Koberec jako dekorace do interiéru

29.7.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Sponzorované odkazy:

Není to tak dávno, co byly koberce součástí každého bytu. V moderním interiéru hrají koberce důležitou roli. Jsou nejenom praktickou součástí interiéru, ale také skvělým dekoračním předmětem.

Koberec jako dekorace do interiéru

Pro jaký vzor a barvu se rozhodnout?

Nejčastěji používány a velice oblíbené jsou koberce s geometrickými vzory. Jsou ideální pro pokoje, kde je minimum nábytku, různých doplňků apod. Koberec snadno promění obyčejnou místnost v něco nevšedního. Nemusíte se bát sáhnout také po orientálních vzorech, které oživí klasické moderní interiéry nebo zvolit decentní vzory v jednom tónu například do ložnice, kde je třeba zachovat klidnou atmosféru. Velice oblíbené jsou i květované vzory.

koberec interiér


Při výběru barev je třeba dbát na celkové sladění v interiéru. Barvy na koberci by se měly vyskytovat také v celé místnosti, ať už na doplňcích, nábytku či na stěnách.

Výběr správné velikosti a tvaru

Pokud je místnost v minimalistickém stylu, což znamená minimum nábytku. Sáhnout můžete po kobercích velkých rozměrů. Do místností kde je více nábytku, jako jsou třeba ložnice nebo dětské pokojíky, se zase hodí menší kusové koberce rozmanitých tvarů a barev.

 

koberec interiér


Zdá se vám váš interiér stále nudný? Oživte jej zajímavou strukturou koberce třeba s dlouhým vlasem a originálním vzorem nebo napodobeninou kůže.


Ať už se do vašeho interiéru hodí jakýkoliv kousek, věřte, že je to něco, do čeho se vyplatí investovat. Dnes seženete koberce za přijatelnou cenu a sloužit vám budou po mnoho let. Stanou se nejenom praktickou součástí pokoje, ale také úžasným doplňkem.


Zdroj fotografií: essentialhome.eu, pixabay.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak správně dekorovat byt, dům, nebo zahradu ve vánočním čase

Jak správně dekorovat byt, dům, nebo zahradu ve vánočním čase

2.8.2017 | PR článek | Dekorace

Volba vánočních dekorací- ať už klasických, nebo svítících může být poměrně ošidná. Téměř každý z nás se někdy zasnil při pohledu do některého z časop... Celý článek

Inspirace designového interiéru: Vintage nábytek a textury

Inspirace designového interiéru: Vintage nábytek a textury

1.8.2017 | StanislavaV | Dekorace

Vintage je velmi oblíbeným stylem. Tento styl přináší to nejlepší z minulosti. Ano, inspiroval se vkusem předchozích generací (zejména 50. léta). Ale ... Celý článek

Zrcadla jako výzdoba interiéru

Zrcadla jako výzdoba interiéru

22.7.2017 | StanislavaV | Dekorace

Navzdory skutečnosti, že mají zrcadla zcela určitou utilitární funkci, není nutné je používat v interiéru pouze podle jejich užitečnosti. Zrcadla moho... Celý článek

Vsaďte na pistáciovou barvu. Je moderní a trendy

Vsaďte na pistáciovou barvu. Je moderní a trendy

20.7.2017 | StanislavaV | Dekorace

Ze všech odstínů zelené je pistáciová barva v interiéru nejvíce ušlechtilá. Neobvyklé palety odstínů této barvy nám umožňují vytvořit interiér v příro... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii