Bohemia Energy – zkušenosti se samoodečtem - Krby a vytápění diskuze

Bohemia Energy – zkušenosti se samoodečtem

Nový příspěvek
Bohemia Energy – zkušenosti se samoodečtem

27.12.2018 11:58:32 | Renata

Dobrý den, chtěla bych se tu zeptat, protože i přesto, že jsem si informace zjišťovala přímo u dodavatele, tak mi to není úplně jasný. Asi takhle, na začátku roku (2019) se mi elektřina bude počítat podle jinýho programu, než jsem měla do teď, s tim mi Bohemia Energy pomohla po telefonu, ale prý abych v tom měla pořádek, tak je dobrý udělat samoodečet elektroměru, tem mám udělat k 31.12., na to jsem se teda domluvila s kamarádem, protože v těch měřákách se fakt nevyznám, tak ten mi to pomůže opsat. To mám pak zadat na internetu do tý kanceláře, co u nich mám zřízenou a poslat. A teď oč mi jde, co se stane pak, když jim to tam pošlu? :)) Máte s tím někdo zkušenosti, co pak následuje, co mám očekávat? Dík moc :)
Odpovědět
Re: Bohemia Energy – zkušenosti se samoodečtem

27.12.2018 15:46:26 | Helena

Tak si tam zavolej znova ne a nebo se zeptej toho kamaráda, co ti to bude opisovat, jestli netuší, u nás odečty chodí běžně dělat jeden týpek tak v půlce ledna. Takhle extra si nepamatuju, že bychom to někdy dělali.
Odpovědět
Re: Re: Bohemia Energy – zkušenosti se samoodečtem

27.12.2018 20:28:15 | Renata

Nojooo to jsou běžný odečty, to vím, že mi tu taky jednou za rok někdo zvoní u dveří, že si jde opsat elektroměr, ale tohle je extra navíc právě… :)
Odpovědět

28.12.2018 12:47:07 | Iveta Česalová

Ahoj taky už jsme dělali samoodečet, u Bohemia energy se nám to stalo jen jednou, u předchozího dodavatele to bylo víckrát, protože se nám zdálo, že má firma nějaké divné odhady. U Bohemia energy jsme museli kvůli tomu, že nám měli přijít měnit měřák, tak aby to všechno ve výsledku sedělo. Mně přijde, že jsou to v podstatě jen takový pomocný čísla, aby výsledek byl ok (;) Bohemie si s tím poradila a výsledek byl v pořádku :) Jo jinak nic navíc neočekávej :)) vyúčtování ti pak přijde klasický, oni si to akorát k sobě uloží, co jim pošleš, takže ne že bys obdržela jedno extra a pak to klasický každoroční. (;)
Odpovědět

30.12.2018 19:46:37 | Renata

Aha, tak super díky, já jsem to právě moc nepochopila, mluvili o nějakém vyúčtování, ale když to na mě vychrlí, tak si pamatuju většinou jen to hlavní a vedlejší už mi uniká, jak se v tom neorientuju :)) ..když chci něco po meilu, tak je to lepší, celkově s nimi raději komunikuju meilem, protože to tam je líp shrnutý :)
Odpovědět

30.12.2018 22:56:33 | Dana Rezková

Já teda nevím joo, zkušenosti s tím nemám, ale na základě toho, že děláš samoodečet, který jak ty tvrdíš extra, tak bych teda čekala, že mi k tomu i něco extra pošlou, ale jak říkám, zkušenosti s tím nemám, toto jen vyvozuji :)
Odpovědět

31.12.2018 09:23:41 | Janina

Prosím tě nic by ti přijít nemělo, u nás doma tomu šéfuje manžel, který si to hlídá, abychom se vyhnuli případným reklamacím a normálka toho u Bohemia energy využívá v průběhu roku několikrát, protože je to služba zadarmo a přesně jak si sama psala, tak to akorát nahází do tý online kanceláře a pak po odečtech přijde jedno vyúčtování, se kterým vyřídíme přeplatky, případný nedoplatky a dostanem s ním i nový rozvrh záloh.
Odpovědět

11.01.2019 14:43:17 | Jaroslav

Ty jo, této možnosti už u nich využívám asi třetím rokem, přesně už nejsem schopný říct, prostě co to umožnili a je to super. Člověk předchází zbytečným reklamacím a opsání měřidel skoro nic nezabere, formulář je vyplněný taky co by nic a závěrem přijde akorát finální vyúčtování, které obsahuje pravdivá čísla a né žádné odhady, co někdo usoudí, že by to tak mohlo sedět. Takže mi to nepřijde vůbec zbytečný.
Odpovědět

25.01.2019 10:17:15 | Tonda

Tak ty nemám, ale s Bohemia Energy jako takovou ano a i bez samoodečtů, si myslím, že máme každoročně vyúčtování v pořádku, jednak nám posílají přeplatky rovnou na účet a pak po nás nikdy nechtěli žádné další informace, abychom jim zasílali něco nad rámec. Tohle je spíš kdo jak je akční.
Odpovědět

06.05.2019 17:07:08 | Dalibor

Mně ten samoodečet přijde spíš jako taková kontrola, určitě to není nic zbytečného, ale osobně toho nevyužívám. Spoléhám na to co mi přijde opsat distributor a pak Bohemia energy vykalkuluje. I při zpětných kontrolách jsem to od nich měl vždy v pořádku.
Odpovědět

14.02.2019 11:48:15 | Katka :)

Já nevím, ale u nás chodí pán, co má tuhle práci na starosti a vyúčtování je pak do pár dní doma, letos ho teda ještě nemáme, ale opis už máme za sebou. Loni to bylo v podobnou dobu a Bohemia Energy nám vracela přeplatek. Tak doufám, že letos to bude jak přes kopírák.:)
Odpovědět

27.02.2019 14:03:35 | Petty

My jsme letos měli ve vyúčtování dobírku, vraceli nám za elektřinu i plyn, ale víc peněz bylo za plyn. Moje máma třeba na vyúčtování ještě čeká, ta mám pocit, že ho mívá dokonce až někdy v květnu, což mi přijde děsný, že ho má až tak dlouho.
Odpovědět

30.05.2019 15:13:27 | Vanda

U nás teda zvoní jenom kvůli plynu a vodě, elektroměr máme přístupný z venku domu, takže je to takový překvápko, když najednou domů dorazí dopis s vyúčtováním. Většinou se to i schází v jednom měsíci. Ale letos to bylo v pohodě, loni nám Bohemia energy o pár stovek zvedla zálohy a letos už nám na poštovní poukázce přišla dobírka 16 stovek, takže to co jsme zas museli doplatit za vodu jsme dobrali za energie. Takže aspoň, že se to nějak vyrovnalo :-)
Odpovědět

08.03.2019 09:22:49 | Radek

Já tohle neřeším, vždycky to nechám na nich a ono to nějak dorazí, možná hloupě důvěřuji, ale jak je ve vyúčtování moc čísel, tak nevím na co se zaměřit. A vzhledem k tomu, že mi ročně chodí ve výpisech vratky jak u elektřiny i plynu, tak to bude pravděpodobně dobře, nemám potřebu to reklamovat, ještě by tam něco objevili při mém štěstí. :))
Odpovědět
Re:

29.03.2019 12:51:26 | Veronika

Setkala jsem se už s různými názory, které se jich týkaly, ale ani s jedním jsem se nemohla ztotožnit. Nevím čím to je, ale přesně mi na to pasuje 100lidí/100chutí :D ..já u nich nemám problém a hlavně mi ještě firma vrací, takže..co na to dodat víc. :)
Odpovědět
Re:

10.04.2019 15:43:52 | Jana

Zdravím, prosím nevíte někdo, jestli se dá dát do bytu krbovou vložku?
Odpovědět
Re:

13.04.2019 11:34:38 | Karel

Máte v bytě přívod krbu? může být třeba někde zazděný....
Odpovědět
Re:

15.04.2019 14:35:21 | Jana

To bohužel nemáme, byt je v novějším bytovém domě, takže cca 7 let starý, a komín tady určitě není, takže to je asi neřešitelné co?
Odpovědět
Re:

16.04.2019 17:14:01 | Karel

Řešitelné to je, můžete si pořídit lihovou krbovou vložku, kamarád ji má také v bytě, a je se ní opravdu velice spokojený, koupil ji od výrobce http://www.krby-bef.cz/
Odpovědět
Zkušenosti s Bohemia energy

17.06.2019 17:04:52 | Eliška

Dobrý den a zdravím, já už mám letos vyúčtování za sebou a jsem po něm pěkně nakrknutá a chci co nejdřív změnit dodavatele. Co jsem se byla sama schopná na internetu v kalkulačkách doklikat, tak teďka nejvýhodněji vychází Bohemia energy. Můžete mi prosím poradit jak na změnu a celkově vůbec jaké máte s Bohemia energy zkušenosti? Budu vám vděčný, díky.
Odpovědět
Re: Zkušenosti s Bohemia energy

27.06.2019 16:55:22 | Ruda

Nevím jak je to u nich teď, osobně už je mám delší dobu, ale co mám zkušenosti, tak se mi změnou podařilo snížit platby ročně o 2tisíce, takže za mě v této otázce jen spokojenost.
Odpovědět
Re: Zkušenosti s Bohemia energy

12.07.2019 15:38:29 | Móňa

O změnu zažádejte přímo u Bohemia Energy, oni vám s tím pomůžou a nebudete tak mít žádné náklady. Za mě to vyřídil přímo jejich zástupce ještě u mě doma, takže jsem ani nemusela nikam volat. Letos už je mám třetím rokem a je to okáčko.
Odpovědět
Reklama
Reklama