová nebo zlatá + doplňky v těchto barvách. Konferenční stolek zatím nemáme a tv skříňku nám bude dělat truhlář a nejspíš také v antracitové barvě - jinou si tam nedovedu představit. Prosím o radu jak vymalovat tu druhou dlouhou stěnu a jaký nábytek by byl vhodný? Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Re:barva sedačky

15.10.2012 12:20:34 | PepinaCh

Dobrý den , mám na Vás prosbu, potřebovala bych poradit, jakou barvu rohové sedačky si koupit, podlaha a nábytek v buku. Děkuji
Odpovědět
Re:

18.10.2012 20:17:37 | 123alice

prosim o radu jak dokončit interier obyvaciho pokoje,jakou vymalbu nebo tapetu ?a na kterou stěnu ?co by jste poradili.Po přestěhovani teprve zařizuji menší byt děkuji ,přikladam foto.moc děkuji
Odpovědět
Re:

21.10.2012 15:20:33 | ZuzanaXX87

Dobry den, chtela bych Vas poprosit jakou barvu zvolit na vymalovani obyvaku,kdyz mam tmave hnedou obyvaci stenu a hnedou sedacku,foto steny prikladam ,moc dekuji
Odpovědět
Dotaz na předělání bytu

29.10.2012 17:16:02 | arst

Dobrý uvažuji o rekonstrukci chodby, kuchyně, koupelny z důvodu malé kuchyně pro rodinu s dvěma dětmi děti. Původní myšlenka byla když jsou peníze tak novou podlahu a linku ale pořád kuchyň bude moc malá.. a sekat do země nelze odpad vody. Dáte mi nějaký lepší návrh? Ještě si pohrávám s myšlenkou přemístit koupelnu k jednomu oknu a vstup do koupelny z kuchyně. Jak rozmístit pokoje? 1 obrázek prázdné,2 je 3 asi budu dělat.
Odpovědět
Re: Dotaz na předělání bytu

29.10.2012 17:51:32 | Berouna

Oslovte designera, ten má zkušenosti a poradí nejlépe. B
Odpovědět
Re:

03.12.2012 10:36:57 |

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak zmodernizovat obývací pokoj, který má dřevěné obložení, chtěla bych tyto záclony - viz odkaz http://www.google.cz/imgres?q=zaclony+na+miru&hl=cs&sa=X&tbo=d&biw=1920&bih=912&tbm=isch&tbnid=u-epdTi1gNCr9M:&imgrefurl=http://aukro.cz/zaclony-na-miru-voal-provazky-sponka-sirka-4m-i2644908332.html&docid=BhA5sg6qQdlx0M&itg=1&imgurl=http://images46.fotosik.pl/556/72dd3f5df13b4380.jpg&w=593&h=405&ei=dnG8ULWkH4z4sga__4DADg&zoom=1&iact=hc&vpx=982&vpy=279&dur=477&hovh=185&hovw=272&tx=120&ty=102&sig=109384611983615445211&page=1&tbnh=140&tbnw=211&start=0&ndsp=56&ved=1t:429,r:17,s:0,i:135, ale nevím, kterou barvu vybrat, a jaké dekorace by se hodili na zeď? Předem děkuji za odpověď Rusková
Odpovědět
Místnost bez oken??

11.01.2013 17:57:12 | kellynka

Dobrý večer, chtěla jsem se spíše poradit, jak vyřešit bydlení. Je to starý dům (bývalá škola), který má obrovské místnosti a my by jsme tu jednu obrovskou místnost potřebovali přepažit, tudíž ale nastává problém, že bychom měli jednu místnost bez oken.. Tuto místnost obklopuje pouze tmavá chodba a z druhé strany kuchyň, kterou bohužel nemůžeme umístit jinde kvůli odpadům.. Z této velké místnosti by jsme potřebovali mít pracovnu a ložnici (jelikož jsme kuřáci, pracovna by zároveň měla sloužit jako "kuřárna"). Obývák s kuchyní bychom chtěli mít spojený. Jen bych chtěla ještě zdůraznit, že celý dům (krom oddělené kuchyně - ta jediná má zdi z itongu) je stavěn z kamene, což opět ztěžuje podmínky. Bourat 90 cm silné kamenné zdi asi nebude nejsnažší, proto bychom se rádi obešli bez toho. Přemýšleli jsme o všech různých možnostech, ale bohužel jiný závěr jsme prozatím nenašli a proto jsem chtěla požádat o radu Vás.. Přede mockrát děkuji..
Odpovědět
Místnost bez oken??

11.01.2013 18:03:46 | kellynka23

Dobrý večer, chtěla jsem se spíše poradit, jak vyřešit bydlení. Je to starý dům (bývalá škola), který má obrovské místnosti a my by jsme tu jednu obrovskou místnost potřebovali přepažit, tudíž ale nastává problém, že bychom měli jednu místnost bez oken.. Tuto místnost obklopuje pouze tmavá chodba a z druhé strany kuchyň, kterou bohužel nemůžeme umístit jinde kvůli odpadům.. Z této velké místnosti by jsme potřebovali mít pracovnu a ložnici (jelikož jsme kuřáci, pracovna by zároveň měla sloužit jako "kuřárna"). Obývák s kuchyní bychom chtěli mít spojený. Jen bych chtěla ještě zdůraznit, že celý dům (krom oddělené kuchyně - ta jediná má zdi z itongu) je stavěn z kamene, což opět ztěžuje podmínky. Bourat 90 cm silné kamenné zdi asi nebude nejsnažší, proto bychom se rádi obešli bez toho. Přemýšleli jsme o všech různých možnostech, ale bohužel jiný závěr jsme prozatím nenašli a proto jsem chtěla požádat o radu Vás.. Přede mockrát děkuji..
Odpovědět
Re:

20.12.2012 16:56:04 | Jarmila

Dobrý den,máme spojenou kuchyň s obývákem.Nýbytek do obýváku a jídelní stůl je v provedení javor.Okna jsou tmavá třešeň,kuchyň asi vanilka.Dveře by se nám líbili wenge a podlaha taky tmavá.Je to správná volba?děkuji Jarmila
Odpovědět
Inspirace pro všechny!

22.04.2013 15:03:27 | Unverdorben

Dobrý den, chtěl bych se s vámi podělit o velice zajímavý web, na který jsem dnes čirou náhodou narazil při brouzdání po www stránkách. http://www.bydletespokojene.cz Opravdu stojí za to se na stránky podívat a přečíst si pár zajímavých článků. S pozdravem Unverdorben
Odpovědět
Barva kuchyně

30.04.2013 13:11:51 | Katka

Dobrý den, jakou barvu kuchyňské linky mám zvolit? Obývací pokoj s kuchyní je spojen. Obývák je situován na jih a kuchyně na sever a je ve tvaru U. Obývací stěna bude barva dub sonoma/bílá a podlaha v tmavším odstínu nejspíš ořech. Děkuji za odpověď
Odpovědět
Re: bydleni

17.08.2013 10:31:40 | bubu

jde dohromady cervený koberec a cerno bílá sedačka.dotaz
Odpovědět
ZÁRUBNĚ NÁTĚR

20.11.2013 07:30:30 | janesis

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám zárubně otapetované papírovou tapetou a přelakované lakem na vodním základě. Ráda bych zhledem k novému nábytku změnila barvu. Tapety jsou na místě tak 20 let a jsou stále pěkné.Takže nepůjdou jen tak dolu. Chtěla bych vědět zda jde provést na takovéto tapety nátěr běžným emailem na dřevo a nebo nalepit přes ně nové tapety. Děkuji za radu a přeji krásný den Janesis
Odpovědět
Re: sousedova zeď

15.03.2014 19:59:25 | Roman

Dobrý den, prosím o radu, sousedova zeď do našeho dvora je škaredá a chtěli bychom ji nějak zamaskovat, tují se nedá, máme až po zeď dlažbu. Nějaká levnější varianta, nějaké napady? děkuji za pomoc a za Vaše rady. Mějte hezký den. Roman.
Odpovědět
Re:

24.09.2014 12:54:13 | YDUBA

Dobry den, V nasem byte je mala kuchynka ve velkem pokoji.Chci oddelit kuchynku od zbyvajiciho pokoje a udelat detsky pokoj.Jak mam toto provest? Chci to oddelit jen nejakou velmi tenkou stenou a za ne zy hodne penez.Jak se jmenuje druh teto steny? Kde by se dala sehnat?Je toto reseni realné??? Dekuji za odpoved :S Sara
Odpovědět
Re:

01.09.2015 17:29:48 | hulkova

Dobrý den, v novostavbě máme spojenou kuchyni s obývákem.Je zde jedno okno/ 1 m/ součástí kuchyn.linky a francouz.okno/3 m/.Dekor zl.dub.Podlaha je vinyl Novilon světle šedobéžový dekor dřeva.Kuchyn.linka bude v bílém lesku,prac.deska šedý beton a beton.stěrka za kuchyní.Aby nepůsobil interiér studeně,chtěla bych jídelní dubový stůl,židle bílé,sedačku šedou.Kdyby byl ost.nábytek - konf. a tv stolek v bílém lesku.Jaké dveře? Mohly by být v dekoru stejného jako jídelní stůl dub nebo by měly být podobné k podlaze? A jakou dát barvu na jednu stěnu, kde bude tv mohla by být světle šedá nebo capucino? děkuji
Odpovědět
Reklama
Reklama