Reklama

IKEAIKEA je u čechů velmi oblíbená nábytkářská firma. V IKEA obchodech můžete nakoupit levné, vkusné a kvalitní kuchyně, šatní skříně, koupelnový nábytek IKEA, postele, stoly, židle, zkrátka veškeré vybavení do bytu či domu. IKEA každoročně vydává několik katalogů. Všechny katalogy firmy IKEA můžete nalézt na této adrese.

Koncept IKEA je založen na myšlence nabízet široký sortiment výrobků pro zařízení domácnosti, které si může dovolit co nejvíce lidí, nikoliv jen vybraná hrstka. Dosahujeme toho tak, že nabízíme nábytek s dobrou funkcí, kvalitou, designem a hodnotou. Nikdy při tom nezapomínáme ani na udržitelnost. Koncept IKEA zasahuje všechny části společnosti, od designu, přes vyhledávání zdrojů, obaly až po distribuci. Naším cílem je vytvářet lepší každodenní život pro většinu lidí. Jak uvádíme Koncept IKEA do života

Koncept IKEA uvádíme do života mnoha způsoby: prostřednictvím našich obchodních domů rozmístěných po celém světě, katalogu IKEA, našich internetových stránek a aplikací pro mobilní telefony a také, což je nejdůležitější, prostřednictvím miliónů domovů po celém světě, v nichž jsou naše výrobky.

Příběh jména IKEA Název IKEA tvoří iniciály zakladatele společnosti, Ingvara Kamprada, (IK) a první písmena jmen farmy a vesnice, kde vyrůstal 
- Elmtaryd a Agunnaryd (EA). Logo IKEA se během historie příliš neměnilo, verze z roku 1967 zůstává konzistentním symbolem společnosti až do dnes.

Klíčové hodnoty IKEA

Pospolitost - Pospolitost je základem kultury IKEA. Jsme silní, jen když si navzájem věříme, táhneme za jeden provaz a společně si užíváme i zábavu. Péče o lidi a planetu - Chceme být silou, která uvede do pohybu pozitivní změny. Máme příležitost věci měnit významným a trvalým způsobem – pro naše dobro a dobro generací, které přijdou po nás.
Efektivita nákladů - Krásné a funkční vybavení domácnosti by mělo být dostupné většině lidí. Neustále se snažíme nacházet způsoby, jak z menšího množství surovin vyrobit více, aniž bychom ohrozili kvalitu výrobků. K tomu samému podněcujeme i ostatní.
Jednoduchost - Jednoduchost, věcnost a přímočarost jsou součástí našeho dědictví. Jde o to zůstat svůj a blízko realitě. Jsme neformální, pragmatičtí a naším největším nepřítelem je byrokracie.
Tvalé zlepšování - Neustále se snažíme hledat nové a lepší způsoby. Vše, co děláme dnes, můžeme již zítra dělat lépe. Schopnost nacházet řešení téměř neřešitelných problémů je součástí našeho úspěchu a zdrojem inspirace při řešení nových výzev.
Věříme, že každý jednotlivec může nabídnout něco hodnotného, a usilujeme o to, abychom si stejné hodnoty zachovali i při našem způsobu práce. Smysluplně odlišná - IKEA není jako jiné společnosti a ani nechce být. Rádi používáme nekonvenční způsoby myšlení, experimentujeme, přemýšlíme o tom, zda stávající řešení nemůžeme dále vylepšit a odvažujeme se dělat chyby...a máme k tomu dobrý důvod.
Přijímáme a delegujeme odpovědnost - Jsme přesvědčeni, že má smys dávat lidem možnost rozhodovat se podle svého a nést odpovědnost. Přijímání i delegování odpovědnosti podporuje růst a rozvoj jednotlivců. Vzájemná důvěra, pozitivní přístup a plánování do budoucnosti jsou pak pro každého z nás stimulem přispět a podílet se na tomto rozvoji a růstu.
Vedení příkladem - Vedení není podle nás pozice ale činnost. Mnohem více než o zkušenosti a schopnosti nám jde u lidí o to, jaké hodnoty vyznávají. Hledáme lidi, kteří jdou ostatním příkladem a dokážou ze sebe (a pak i z ostatních) dostat to nejlepší.

IKEAWebwww.ikea.cz

Prodejny IKEA

Podrobnejší seznam prodejen IKEA najdete zde: seznam prodejen IKEA.

Ikea Brno

Skandinávská 4, BrnoTelefon na prodejnu543 539 111Otevírací dobaPo-Ne: 10.00–22.00

Ikea Černý Most

Chlumecká ul. 10/664, PrahaTelefon na prodejnu251 610 110Otevírací dobaPo-Ne: 10.00–22.00

Ikea Ostrava

Rudná 110, OstravaTelefon na prodejnu596 783 462Otevírací dobaPo-Ne: 10.00–22.00

Ikea Zličín

Skandinávská 1, PrahaTelefon na prodejnu251 610 110Otevírací dobaPo-Ne: 10.00–22.00

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii