Financování: Hypotéka

zpět na financování | doporučení | diskuze (52)
K čemu slouží hypotéka?

Hypotéka je druh úvěru, kdy finanční společnosti ručíte svou nemovitostí. Každý, kdo o hypotéce uvažuje, může mít vlastní požadavky na její podobu. Záleží na účelu hypotéky, který se může týkat například koupě bytu, domu, rekonstrukce, či třeba refinancování již existující hypotéky či využití peněz na jakoukoliv investici (tzv. americká hypotéka). Každý má také odlišná přání a potřeby ohledně nastavení financování. Ve spolupráci s naším partnerem z realitní oblasti níže uvádíme některé hypotéční programy jako nejčastější příklady, jakým způsobem se dá hypotéka zřídit. Chcete se ohledně Vaší hypotéky poradit s odborníkem? Využijte formulář na konci stránky!Expres Hypotéka – Nemáte čas čekat na zdlouhavé vyřizování hypotéky?

Pokud chcete mít především jistotu, že peníze budou včas, tam kde mají být, pak je Expres hypotéka správnou volbou pro Vás. Vhodných nemovitostí je dnes na trhu velice málo. Prodávající jsou častou neochotni čekat na zdlouhavé vyřizování formalit v bance a dávají přednost platbě v hotovosti. Proto je pro úspěšnou koupi na úvěr nezbytné vědět, budou-li peníze na účtu včas. S Expres hypotékou jste schopni přesně říct, kdy peníze zaplatíte. Žádný majitel už Vás tak neodmítne.

Nechte si poradit od profesionála ZDE.

Splátka na míru

Máte-li představu, kolik jste schopni měsíčně investovat do bydlení, přesně Vám spočítáme, kolik si můžete maximálně půjčit. Hypoteční program Splátka na míru umožňuje nastavit úvěr tak, abyste spláceli přesně tolik, kolik si můžete dovolit. Doba, kdy jste se museli přizpůsobovat bance, je nenávratně pryč. Vše se nyní odvíjí od Vašich přání a potřeb. Vyhovuje-li Vám platit nyní méně, ale mít možnost úvěr v budoucnu bez sankcí předčasně doplatit, hypotéku podle toho nastavíme. Pokud se naopak chcete zbavit úvěru co nejdříve a nepřeplácet banku zbytečně na úrocích, přizpůsobíme hypotéku tak, aby jste mohli provádět pravidelné i mimořádné splátky přesně podle potřeby.

Nechte si poradit od profesionála ZDE.

Bez starostí

Koupě nemovitosti, podobně jako jiné investice, s sebou nese četná rizika. Pořizujete-li si dům či byt na úvěr, obava o dlouhodobou schopnost splácet není nic neobvyklého. Neočekávané události jako ztráta zaměstnání či úraz mohou významně narušit Vaši finanční stabilitu a ohrozit tak celou investici. Hypoteční program Bez starostí je tu od toho, aby Vás před těmito riziky ochránil.

Nechte si poradit od profesionála ZDE.

Stavíme dům

Se stavbou rodinného domu je starostí i bez vyřizování úvěru dost a dost. Zajištění stavebního povolení, kvalitního projektu i dodavatelů zabere mnoho času i energie. Poslední, co v takovou chvíli potřebujete, je dohadovat se s bankou, kdy už konečně uvolní peníze na platbu faktur, které náklady uzná a které ne, nebo jestli prostavěné částky opravdu souhlasí. Program Stavíme dům Vás těchto starostí ušetří. Říkáte si, jak snadné by to bylo, kdybyste měli peníze hezky předem na účtu, nemuseli schovávat každý lístek z Baumaxu a mohli si z úvěru koupit i nábytek, bazén či televizi? Hypotéka Stavíme dům to vše umí.

Nechte si poradit od profesionála ZDE.

Bez vlastní koruny

Často je nutné řešit otázku bydlení neprodleně. Pokud v takovou chvíli nebudete mít k dispozici vlastní prostředky, není důvod k panice. Stačí pouze vědět, kdy, kam a kolik je potřeba zaplatit, a o zbytek už se postaráme. I pokud máte peníze uspořeny, je rozumné nechat si všechny nebo jejich část na konečné dovybavení a zařízení. Každý nákup či výstavba nemovitosti stojí nakonec více, než na začátku předpokládáme, proto doporučujeme držet vlastní prostředky spíše jako rezervu. A když se do rozpočtu přece jen vejdeme, nemusíme hypotéku dočerpat celou a splácíte tak méně.

Nechte si poradit od profesionála ZDE.

Chci změnit banku

České banky trpí jedním zásadním nešvarem. Patřičně se o Vás starají pouze do té doby, než z Vás udělají klienta. Jakmile jim podepíšete smlouvy a začnete používat jejich služby, zájem o Vás opadá. Jakékoliv výhody a slevy dostávají dál jen ti nově příchozí. Řeklo by se, že pokud splátku vždy včas zaplatím, můj kredit u banky stoupá a o to lepší podmínky postupem času dostávám. Bohužel je logika na našem trhu stále opačná. Pokud máte úvěr, nezbývá Vám často než tzv. držet pusu a krok. Smlouva Vás váže a banka hrozí sankcemi, kdykoliv naznačíte odchod. K Vašemu překvapení pak zjistíte, že Vám banka navýšila úrokovou sazbu klidně i o celé procentní body. Řešením není hledat banku, která se takto nechová. V menší či větší míře se s tím setkáte u všech. Jedinou obranou proti těmto praktikám je znát svá práva, kterými hypoteční trh reguluje Česká národní banka, a umět využívat možnosti, které skýtá tzv. „refinancování,“ neboli přechod s hypotékou do jiné banky. Není to nic složitého, jen je třeba vědět, jak na to. Přijďte se s námi poradit!

Nechte si poradit od profesionála ZDE.

Peníze na cokoliv

Spotřebitelské úvěry, leasing, osobní půjčky nebo kreditní karty jsou sice často snadnými zdroji peněz na nákup zboží i služeb, vysoké úroky, krátká splatnost i poměrně nízké limity úvěru jsou však pro mnohé příliš svazující. Začínající podnikatelé jsou na tom podobně. Podnikatelskou historii prokázat nemohou, proto jim často nezbývá než použít osobní úvěr, u něhož jsou však náklady často tak vysoké, že vymažou jakékoliv zisky na dlouhou dobu dopředu. Odpovědí může být standardní hypotéka, pouze s tím rozdílem, že bance nedokládáte účel úvěru. V případě, že máte k dispozici nemovitost – dům či byt v osobním vlastnictví, lze poskytnout úvěr, který se od klasické hypotéky liší jen nepatrně. Doložíte příjmy, nechá se udělat bankovní odhad a máte peníze na účtu. S úrokovou sazbou se přitom dostanete na méně než polovinu, než je běžné u osobních půjček. U většiny bank se sazby pohybují pod 7,5%.

Nechte si poradit od profesionála ZDE.

Návrhy hypotéčních programů: bezrealitky.cz

Nechte si spočítat hypotéku na míru

Zanechte zprávu pro odborníka na hypoteční úvěry, bude Vám k dispozici pro další konzultace a pomůže Vám spočíst hypotéku přímo pro Váš případ.


Základní pojmy


  • Anuitní splátka - Pravidelná měsíční splátka, jež klient hradí bance. Tato splátka je v období fixace pevná a skládá se ze splátky úroku a splátky jistiny.

  • Fixace - Tak se nazývá období, ve kterém je fixována úroková sazba. Po skončení období fixace je možno splatit mimořádnou splátku či úvěr refinancovat. Období fixace se pohybuje od jednoho roku výše a na jeho délce závisí poskytnutá úroková sazba.

  • Refinancování hypotéky - Pokud již splácíte hypotéku a jste na konci fixačního období, často je vhodné provést refinancování hypotéky, například když Vám banka nabídne příliš vysoké úroky pro další období. Jedná se o splacení hypotéky hypotékou u nové banky – většina bank dnes nabízí takové služby zdarma.

  • Úroková sazba - Částka, kterou je povinen platit dlužník věřiteli z jeho pohledávky, je stanovena určitým procentem z dlužné částky za určité období.


zpět na financování | doporučení | diskuze (52)

Vyhledávání na oBydleni.cz

Reklama Etarget

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii