Jak ochladit interiér během parných letních dnů - Tipy a rady diskuze

Jak ochladit interiér během parných letních dnů

Nový příspěvek
Vnitřní žaluzie

11.06.2019 00:47:24 | Stepan

Jaký je důvod, že vnitřní žaluzie naopak teplo uvnitř udržují?
Odpovědět
Re:

11.06.2019 14:21:10 | Jirka_26

Protože se vyhřejí od sluníčka, od nich se ohřívá vzduch, jehož teplo pak přes ně a skla má problém se dostat ven.
Odpovědět
Rady jako noha

11.06.2019 14:21:41 | Jirka_26

S tou vlhkostí bych si tak jistý nebyl, vysoká vlhkost znamená dusno. Mám rolety před okny, ráno je stáhnu, než mi začne svítit do oken, ale je zde další problém - když zavřu okna, aby se sem nedostával teplý vzduch z venku, stejně se začne teplota zvyšovat a navíc je zde po čase nedýchatelno. V bytě je lednička, která topí, uvařit si čaj je další teplo, PC také nějaké teplo vytvoří a člověk dává asi 100 W. Když odjedu pryč, po návratu večer je v bytě stejně o 2 °C víc a navíc zatuchlý vzduch. Pokud večer neklesnou teploty k dvacítce, byt se přes noc nevychladí, protože nedochází k příčnému proudění přes byt na druhou stranu domu. Zateplení domu? Dobré v zimě, v létě brání postupně se rozehřívajícím zdem převést teplo ven. Nakonec se celá izolace asi za dva týdny veder rozehřeje a jako by tam nebyla... Chladný byt lze udržet jen při vysokých a velkých místnostech s relativně malými okny v domech s kamennými zdmi. Než se totiž taková hmota rozehřeje, skutečně to trvá a tak dlouho u nás vedra nejsou. Pak je ale zase problém s vytopením v zimě... Moje zkušenost je, že jediné, co skutečně funguje v současné zástavbě, je klimatizace, ovšem dělená, která má kompresor venku a výměník uvnitř. Protože je tichá a nemusí se nasávat vzduch do místnosti pro chlazení chladiče klimatizace. Ty přenosné fungují dobře jen v případě dvouhadicového provedení, ale jsou hlučnější a hadice překážejí v místnosti.
Odpovědět
Reklama
Reklama