Jak staví RD Styl - Bydlení čtenářů diskuze

Jak staví RD Styl

Nový příspěvek
zkušenosti s RD Styl

17.07.2007 22:22:13 | Jirka

Zajímalo by mne jaké máte zkušenosti se stavební firmou RD Styl. Zvažuji výstavbu domu touto firmou.:S
Odpovědět
Re: zkušenosti s RD Styl

13.09.2007 13:52:49 | Ester

Dobrý den, jen náhodou jsem objevila na netu Váš dotaz... My s touto firmou stavíme, dům bude za dva měsíce, možná dřív, hotový. (Je to RD Styl Ostrava, jen pro pořádek.) Máme s nimi velmi dobré zkušenosti. Jsou vstřícní a nic není problém...:) Zatím si nemůžeme stěžovat. Taky jsem měla na začátku strach, ale zbytečně. Začali jsme v polovině dubna kopat a v polovině října je termín předání. Tak přeji šťastnou ruku při výběru firmy.
Odpovědět

18.09.2007 12:51:06 | Petr

Doporučím vám jen to ať vám předem dodají položkový rozpočet, rádi mění ceny a hlavně jsou o dost přemrštěné !!!
Odpovědět
Re: Re: zkušenosti s RD Styl

02.10.2007 15:30:28 | Ester

Dobrý den, nevím jak Vám, ale u nás žádné ceny neměmili, pouze když jsme si vybrali něco dražšího než je ve standardu. (Např. kachličky, dražší umyvadlo...) A ve smlouvě jsou pouze uzlové body, co kolik stojí, RD styl nedělá položkový rozpočet...(Prý by to bylo dražší - to nemůžu posoudit, tomu nerozumím.) Ale s RDčkem jsme spokojeni. Přeji hezký den.
Odpovědět
Re: Re: Re: zkušenosti s RD Styl

18.11.2007 19:08:09 | Lukys

Ahojky [^] co stavíte s RD stylem Jak jste dopadli co domecek? uz je hotovy! Jaky typ jste staveli? o kolik se zvedle cena domecku (nemuzete mi napsat email Dekuji(;) Prosím o kazdeho kdo snima stavel aby se mi ozval tady nebo spise na email res5ekt@seznam.cz Moooc dekuji :)
Odpovědět

28.08.2009 16:36:49 |

Paní Ester asi pro tuto firmu pracujete na to že se tak málo vyznáte víte co je položkový rozpočet. Vůbec nechápu jak může položkový rozpočet ovlivnit cenu 8-0 to je snad samozřejmost u každé stavbní firmy.
Odpovědět

05.12.2014 16:41:56 | Chdura

Nepracujete tak náhodou pro ně :) Firmě se v posledních letech moc nedaří přišla o spoustu klientů právě kvůli cenám !
Odpovědět

09.10.2007 11:41:45 | Michal

S firmou RD STYL, a.s. jsme uzavřeli smlouvu na jaře tohoto roku, a snad se ještě letos začne stavět, zatímco u jiné firmy je stavba již v plném proudu.
Odpovědět

21.11.2007 08:17:09 | Pavel

S RD Stylem jsme uzavřeli smlouvu v dubnu. V září jsme dostali povolení a začlo se stavět. Teď se dělá druhé patro. Zatím víceméně dobrá zkušenost. Cena samozřejmě šplhá, ale tím, že si k původní konfiguraci přidáváme (zatím dveře, okapy, vybavení koupelny...) Uvidíme. Jinak kdyby někdo chtěl bližší informace tam na mail ariston@seznam.cz
Odpovědět

09.12.2007 07:52:59 |

Dobrý den,taky jsem se před 2 měsíci stěhoval.Doba výstavby krátká,jednání firmy až na pár detailů velmi dobré.Více na http://www.atrium.webgarden.cz/
Odpovědět

11.02.2008 07:57:20 |

mám špatnou skošenost nedoporučuji. ružičková
Odpovědět

29.02.2008 09:23:32 | majitel

RD STYL je velmi seriozní společnost, ale má špatné subdodavatele zejména v oboru voda, plyn, topení. Několikrát byly vážné závady v instalaci , které si vyžádaly opravy. Ale vše se dalo do super stavu. Osobně doporučuji s touto společností stavět.
Odpovědět

06.08.2008 09:12:06 | MARURKA

STAVĚT S RD NE PROČ NAPŘED POSTAVILI DUM AŽ POTOM PROVÁDĚLI INŽENYRSKÉ SÍTĚ ,CESTU KOLED DOMU PROVEDLI TAK UZKOU ŽE SI 2 AUTA NEVYHNOU . JEN ABY TO NESTÁLO.A LE TO NEJHORŠÍ NEPÍSI JEN POZOR NA TO CO PODEPISUJETE .V RÁMCI KOMPENZACE NÁM MNĚLI UDELAT URČITÉ PRACE PROVEDLI JEN PUL ZHOTOVITEL MI ŘEKL ŽE NÁM DÁL NIC NEUDĚLÁ PROTO ŽE MU RD NEZAPLATIL. VE SMLOVĚ O KOMPENZACI ZAVĚCNÉ BŘEMENO DOPSALI DOUŠKU A O TU SE OPŘELI KDZŽ JSME ŽÁDALI VYROVNÁNÍ ZA NEDODRŽENÍ TEMINU DODÁNÍ STAVBY A NAPSALI ŽE NÁM DLE SMLOVY O KOMPENZACI VECNÉHO BŘEMENE NIC NEDLUŽÍ. SMLOUVA ZA NEDODRŽENÍ TERMÍNU JE PODEPSÁNA MNOHEM DŘÍV NEŽDRUHÁ SMLOUVA O VĚCNÉM BŘEMENU KAM DODALI DOUŠKU A JEDÁ SE O UPLNĚ NĚCO JINÉHO.
Odpovědět

24.09.2008 16:48:21 |

"Marurko", kolik máš tříd základky???????????????
Odpovědět

24.09.2008 16:48:38 |

"Marurko", kolik máš tříd základky???????????????
Odpovědět

29.01.2011 23:30:19 | Lenicka1313

No velice dobré je okouknout katalogy a seznamy, tam se toho najde nejvíce a čím více toho je, tím lépe si člověk vybere. Jedním z největších katalogů jehttp://www.seznamremeslniku.cz/ (z vlastní zkušenosti mohu doporučit). Takže rozhodně bych doporučila prozkoumat nějaké z podobných stránek, člověk pak má mnohem větší šanci najít někoho opravdu kvalitního a z blízkého okolí.
Odpovědět

11.01.2012 14:40:57 |

RD Styl nám postavil v z 2006 domek a bylo to bez problému. Jen ta cena se poněkud změnila směrem nahoru a to hodně. Nejhorší byla firma Gas eko - topení a voda a pohlídat si omítky! RD STYL si ale s firmami dělá pořádek! V dubnu jsme začali kopat a v listopadu jsme kolaudovali. :)
Odpovědět

22.02.2012 19:54:31 |

Dobrý den, i my máme špatnou zkušenost s firmou GASS-EKO, hlavně pozor na solární systémy od nich. V žádném případě nedoporučujeme si je od nich nechat nainstalovat, technici tomu vůbec nerozumí, zapojování probíhalo na několikrát, solár i tak nedával dostatečný výkon. Nyní jsme si to museli nechat opravit jinou firmou a konečně se dostavil i dobrý výkon. Nehledě na to, že svým neodborným zásahem a zapojením nám zničili TČ (škoda 160 000Kč). :X
Odpovědět

11.01.2012 14:41:18 |

RD Styl nám postavil v z 2006 domek a bylo to bez problému. Jen ta cena se poněkud změnila směrem nahoru a to hodně. Nejhorší byla firma Gas eko - topení a voda a pohlídat si omítky! RD STYL si ale s firmami dělá pořádek! V dubnu jsme začali kopat a v listopadu jsme kolaudovali. :)
Odpovědět

18.03.2017 14:58:05 | Marek

Chystám se koupit starší dům, nevíte na co bych si měl dávat největší pozor?
Odpovědět

19.03.2017 21:22:40 | Petr

Nejlepší je si na to sehnat někoho kdo tomu rozumí, já když jsem kupoval dům, tak jsem si na něho nechal vystavit posudek od revizenemovitosti.cz, a myslím, že to stojí za to
Odpovědět

21.03.2017 22:51:20 | Marek

Tak jsem si objednal jejich prohlídku, díky moc
Odpovědět
Re:

31.12.2019 19:18:17 | Radim

Nám se vyplatilo stavět s firmou dřevostavby MY HOME. Vstřícné jednání, příjemný jednatel. Také vše, co jsme chtěli zakomponovali. Takže za mě TOP firma.
Odpovědět
Re:

25.11.2007 12:54:40 | Pepa

Snad jen toto: http://atrium.webgarden.cz/ Stavime taky, meli jsme strach, ale po podrobne konzultaci s majitelem tohoto domecku jsme se uklidnili a jede to vse jak ma! Pepa[^]
Odpovědět
Má někdo RD Atrium

11.12.2007 18:04:06 | Luboš

Zdravím. S firmou RD Styl Ostrava jsme si nechali postavit RD "Atrium". V současné době v jejich katalogu již není. Jsme celkem spokojeni, ale je pár drobných věcí, problémů, které bych rád konzultoval s někým, kdo tento typ domu má, zda se jedná o problémy, které jsou u tohoto typu domu normální, případně zda u toho našeho nedošlo k nějaké chybě. Předem děkuji.
Odpovědět
Re: Má někdo RD Atrium

28.12.2007 17:19:25 |

mám Atrium od RD STYL. pošlete mail na kapitan.9@gmail.com
Odpovědět
Re: Re: Má někdo RD Atrium

28.12.2007 17:22:08 |

Ještě se můžete podívat na moje www stránky http://www.atrium.webgarden.cz/
Odpovědět
Zábava s Rd-stylem

03.01.2008 20:11:05 | Juránková

Zdravím všechny, kteří se rozhodují stavět s RD-Stylem. Příběhu s touto firmou mám na rozdávání - ten poslední by se dal nazvat - "Jak betonovali věnec v -10 stupních". Ostatně fotky mohu kdykoliv poskytnout. A vzhledem k tomu, že není všem dnům konec, budu mít ještě spoustu historek na rozdávání. Kdo přemýšlí o podepsání smlouvy, ať mě klidně kontaktuje....jurankova@casradio.cz.
Odpovědět
Re: Zábava s Rd-stylem

06.01.2008 08:19:31 | kapitan

Slyšel jsem,že máte problémy již od počátku stavby,vlastně od stavebního povolení. Pokud můžu poradit,využívejte maximálně stavební deník,zapisujte konkrétní porušení norem,ČSN...Jen bláznivá firma Vám bude dělat věnec v -10 oC.Je to porušení všech technologických postupů.Když ihned zapíšete postup,teploty atd.,tak si dají pozor.Toto vše by Vám měl dělat stavební dozor.Jinak taky není problém si zavolat na posouzení stavby autorizovaný dozor ve stavebnictví(státní zkoušky). Já jsem se dostal za 6 měsíců na 3 deníky,stanovil jsem pevné kontrolní dny,které dodržovali.Zapisovali jsme každou drobnost a hlavně jsme chtěli řešení vzniklých nedostatků po RD STYL.V případě,že se někde odchýlili od projektu vyžadoval jsem okamžitě nápravu a pak případně slevu. Přeji Vám pevné nervy a ať se dílo podaří.
Odpovědět
Re: Re: Zábava s Rd-stylem

08.01.2008 07:48:32 | jurankova@casradio.cz

Děkuji za podporu - naštěstí máme dostatečně důsledný stavební dozor. Rd-styl je sice rozhořčen, že stále něco požadujeme....Nejčastější výmluvou firmy, je-li odhalen nějaký jejich omyl, je: "Omluvte ho, je tady nový". Problémy máme skutečně od počátku. Byla nám například Rd-stylem doporučena paní na vyřízení stavebního povolení - když už si pak na ni stěžovali sousedé i stavební úřad, Rd-styl dal od ní ruce pryč, že pracuje pouze na živnost, takže není jejich zaměstnanec. Člověk se naivně domnívám, že když nemá čas na stavbu svépomocí, firma to za něj vyřeší...u příštích domů budeme chytřejší :o)
Odpovědět
Re: Re: Re: Zábava s Rd-stylem

08.01.2008 16:27:30 |

Váše rozhořčení chápu,já jsem rovněž bojoval o stavební povolení,urgoval i 4x denně.To co popisujete(hlídání,připomínkování) je nejlepší způsob jak firmu přimět ke kvalitní práci.Rovněž máte velkou zbraň,že pokud není vše OK,tak jim neplatíte za provedený uzel. V každém případě vydržte ,domáhejte se perfektní práce.Ať se dílo daří.
Odpovědět
eezeheeub

13.05.2019 05:19:23 | eezeheeub

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin wao.fzmc.obydleni.cz.ivs.ys http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Odpovědět
ogefuzooyekc

13.05.2019 05:52:49 | ogefuzooyekc

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin Without Prescription ztg.bknp.obydleni.cz.rol.qj http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Odpovědět

31.01.2008 21:20:12 |

Dobrý den! Velice by mne zajímalo jak má podle vás přesně probíhat zkouška ŽB věnce. Stojím před stejným problémem z druhé strany mince, kde musím investoru dokázat že nemá pravdu (jeho dozor je placeny za to o kolik srazí cenu z díla) a dle toho co jsem zatím naštudoval (jako vysokošlosky vzdělaný člověk v oboru), tak zkouška věnce se sice provádí jako každá jiná zkouška bet. kce nicméně nikde a žádná norma nepředpisuje počet zkoušek které mají být provedeny. Dokonce norma říká, že pokud je kce shledána za jednoduchou nemusí se zkoušky provádět vůbec. (je to nějak od množství m3 betonu. K placení zkoušky, bych si taky dovolil tvrdit ať ji zaplatí kdo ji vyžádal ať vyjde jak vyjde. Na zhotovoteli je v případě špatných výsledků už jen řešení jak to opravit. Jak tak koukám a pročítám celou diskuzi, tak zjišťuji, že lidé stavějící RD na klíč jsou ve veliké většině ovlivněni nadutým přesvědčováním jejich né zrovna levných TDI a toho všeho pak pramení protahovaní staveb a v důsledku jejich prodražení!!! Osobně tento názor zastávám za malou stavební firmu, která staví tak 5-6 RD do roka. Pokud je RD Styl seriózní, o čemž nepochybuji tak doufám že věnec nebetonovali v -10 jak píšete, ikdyž nepopírám že i toto dnešní technologie umožňují. Nechci být škodolibý, ale zkuste této problrmatice věnovat večer na Rádiu ČAS :o), ale pozor nažalobu za poškození jména firmy :o)))))), ale to jako reportérka určitě víte.
Odpovědět
Re: Re: Re: Zábava s Rd-stylem

14.09.2008 07:40:20 | Juránková

No tedy, pane beze jména, já žasnu.... Jednak mě fascinuje s jakou vervou se člověk z v podstatě konkurenční frimy RD stylu zastává - ta dobrota je až pozoruhodná. Jednak nechápu, kde jste přišel na drahý TDI, který podle Vašich narážek, vysokou školu v oboru nemá... Nechci být škodolibá, a tak nebudu rozebírat další problémy, které vznikly, třeba abych firmu nezdržovala od stoprocentní práce, ale to vy, jako její zaměstnanec, určitě víte... (;)
Odpovědět

05.11.2009 08:30:20 | 25zl

=Krb= čištění u domků RDstyl Máme RD od RDstylu s krbem, druhý rok a chtěli bychom na jaře komín vyčistit. Technicky je komín udělaný takto: (končí ve stropě v 2N.P a dál je vyzděný na střechu (ke komínu nahoru se dá dostat výlezem ze střechy. Dole v 1NP je krb a zde je obezděná krbová vložka a udělaný záklop nahoře kde vede z krbové vložky komínová roura do komínu. Vzhledem k tomuto řešení u těchto domů, by mě zajímalo jak ty komíny čistíte. (vzhledem k tomu že to nemá technický otvor pro výběr popela) Kolik tak toho popela za rok topení je? (dřevem) a to spadne do krbu? Zajímámě osobní zkušenost. Díky
Odpovědět
Re:Inženýrské sítě

07.01.2008 20:38:20 | Jiří

Má někdo zkušenosti s přivedením inženýrských sítí na stavební pozemek firmou RD styl včetně projektu?(cena, kvalita) Děkuji.
Odpovědět
Re: Re:Inženýrské sítě

08.01.2008 16:19:03 | kapitan

Cena za projekt asi okolo 3500,-kč za jednu síť.Cena za realizaci je u firmy vysoká 750-1000 kč/bm+ šachty,vybavení... Já jsem realizoval všechny sítě svépomocí.Jednalo se o vzálenosti: -plyn 45 m -(přípojka již byla realizována na hranici pozemku) -voda 45 m+ ovak za realizaci výkopu a osazení šachty ve veřejné komunikaci vč.uvedení komunikace do puv.stavu -elektřna 55 m- do již hotového rozvaděče. -žumpa 10m3 a 20 m daleko Toto jsme udělali ve dvou lidech za 3 dny, vše za 110000,-Kč.Úspora asi 70000,-kč.V této ceně započten i odvoz 10 aut jílu na skládku.(;)
Odpovědět
Re: Re:Inženýrské sítě

08.01.2008 21:13:58 | Luboš

Zdravím. Rovněž jsem stavěl s RD Stylem - inženýrské sítě nebrat. Hodně drazí. Využívají, nebo využívali službu firmy SKATIL z Ostravy Muglinova. Na plynárnách se sice dozvíte, že Vám mouhou udělat plynovou přípojku pouze firmy s licencí a ty že jsou na Ostravě 2, tedy HOMOLA a výše uvedená firma. Tak nějak Vám ale neřeknou, že si můžete vzít firmu s licencí z jiného okresu. Prostě jsou ve všem prachy. Já jsem spolupracoval s firmou Gasmont z Ludgeřovic. Byl jsem s nimi spokojen. Doufám, že neradím špatně a pracují na stejné úrovni.
Odpovědět
Re: Re: Re:Inženýrské sítě

10.02.2008 15:18:22 | azin

No ještě mohou přípojku dělat Gass mont z Ludgeřovic, nám ji k domu dělali právě oni a byl jsem spokojen
Odpovědět
Re: Re

17.02.2008 09:14:43 |

Letos na jaře stavím s firmou RD styl. Prosím jak jste byli s touto firmou spokojeni! Děkuji za Vaše odpovědi!
Odpovědět
Re: Re: Re

17.02.2008 17:28:20 |

My byli spokojeni, stejne jako vsichni nasi znami od kterych jsmena RD Styl prisli. Ale jak koukam najde se par zoufalcu kteri spokojeni nejsou. Neverim ze by si nekdo dovolil betonovat venec v -10. Mame RD Rodina a jsme nad miru spokojeni. Bojujeme jen s uskladnovacimi prostory.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re

18.02.2008 19:11:43 | renata

Dobrý den jéé moc děkuji za odpověd! Já si osobně taky myslím,že to není možné,aby dělali věnec v -10 stupních! Taky si myslím,že je to solidní firma! Sice dnes si každý na všechno musí dávat pozor a být ostražitý! Určitě s něma stavět budeme! Děkuji chtěla jsem se jen zeptat jestli jste měli svůj stavební dozor! Nebo to není potřeba! Prosím napište mi na fflodur@seznam.cz Moc děkují za odpověd
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re

19.02.2008 21:06:53 | kapitan

Stavební dozor v každém případě!!!Pokud máte na stavbu blízko tak,doporučuji denně kontrolovat postup výstavby,přeměřovat a fotit.Je třeba si uvědomit,že pro RD STYL dělají vše subdodavatelé.Firmy zkoušejí nahradit předepsaný materiál levnějším ( např.u mne náhrada 50% EPS do podlahy fasádním..)atd. Stavbyvedoucí má staveb mnoho,takže se dostane na stavbu 1x denně když jde dobře.Z větší části však používají již mnoha léty prověřené "subky".Prostě nevěřte nikomu,v domě budete bydlet Vy!
Odpovědět

19.02.2008 22:31:50 | Gita

Dobrý den, my už pár měsíců bydlíme a jsme spokojeni. Vlastní stavební dozor doporučuji, je třeba si to hlídat. Náš občas něco našel... Ale s RDčkem jsme neměli nějaké velké problémy. Když se něco objevilo, vždycky se to vyřešilo. Takže v pohodě. Jen jejich "subka" Gass-eko, to je síla. Kapitán je nazval Pat a Mat z A je to! a má pravdu. Ti vše dělali třikrát. Na ty velký pozor!!!! Divím se RD stylu, že je už dávno nekopli do zadnice. Kazí jim dobré jméno. Stavby jsem se bála, známí měli šílené zkušenosti z jinými firmami, ale u nás to bylo v klidu. Opravdu, až jsem byla překvapená, jak to šlo hladce. Sousedi to taky hlídali a říkali, že to tam kmitalo...:) Tak přeji klidnou stavbu a hezké bydlení. [^]
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re

19.02.2008 22:37:38 | Gita

Opravuji se, ...s jinými firmami... nevím, kde se tam to z vzalo...:]]
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

21.02.2008 17:03:56 | kapitan

Co se týče Gass Eka,tak Těm jsem po prvním příjezdu a pozdravu sdělil ,že jsem viděl jejich fušerskou práci u kolegy a že jestli to uvidím i na mé stavbě,tak že ihned skončí. Opravdu se vraceli skoro ke všemu. Jestli se můžu zeptat,dostali jste od RD STYL-u závěrečnou dokumentaci elektro? Mně ji odmítli dodat,že jedině za doplatek.Takto se vyjádřila subka pro ně dělající elektro.Toto jsem ještě nestrávil...:S
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

10.03.2008 12:19:35 | Gita

Dobrý den, taky jsme dokumentaci elektro nedostali... :-(
Odpovědět

22.02.2008 08:43:17 |

Dobrý den,mohu se zeptat co dělá ta firma gass-eko? Moc děkuji! Máme už uzavřenou smlouvu z rd stylem jen aby jsme věděli co dělají jakou práci! Moc děkuji
Odpovědět

22.02.2008 15:35:55 | kapitan

Voda+topení.
Odpovědět

22.02.2008 19:05:24 |

Děkuji moc! Za odpověd!
Odpovědět

15.03.2008 07:42:21 | kala

k tomu gass-eku budu je muset kapanek branit zkuste si představit 54 domu za 356 dni v kapacitě 12lidi a kde sou dalši stavby ne pokažde se vše povede na určite stavbě udělat to co se vten den urči bud se čeka na obkladače nebo na jine hodně chyb je i na straně stavbyvedoucich r.d stylu. estli si myslite že to dělaji schvalně tak vas mohou zamestnat na brigadu jen na rdstylu chybi totiž kvalifikovanych lidi a vetšina lidi manualni praci v terenu neumí to radši sedi doma u pc a stežuji si KDO CHCE PSA BÍT TEN SI HUL NAJDE
Odpovědět

15.03.2008 20:46:24 | Kapitán

To snad nemyslite vážně?Předpokládám,že jste z Gass Eko.Uvědomte si,že investoři platí za provedenou bezchybnou práci.Pokud jako firma nejste schopni zajistit kvalitně odvedenou práci,tak to nedělejte!Prostě spoléhate na to,že investoři jsou natolik hloupí a na nic si nestěžuijí.Není asi náhodou,že si na práci Vaší firmy stěžují skoro všichni investoři z RD STYL .. A máte pravdu v jednom-investor opravdu nemusí dělat Vaší práci!!On si ji prostě zaplatil!!! Za takové minely co jsem viděl se styděl i Váš pracovník,který je přijel odstraňovat.Z Vaší strany není prostě vůbec žádná kontrola.
Odpovědět

17.03.2008 22:38:57 | kala

samozřejmě že to myslim važne nejsem ale z gass-eko ale taky jim zadavam praci a podle mě ta požadovana objednavka na montaž je spíše mezi investorem a montažnim pracovnikem kdyby tohle šlo přes mě tak by se to nepovedlo protože každy má na danou problematiku jiny nazor jak jej provezt z mé strany nemam žadny problem s danou firmou vetšina zakazniku konkretni požadavky řeši touto cestou anebo toto nechaji na mem usudku aby byl klient spokojen musí mi duveřovat dneska zrovna mi jeden zaměstnanec této firmy řekl že dokonale provedenou praci musel předělavat protože investor si usmyslel že nechce to co je v stav.planech takže tato oprava se netykala jen jeho ale i dalších firem tak se tam jezdi na 3krát (_)
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

18.03.2008 17:31:42 | kapitan

když investor nechá vše naivně na montážních pracovnících bez důkladné kontroly,tak to může dopadnout následovně: -špatně spojeno odkouření kotle -toto zjištěno náhodou neboť komín byl nakřivo.spaliny by šly pod střechu -namontován redujkční ventil do místa kde mělo být umístěn radiátor-výkres byl k dispozici -odvod kondenzátu z kotle -spojeny 2 plast.trubky k sobě s-ka páskou ve směru tečení-kondenzát tekl na podlahu -po uvedení radiátorů do provozu tyto uzavřeny na šroubení dole-zřejmě neodzkoušeno a určitě neseřízeno. -i když byla provedena tlak.zkouška tak zjištěn průsak vody okolo ventilu na myčku-jak asi tedy? toto je má zkušenost.za své peníze chci dobře odvedenou práci ať se to někomu líbí nebo né... samozřejmě nejlepší jsou pro firmy takoví investoři ,kteří si nechají vše nakukat a nepátrají jestli navržené řešení je to nejlepší..např.která top.firma navrhne kotel do novostavby dle tep.ztrát a ne "oblíbený"24 kW ??teď jsem byl ve třech novostovbách s TZ 5-6 kW a vesele naplánovány 24 kW kotle!!Argument jedné top.firmy -je to pro rezervu ať to v zimě stačí nebo je to kvůli TUV,je opravdu šílený!!Prostě vše jede v zajetých kolejích a pokud se někdo ozve,že tak je to špatně, tak jsou firmy nervózní..Prostě se musí naučit dělat práci kvalitně a v souladu s dnešní dobou,jinak mají smůlu... Pozn: Poslední odstavec se netýká gass-eka!
Odpovědět

23.04.2008 20:15:10 | Filda

Náhodou jsem přišel na tuto diskuzi a nestačím se divit...Máme po rekonstrukci topení v celém domě a nemůžu říct proti firmě Gass-eko jedinou výtku. Kdykoli jsme se obrátili na firmu s dotazem, bylo nám ochotně vše vysvětleno. Zaměstnanci firmy dokončili práci dokonce dříve než bylo domluveno a vše bylo v naprostém pořádku. Teď budu asi taky obviněný Kapitánem, že jsem zaměstnanec firmy Gass-eko, ale věřte, jsem jen spokojený zákazník.
Odpovědět

23.04.2008 21:36:33 |

Tak to jste asi jeden z mála šťastlivců... Blahopřeji. :)
Odpovědět

25.04.2008 20:24:40 | Kapitan

Je dobře že se objeví i kladný názor.Nic není černobílé.Bohužel výše uvedená firma zaměstnávala nekvalitní subku,takže pak dle její práce je hodnocenaí mateřská firma.Jednání s vedením firmy bylo vždy velmi dobré a korektní,na to si nemůžu opravdu stěžovat.
Odpovědět

26.03.2008 20:18:34 | majitelka x

Já si nestěžuji, já už to mám naštěstí za sebou... to gass-eko.:]] Já jen konstatuji... horší firmu jsem zatím nepoznala ... ještě jí konkuruje stolařství Šindler z Orlové. Taky umělci alá A JE TO... A podle toho, co tu plácáte, jste jeden z gass eka. A Kapitán má pravdu, když to nezvládáte, tak běžte prodávat lístky do kina.
Odpovědět

27.03.2008 14:25:01 |

No i u nás dělal Šindler-kuchyň a byli v pohodě.Při montáži posledního šroubku tento prtojel dvířky.Byl originál,ale delší.Bez problému do 2 týdnů vyměněno.Jinak jim práce šla od ruky.
Odpovědět

27.03.2008 17:12:49 |

Tak to máte kliku, my jsme si užili... byli tu snad 5x a ještě mi jeden z nich vzal z trouby plnovýsuv... :X ( doma měl tu samou troubu...) Myslela jsem, že to nerozchodím. Nic jim totiž nedokážete a nafotit troubu vevnitř mě opravdu nenapadlo. Ale kuchyň je hezká. I když do diskuse o RD stylu to asi nepatří...:)
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

27.03.2008 17:53:28 | kapitan

Tak to bych zuřil taky...my jsme je po montáži volali jen jednou.Jinak je už vše OK.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re

20.02.2008 12:07:37 | Maky

Dobrý den, právě se rozhodujeme zda máme stavět s firmou RD Styl, vybrali jsme si Praktik XL. Chci se zeptat na ty skladovací prostory jestli se máme na něco více zaměřit. Máte zkušenosti tak prosím poraďte. Děkuji
Odpovědět

20.02.2008 15:07:21 |

Dobrý den, my máme taky XL, je to dobrá volba. Máme ho upravený pro naše potřeby, ale pár rad Vám můžu poskytnout. Určitě si nechte udělat pochůzí půdu. Bez té bychom byli zavaleni věcmi... My máme v patře místo koupelny pokoj a koupelna je v místě WC+šatna, nebo co to tam mělo být. Koupelna je dostačující, na čištění až moc. :)) (a je tam WC, sprchový kout - zděný, vana a umyvadlo.) Na chodbě v patře jsme si nechali místo zdi (průchod do zadního velkého pokoje) dát zábradlí a je to super. Není to jako v tunelu. Jinak jsme byli taky spokojeni s firmou RD styl. Občas se něco vyskytlo, ale dalo se s nimi domluvit. Snažili se vyjít vstříc. Bydlí se nám dobře a jsme spokojení. Mějte se hezky a ať se dobře staví a hlavně bydlí.
Odpovědět

25.02.2008 19:58:18 | goldici

Zdravíme! Taky stavíme s firmou RDstyl, první baráček, který jsme viděli byl v Ostravě kousek od vzorového domu. Bylo to minulý rok v dubnu, nebyl ještě dokončený. Podle vašeho popisu, by mu odpovídal. Taky jsem se rozhodli pro Praktik XL. Přejeme vám hezké bydlení.
Odpovědět
projekt

11.01.2008 09:29:40 | Petra

Nevíte někdo, jestli RD Styl neprodává jen projekty svých domů? Jeden jejich dům nám maximálně vyhovuje, ale chceme ho stavět svépomocí.
Odpovědět
Re:

21.01.2008 08:32:08 | Juránková

Zdravím, slíbila jsem, že jobovek se stavební firmou RD-styl bude ještě mnoho - tady jsou dvě z minulého týdne: 1) jelikož betonovali v mrazech a věnec je celý popraskaný, žádali jsme po nich zkoušky pevnosti - udělali jich méně, než stanoví norma a chtějí, abychom je zaplatili my! 2) s novým rokem poslali i navýšené DPH - ovšem nevypočetli ho ze zbývající ceny domu (značnou část už máme zaplacenou), ale z celkové hodnoty... A to se teď nestaví! Už se těším, až se do toho zase pustí - to bude veselo. Takže RD-styl rozhodně doporučuji! Je to solidní firma!
Odpovědět
Re: Re:

22.01.2008 17:45:25 |

Pokud jste objednávla posudek přes stavební deník Vy,tak jej budete zřejmě muset platit. V případě že jste chtěla po RD STYL "prokázat pevnost věnce s ohledem na vykazující defekty" a to při evidentním porušení technologických postupů(určitě máte zápis ve Stavebním deníku),tak si posudek objednal RD STYL a Vám to pak může být jedno.(;)
Odpovědět
Re: Re: Re:

22.01.2008 20:08:14 | Juránková

Asi máte pravdu, uvidíme.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re:

31.01.2008 21:10:43 | Zikzik

Nebojte, natáhnou vás jinde :o))))))))))))))!
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re:

17.03.2008 14:56:35 | Jíra

To je pravda natahujou cenu kde se dá. Vůbec nesplnili to co jsme si dojednali ve smlouvě. Dnes jim to jde ale možná lépe. Zkuste to a uvidíte. Já už bych s nimi do toho nešel.
Odpovědět

23.01.2008 15:11:35 | kapitan

Dle OZ máte nárok na bezvadné plnění ze strany dodavatele!Pokud vznikly vady,tak je musí odstarnit dodavatel a jelikož by mohlo dojít vinou dodavatele i k případnému ohrožení,tak si myslím že je správné chtít doložit i atest.
Odpovědět

10.02.2008 15:21:04 | hroch

Já viděl stavět RD styl u nás na vesnici a myslím, že to není až taková tragédie. Mnohem horší jsou podvodníci,kteří se jemenujou Ekonomické stavby :((:((:((
Odpovědět

20.02.2008 21:51:20 |

Dva měsíce bydlíme a musím říct, že až na drobné nedostatky (hlavně obkladač) je to v pohodě. Jmenovité poděkování stavbyvedoucímu panu Palátovi za velmi vstřícné jednání.
Odpovědět
Re: schodiště

15.03.2008 16:44:10 | janka

Máte někdo kontak na dobrou firmu, která udělá dřevěné schody pro RD Praktik? Za případný typ, cenu a foto budu ráda.
Odpovědět
Re: Re: schodiště

24.03.2008 20:52:57 | Jindřich

Na kolik Vam nacenily ve dreve schody RDSTYL? ja mam od mistni firmy nabidku na zhruba 44 000 bez dopravy a zabradli. [^] Jak jste spokojeni s praktikem 5+1? Ma nekdo www stranky rady tipy.
Odpovědět
Re: Re: Re: schodiště

05.04.2008 14:04:08 | janka

My jsme je po RD Stylu nechtěli, našli jsme si firmu sami a ta je udělá za 70 tis. i se zábradlím, ale přijde mi to hodně
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: schodiště

12.04.2008 18:54:36 | Lenka

Tak to budte v klidu 70 tis neni mnoho.. vsak se mrknete na ceny schodiste na netu a poptejte se i v jinych firmach. Me se do nedavna take zdalo hodne 70tis za schodiste, ale je to tim ze jsem vubec nemela prehled o cene dreva atd... ted uz vim, ze 70tis za schody je dobra cena. Take jsme si ted objednavali schody do domku..
Odpovědět
Re: Re: Re: schodiště

13.04.2008 14:07:56 | velryb

Ahojky, nám nacenili celodřevěné schody na 60 tis. + tedy ještě zábradlí, asi tak 10-15 tis., máme nahoře otevřený prostor, jen se zábradlím. Ale nakonec jsme se rozhodli jen pro dřevěné schodnice a podschodnice budou omyvatelná omítka, to je za 40 tis. Prostě těch 20 tis. teď už nemáme, bůhví, kam se vyšplhá elektro a obklady, dlažby. Jinak celková spokojenost s RD stylem je zatím opravdu téměř maximální, jen na projekci je někdy těžká domluva a trvá jim, než pochopí, že chceme něco vyjmout (např. asi 5x jsme žádali o vyjmutí plynového topení z projektu - budeme mít el. vytápění Devi, ale stále nic a když jsme pak posunovali střešní okno, tak nám nacenili i změnu výkresu, kde bylo to topení a ten výkres už tam dávno neměl být). Ale je to detail. Zatím máme hrubou stavbu včetně komplet střechy a vnitřních příček, chybí jen schody a okna (bude příští týden). Do země kopli před 5 týdny a jsou už takto daleko, celá dědina se chodí dívat, co to staví za blesky. :-) Kvalita zatím super - základy, zedníci, strop, tesaři, střecha - zatím všichni 1*, i náš stavební dozor je nadšený. Tak uvidíme, co bude dál. Okolo nás se staví hodně domků, předběhli jsme už všechny, kteří začali na podzim. :-) A hlavně všichni na ty své firmy nadávaji, jsou nespokojení a my zatím chodíme vysmátí. Stavbyvedoucí je super a má to perfektně časově zorganizované. Postup výstavby - fotografie mám na net. stránkách,pokud máte někdo zájem, tak pošlu odkaz na email. Můj email: jirina.mrazkova@seznam.cz
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: schodiště

13.04.2008 14:11:18 | velryb

Jo, jinak domeček máme Praktik XL s rozšířenou garáží (o 80 cm širší). Celkově je to malé robátko. :-)) Ale naše. :-) Myslím, že pro rodinu 2+2 a zvířena to ale bude dostatečné. Snad.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: schodiště

22.04.2008 17:19:27 |

Dobrý den, tak vidím, že i u Vás je spokojenost s RDčkem. My už pár měsíců bydlíme a jsme moc spokojemi. I když se občas vyskytne malinká závada, hned se řeší a napravuje. (Ale moc jich tedy zatím nebylo, myslím, že dvě). Opravdu jsme s firmou a domečkem spokojeni. A co se týká velikosti XL, se dvěmi dětmi úplně v pohodě...
Odpovědět
Zateplení podkroví - POZOR

24.05.2008 23:34:21 | velryb

Přeji hezký den a jdu upozornit na první větší problém s RD Stylem, který se snaží dost výrazným způsobem porušit projekt! Udělali na vnější folii (na kterých je laťoví a střešní krytina) tepelnou izolaci z vlny, to přilípli hliníkovými latěmi a pak se chystali dát parozábranu a rovnou na ní připevnit sádrokarton! A klidně nám i udělali falešný nákres, že to tak je správně. Ale pozor, v projektu je toto složení střešního pláště: krytina, latě + kontralatě, pojistná hydroizolace, tepelná izolační vlna (18 cm) - mezi krokvemi, parozábrana, tepelná izolační vlna (4 cm), uchycení hliníkovými latěmi do krokví (tím pádem ještě vzniká mezi izolací a sádrokartonem vzduchová mezera asi 2.7 cm), sádrokarton. Považuji to za hrubé porušení technologického postupu, které by vedlo jednak k tvorbě plísní, ale také k možnému poškození parozábrany (která nesmí být narušena, jinak ztrácí svou funkci), která by byla hned na sádrokartonu a jakákoliv případná elektroinstalace, každý hřebíček do sádrokartonu by zároveň poškodil i parozábranu. Nyní nám vylívá firma Quartech Quality (dělají nám el. podlahové vytápění Devi) podlahy, ale ihned potom nastoupí RD Styl a budeme trvat na sundání té zmršené izolace a budou muset to provést podle projektu. Takže pozor na to, tohle nás velmi zklamalo, hlavně jak se nás snažili obelstít tím upraveným obrázkem skladby střešního pláště. Naštěstí náš stavební dozor jim to nezbaštil. Jinak ale zatím velká spokojenost, to je první větší problém a snad poslední.
Odpovědět
Re: Zateplení podkroví - POZOR

26.05.2008 15:18:43 | stavime

RdStyl: zatim po strance administrativy (^) max spokojenost s RD stylem , uvidime jak probehne stavba (;) teď teprve začne a to je to co všechny zajímá a je to nejhlavnější. S tím projektem? a reklamací, ja jsem dostal jen projekt (pro stavební řízení) kde není vůbec řez , krovy, vodo topo apod.. To si dostal kdy? :S
Odpovědět
Re: Re: Zateplení podkroví - POZOR

26.05.2008 22:46:12 | velryb

To jsme museli z RD Stylu vymámit těsně před počátkem stavby. Měli ho šouplý kdesi ve skříni a zapomněli nám ho dát. Takže si o něj řekněte, je to celá složka projektové dokumentace v hrubých papírových deskách se šňůrkama.
Odpovědět
Re: Re: Re: Zateplení podkroví - POZOR

31.05.2008 12:34:49 | kapitanvelryb

Zdravíme kapitány a velryby a jiné. Tak co, jak se máme? Co pořád děláme? Stavíme, stavíme? To se ale máme. Pěkně si tu povídáme. Jen do nich a houšť. Bude líp. Nebo taky ne. Uvidíme. A když tak si zafňukáme. Zdravím. KapitánVelryba.
Odpovědět
Re: Zateplení podkroví - POZOR

19.07.2008 00:03:38 | velryb

Vidím, že jsem zapomněla uvést, jak to dopadlo s tou parozábranou ve stropě. Nakonec se vše vysvětlilo a vyřešilo, proběhla schůzka nás, našeho stavebního dozoru, stavbyvedoucího, hlavního stavbyvedoucího, hlavního projektanta a majitele firmy, který zateplení stropu realizoval a ukazovali nám dokumentaci výrobce, kde je skutečně možné dvojí způsob uložení parozábrany. Takže jsme se domluvili, že někde to nechají tím jedním způsobem a ve vlhkých místnostech parozábranu posunou. Přístup firmy byl nakonec velmi dobrý, rozhodně se nic nezametlo pod stůl, ale záležitost se řešila.
Odpovědět
Re:

22.06.2008 19:39:42 |

Zdravím všechny . Chci stavět dům praktik 4+1 od firmy RD styl. Mohl by někdo umožnit vstup do stejného postaveného domu,abych se mohl podívat jak je to v reálu velky dům a jak je situován děkuju tel:777884092 Opava
Odpovědět

22.06.2008 20:27:35 |

Doporučuji kontaktovat RD STYL a Ti většinou umožní navštívit rozestavěný dům.
Odpovědět

25.06.2008 11:34:35 | velryb

Dobrý den, RD Styl opravdu toto umožní, i my jsme se byli na jeden takto podívat. My máme Praktik XL, zhruba za měsíc se budeme stěhovat. Ale Praktik 4+1 je jiný, takže by Vám návštěva našeho domečku asi moc nepomohla. :-) Ale asi o víkendu se pojede podívat na náš domeček jedna rodinka až z Olomoucka, také chtějí stavět Praktik XL. Jinak spokojenost s RD Stylem je opravdu velká, jsme přímo nadšení (včetně našeho stavebního dozoru, který je hlídá jako pes), drobnosti se vždy vyřešily a i větší problémky se rychle řešily a vyřešily, vysvětlily. Nyní už jdeme opravdu do finiše, dělají se dlažby, obklady, dneska přivezli krb, pracuje se na fasádě, podbití apod. Nyní už snad větší potíže neočekáváme. Máme stránky s fotkami výstavby, pokud by jste se chtěli kouknout, jak RD Styl pracuje rychle (my budeme bydlet za 5 měsíců po kopnutí do země!) a kvalitně, tak mi písněte na email: jirina.mrazkova@seznam.cz a dám Vám odkaz na fotečky (nechci dávat zde veřejně).
Odpovědět

01.07.2008 14:41:06 |

My jsme se taky rozhodli,že budeme stavět s rd stylem dum Rodina. Začínáme v srpnu.Snad budeme spokojeni! A všechno dobře dopadne! Držte nám palce!! :S
Odpovědět

09.07.2008 22:31:48 | velryb

Věřím, že spokojeni budete, my jsme zatím maximálně spokojení a věřím, že se na tom již nic nezmění, máme před sebou poslední 3 týdny výstavby, spíše už jen dovybavování a stěhujeme se!
Odpovědět

14.07.2008 14:26:00 |

Tak to Vám moc gratulujeme! Že už se stěhujete a vše dopadlo dobře!! At se Vám dobře bydlí!:):):)[^] My ještě čekáme na poslední papír a už začínáme!
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re:

16.07.2008 19:35:34 |

Tak to Vám moc držím pěsti, ať vše proběhne v pohodě tak jako u nás. Stěhujeme se příští týden a RD Styl a všechny subdodavatelské firmy odvedly perfektní a hlavně kvalitní práci. Chybí už jen drobnosti - obložky, dveře, zítra nastupují elektikáři na kompletaci elektřiny, v příštím týdnu zábradlí, dřevěné schody a úklid. Hlavně stavbyvedoucí odvedl skvělou práci, kdy dům bude předávat za 5 měsíců od prvního kopnutí do země! Opravdu RD Styl má od nás hodnocení 98% a to jedno procento strháváme za nějaké dohady hlavně s projektanty, drobnosti během stavby a 1% si necháváme na potíže při bydlení. .-) Ne, opravdu, 1* je v našem konkrétním případě oprávněným hodnocením. Tak hodně štěstí a těším se na skvělé zprávy!
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

18.07.2008 21:37:34 |

Chci se zeptat kolik stojí přibližně metr čtvereční podlahového vytápění a jestli nemá někdo kontakt na spolehlivou firmu. Děkuji :S[^]
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

18.07.2008 23:50:55 | velryb

My máme elektrické podlahové vytápění v celém domě, je toho asi 110 m2 a stálo nás asi 150 tis. + vylití podlah anhydridem (což měli drahží než RD Styl). Vychází to podobně jako plynové topení, ale je to bezúdržbové (plynový kotel i radiátory potřebují údržbu, případně výměnu) a taky doufám, že provoz bude levnější než plynové topení, protože tam je jiná sazba elektřiny. Firmu máme Quartech Quality, která je zástupcem firmy Devi.
Odpovědět

25.07.2008 15:36:54 |

Dobrý den, máme dům XL, plynové podlahové vytápění je kromě garáže a schodiště všude a vyšlo i s kotlem (asi 50 000,-) a otopným žebříkem na cca 175 000,-Kč. Dělala to firma EUROSYSTEMY z Hranic na Moravě. Byli jsme velmi spokojeni. Můžu doporučit.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

28.07.2008 21:39:05 |

Dobrý večer,děkujeme za Vaší odpověd. Chtěli bychom se ještě zeptat zda-li Vám kotel doporučila firma,která Vám dělala podlahové topení.:)
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

02.08.2008 20:20:52 |

Dobrý večer, kotel nám doporučila firma, která nám topení dělala, je to kotel Immergas Zeus, myslím 20. Jsme s ním velmi spokojeni. Dokonce jsme na něj měli i nějakou slevu. V zimě topil v pohodě a voda byla vždy teplá, má totiž i nějaký zásobník. Přeji hezký večer.
Odpovědět

03.08.2008 10:43:19 | Kapitan

Do novostavby vybírejte kotel max do 15 kW horního výkonu.S ohledem na tepelné ztráty domů RD Styl(nejsou to NED,PD,ale průměrné domy s ohledem na TZ) máte dostatečnou rezervu.Hlavně se dívejte na spodní výkon kotle.Ten ať je co nejnižší.Hlavně nedejte na řeči topenářů,že je nutno dát 20-24 Kw kotel..."ať to paninko stačí vyhřát"!!! Ja jsem volil kotel s výkonem 4-15 kW a ještě je spodní výkon vysoký.V přechodném období kotel cykluje,neboť nedokáže už jet na nižší výkon,který by byl optimální.Jen pro info- cena za otop a TUV byla u nás 15200 kč/rok( novostavba která se musí vysušovat+větrat). Jen pro ilustracií- vedlejší novostavba,nepoužitý kond.kotel(8-24kW),bez zásobníku na TUV ,podlahové topení,a cena za plyn 26400 kč.
Odpovědět
radagabia

27.05.2019 18:31:42 | radagabia

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Amoxicillin trw.jxie.obydleni.cz.rwj.mj http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Odpovědět
uhezoyjauw

27.05.2019 19:11:20 | uhezoyjauw

http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin oxl.qokl.obydleni.cz.jmv.gr http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Odpovědět

15.08.2008 13:45:41 |

Tak to Vám můžu říct naprosto přesně firma gass-eko nám prováděla podlahové vytápění za 1300,-Kč na m2. V ceně bylo úplně vše vč. systémové desky která snižuje náklady na vytápění. Použivají systém který je pojištěný na 1 000 000 euro tak to je sílá. Šlo jím to pěkně od ruky a hlavně mají zvladnutou perfektně regulaci celého systému. Také nám firma gass-eko poradila a doporučila vhodný kotel, který má nejnižší výkon od 3,8 kW a to je pro podlahovku nejdůležitější. Jinak je to kotel kondenzační s vysokou účinností + ohřev teplé vody je napojen na solární kolektor. Firmu gass-eko mohu doporučit jsou to odborníci mají zlaté ručičky a jdou z dobou.:]]
Odpovědět

25.08.2008 11:43:18 | autor

To s tím Gass Ekem je ironie, ne?
Odpovědět

11.09.2008 12:23:09 | 5

Proč ironie? Bydlíme již 2 měsíce a s prací firmy gass-eko jsme také byli velmi spokojení. Vždy nám ochotně vyšli vstříc a jednání bylo vždy korektní. Ochotně s námi projednali typ kotle a jsme rádi že nám doporučili kondenzační kotel s boilerem. To neustále zdražování plynu nás teď nebude tak bolet.:)) Firmu gass eko mužu vřele doporučit.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

12.09.2008 15:19:18 |

No potěš... to jste měli asi štěstí...Ale tak někdy taky asi musí zabrat...u nás jim to moc nešlo. :(
Odpovědět

27.01.2009 14:58:34 |

No sto lidí, sto chutí... my jsme rádi, že nám tato firma topení nedělala... stačí, že dělali vodu.:(( Snad vše dělali dvakrát...)
Odpovědět
IS - inženýrské sítě

07.07.2008 08:00:24 | Novák

Domeček bez IS je jako "auto bez kola" Jak jste řešili IS ? na kolik Vám nacenil RDstyl zhruba metr vody, plynu a kanalizace? A vzali jste od nich nektere IS? :S [^](8))
Odpovědět
Re: IS - inženýrské sítě

07.07.2008 14:44:50 | Kapitan

Diskutováno již na straně 1,2
Odpovědět
Re: IS - inženýrské sítě

07.08.2008 09:10:27 | ditenka

všechny sítě co nejsou ve smlouvě je lepe zrobit sami je to levnější.(8))
Odpovědět
Re:

18.08.2008 01:10:25 | velryb

Dobrý večer, jen nakukuji, co je nového. My už bydlíme tři týdny v novém domečku, ve čtvrtek byl úspěšně zkolaudován. Bydlí se suprově, vše je v pořádku, jen první týden se objevilo pár drobnůstek, které RD Styl průběžně řeší (je hodně dovolených, tak to jde trošku pomaleji, ale při nějaké vážnější závadě jsou tady cobydup. Ale vážnější závada byla jen jedna a to navíc způsobil náš anténář, který posunul špatně tašku na střeše a pak do ní zatékalo. Po oznámení závady, že nám teče do střechy nám nejdříve ani nevěřili, ale pak do hodiny !!! přijeli a opravili. Už opravdu neteče, ani při těch lijavích, co nyní byly). Ještě máme taky pár drobných nedodělků, také se řeší průběžně, z papíru jich ubývá. :-) Prostě fakt super bydleníčko, uvidíme, jak to vše půjde v zimní sezóně. Vlhkost je dost vysoká, pohybuje se mezi 60-80% a tak hodně větráme. Je to záležitost na 2-3 roky, pak už to snad bude dobré. Přeji všem hodně štěstí při výstavbě a potom spokojené bydleníčko!
Odpovědět
elektro

24.08.2008 22:16:48 | Pes

Dostal někdo projekt na elektroinstalace - elektrika a zástrčky a světla :S , mi ho nemáme a je to dost neprůhledné :X protože není patrné kde a co je v ceně. Díky za odpověď. ps: pokud došlo při zatékání Vaší vinou (buďte rádi že Vám RDstyl nanúčtoval zamítlou reklamaci :]] a výjezd měl by na to nárok (;)
Odpovědět
Re:

26.08.2008 19:24:06 | Zuzaa

Dobry den, zitra mam prvni schuzku s panem z RDstylu, mame v planu si od nich nechat postavit domek. Co mam od prvni schuzky ocekavat a na co se pripravit? Poradite? Dekuji...:S
Odpovědět

27.08.2008 14:43:51 |

:]] to je otazka jak ze zakladky 1stupne, soudruzko ucitelko co mam delat... jestli ani ted nevite co si mate pripravit , radeji se do zadneho staveni nepoustejte [^] ps: (_)
Odpovědět
Re:

13.09.2008 12:04:17 | Janin

Dobrý den, není tady nějaká dobrá duše, co bydlí v Praktiku 5+1, případně 4+1 a umožnila by nám prohlídku zabydleného domu a případně poradila, co změnit apod? Přece jen člověk bydlením zjistí více. Prosím jen poblíž Ostravy. Když tak pište na jaanna1@seznam.cz Díky
Odpovědět

17.09.2008 17:25:57 | janka

Řekněte si p. Navrátilovi - obchodnímu zástupci. On Vás vezme do rozestavěných RD. Nám také ukázal dva typy jejich domků.
Odpovědět

17.09.2008 17:40:17 | janka

Je tady někdo, komu RD Styl nestihl postavit dům v termínu? U nás jim to nevyšlo a chceme penále, oni se cukají, pořád chcou smír. Povedlo se někomu z Vás z nich to penále dostat, A jetě jeden dotaz. Co vyúčtování voda a elektrika - faktury jsme jim předali v červnu a peníze zatím nikde! Jakou máte zkušenost Vy.
Odpovědět

17.09.2008 19:07:15 | kapitan

RD STYL mi za vodu a elektřinu zaplatil dle domluvy bez problémů.Co se týče penále za nedodržení smlouvy,tak to máte definováno ve smlouvě.Pokud není prodlení na Vaší straně tak je vše jasné-vyčislíte pouze penále k proplacení a těšíte se na odpovidající částku.Jejich pocity Vás nezajímají. Myslíte si,že by Vám firma něco odpustila.....???
Odpovědět

18.09.2008 16:57:44 | janka

Děkuji za odpověď. Voda + el. -nejdřív mi řekli, že dostanu peníze na pokladně, že se to spočítá dle spotřeby, pak změnili a chtěli faktury. Ty jsme dodali a teď nám zas napsali, že nám to zaplatí po uhrazení poslední faktury. Tu my nechceme zaplatit dokud nám neopraví závady, které jsme uplatnili při předání domu a dohodli jsme se, že je opraví. Sice je začli opravovat, ale nedodělali to. Tak se tak dohadujem. Snad to opraví, my to zaplatíme a oni zase nám. Na penále nám řekli, že to po nich nikdy nikdo nechtěl - dobré co?
Odpovědět

18.09.2008 19:59:55 | kapitan

Divím se,že RD STYL takto postupuje.Pokud máte vše zaplaceno tak jak má být,tak uvolnění poslední částky z Vaší strany proběhne až po předložení kolaudačního rozhodnutí a odstranění vad a nedodělků(takto to mám obsaženo ve smlouvě).Není důvod na nějaké licitování- vyzvěte RD STYL zápisem ve stavebním deníku k určení termínu odstranění závad(tyto uveďte do stav.deníku-soupis). Pokud neodstraní tak neplatíte.Pokud nebudete mít zkolaudováno,tak penále běží RD STYL.Postupujte nekompromisně.Ve smlouvě máte uvedeno-...konečnou faktůru... uhradí ..tzn.to je poslední faktůra.Tímto máte vztah s RD STYL uzavřen-takže peníze za vodu a plyn by měli zaplatit předem.Uvědomte si,že pokud jste pochybyli Vy,tak po Vás budou chtít zaplatit každou korunu!Ježíšek přijde až v prosinci..B)
Odpovědět

21.09.2008 14:34:44 | janka

Zdravím kapitáne, díky za podporu. Postupuji přesně tak jak jste napsal. Bojím se, že kdybych zaplatila vykašlou se na opravy - termín si dali sami - do 30.6. a je září a nejsou hotovi. Uvidíme, snad vše dopadne dobře!
Odpovědět

22.09.2008 14:28:27 | Awexis

:X hmm to je sice hezké (že to po nich nikdo nechtěl to penále kecají určitě) ale smlouva je smlouva, když chtějí peníze za nadstandarty takové nehorázné sumy, a řeknou ti suše: holt to tak máme od subdodávky nic s tím nenaděláme. (to bych chtěl vidět jak by se tvářili jim říct (také drahé nadstadarty nikdo mi nenacenil dam Vam jen tolik ... ) = RD styl staví zisk 15 procent (pro něho hlavní stvební firma 10 - 15 procent a pak subodavka soukromník aspoň 5-10 procent = to je na kazdem dile kolem 30procent !§ a vychazi to (;) [^] to mi verte levnejsi je vse dodelat sam co chcete navic Co se tyce vody a elektra (tam bych nevidel problem ) urcite je to nizsi castka nez co mate splatit po odstarneni vad a nedodelku. Pak napiste jak jste dopadli,. (^)
Odpovědět

13.12.2008 13:24:02 | janka

Po neustálém dopisování o ničem jsme požadovali schůzku s majitelem příp. někým kompetentním. Byla sjednána. Tam jsme se domluvili na proúčtování vody a energie. Penále s námi smlouvali, ale dostali jsme se na 80% požadované částky, takže jsme spokojeni. Při představě soudních tahanic jsme spokojeni.
Odpovědět
Re:

17.09.2008 20:16:19 | Janin

Dobrý večer, a jak je to dnes s promrznutím staveb? Jeden stavař řekne určitě, druhý netřeba. Je tu třeba někdo kdo nečekal a teď toho lituje?:S
Odpovědět

22.09.2008 14:39:57 |

Promrznutí je termín zavádějící (doporučuje se dostat ze stavby co nejvíce vody pryč než se celá uzavře a dokončí. (protože pak to dýl trvá a má za následek: vysoká vlhkost... moznost (plísně), nezdravé při vysychání (prasklinky a mírné sedání) (pokud máte dům na klíč je Vám to jedno = opraví jako reklamaci zdarma) Ono defakto pokud stavba poradne vyschne pres zimu konstrukce, tak potom doschne pres jaro leto podlahy a omitky a na podzim se stehujete do relativne vsychleho domu (dum stejne uplne vysycha 3roky) Nejvetsi problem bych videl : je dum na klic = pak je to jedno (pripadne praskliny musi opravit dodavatel) plisne pokud budete vetrat pres zimu nebudou dum svepomoci = veskere naklady na opravy si hradite sam (takze je pro Vas lepsi pokud nespechate si radeji pockat)
Odpovědět
Re:

28.09.2008 12:13:24 | mir

dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat,cena rod.domů uváděná na webových stránkách o kolik se zhruba navýší?konkrétně Praktik 5+1,technicý popis standart-např:na kolik nás vyjde zákl.deska,atd. Děkuji,pěkný den
Odpovědět

02.10.2008 23:46:11 | Jandák

jak ti nekdo muze psat ceny!§ kazdy pozemek je individualni!§ a jedinecny. Takove veci se odviji : od sklonu pozemku a následných věcech: množství betonu pouziteho, náročnost výkopů(skladba zeminy (hlina, nebo skalnata) popripade spodni voda, to vse se zjisti az pri samotne stavbe, respektive v cene domku na klíč je základ pro rovinatý pozemek respektive jeden šár ztraceneho bedneni. [^] takze muzes mit zaklady za penize co oni uctuji ale taky za 10 x více ale to asi kazdy kdo kupuje nebo ma pozemek a chce stavet si necha udelat rozbor sondou (spodni voda, a co je do nezamrzne hloubky skladba zeminy) a pak bude vedet. Jinak jsme dostaveli na Ostravsku a mame standart plus par veci navic za cca 90 000,- vyslo to lepe nez kupovat novy byt 4plus1 ci rekonstruovat dum po rodicich. zaklady nas tehdy jelikoz jsme staveli na skoro rovnem pozemku vysly na cenu co tehdy inzerovali v roce 07 ps: kvalita a spokojenost (8)) v poho nestezujem si (^)
Odpovědět

03.10.2008 10:03:49 | Bořek

[^] dům cenově vyjde tak jak je napsaný (a popsaný) žádné navyšování v podobě víceprací opravdu nedělají , pokud chcete jen standart a bydlet se v něm rozhodně dá. A pořád je to přepych proti paneláku z 80let (^) [^]základy jak tu psal někdo, pro rovinatý až velmi mírný sklon, také žádné příplatky. Mám dojem, ale že o proti začátku zdražili o desítky tisíc ceníky domů. Ale kdo nezdražil (8))
Odpovědět

03.10.2008 17:31:32 |

No zdražení je velké... ale nám nenavyšovali nic. Navýšení bylo jen tam, kde jsme si vybrali jiné (dražší) věci. Ani základy nenavýšili a to máce celkem slušný sklon. (No není to z kopce, to ne... ) S RD čkem jsme byli moc spokojeni...[^]
Odpovědět
Re:

13.10.2008 08:42:26 | Vykoš

Zdravím, byl už někdo se mrknout na nový vzorový dům? [^]:S RDstyl jede ;-) gratulujeme jen tak dál a mnoho dobře postavených [^](^) a spokojených bydlících. ps: Není nad domeček vy panelákové krysy :]]
Odpovědět

21.10.2008 16:44:29 | Patrik Oravec

Jo už jsem tam byl. Je to opět stejná kuča jako ty ostatní, jejich Styl se nedá přehlédnout. Baráky stejné jako vejce vejci nechápu jak to může ještě někdo chtít. Nezávislý arbitr z bydlení je hra by to nazval nejspíš ještě hůře. Je to samozřejmě věc názorů ale RD mi už pomalu připadá jako ty zmiňované paneláky na jedno brďo :(
Odpovědět

21.10.2008 18:29:26 | La

Ty kučo:-) Je to pěkný modenrí barák:-) Běžte kouknout sami ať si uděláte názor sami a neseďte a nehlteje názor rýpalistů:-) Všude na netu je milion takových co se tak realizují :D:P
Odpovědět

21.10.2008 22:13:48 |

Rýpalista bydlí beztak v paneláku a na netu machruje... :]] My máme jejich dům a jsme moc spokojeni... Však to nikdo nikomu nenutí... Stavba s nimi je dobrovolná, ne????
Odpovědět

02.11.2008 18:08:21 | nováček

Dle Vašich názorů jsem byla zvědavá na nové RDéčko. Co na něm obdivujete? Je to pořád nastejno a ještě ušité horkou jehlou - těch nedodělků a křivostí, nepořádek v domě a smrad. A co víc - ŠÍLENÁ neochota provádějícího, každý dotaz ho obtěžoval.
Odpovědět

03.11.2008 15:57:40 | ADA

Jo tak s neochotou provádějících jsme se taky setkali:-( Věřím, že to někoho může i odradit.....
Odpovědět

26.08.2011 16:02:52 | PatrikO

Tak náhodou bydlím v RD který jsme rekonstuovali ale už bych do toho nešel radeji dům na klíč od firmy jen né Rd Styl opět se vracím k tomu že mají barák jako vejce vejci podobný prostě nuda až do teď kdy už pochopili, že by to měli taky změnit výsledkem je jejich novika kterou ale nikdo nezaplatí !
Odpovědět

28.08.2009 17:15:13 |

Áááá pááán zřejmě pracuje pro RD Styl :))
Odpovědět

22.10.2008 08:02:26 | beute

chci se zeptat všech, kteří tyto stránky navštěvují, co byste zlepšili a ocenili u RD Stylu, stojíte např. o nové typy domů?
Odpovědět
Re:

23.10.2008 18:20:21 | ADA

No jasně, že by to chtělo více typů domů. Bungalov i v provedení 4+1 a další domy. Cenově něco kolem praktiku 4+1 - 5+1. Verze nízkoenergetický dům by se dnes již taky hodila. Hodila by se nejen varianta kutil, standart, ale i nadstandart a třeba zrovna nízkoenergetický. Dnes je těch firem nabízejích stavbu na klíč tolik, že by RD Styl neměl usnout na vavřínech:-) (;)
Odpovědět

02.11.2008 18:11:44 | janka

Nemáme od RD Stylu podbití - nedělala někomu z Vás firma podbití dodatečně? Nedali by jste kontakt? Děkuji
Odpovědět

27.01.2009 15:58:24 |

Podbití děláme v těchto dnech a dělají to chlapi od firmy Jiří Zíma z Fulneku. I v tom chladnu dělají celý den.
Odpovědět

14.02.2009 16:23:13 | janka

Děkuji za odpověď. My máme PRAKTIK 4+1, můžete mi napsat na kolik Vám to nacenili a jaký typ domu máte? Díky!
Odpovědět

15.02.2009 07:23:54 |

Napište mi na kapitan.9@gmail.com
Odpovědět

23.02.2009 09:59:11 |

Dobrý den, chtěli bychom postavit zděný plot s bránou a brankou, neznáte, prosím, nějakou solidní firmu? Nechtěli bychom někomu "naletět". Jsme z Ostravka. Moc díky. ( ratajka15@seznam.cz).
Odpovědět
Re:

21.11.2008 10:10:20 | termit

tech par typu domku co rdstyl nabizi, nuda, chce to neco noveho, vzdyt ty domky stoji na kazdem rohu. (_)
Odpovědět

21.11.2008 22:29:46 | java

Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli se vyplati (financne) postavit s nimi pouze hrubou stavbu a zbytek si dodelat sam. Jestli to tu tak nekdo udelal. Diky
Odpovědět
Re:

08.12.2008 11:57:24 | Tramka

No staví rychle a kvalitně. Hrubé stavby bych se nebál, ale asi Vás levněji vyjde firma napřímo a to tak o 15-20procent coz na stavbe za 1,3 milionu je dost financi rozdil. Přeci jen tak budete platit desitky procent jen za sprostředkování stavby. RDstyl to zaštíťuje administrativně , pak najímá stavební firmu a ta ještě další subdodávky. [^] každopádně (dozora najmout na věci co budou pak ukryté (kanalizace, prostupy, hloubky a šířky základů atd.. no stavba prostě není hra, (8)) a je to časově náročné, a pokud se nedaří tak i psychicky
Odpovědět
Praktik XL

09.12.2008 15:10:02 | Pavel

Zdravím všechny. Není tu někdo, kdo by měl v okrese Olomouc, nebo ne moc daleko od Olomouce, postavený Praktik XL a dovolil by se do něj mrknout? Chceme se do něj taky pustit - plánek se nám moc líbí - ale rádi bychom se napřed podívali v realu. A u někoho, kdo ho už má zabydlený, by to bylo nejlepší. Díky moc
Odpovědět
Re: Praktik XL

13.07.2009 19:28:34 | Monča

Dobrý den, nevím, jestli je Váš dotaz ještě aktuální, ale máme Praktik XL v Majetíně (12 km od Olomouce). Bydlíme v něm od roku 2006. Takže pokud byste měl ještě zájem o prohlídku, můžeme se nějak domluvit.
Odpovědět
Re:

29.04.2009 00:02:35 | kelt

Dobrý den, rozhoduji se výstavbě RD Rodina Plus či Praktik XL. Ale nedokáži se je představit. Jsem od Ostravy, nevíte ´de bych je mohla shlédnout ?? Moc děkuji za pomoc s rozhodováním ... Katka
Odpovědět

08.05.2009 14:26:43 |

Rodinný dům RODINA PLUS stojí v Bílovci směrem do Údolí mladých a jeden ve Velkých Albrechticích za školkou.
Odpovědět
Re:

17.06.2009 13:21:38 | lada

lidi to mate tak..najmete si firmu ta si najme dalsi a dalsi a nakonec to stavi lidi co makaji na svou zivnost....jde to pres spoustu kancelari stoji vas to spoustu penez,ktere ti co opravdu fyzicky vam ten dum postavi nikdy neuvidi protoze je shrabnou ti za stolem...at uz rd-styl nebo jine firmy maji spoustu argumentu pro zivnostniky proc nemuzou za praci dat vic i kdyz penize od vas maji....co tim chci rict...nebojte se najmout na stavbu svych domecku opravdove odborniky tj.zivnostniky kteri dnes a denne maji remeslo v ruce...budete mile prekvapeni jaky je to rozdil ...a tim nemyslim jen po dusevni strance...[^]
Odpovědět

22.06.2009 13:23:57 | Jiřina

Jo, ale nemá každý tolik času ty jednotlivé firmy a jejich návaznost organizovat. A práci máme provedenou všema firmama, které najal RD Styl perfektně, tohle záleží na tom, jak to řídí stavbyvedoucí. A ten náš byl skvělý, měli z něj respekt, nedovolili si nic odfláknout. Protože potíž u firem, které si člověk najme sám je v tom, že většina zákazníků prostě té stavařině nerozumí a řemeslníci toho zneužívají. Nechali jsme si udělat podlahu v garáži jinou firmou než RD Styl a už skoro rok se potýkáme s problémy a reklamacemi. :-((
Odpovědět
RD Styl

30.06.2009 21:56:30 |

S RD Stylem jsem zahájil v srpnu 2008. Od listopadu do dubna stavba stála vlivem problémů s plynovou přípojkou, kterou bylo obtížné vlivem podmáčené půdy zrealizovat. Nyní dokončujeme. Práce jsou dobře organizované a kvalita poměrně vysoká. Kdo nemá čas si stavbu organizovat sám nebo nemá člověka, který zařídí návaznost firem. Doporčuji. Velká výhoda - máte jednoho partnera na všechny případné vady . neshody a pod.
Odpovědět
RD Styl

30.06.2009 21:56:32 |

S RD Stylem jsem zahájil v srpnu 2008. Od listopadu do dubna stavba stála vlivem problémů s plynovou přípojkou, kterou bylo obtížné vlivem podmáčené půdy zrealizovat. Nyní dokončujeme. Práce jsou dobře organizované a kvalita poměrně vysoká. Kdo nemá čas si stavbu organizovat sám nebo nemá člověka, který zařídí návaznost firem. Doporčuji. Velká výhoda - máte jednoho partnera na všechny případné vady . neshody a pod.
Odpovědět
Re: RD Styl

07.07.2009 21:33:35 |

Začali jsme stavět s RD STYLEM 4 října 2008. Do prosince to bylo pod střechou. Pak se práce přerušili na zimu a na jaře se opět začalo! Vše probíhalo až na menší detaily bez problému! S upřímnosti mohu říct, všem doporučuji!! A už se příští týden budeme stěhovat!! Juuu my už se tááák těšíme!!! :)) :)) :)) :)) [^] [^]
Odpovědět

28.07.2009 18:19:18 | klient

Dostavěli jsme letos na jaře, ale ke konci už s problémy ze strany RD Stylu. Když pominu neexistenci rozpočtu (pouze nacenění položek v každém jednotlivém uzl.bodu), nemohu neupozornit na skutečnost, že nemáte jistotu, že materiál, který si zaplatíte, je prostavěn na vašem RD (když pochybí někde jinde, vezme se tam, kde je). Pokud jsme upozornili na nějakou závadu s tím, že dokud závada nebude odstraněna, neuhradíme zálohovou fakturu, rázem jsme se dostali do škatulky "neplatiče" s důrazným vymáháním tzv. dlužné částky. Opravdu rada nad zlato: důsledně využívejte stavebního deníku, aby jste mohli případné problémy se stavbou zdokumentovat!!! (8))
Odpovědět

25.05.2010 08:23:12 |

A jak se komunikuje s RD STYLEM? Poslal jsem jim e-mailem připomínky k hrubé stavbě a stropu s žádostí o zápis do stavebního deníku a nepřišlo ani "ano, podíváme se na to" ???
Odpovědět

25.05.2010 09:30:44 |

Tak je to OK. Když se komunikuje, funguje to [^]
Odpovědět

27.05.2010 20:12:22 |

Proč píšete e-mailem "žádost o zápis"???!!!Stavební deník je dokument kde se píší veškeré připomínky,poznatky,nedostatky,průběh stavby a to jak ze strany dodavatele tak i ze strany investora!!!Vy na to máte právo!!! Doporučuji mít sjednané pevné kontrolní dny a z každého kontrolního dne provést zápis a to včetně požadavků investora(..doplnění dokumentace,nedostatky na díle atd.)!!Kopii si vždy vzít! My popsali více než dva deníky.Při předání díla se jen opsaly neodstraněné závady z deníku s termínem odstranění.Na základě tohoto postupu komunikace s firmou bezproblémová.
Odpovědět
Re:plany

09.08.2009 15:59:50 | ewateresa

Dobrý den ,chystáme se s RD stylem stavět dům Praktik 4+1 ,může nám někdo poradit ,na co si máme dat pozor.Chci k tomu i garáž ,pro uskladnění různých věci a stání pro auto a nad garáži malý pokojík pro návštěvy.Muže mi někdo aspoň přibližně podat rozpočet ,jaký měl pro dům Praktik 4+1 ,pro představu ,co nás čeká..Děkuji za každou konstruktivní radu.:)
Odpovědět
Re:

11.08.2009 17:17:32 | ewateresa

Chceme stavět s RD Stylem praktik 4+1, našli Jsme připomínky ohledně kotlů a rady, že stačí i kotel menší, třeba 4-15KW. RD Styl dává standartně 24KW. Poradí nám někdo, než budeme s němi jednat, jaký kotel je ideální pro dům 114m2 ? Děkuji E.
Odpovědět

11.08.2009 21:23:27 | kapitan

V bungalowu Atrium(od RD STYL) provozuji kond.kotel 4-15 kW a je ještě silný.V přechodovém období má snahu cyklovat. S ohledem na vylepšené zateplení (toto je nutno posílit-stěny-15-20 cm EPS,strop-30cm vaty,základy rovněž posílit,okna 3skla) by stačil kotel s min. výkonem od 1kW. Nejvíce budete topit v nižších hodnotách výkonu kotle(jaro,podzim).Při výpočt.venk.teplotě -15 C a dobrém zateplení odhaduji ztrátu okolo 5-6 kW-to je ztráta při -15 C!!Při vyšších teplotách je ztráta samozřejmě nižší. Jinak je nesmysl brát kotel bez zásobníku vody,což dnes ještě RD STYL nabízí( 24 kW) !!!Projektantovi nasekat na .....Toto doporučuji konzultovat i s jinými projektanty.Platit za otop budete pak již vždy VY...
Odpovědět
Krb a komín čištění

05.11.2009 08:31:45 | 25zl

=Krb= čištění u domků RDstyl Máme RD od RDstylu s krbem, druhý rok a chtěli bychom na jaře komín vyčistit. Technicky je komín udělaný takto: (končí ve stropě v 2N.P a dál je vyzděný na střechu (ke komínu nahoru se dá dostat výlezem ze střechy. Dole v 1NP je krb a zde je obezděná krbová vložka a udělaný záklop nahoře kde vede z krbové vložky komínová roura do komínu. Vzhledem k tomuto řešení u těchto domů, by mě zajímalo jak ty komíny čistíte. (vzhledem k tomu že to nemá technický otvor pro výběr popela) Kolik tak toho popela za rok topení je? (dřevem) a to spadne do krbu? Zajímámě osobní zkušenost. Díky
Odpovědět
Re: Krb a komín čištění

25.11.2009 16:35:40 | madlenka

Dobrý den, běžná praxe u přímého napojení komína ( bez komínových dvířek) je opravdu vymetení přímo do topeniště. U některých topenišť bych doporučovala předem demontáž deflektoru topeniště. Kolik bude sazí se dá těžko odhadnout, záleží, jak jste krb používali a jak kvalitní bylo palivo. Doporučuji Vám obrátit se přímo na kominíka, který vám po slédnutí bude schopen odpovědět. www.kamnarstvi-podebrady.cz
Odpovědět
Re: XL - topení.

25.11.2009 19:53:50 | Jirka

Máme od RD Styl Praktik XL. Právě jsme začali bydlet. Řešíme problém s nižší teplotou ve velkém pokoji nad garáži oproti jiným místnostem. Plochy topných těles jsou větší než je norma pro danou velikost místnosti . Zateplení je 15cm EPS. Zatím jsme ubírali průtok na radiátorech ostatních místností. Teplota v této místnosti je proti ostatním stále nižší. Mohl by někdo poradit , jak by se to dalo vyřešit.
Odpovědět
Začínáme

11.01.2010 15:54:04 | Kolob

Tak jsme v prosinci 2009 podepsali smlouvu na Rodinu s dvojgaráží na pozemku od RD Stylu a budu vás zde pravidelně informovat, jak vše běží či vázne. Zatím obdivuji pana Navrátila, jako člověka i obchodníka, že naše asi dvanácttisíckrát změněné názory nikdy nevyvolaly v jeho hlase ani na tváři ani náznak otrávení nebo znechucení. V současnosti jsou problémy s hypotékou, nějak se odhadci bank nemohou ani přiblížit k ceně, kterou my budeme platit...
Odpovědět
Re: Začínáme

18.01.2010 13:29:13 | Stavitel

Také stavím s fy RD STYL, zatím hrubá stavba a jsem velmi spokojen, jak co se týče vlastní výstavby, tak s přístupem všech pracovníků, se kterými řeším různé body, včetně těch "papírových". Jinak vynikající spolupráce s panem Navrátilem. Na jedničku !!! :-)
Odpovědět
Re: Začínáme

17.03.2010 15:06:38 | Zdeněk

Souhlasím.
Odpovědět
Re: Re: Začínáme

17.03.2010 19:41:30 | Jirka

Jak jste vyřešili podlahové vytápění? Mi se cena 1430 Kč/m2 tj. u mne 260 000 jen za podlahové vytápění bez anhydridu zdá dost a rozhodně jsem s tak obrovským navýšením za vybavení dnes téměř standartní při podpisu SOD nepočítal ...
Odpovědět
Topení

04.04.2010 15:11:19 | Renáta

Dobrý den, stavíme rodinný barák. Mám jeden dotaz, prosila bych o radu. Budeme topit peletkama. Chtěla bych si nechat ve spodní části domu udělat topení v podlaze, a ve vrchní části domu klasické ústřední topení. Chtěla jsem se zeptat, zda-li máte někdo s tím zkušenosti, popřípadě dobré nebo špatné zkušenosti? Děkuji předem za odpověď.
Odpovědět
Re: Topení

05.04.2010 21:44:37 |

zkuste si spíše podívat na http://forum.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=25 Nevím o žádném domu od RD Styl s topením na peletky...
Odpovědět
Zkušenosti

24.08.2010 11:58:54 | nana

Pozorně jsem si pročetl příspěvky na tomto foru. Doporučuji vem zájemcům o stavbu s RD Stylem, aby to ještě zvážili., Mám nedobré zkušenosti.
Odpovědět
Re: Zkušenosti

24.08.2010 22:23:48 | Jarda

No, nedobré zkušenosti se stavebníky. Tak to jste na tom dobře. O stavebnících v tuzemsku se v průběhu stavby všeobecně říká že máte ďěsné, tragické, neuvěřitelné, že je budete žalovat atd... Pokud to je něco lepší zj jen nedobré, pak jste vyhrál kolo štěstí...
Odpovědět
Re:

05.09.2010 01:09:14 | lidelidem

PROSÍM POMOZTE PŘÍMÝM POŠKOZENÝM RODINÁM POVODNĚMI Pro 4 postižené rodiny s dětmi a staré lidi z naší zaplavené oblasti zprostředkovávám přímou pomoc tak aby se co nejrychleji dostala přímo do rukou a nešla přes organizace. Seznam věcí které jsou urgentně potřeba! Jsou to lůžkoviny, nádobí, zimní oblečení pro děti, hračky, nábytek, el. spotřebiče, hygiena a další potřeby pro domácnost. Pokud můžete darujte tyto věci nebo levně prodejte s možností odložením platby na 2 měsíce. Můžete zaslat poštou nebo přivézt osobně. Prosím můžete-li pomoc na nic nečekejte volejte, pište sms na 733219678 nebo na lidelidem@email.cz nemůžete-li sami pomoc předejte dál i tím moc pomůžete!
Odpovědět
Jak staví RD Styl

28.11.2010 07:59:10 | nana

Ze svých zkušenosti nedoporučuji s touto firmou stavět.
Odpovědět
Re: Jak staví RD Styl

28.11.2010 12:51:19 | Homola

Shoduji se s vaším názorem, RD Styl předražené, sami si to zorganizujete rychleji a hlavně nesrovnatelně levněji. Vybírají ty nejlevnější firmy, sami si za "zorganizování" a archaický projekt účtujou obrovskou marži. A co za to dostanete? Jakýkoliv problém je, ONI za to NEMUŽOU, to je problém se subdodavatelem. Příplatky za "nadstandard" ve skutečnosti současný standard nehorázné, odečty pokud nesouhlasíte s cenou za jejich NADstandard téměř absurdní. Určitě nedoporučuji tuhle firmu. Měli dobrou pověst, ale to už dávno není pravda.
Odpovědět
Re: Re: Jak staví RD Styl

09.12.2010 17:16:44 | nana

Kdo má zájem, tak nechť se přihlasí a já mu poskytnu daleko více informací, které okamžitě odradí potencionální investory od spolupráce s RD Stylem. Samotní řadoví pracovníci RD Styl se stydí za svou firmu a ti dobří odcházejí. Naposledy před týdnem rozvázal pracovní poměr jeden z nejschopnějších stavbyvedoucích. Podle mého názoru to chce medializovat.
Odpovědět
Re: Re: Re: Jak staví RD Styl

11.12.2010 13:35:34 | georgeV1

Dobrý den, budu rád, když mi na e-mail sdělíte podrobnosti o praktikách, či se podělíte se zkušenostmi se stavěním s fy RD Styl. Děkuji georgeV1
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Jak staví RD Styl

11.12.2010 15:26:31 | nana

Je třeba mít každodenní kvalitní stavební dozor. V opačném případě je dům po dokončení neobyvatelný.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Jak staví RD Styl

11.02.2011 11:17:50 | Dave

Nedoporučuji. Máme postavený dům od této firmy "na klíč". První dva roky po kolaudaci bylo vše OK. Třetí rok nám kompletně odpadla dlažba v garáži. Po snaze uplatnit reklamaci nám bylo oznámeno, že garáž je určena pro suché stání tzn. při parkování v zimě omést auto od sněhu a potom zaparkovat při parkování v deští vytřít podlahu... Zatéká do střechy, v celém domě se objevují praskliny.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Jak staví RD Styl

05.11.2011 13:29:15 | Eva

->> Dave Dobrý den, zdá se, že máte stejný problém s garáží jako já. Prosím vás, mohl by jste mi sdělit veškeré informaci, či poslat podklady k tomuto problému? Byla bych velmi vděčná. Děkuji, eva.kodouskova@seznam.cz
Odpovědět
Re: Re: Re: Jak staví RD Styl

12.12.2010 12:44:58 | georgeV1

Dobrý den ,omlouvám se ,zapoměl jsem poslat svoji adresu : georgev@sms.cz.Děkuji
Odpovědět
Re:

10.12.2010 14:50:27 | sasena

Kdo chce psa bít, hůl si najde......nevím proč, ale dřív byli investoři ve všech svérách podnikání slušnější a vstřícnější....že by nový trend?
Odpovědět

11.12.2010 08:49:05 | nana

Ano, je to reakce na chování dodavatelů.
Odpovědět
Re:

15.12.2010 07:51:06 | sasena

(^)Tak nás taky poučte, ať víme na koho a na co si dát pozor. Třeba i majitelé firmy vyvodí důsledky a následná opratření budou hlavně ku prospěchu nás stavitelů. díky...
Odpovědět

15.12.2010 08:30:37 | nana

Snad jsem to řekl srozumitelně. Denní stavební dozor, samozřejmě svůj.Na všechny řemesla. RD Styl nemá žádná vlastní řemesla. Všechno najímá.
Odpovědět
Re:

29.01.2011 23:30:55 | Lenicka1313

No velice dobré je okouknout katalogy a seznamy, tam se toho najde nejvíce a čím více toho je, tím lépe si člověk vybere. Jedním z největších katalogů jehttp://www.seznamremeslniku.cz/ (z vlastní zkušenosti mohu doporučit). Takže rozhodně bych doporučila prozkoumat nějaké z podobných stránek, člověk pak má mnohem větší šanci najít někoho opravdu kvalitního a z blízkého okolí.
Odpovědět
Re: stavební dozor

08.02.2011 18:52:50 | stavtechnik

Stavíte nebo uvažujete o stavbě s RD stylem?Nabízím stavební dozor nebo poradenství při Vaší stavbě.Zkušenosti se stavbami RD stylu.Kontakt: rdbydleni@seznam.cz
Odpovědět
Re: leon-obchod.cz

26.08.2011 20:57:43 | leon-obchod.cz

Doporučuji vám > leon-obchod.cz Velmi rychlé vyřízení objednávky!! :)
Odpovědět
podlaha garaze

05.11.2011 13:24:32 |

Dobrý den, jedná se mi o podlahu garáže u RD Praktik XL postaveného 2003. Po dvou letech po nastěhování začala dlažba v garáži praskat. RD styl poslal lidi na opravu, kteří přidali do podlahy snad nějakou izolaci a spravili kachličky. Problém se opakoval, tak jsme dlažbu sundali a podlahu vylili betonem a vyspádovali. Později se začal trhat i beton. Nemáte někdo podobný problém?? Nějaké rady, či teroie, jak to může být způsobeno?? Je pod garáží určitě základová deska? Děkuji eva.kodouskova@seznam.cz
Odpovědět
Re:

28.11.2011 15:18:37 | stavební dozor

Reakce na příspěvek s rozpadající se podlahou v garáži.Důvodem je špatné použití technologie.Anhydrit se nehodí do garáže -vlivem vlhkosti se po čase rozpadá a pokud je pod ním použit ještě neextrudovaný polystyrén jako v některých staršíchn domech RDstylu tak se tento problém znásobuje.Doporučuji odstranit jak polystyrén tak anhydrit a v celé této tlouštce provést beton /třeba polosuchý a do něj rovnou pokládat teracovou dlažbu/. S pozdravem stdozor.
Odpovědět
Re:

28.11.2011 15:29:11 | stavební dozor

Zapomněl jsem připsat kontakt pro případ ,že budete mít někdo ještě dotaz ,anebo bude mít zájem o st.dozor. rdbydleni@seznam.cz
Odpovědět
Re:

20.03.2012 16:26:38 | Jaroslav

Co myslíte o tomhle bytě? Já myslím, že je za tu cenu tak akorát. Nepříjde mi to přemrštěné... http://nemovitosti-praha.net/reality/id0233-prodej-bytu-2kk-46-m2-nusle-praha-4-soudni
Odpovědět
Re:

25.03.2012 20:12:32 | zahrada.info

Stránky kde naleznete ideální zahradní domek pro vaší zahradu. http://www.zahradni-altany-domky.cz/ Co je pro Vás nejdůležitější pří výběru těchto přístřešků? Máte radši dřevěné domky nebo plechové? Sdílejte své návrhy a inspirace na zahradní domky, altány, pergoly. Zahradní domky nejrůznějších rozměrů a typů. Podívejte se dále do sekce Zahradní domky, kde najdete ten pravý domek do vaší zahrady. Dále zde najdete i zahradní altány - dřevěné. Podívejte se a nechte se inspirovat!
Odpovědět
Re:

19.03.2013 21:15:30 | martinvagner33

Ahoj, nevíte někdo nějaké informace o tom vzorovém měste co se staví u Prahy? má tam být několik desítek stavebních firem a mají tam mít každá vzorový dům. Nikde jsem o tom na internetu nic nenašel ale pořád to hrají v rádiu. Díky za info.
Odpovědět
Re:

20.07.2012 14:49:12 | Kulinka

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s touto stavební firmou? Escapa Group s.r.o. Jsou krátce na trhu ale s manželko jsme se na ní shodli co se týče ceny za domy ale hlavně mají dobrý program financování, program Jistota. http://www.escapagroup.cz Budeme vděční za jakoukoliv informaci.
Odpovědět

10.10.2012 13:56:58 |

Vstoupila jsem do jednání s firmou Escapagroup s.r.o., vše probíhá dle mých představ, výhodou je zajímavé financování a dobré ceny jejich domů. Mohu jen a jen doporučit
Odpovědět
kVALITA ?!?!

17.02.2013 15:56:16 | laco

Měl jsem před nedávnem možnost se tak trochu ochomejtnout kolem staveb RD STYL, no žádná sláva, jejich dobré časy jsou pryč, nEchci hanit, ale nyní to je tzv."odfláknuté" a když si to investor nepohlídá, může zaplakat. je to i o subkách, co se střídají na stavbách. Údajně se to dost vyměnilo směrem k nižžším cenám a to pak musí být vidět.
Odpovědět
LED

14.04.2014 10:58:25 | Tomas

Jaké máte zkušenosti s LED osvětlením? Mrkněte na rejstřík pojmů, pro lepší informovanost: http://www.uptodate-shop.cz/uptodate-shop/6-Co-je-to-LED/2-Rejstrik-pojmu :D:D:D:D:D:D:D
Odpovědět
Re:

07.02.2015 07:25:31 | Katka

Dobrý den, přímo se stavbou RD Styl zkušenosti nemám. Ale se stavbou již nějaké ty zkušenosti mám a určitě doporučuji věnovat velkou pozornost stavební firmě, se kterou se rozhodnete stavět. My jsme vybírali opravdu dlouho, ale určitě stráveného času do výběru nelitujeme!
Odpovědět

15.02.2015 21:39:18 | Marie

Zdravíčko, opravdu dlouho znamená jak dlouho? My už vybíráme cca 2 měsíce a zatím jsme se nedobrali konci. :-D
Odpovědět

24.02.2015 22:53:34 | Katka

No, popravdě nám myslím 2-3 měsíce trvalo se rozhoupat a vybrat si stavební firmu, se kterou jsme se nebáli začít stavět. Pak už stavba a následné zařizování šlo vše jako po drátkách. :-)
Odpovědět

01.03.2015 20:58:31 | Marie

Aha, děkuji, tak to jsme koukám v absolutně stejné situaci... :-D
Odpovědět

24.06.2015 21:15:32 |

Dobrý den, prosím jakou firmu jste po dlouhém bádání vybrali? Barun.Kocianova201@gmail.com
Odpovědět
Re:

21.10.2019 12:40:11 | Jindra37

Dobrý den, také jsme ve fázi výběru stavební firmy na klíč. Viděli jsme hodně vzorových domů a osobně se mi líbí od Rd stylu. Máte někdo s nima čerstvou zkušenost? Díky, Jindra
Odpovědět
veké zklamání

24.03.2017 10:57:08 | LUKÁŠ

BOHUŽEL, MUSÍM POTENCIONÁLNÍM ZÁJEMCŮM SDĚLIT, ŽE SPOLEČNOST RD STYL NAPROSTO NEDOPORUČUJI PRO SVOU AROGANCI, NESPOLEHLIVOST, NEPROFESIONALITU A ZOUFALE NELIDSKÝ PŘÍSTUP ... PS : OSOBNÍ ZKUŠENOST
Odpovědět
Re: veké zklamání

03.04.2017 07:06:49 | Kamil

Dobrý den Lukáši, mohl byste prosím blíže specifikovat? Jsme ve fázi rozhodování a vybrali jsme si právě RD styl.Vaše zkušenost mě dost zajímá....kapr.68@seznam.cz
Odpovědět
Re: veké zklamání

09.10.2018 15:45:01 | Eva

Dobrý den,pane Lukáši,jsme ve fázi rozhodování můžete blíže popsat zkušenosti s RD stylem na email Ligockaeva@seznam.cz. děkuji
Odpovědět
Reklama
Reklama