Rosení Oken - Diskuzní fórum


Rosení Oken (Tipy a rady)

bez názvu

1.11.2012 10:38 | autor:  Nashvile

Dobrý den, chtěl bych se poradit s někým z uživatelů, kteří mají problém s rosením vnitřního skla. Zkoušel jsem už všechno, ale marně. Rámy jsou plastové s dvojskly 1,1 . Rosí se jak p.... Mluvil jsem s obchodníkem, který mi vysvětlil, že je potřeba zvýšit povrchovou teplotu vnitřního skla a to způsobem zasazení nového izolačního dvojskla s meziskelní folií. Kvůli vícekomorovému uspořádání. To údajně přeruší tepelný most a zvýší teplotu vnitřního skla u rámečku o 5 a více stupňů. Je to celkem drahá záležitost, když si vemu, že budu muset přesklít asi 15 metrů čverečních. Navíc mi nabídl, že si mohu přesklít jen jedno okno, abych viděl jaký je pak výsledný rozdíl, toho nejspíš využiju. Zajímá mne jestli máte někdo kladné zkušenosti s tímto typem izolačního skla. Na fórech a ostatních diskuzí mají záporné zkušenosti snad jen s cenou a pak už jen spokojení uživatelé. Samozřejmě jsou tam i rýpalové,ale myslím si že jde spíš o konkurenčí firmy, které to jen kritizují. Vyrábí to jen jedna česká firma tady v čr, snad kromě Ameriky jsem to nikde nenašel, ani v číně. Takže předpokládám, že jde o velmi kvalitní český výrobek, když za to chtějí takové peníze. Díky za Vaše zkušenosti.

Re: izolacni dvojsklo

1.12.2012 20:38 | autor:  jirka FREZOVANI1@seznam.cz - 188.120.201.xxx

Dobrý den izolacni dvojskla jsou opravdu dobre zalezi samozrejme na typu izolacniho dvojskla je jich hodne delam zateplovani izolacnimy dvojskly frezovani a vymenu skla uz nekolik let a nikdy jsem nemel reklamaci technik musi zakaznikovy vzdy vysvetlit typi skla a doporucit sklo podle toho co mate za problem izolacni dvojsklo muzu jen doporucit

Re: Re: izolacni dvojsklo

13.12.2012 12:06 | autor:  Nashvile

Taky dost záleží na dodavateli a dodávaných komponentech. Ale s obyč. dvojskly nedosáhnu Ug=0,6W/m2k jako u trojskla. Ta myšlenka se mi líbíla, že zárověň s eliminací rosení skla dosáhnu i lepších izolačních vlastností. Heat Mirror nepoužíváte?? Co mi říkal obchoďák, tak to dělají v šířce zasklení od 19mm, přemýšlel jsem i, že bych takto nechal zateplit okna u babičky na chalupě.

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii