Poradna Feng shui - Poradna diskuze

Poradna Feng shui

Nový příspěvek

18.10.2011 10:15:41 | oBydleni.cz

Zde se můžete ptát na cokoliv, co Vás zajímá ohledně Feng shui.
Odpovědět
Re: červená sedačka

14.11.2011 21:33:36 | mirka11

Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj, jakou zvolit barvu koberce. Mám vínově červenou rohovou sedačku, nábytek v barvě světlého dřeva. Obývák je obdélníkového tvaru 20 m2, je situován na východ. Jaké zvolit doplňky? Děkuji za rady.
Odpovědět
Re: Re: červená sedačka

22.11.2011 23:13:31 | Djemelová

Dobrý den Mirko, pro obývací pokoj orientovný na východ Feng shui doporučuje odstíny zelené barvy. Můžete také zvolit jemnou pískovou, nebo odstíny světle žluté. Východ se vztahuje k prvku Dřeva a sektoru Zdraví a životní spokojenosti, proto je dobré mít zde zdravé silné rostliny. Vzhledem k tomu, že prvek Dřevo je živený energií Vody, můžete zde umístit také některý z předmětů, které vodu symbolizují. Lze použít jak vodu jako takovou - například v podobě fontány nebo akvária. Ve Feng shui je Voda symbolizovaná také skleněnými předměty - máte tak široký výběr možných doplňků.
Odpovědět
krb

10.12.2011 21:32:09 | vilicek

Dobrý den, navrhujeme domeček a chceme dát mezi obyvák a jídelnu krb, který bude jen tak volně stojící v prostoru. Obývák je orientovám na jihovýchod. Nebude krb tok energie nějak brzdit?Připojuji orientační plánek. Je tam něco špatně?
Odpovědět
Re: krb

19.12.2011 08:10:13 | Djemelová

Milý Vilíčku, už 19. prosince jsem vám posílala odpověď a jak jsem právě zjistila, tak se někam ztratila. Tak ještě jednoou: Pro přesné určení byvh potřebovala plánek se zaměřenými světovými stranami, pak budu schopná vám odpovědět přesně. Podle vašeho popisu to vypadá na krb v jihvýhovním sektoru - ten se podle Feng shui pojí s energií prvku Dřevo a životní oblastí peníze. To znamená, že oheň v krbu by pálil (=oslaboval) energii v daném prostoru. Pokud máte zájem o přesné zakreslení oblasti, pošlete mi plánek se zaměřenými světovými stranami, nabo zavolejte na mobil 775 897 852. Djem
Odpovědět
Re: dotaz

01.01.2012 17:22:19 | salex

Ešte sa pokúšam prilepiť prílohu k dotazu
Odpovědět
Re: Re: dotaz

02.01.2012 21:38:33 | Djemelová

Lubo, obrázek jsem si vytiskla. Během středy vám napíšu odpověď. Djemelová
Odpovědět

08.01.2012 21:48:51 | Djemelová

Milá Lubo, váš plán na umístění bazénové přístavby je skutečně poněkud problematický. Vzhledem k velikosti sice nenaruší celkovou rovnováhu domu a Energetické centrum nemění svou polohu, přesto toto řešení přináší energetický problém. Z praktického i estetického hlediska jste vybrali umístění přístavby uprostřed a v jižní, nejvíce osluněné části. Ve Feng shui je jih spojován s energií Ohně a Slávou (znamená prosazení se na veřejnosti, pověst po okolí ...). Bazén je zjednodušeně řečeno velká vodní plocha, představuje tedy energii Vody. Podle učení Feng shui jsou prvky Voda a Oheň v protikladu. Tedy tato kombinace přináší značné problémy a mohla by způsobit úplné oslabení oblasti Slávy - Ohně. Pokud budete na umístění přístavby trvat, jediná rada na kompenzaci je, postavit přístavbu celou ze dřeva, ale ani poté bych to nepovažovala za vhodné. L. Djemelová
Odpovědět
Re: dotaz

01.01.2012 17:19:18 |

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohĺadne prístavby, ktorú sa chystáme zrealizovať. Máme dom s pôdorysom 12x18m a na dlhšej južnej strane chceme pristaviť a teda aj prilepiť k domu obdĺžnik veľ. 3x6m. Išlo by o presklený objekt s bazénom, zastrešený.Vstup do bazéna by bol z domu. Viem, že tým naruším pôvodný pôdorys. Preto by som chcela vedieť, či to je pre nás zlé, prípadne ako to vykompenzovať, aby nám to nespôsobovalo žiadne problémy. ďakujem veľmi pekne a želám všetko dobré. Luba
Odpovědět

02.01.2012 21:12:17 | Djemelová

Dobrý den Lubo, jako vždy u Feng shui není odpověď zcela jednoznačná. Jih je ve Feng shui symbolem ohně a sektoru Slávy (vaše prosazení se navenek a pověst po okolí...) a kombinace s velkým množstvím vody může jeho energii výrazně narušit. Prosím tedy o připojení plánku se zaměřenými světovými stranami, tak vám můžu přesněji poradit. L. Djemelová www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Re: Re: dotaz

02.01.2012 21:15:35 | Djemelová

Milá Lubo, jako vždy u Feng shui odpověď není zcela snadná. Jih je oblastí Slávy (vaše prosazení se na veřejnosti, pověst po okolí ...) ovlivňovanou ohněm. Kombinace s velkým množstvím vody v bazénu by mohla přinést řadu problémů. Prosím tedy o zaslání plánku se zaměřenými světovými stranami, aby má rada byla co nejpřesnější. L. Djemelová www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: dotaz

06.01.2012 16:38:13 | salex

Dobrý deň, neviem či je to možné, ale ak áno, napíšte mi prosím na mail: luba@templus.sk , pretože sa mi vôbec nedá vkladať obrázok a neviem si s tým už nijako poradiť. Za Vašu ústretovosť vopred ďakujem luba
Odpovědět
Harmonizace

09.01.2012 10:00:09 | luckahrd

Dobrý den, ráda bych si harmonizovala energii v novém bytě (nejraději pomocí krystalů a zrcadel). Můžete mi, prosím, poradit co a kam umístit? Děkuji
Odpovědět
Re: Harmonizace

09.01.2012 10:13:25 | Djemelová

Dobrý den, poradím samozřejmě ráda. K dotazu prosím přiložte plánek se zaměřenými světovými stranami a rozmístěním nábytku. L. Djemelová www.fengshui-inteirery.cz
Odpovědět
Re: Re: Harmonizace

09.01.2012 10:34:51 |

Obrázek jsem vkládala, ale bohužel se nepodařilo. Mohu Vám ho poslat e-mailem?
Odpovědět
Re: Re: Harmonizace

10.01.2012 10:23:25 | luckahrd

Odpovědět
Re: Re: Re: Harmonizace

26.01.2012 10:14:18 | Djemelová

Milá Lucko, rozmístění zracadel pro harmonizaci energie není zcela jednoduché. Zrcadlo je silný energetický prostředek, který násobí to, co odráží. V žádném případě by například nemělo být umístěno přímo proti vstupním dveřím - odráží tak potřebnou energii ven z bytu. Ani jeho zavěšení v ložnici tak, aby v něm byla vidět postel není považováno za vhodné. Ve vašem případě bych doporučila zavěšení zrcadla v předsíní na bočních stěnách od vchodu. Do ložnice můžete zavěsit dvě křiťálová srdíčka Feng shui pro posílení partnerství. V obývacím pokoji s kuchyní bych považovala za vhodné energetické oddělení kuchyňského a obývacího sektoru a to nejlépe zavěšením křišťálové koule Feng shui v oblasti baru oddělujícího kuchyň od obýváku. L. Djemelová www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Harmonizace

27.01.2012 12:53:53 | luckahrd

Děkuji za rady, pokusím se vše nakoupit a umístit :)
Odpovědět
Jak zkombinovat barvu stěny

24.01.2012 15:15:11 | elly

Dobrý den. Objednala jse si černo-oranž. sedačku. Chtěla bych vymalovat jinak než stávájící bílé zdi. Napadá mě kombinace oranžové a šedé, ale nevím, jestli je to správně. Pokud by byly dvě barvy, tak ani nevím jak tyto dvě barvy dát na jednu stěnu. Zda pruhy, nějaké tvary, kde začít, kde skončit. Můžete poradit?
Odpovědět
Re: Jak zkombinovat barvu stěny

26.01.2012 10:17:03 | Djemelová

Dobrý den Elly, vzhledem k tom, že na sedačce už pruhy jsou bych toto řešení nepovažovala za ideální. Na vymylování můžete zvolit jemný odstín oranžové, který bude se sedaškou ladit, nebo šedou, kterou navrhujete a výraznější oranžovou můžete využít v jiné části pokoje - ne přímo za sedačkou. L. Djemelová www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Bungalov

02.02.2012 10:03:23 |

Dobrý den paní Djemelová, s manželkou navrhujeme (vymýšlíme) přijatelnou kompizici našeho budoucího domečku - bungalovu. Jsme limitování orientací parcely, co se týče cesty - je na jih od parcely, vzdálenost od vjezdu do garáže k cestě je 9m Z důvodu cesty a soukromí máme naplánované 2 terasy: na SZ (výlez z jídelny) a na S straně domu. Obývák je orientovaný na SZ. Umístění ostatních pokojů - viz přiložený obrázek projektu. Chci se ujistit, že z pohledu feng-shui není v návrhu nějaká "hrubá" chyba. Bude proudění energie v případě této realizace projektu přijatelné? Nebude např. krb brzdit tok energie? Děkuji Vám za Váš čas a odpovědˇ S přáním pěkného dne Petr Pchálek PS:omlovám se za sníženou kvalitu obrázku...jde přiložit obrázek o maximální velikosti 100kB..
Odpovědět
Re: Bungalov

01.03.2012 09:28:59 | Djemelová

Pasne Pchálek, máte pravdu, ani po vytištění není plánek právě ideálně čitelný. přesto se s ním pracovat dá. V základu půdorysu nevidím žádné zásadní chyby, které by měly toku energie bránit. Co se týká krbu, je umístěn v oblasti ovládané Kovem. Krb sám představuje prvek Oheň. Tyto dva prvky jsou v protikladu as lkrb by tak mohl způsobovat jisté oslabení energie. Vzhledem k situování domu ke světovým stranám ale nevidím v obýváku vhodnější místo. V případě potřeby mě kontaktujte na mailu djem@lo-pan.cz L. Djemelová
Odpovědět
Re: Re: Bungalov

23.04.2012 09:58:47 |

Dobrý den, děkuji Vám za odpověd. Stavba domečku se na zamýšleném pozemku nekoná.. Pozemek není vhodný..právě hledáme nový. S pozdravem Pchálek
Odpovědět
Re: krb

21.02.2012 19:52:26 |

muzete mi prosim poradit do ktereho sektoru je vhodne umistit bio krb v obyvaku.dekuji.
Odpovědět
Re: Re: krb

01.03.2012 09:31:22 | Djemelová

Dobrý den, pro umístění krbu jsou všeobecně nejvhodnější světové strany jih, jihozápad a severovýchod. Určitě je dobré se vyhnout severu, východu a jihovýchodu. L. Djemelová konzultantka Feng Shui www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: barvy dětských pokojů

29.02.2012 23:37:28 | steinzova

Dobry den, potřebovala bych poradit ohledně barev do dětských pokojů pro dceru a syna. Dcery pokoj je na jihozápad a synův na jih. A ještě, jaké podlahové krytiny, jsou do techto pokojů vhodné (kromě celoplošných koberců). Děkuji předem za odpověď.
Odpovědět
Re: Re: barvy dětských pokojů

01.03.2012 09:35:45 | Djemelová

Paní Steinzová, pokud budeme barvy vybírat podle světových stran, tak jih je spojován s Ohněm, ke kterému patří červená a oranžová barva. Prospěje také zelená v libovolném odstínu. Jihozápadně orientovaný pokoj je pod vlivem prvku Země, kterému přísluší žlutá ve všech odstínech, hnědá, krémová, béžová. Tuto oblast podporuje také červená a oranžová. L. Djemelová www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Dětský pokoj pro chlapce

25.03.2013 20:07:19 | ZdenkaS

Dobrý den, chtěla bych se poradit jak zařídit dětský pokoj pro miminko. Jde mi o výmalbu, barvu koberce a vhodné rozmístění nábytku, který máme pořízen v bílé barvě (dětská postýlka, dvě komody a zřejmě přibude i skříň). Do pokoje svítí hodně sluníčko, takže má představa je zakomponovat na jednu zeď zelenou barvu, abych pokoj zklidnila. Zpočátku budu i u dítěte v pokoji spát, takže někde budu potřebovat vhodně umístit i postel pro mne. Bohužel se mi nepodařilo přiložit plánek, takže stručně popíšu - dveře jsou umístněny naproti oknům (směr oken JZ). Nalevo ode dveří je cca 110cm, napravo 66cm. Celková šíře 257cm, celková délka místnosti(ode dveří k oknům) je 471cm. V pravém rohu pod okny je umístně radiátor. Předem děkuji za radu. Zdeňka
Odpovědět
Re:

21.03.2013 16:27:48 | Elena70

Do mého předchozího příspěvku jsem asi zapomněla vložit foto..Na které je část naší postele v rohu. Jestě barvy, v naší ložnici máme 2 stěny celé bílé a dvě celé oranžové, může to tak být? Díky
Odpovědět
Re:

21.03.2013 16:01:03 | Elena70

Dobrý den, chtěla bych poradit, naše ložnice je situovaná na jih. Po vstupu do ložnice s chodby, máme hned na protější stěně okno-na jih. Naši postel máme situovanou tak, že čelo postele máme mírně bokem, ale vlastně pod oknem a nohy máme ke dveřím. Postel je vlatně přímo mezi dveřmi na chodbu, které jsou na sever a oknem, které je na jih. Tudíž naše hlavy jsou na jih, nohy na sever, viz. foto. Je to správné či nikoli? Já jsme narozená 18.12.1970 a přítel 23.10.1971, dá se určit dle našich dat narození, nejpříznivější světové strany? Dále, v případě že s přítelem máme úplně opačné Ming Kwa, je možno určit, alespoň částečně nějaký směr, který by byl vhodný, byť jen třeba trošku, pro oba? Nebo je nepodmínečně nutné, že se vždy jeden musí podřídit tomu druhému? Dále, postel máme v rohu a nad postelí poličky, viz. foto, je to dobře? Vlastně tato místnost je obyvák, kdy na zdi na proti oknu máme televizi a pod televizí ještě počítač... Ale nás je víc, byt malý, tak jinak se to řešit už nedá. Proto bychom Vás chtěli poprosit o radu, jak to co nejlépe vyřešit a zkombinovsat, k našemu prospěchu. Díky Vám moc za radu.
Odpovědět
Suvenýry z cest

18.04.2012 13:34:18 | Andrea

Dobrý den, přestěhovali jsme se do bytu po rodičích a "podědili" jsme po nich sbírku suvenýrů z cest, kde jsou mimo jiné např. i mušle, korály, schránky mořských ježků, hvězdice a taky dva usušení mořští koníci. Za mého dětství byly tyto památky z cest v jedné polici za sklem. Nyní jsou na tom samém místě, ale skleněná dvířka jsme odstranili. Zajímalo by mě, jestli tyto "mrtvé" předměty můžou působit negativně? Jestli se to nebere podobně jako zvadlé nebo sušené květiny. Děkuji za Vaši odpověď, Andrea
Odpovědět
Re: Suvenýry z cest

24.04.2012 21:48:28 | Djemelová

Dobrý den Andreo, na tyto památky se dá nahlížet z několika úhlů. Záleží na jejich množství a tom, jestli si je chcete ponechat. Ve feng shui se skutečně bezúčelné skladování dekoračních předmětů, které se stávají pouhými lapači prachu považuje za nevhodné. Jejich přítomnost může způsobit stagnaci energie a v krajním případě i vznik negativní "sha cchi". Můžete je ale také považovat za památku po rodičích a přiřadit je k sektoru Děti rodina na západě. Také je lze zařadit jako suvenýry do sektoru cesty přátelé na severozápad. Osobně bych vám doporučila dát je například do akvária, které jim vdechne nový život a dá plně vyniknout jejich barvám. Přeji příjemný den. L. Djemelová konzultantka Feng shui www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re:

20.05.2012 14:44:39 | Sněhurka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vymalovat obývák spojený s ložnící cca 5x4m a kuchyn cca 5x2m, orientovaný na jich a pokoj cca 5x4m orientovaný na sever. V kuchyni jsou na podlaze béžové dlaždičky, na stěně žluté. V pokojích jsou tmavé parkety. Líbí se mi nábytek ze světlého břízového dřeva s kombinací bílého nábytku. Akorát nevím, jaké dát barevně zdi, aby to nepůsobilo "vyblitě"...:) Děkuji
Odpovědět
Re: Re:

21.05.2012 10:00:10 | Djemelová

Dobrý den Sněhurko, v místnostech orientovaných na jih si můžete vymalovat jak v barvách Ohně - červené, oranžové, bordó... tak v barvách Dřeva - všechny odstíny zelené. V případě kombinace obýváku s ložnicí můžete obě oblasti barevně oddělit. U druhého pokoje mi není jasné využití, ale všeobecně platí, že k severu se energeticky hodí například dnes velmi moderní šedá, odstíny modré a modrošedé, zvolit můžete také čistě bílou. L. Djemelová poradkyně Feng Shui www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Novy byt

10.06.2012 21:18:56 |

Dobry den, stehuji se do kompletne noveho bytu, ktery ma velky obyvaci pokoj spojeny s kuchyni, loznici a moji pracovnu-atelier. Chtela bych vse zaridit co nejlepe dle feng shui uceni. Mam knihu, presto i spoustu otazek:))) Atelier chci mit v bilo-modre barve, vse ve stylu namornickem, je modra barva dobra pro pracovni mistnost? Dale loznici chci mit jako oazu, svetle jednu stenu svetle zelenou, nabytek dreveny, koberec bezovy. Je zelena vhodna? Pise se, ze pro dobry partnersky vztah je vhodne mit v loznici vse v dvojicich... Jsou nejaka specialni doporuceni pro kuchyn, barvy, kvetiny? Kuchyn je ve tvaru U, sporak plynovy. Dekuju moc za rady, krasny den, Magdalena
Odpovědět
Re: výmalba

31.07.2012 12:05:37 |

Dobrý den, prosím o radu jaké zvolit barvy na výmalbu novostavby. Dům je přízemní a má 5 pokojů. Kuchyň je spojená s obývacím prostorem a je to největší místnost v domě (35m2) v této místnosti jsou 2 francouzké okna a jedno klasické. Ložnice (12m2), pracovna (7m2), 2 dětské pokoje (12m2) pro děvče 15 let a kluka 14 let. Stropy jsou v celém domě obloženy palubkami v přírodní světlé barvě odstín borovice. Na podlaze máme plovoucí podlahu v dekoru dub royal. Okna jsou plastové v barvě zlatého dubu. Interiérové dveře zatím nemáme, ale uvažovala jsem o odstínu stejném jako okna. Do novostavby plánujeme využít nábytku, který máme. Začnu tedy kuchyní ta je v imitaci dřeva působí jako by staře. Pracovní deska bude do modré barvy, protože čalounění židliček jídelního setu je modré. Do obývacího prostoru plánujeme nábytek ve stejném odstínu jako kuchyň. Sedací souprava je hnědá, krb je obložen kachlemi hnědé barvy. Do ložnice musíme nábytek pořídit nový, líbilo by se mi něco opět přírodního imitace dřeva. Nábytek v dětských pokojích a pracovně je ve stejném světlém odstínu buk. Prosím tedy o radu jaké zvolit barvy. Hodilo by se v pokojích vymalovat jednu stěnu sytou barvou a ostatní nechat bílé? Nebo raději zvolit pastelové odstíny? Jak vymalovat obývací prostor s kuchyní? Stejnou barvou nebo zvolit dvě bary? A jakým způsobem je propojit či spojit? V současné době mám stěny natřené penetrací , mám je ještě všechny natřít na bílo a až
Odpovědět
Re: Re: výmalba

01.08.2012 21:49:15 | Djemelová

Dobrý den, položila jste mi opravdu hodně otázek, na které je těžké odpovědět bez toho,abych interiér viděla. Vzhledem k tomu, že upřednostňujete přírodní materiály a dřevo, doporučila bych vám hlavní obytný prostor vymalovat jemných přírodních barvách - krémové nebo jemné žluté. Jako kontrast můžete zvolit tlumený odstín syté červené na jednu stěnu - například bordo nebo vínovou. Do dětských pokojů Feng shui doporučuje odstíny zelené (podporuje zdravý růst) a žluté (ta podporuje koncentraci a pomáhá soustředit se na učení, je tedy vhodné ji použít u pracovního stolu). Nezapomeňte vzít v úvahu názor dětí a v rámci možností vyhovět jejich preferencím. L. Djemelová Poradenství Feng shui www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Re: Re: výmalba

19.08.2012 20:29:02 | michal

asi bude muj komentar trochu mimo tema, ale neda mi to. umisteni pracovniho stolu s monitorem pred okno nepovazuji za stastne (ten prvni obrazek). za slunecniho dne cloveku sviti do oci slunce, ocni zornice se tak stahnou jak to jen jde a jelikoz ma monitor relativne (v porovnani se sluncem) malou svitivost, neni dobre videt, co se na obrazovce deje. ja sem si tak stul doma postavil a behem nekolika dni ho musel prestehovat jinam, pracovalo se u toho velmi spatne.
Odpovědět
Masérna

29.09.2012 12:53:16 |

Dobrý den, prosím o radu jak vybavit a vymalovat masérnu - malá místnost situovaná na severovýchod se dvěma okny - jedno S, druhé V - naproti dvěřím. Chtěla bych, aby se tam klineti cítili bezpečně a odpočinuli si :)) Děkuu předem za rady. Jarka
Odpovědět
Masérna

29.09.2012 12:53:30 |

Dobrý den, prosím o radu jak vybavit a vymalovat masérnu - malá místnost situovaná na severovýchod se dvěma okny - jedno S, druhé V - naproti dvěřím. Chtěla bych, aby se tam klineti cítili bezpečně a odpočinuli si :)) Děkuu předem za rady. Jarka
Odpovědět
Re: Masérna

29.09.2012 19:34:08 | Djemelová

Dobrý den Jarko, severovýchod tradičně přísluší prvku Kov - jeho barvy bílá, světle modrá a šedá by byly pro masérnu poněkud chladné a neosobní. Doporučila bych vám tedy vybírat barvy z palety prvku Země - to jsou všechny odstíny žluté, béžová nebo krémová. Prvek Země volím proto, že energeticky posiluje prvek Kov. L. Djemelová konzultace Feng shui www.fengshui-interiery.cz www.fengshuiporadenstvi.cz
Odpovědět
Re:

02.11.2012 10:27:14 | Dan

Dobrý den, rád bych se zeptal na vliv nábytku na děti i obecně u dospělých. Náš syn má 3 roky a nyní se rozhodujeme o vybavení dětského pokoje. Rád bych se zeptal jestli má nějaký vliv výběr materiálů a tvarů (myslím tím přírodního dřeva)Např. jestli tvrdost dřeva ovlivňuje nějak tok energie. V současné době máme bukový dětský stoleček viz. příloha. Rád bych vybavil i ostatní prvky z buku. Ještě info k dětskému pokojíku orientace oken na západ, barvy stěn pastelové (žlutá a zelená) strop blankytně modrý. děkuji za odpověď. Daniel
Odpovědět

11.11.2012 18:26:38 | Djemelová

Dobrý den, stoleček na obrázku vypadá báječně. Žádné ostré hrany, příjemný tvar nohou. Celkově jeho tvar podporuje klidný a laskavý tok energie v prostoru. Bukové dřevo je příjemné a do dětského pokoje poměrně vhodné. Tvrdší dřevo, jako je například dub by zdaleka tak dobré nebylo. Barevnost pokoje žlutá a zelená jsou vybrány správně. Zelená podporuje zdravý růst a žlutá klid a stabilitu. Přčeji příjemný den. L. Djemelová Feng Shiu poradenství www.fengshui-interiery.cz www.fengshuiporadenstvi.cz
Odpovědět
Re: problémoví sousedé

07.11.2012 11:15:44 | Petra

Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnosti ochrany naší rodiny před působením negativní energie ze strany našich sousedů. Celou západní stěnou domu (1m od hranice pozemku) sousedíme s lidmi, kteří jsou negativní a dělají všem kolem sebe potíže. Bohužel v této části domu máme přes celý dům napříč - obytnou, jídelní a kuchyňskou část a navíc okno, kterým vidíme přímo na sousedovic zahradu a terasu, kde tráví hodně času. V tomto okně téměř neotvírám žaluzie, abychom se neviděli, ale máme kvůli tomu málo světla v obytném prostoru. Můžete nám prosím nějak poradit a pomoci? Děkuji. Petra
Odpovědět
Re: Malba k oranžové sedačce

29.11.2012 17:37:24 | Šlapy

Dobrý večer, prosila bych o radu, jakou malbu bych měla zvolit k oranžové sedačce a bílé stěně s vysokým leskem. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Re: Re: Malba k oranžové sedačce

03.12.2012 10:02:35 | Djemelová

Dobrý den, lesklá bílá stěna a oranžová sedačka vám dávají možnost vybrat na část místnosti sytější barvu, například čokoládovou. NA zbývající stěny můžete zvolit krémovou nebo vanilkovou. L. Djemelová www.fengshuisporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Problémoví sousedé

04.12.2012 09:14:24 | Petra

Dobrý den paní Djemelová, již jednou jsem se ptala na radu ohledně možností ochrany před problémovými sousedy. Jde mi o rady ve smyslu Feng shui. Zda a které předměty či opatření by nám pomohly se ochránit či zamezit průniku negativní energie k nám do domu. Např. zda můžeme použít na západní zeď či do okna kříšťál, fontánku, zrcadlo, květiny či obraz - jde o ochranu západní strany domu - zepředu dozadu v ní máme obývací část (JZ), dále jídelnu (Z s oknem) a kuchyň (SZ). Děkuji velice za odpověď. Petra
Odpovědět
Re: Re: Problémoví sousedé

13.01.2013 21:51:02 | Djemelová

Omlouvám se, ale má minulá odpověď pravděpodobně vypadla z systému. Na váš problém je osvědčenou pomůckou ZRCÁTKO BA GUA. To odrazí negativní energie, které napadají váš prostor. Stačí jen zavěsit zrcátkem požadovaným směrem. Zrcátko lze koupit zde:http://www.fengshui-interiery.cz/Product.aspx?id=763 Přeji znovunabytí klidu v sousedských vztazích. L. Djemelová www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Re: Re: Problémoví sousedé

01.02.2013 18:28:32 | Djemelová

Milá Petro, zrcátko můžete zavěsit přímo do okna, nebo na stěnu směřující k sousedům. Klidně ho můžete schovat za obrázek, nemusí viset zjevně. Na západní stranu se hodí tlustice. Její kulaté listy symbolizují kov, který západu vládne. Navíc tato část představuje ve Feng Shui oblast rodiny a tlustice je považovaná za květinu podporující zdravý růst dětí. Jako bonus navíc přivolává hojnost a bohatství. L. Djemelová www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Re: Re: Problémoví sousedé

31.01.2013 17:34:13 |

Paní Djemelová, mockrát Vám děkuji za odpověď a za radu. Zrcátko koupím a zavěsím - zrcadlovou částí ven. Chci se zeptat, zda ho mohu zavěsit přímo do okna směřujícího na stranu k sousedům? Před tímto oknem máme jídelní stůl. (Jde o západní zeď našeho domu.) V okně máme zatím pouze žaluzie. Pokud bych do okna chtěla dát nějakou květinu, která by byla vhodná? Máme dost široké parapety. Děkuji za odpovědi a přeji hodně úsoěchů ve Vašem dalším počínání, Petra
Odpovědět
Re: Obyvák+kuchyň

03.01.2013 20:03:35 | Petra

Dobrý den, zařizujeme novostavbu, chtěli bychom poradit s obývacím pokojem a kuchyní, kt. jsou propojeni a směřují na jih, viz příloha, okna jsou barvy zlatý dub. Kuchyň budeme mít barvy vanilky, korpus šedivý, pracovní desku woodstock H2572ST9. Řešíme jakou dát barvu vinylové podlahy Termofix, rozhodojeme se mezi dubem běleným, zebrano a mozaikou trend. Dále jakou barvu byste doporučili rohové sedačky, dveří a malby na stěnu za sedačkou, chtěli jsme vymalovat celou stěnu /425cm/, kde není okno a za sedačkou /210cm/.
Odpovědět
Re: Re: Obyvák+kuchyň

21.03.2013 19:14:11 | Djemelová

Dobrý den Eleno, bohužel vaše ložnice je podle popisu skutečně problematická. Je porušeno již základní pravidlo, že se memá spát tak. aby nohy směřovaly ke vstupním dveřím. Dále pak ležíte na energetickém tahu dveře - okno. Oboje značně vyčerpává vaši cchi. Co se týká rozdílných životních čísel vás a partnera. POdle přiložené fotografie to navíc vypdá, že postel je umístěna boční stranou ke stěně, což vnáší do partnerství nerovnováhu. Na adrese www.fengshuiporadenstvi.cz najdete koncem dubna podrobné rozbory k jednotlivým číslům. Doporučuji vám je pečlivě prostudovat. L. Djemelová konzultantka Feneg Shui www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Pomoc! Zrcadla v loznici

01.05.2013 15:20:53 | Linda

Dobrý den. S přítelem jsme se přestěhovali do nového bytu a od té doby se mi špatně spí. Přičítám to velké vestavné zrcadlové skříni. Je bohužel přes celou stěnu až ke stropu, má posuvné dveře, takže je prakticky nemožné ji zakrýt a jelikož jsme v podnájmu, nemůžu ji dát pryč. :( Velmi mě to trápí hlavně po tom, co jsem se dočetla jak můžou zrcadla v ložnici nabourat a zničit partnerské vztahy. Předem děkuji za jakoukoli radu. Linda (Linda.18@centrum.cz)
Odpovědět
Re: Pomoc! Zrcadla v loznici

19.05.2013 22:13:10 | Djemelová

Dobrý den Lindo, máte pravdu, zrcadla v ložnici, zejména velké plochy na skříních mnohou narušit spánek a později i zdraví. Z mého pohledu je nejlepší zrcadla zakrýt. Můžete je přetřít barvou, kterou bude možné odstranit při stěhování do nového bytu, nebo přelepit samolepící tapetou. Z mého pohledu nám nejlepší službu poskytne samolepící tapeta - nejen, že si můžete vybrat z obrovské nabídky krásných vzorů a barev, navíc cena za takovouto změnu je poměrně rozumná, a i odstranění tapety je snadné. Doufám, že vám moje rada pomohla a přeji krásný den. L. Djemelová poradkyně Feng shui www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Dotaz na Bagua

07.06.2013 10:55:32 | Zuzajda

Dobrý den, mám dotaz ohledně zrcátek ba gua. Vyčetla jsem o jejich moci a k čemu se používají v několika knihách. Následně jsem si objednala tyto zrcátka, jsou to originál ba gua (neboli také pa qua) zrcátka ale každé je jiné. Jedno má skleněnou vypouklinu směrem ven ze zrcátka a druhé má k mému údivu vypouklou část dovnitř do hloubky dřevěné konstrukce zrcátka. A to se mi právě moc nezdá, zda může být použito také k tomu účelu. Jedno si chci umístit jako ochranu nad vchodové dveře do domu na venkovní stěnu a druhým chci odrazit sousedův pomyslný šíp který vytváří roh jeho střechy mířící přesně na náš dům. Ale nejsem si teď jistá, zda je to zrcátko s vypouklou částí dovnitř také k tomuto vhodné. Mohu poslat také obrázek obou. Nikde jsem k tomu nenašla žádné informace jak vlastně musí být to zrcadlo vypouklé či rovné anebo co je nelepší. Předem moc děkuji za odpověď!!!:)
Odpovědět
Re: Dotaz na Bagua

12.08.2013 17:51:03 | Djemelová

Dobrý den, nemusíte mít obavy, oba typy zrcátek jsou v pořádku. Ve Feng Shui se používá řada typů, jak s rovným tak vypouklým, nebo proláklým zrcátkem. Všechny typy fungují, jediný rozdíl je v tom, kterým směrem se zaměřuje odražená energie. Vypouklé zrcátko energii spíše rozptýlí do stran, zatímco proláklé ji soustředí a odrazí do jednoho směru. Přeji skvělé Feng Shui. L. jemelová poradkyně FS www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Re: Dotaz na Bagua

12.08.2013 17:57:24 | Djemelová

Milá Veroniko, v obýváku skutečně převažuje prvek Kov. Ten je na severovýchodní straně, které vládne Země oslabující. Energie prostoru se tak vyčerpává. Více než zelená je vhodná žlutá barva a její odstíny - světle hnědá, béžová, krémová, terakota ... Přeji skvělé Feng Shui. L. Djemelová www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Barvy v obyvaku a kuchyni

04.07.2013 00:37:33 | veronika

Dobry den,prosim o radu.Nastehovala jsem se k priteli,ktery ma novy zrekonstruovany byt.Bohuzel do moderniho stylu.Obyvak (severovychod) je vymalovany na bilo,sedacka je seda a kusovy koberec taky sedy. (pod nim podlaha barvy dreva)K tomu mala obyvaci stena cerne barvy a skleneny stolek.Prijde mi ze prevlada element kovu a vody a necitim se tam prilis prijemne.Hodila by se napr. zelena na zed? A musi v kazde mistnosti byt vzdy zastoupeny vsechny elementy? a co se tyce kuchyne,tam je vymalovano tez na bilo.barva podlahy a linky je v elementu dreva,stul je skleneny a koberec a zidle jsou fialove.Jak bych mela vymalovat?fialova ki prijde studena.Diky Veronika
Odpovědět
Re: Barvy v obyvaku a kuchyni

12.08.2013 17:59:02 | Djemelová

Omlouvám se, omylem jsem odpověď přiřadila k jinému dotazu. Milá Veroniko, v obýváku skutečně převažuje prvek Kov. Ten je na severovýchodní straně, které vládne Země oslabující. Energie prostoru se tak vyčerpává. Více než zelená je vhodná žlutá barva a její odstíny - světle hnědá, béžová, krémová, terakota ... Přeji skvělé Feng Shui. L. Djemelová www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Studený byt

16.07.2013 11:32:51 | Veru90

Dobrý den, jsme mladý pár a chceme si vytvořit moderní a útulný byt. Zatím jsme vybrali šedou podlahu jak do obýváku, tak do ložnice a sedací soupravu ,kombinace bílá koženka a textilie sůl a pepř a bílou postel. Zatím v bytě je vestavěná skříň a stůl (viz. foto). Nábytek ještě nemáme nastěhovaný, ale zatím se mi byt zdá celkem studený. Byt máme orientovaný na východ. Prosím o radu nebo nápad, jak s bytem dál pracovat. Děkuji moc za odpověď :).
Odpovědět
Re: Re: Studený byt

12.08.2013 18:04:35 | Djemelová

Dobrý den, bohužel nevidím foto. Odstíny šedé barvy patří k prvku Kov a mohou opravdu působit poněkud studeně. Určitě byste je měli použít v kombinaci s doplňkovými barvami, ladícími s jednotlivými sektory Feng Shui v bytě. A samozřejmě je také vhodné zohlednit vaše osobní prvky a směry podle čísel KUA. L. Djemelová www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-interiery.cz
Odpovědět
Re: Schody

17.10.2013 17:21:16 |

Dobrý den mám dotaz.Jakou barvu schodnic použít na schody.Kostra schodů je železná a schodnice jsou dřevéné.Podlahy máme ze světle šedé barvě.Nevím jestli zolit šedou kostru a tmavě hnědé schodnice(barva ořech) nebo naopak tmavou kostru a světlé schodnice.Co třetí schodnici máme ve zdi noční osvětlení.Děkuji za vaší radu.
Odpovědět
kuchyně

14.01.2014 03:08:28 |

Dobrý den, rádi bychom se na Vás obrátili a požádali o pomoc s rozmístěním spotřebičů v kuchyni. Naše kuchyně je kuchyňským koutem o rozměrech 3,5m x 2,7 m a navazuje na hlavní obytnou místnost s jídelnou. Dispozičně se dále nachází vedle koupelny s toaletou (zde vedou dveře) a dále vedle zádveří. Naše kuchyň je tak definována svým prostorem do tvaru L, dále pak bude navazovat ostrůvek, který bychom rádi využili jako pracovní plochu a úložný prostor pro nádobí, příp. potraviny. V kuchyni se nachází podél delší stěny okno o o šířce cca 3 m. Rádi bychom kuchyni vzdušnou, světlou, v jasných, tónech. Jaké barvy jsou prosím vhodné zvolit? Jak můžeme harmonizovat prostor v kuchyni, která navazuje na koupelnu s toaletou? a jak vhodně umístit spotřebiče? indukční desku, troubu, ledničku, dřez? A poslední dotaz, jak vhodně můžeme harmonizovat prostor pod zkosenou střechou? Moc děkuji za jakékoli odpovědi, srdečně zdraví, Eliška
Odpovědět
Re: kuchyně

21.01.2014 19:06:49 | Djemelová

Dobrý den, milá Eliško nejlepší bude, když mi zavoláte na telefon 775 897 852 a váš dotaz probereme osobně. LD
Odpovědět
Re: trám v ložnici

04.02.2014 09:05:27 | Marcela

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně trámu v ložnici. V ložnici nám přímo nad středem postele vede podélně trám. Na něm jsou zavěšená bodová světla na lankovém systému a trám je asi tak 2m nad postelí. Bohužel vzhledem k oknu, dveřím a šatně nelze postel umístit jinam. Prosím o radu, jestli tento trám může mít negativní vliv na náš partnerský vztah (v knihám jsem se dočetla,že ano) a jak mohu jeho působení zmírnit. Zakrýt baldachýnem vzhledem ke světlům nejde. Existuje tedy jiná možnost, zavěšení nějakého "talismanu", případně nějaká malba nebo něco podobného? Děkuji za radu a přeji hezký den
Odpovědět
Re: Re: trám v ložnici

13.02.2014 16:53:53 | Djemelová

Dobrý den, trám může opravdu negativně ovlivnit jak vaše zdraví, tak partnerský vztah. Feng Shui doporučuje několik základních řešení: - zakryjte trámy stropními podhledy, tak se zcela zbavíte jejich negativní energie - nábytek postavte vodorovně s trámy, nikdy ne kolmo - na trám pověste křišťál Feng Shui, nebo zvonkohru - negativní působení trámů oslabíte zavěšením Bambusové flétny Z mého pohledu je nejlepší trámy skrýt úplně. Pokud to není možné, dejte nad postel baldachýn, který tuto škodlivou energii odstraní alespoň z části. Přeji úspěch při řešení této situace. L. Djemelová www.fengshui-interiery.cz www.fengshuiporadenstvi.cz
Odpovědět
Re:

05.02.2014 17:23:24 | evika2010

Dobrý den,v budoucí stavbě domku v Jizerských horách budeme mít dva pokoje přibližně čtvercového půdorysu, jeden orientovaný na západ s výhledem do kraje, druhý na východ, kde je i vchod do domu, výhled k cestě do mírného svahu a do lesa.Který z nich by měl sloužit lépe jako ložnice pro mě (7.7.1955) a pro mého manžela (5.6.1954)? Děkuji moc Eva
Odpovědět

13.02.2014 17:00:41 | Djemelová

Dobrý den, podle vašeho osobního čísla KUA jste západní typ a váš manžel východní typ. Takže v tomto směru se poněkud rozcházíte. Oba jste narození pod vlivem prvku Dřevo. To by mluvilo více pro pokoj orientovaný na východ. Pro definitivní rozhodnutí bych doporučila zvážit možnosti umístění postele podle vašich osobních čísle KUA. Více o číslech KUA najdete na www.fengshuiporadenstvi.cz Přeji vám skvělé Feng Shui L. Djemelová
Odpovědět
Re: Obývací pokoj

20.02.2014 14:43:25 | Eva

Dobrý den, rada bych se zeptala na barvy sten obyvaciho pokoje, kdyz budeme mit tmave cevenou kozenou sedacku a bilohnedy nabytek(stredni odstin hnede). Dala by se pouzit treba barva Latte ci podobne svetle odstiny, nebo pridat i tmavy odstin? Byt bude 2+1,takze nic velkeho.Asi bych udelala bily zaklad a do toho treba stenu nebo cast steny jinou barvou. Co si o tom myslite? Děkuji a přeji krásný den
Odpovědět
Re: Re: Obývací pokoj

24.03.2014 22:48:52 | Djemelová

Dobrý den, správně cítíte, že v menším bytě je lepší použít světlejší barvy. Pokud bude základ bílý a výrazná barva sedačky tak odstín Laté nebo podobný v tonech světlé krémové, je to ideální volba. Výraznější barevné akcenty potom můžete použít na dekoracích. Vyhnula bych se větším plochám tmavých barev, byt by opticky zmenšovaly. L. Djemelová www.fengshuiporadesntvi.cz www.topkaligrafie.cz
Odpovědět
Feng shui podlahy

17.03.2014 15:41:46 | Mirunka

Ahojky, chtěla bych požádat o radu.V současné době se začínám nějak prolouskávat všema těma informacema dle Feng Shui, abych mohla sobě a příteli připravit příjemný byteček, ale nikde se nedočítám zda je vhodné v bytě mít linoleum. V knize doporučovali marmoleum, ale to je z finančních důvodů nemožné, tak poradil by mi prosím někdo? Předem velice děkuji a přeji příjemný den. Mirka
Odpovědět
Feng shui podlahy

17.03.2014 15:42:02 | Mirunka

Ahojky, chtěla bych požádat o radu.V současné době se začínám nějak prolouskávat všema těma informacema dle Feng Shui, abych mohla sobě a příteli připravit příjemný byteček, ale nikde se nedočítám zda je vhodné v bytě mít linoleum. V knize doporučovali marmoleum, ale to je z finančních důvodů nemožné, tak poradil by mi prosím někdo? Předem velice děkuji a přeji příjemný den. Mirka
Odpovědět
Re: Feng shui podlahy

24.03.2014 22:56:55 | Djemelová

Dobrý den, Marmoleum je obvykle doporučováno pro jeho složení z přírodních materiálů. Ve Feng Shui platí ale ještě jedna zásada a ta je: "Dovolit si tu nejlepší kvalitu zařízení a předmětů, které nás obklopují a která je v harmonii s naším rozpočtem." Jediné důležité je, abyste vy osobně byla se svou volbou spokojená. A samozřejmě se vyhnula nekvalitním materiálům, z kterých by se mohly vypařovat škodlivé látky, ohrožující vaše zdraví. L. Djemelová www.fengshuiporadenstvi.cz www.fengshui-inteirery.cz
Odpovědět
letící hvězda

02.01.2015 12:49:36 | Martin

Dobrý den , můžete mi prosím vysvětlit ja k se počítá roční nebo měsíční číslo do mřížky luo-šu ? Nikde nemohu najit návod. Děkuji Martin
Odpovědět
Re:

12.02.2015 17:47:48 | evika2010

Dobrý den, zakoupili jsme si stavební pozemek na horách, na kterém chceme stavět rekreační dům.Bohužel sousedům se to nelíbí,že přijdou o volný prostor, kde se pásly jejich kozy, proháněli psi a pod.Stále kontaktují úřady, aby kontrovali veškerou činnost na našem pozemku a tím protahují začátek stavby.Rovnou nám řekli, že si nepřáli, aby někdo pozemek koupil a něco tam stavěl.Je možné pomocí feng shui odvrátit jejich negativní působení? Děkuji Eva
Odpovědět
Re: topení

16.02.2015 16:22:31 | Eva G.

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Sama se o feng- shui zajímám zatím jen okrajově (knihy)...Stavíme domek, momentálně řešíme topení a já jsem se dočetla, že podlahové topení z hlediska Feng-shui není dobré vůbec, jenže jsme se už pro něj rozhodli....prosím poradíte mi, jestli je méně škodlivé podlahové topení elektrické, nebo teplovodní? A je možné nějakým způsobem omezit negativní vliv tohoto topení? Ráda bych přizpůsobila domek Feng- shui jak jen to bude možné a to topení mi pořád vrtá hlavou, proto moc prosím oradu.... Předem moc děkuji!
Odpovědět
Re:

23.05.2016 10:47:31 | Nevi

Dobry den, rada bych vedela Vas nazor- dcera bude mit v novem dome hlavu pri spani na zapad, coz se udajne hodi k jejimu typu, ma MingKwa 6 - Kov, Nebesa, bude ji 7 let. Ovsem postel vychazi tak, ze celo postele s hlavou je na zdi, za kterou je male wc s umyvadlem. U odpadu pry hlava byt nema, takze me napadaji 3 reseni:dat mezi celo postele a stenu nejake prkno /stacilo by to?/, 2.zrusit wc a nechat tam satnu,3.zrusit wc cele, cimz se pokoj prodlouzi a hlava by byla na hlavni stene, za kterou jsou schody do patra vedouci z prizemi. Druhe a treti reseni privadi k silenstvi manzela, protoze uz mame steveb povoleni... :]] Skoda, ze jsem se o feng shui dozvedela tak pozde, velmi me to zajima... Nebo existuje neco jineho /kameny-jak jsem cetla/, ktere se treba u postele umisti. Dekuji moc za pripadne rady. N.
Odpovědět

23.05.2016 17:19:14 |

Dobrý den, hlavu na stěně z odpady by vaše dcera opravdu mít neměla. Možná by se dal vybrat jiný z prospěšných směrů podle KUA. Zavolejte mi na 775 897 852 a uvidíme, jaké jsou možnosti. Přeji příjemný den. L. Djemelová
Odpovědět
Re:

23.05.2016 10:52:37 | Gingerka

Dobry den, prosim o radu, dost me to znervoznuje. Fasada naseho domu, co vede do zahrady /na Jih/ smeruje k ustavu dusevniho zdravi, ktery byl nedavno postaven. Je to prevazne vyzkumny ustav, ktery ma ale i luzkovou cast /v soucasne dobe 50 luzek pro osoby s depresi, unavou atd.../. Ustav je od naseho pozemku vzdalen na delku cele jedne parcely cca 45m. Cili my, za nami volna parcela a hned ustav. Tato volna parcela je za kazdym domem v nasi ulici- my jsme posledni rada domu.Na volne parcele ma byt do budoucna jeste jedna rada domu, ale neni to jiste. Muze nas ustav nejak ovlivnovat, a pokud ano, je mozne dat neco do pokoje, do okna /a do kterych-jen na jizni stranu, ktera k ustavu smeruje?/, aby se pripadne negativni vlivy vyrusily?Zaclony mit nebudeme. Dekuji moc za radu!G.
Odpovědět

23.05.2016 17:23:20 |

Dobrý den, v této situaci je nejjednodušší řešení zavěsit ochranné zrcátko Ba Gua, které od vás odvrátí případné negativní energie. Vybrat si můžete například zde: http://www.fengshui-interiery.cz/cs/39-zrcatka-ba-gua Přeji příjemný den. L. Djemelová
Odpovědět
Reklama
Reklama