Jak se staví sen: 11. díl II. série

18.3.2009 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Jak se staví sen: 11. díl II. série

Sponzorované odkazy:

Paní Blanka Vítová měla sen o krásnějším bydlení pro její dva sny, patnáctiletého Tomáše a třináctiletého Honzu. Celá rodina žije v panelákovém 4+1, rekonstrukci potřebuje celý byt.

Ale jako prvním se sen o krásnějším bydlení splnil dvěma Blančiným synům, kteří jsou ve věku „puberty“, a vybavení jejich pokojíků potřebám dospívajících mužů nevyhovovalo. Honza měl pokoj stejný, jako před deseti lety, Tomášovi připadl nábytek, který zbyl z původní pracovny. Nábytek dosluhuval, jeho funkční a estetická hodnota byla skoro nulová.

Kluci si své pokoje sice dovybavili po svém – plakáty svých idolů, modely letadýlek, mapami s místy, která jednou chtějí navštívit – ale celkový dojem to příliš nezachránilo.
Proto byla paní Blanka šťastná, že se na ni usmálo štěstí. Vyhrála totiž soutěž s časopisem Právo a mohla se tak proměny v pořadu Jak se staví sen zúčastnit. Kluci dostanou nové pokojíky. Nebude však lehké je dostat z domova na 36 hodin, po které bude rekonstrukce probíhat.
Blanka vymyslela, že se budou měnit koberce, po kterých nikdo nesmí v průběhu výměny šlapat. Kluci tak zmizeli k babičce.

Designéři měli za úkol pokoje prosvětlit, plně funkčně vybavit, ale ne příliš zastavět velkými a hmotnými kusy nábytku.
V pokojích byly vyměněny podlahové krytiny za tvrzené PVC, zdi bylo nutné oškrábat a nově vymalovat, nábytek a zařízení bylo kompletně vyměněno včetně dveří.

Pokoj 1 PŘED

Pokoj 1 PO

Pokoj 2 PŘED

Pokoj 2 PO

Více informací naleznete na stránkách www.iprima.cz

Počet komentářů (2) Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak se staví sen: Božská kuchyně pro hlavu rodiny

Jak se staví sen: Božská kuchyně pro hlavu rodiny

28.8.2009 | Redakce | Jak se staví sen

Táta, hlavní kuchař rodiny, už toho má dost! Kuchyňská linka se rozpadá, šuplíky zůstávají v ruce, není tu k hnutí… Chtělo by to komplet novou – a to ... Celý článek

Nová série pořadu Jak se staví sen je na cestě

Nová série pořadu Jak se staví sen je na cestě

21.8.2009 | Redakce | Jak se staví sen

Nová, v pořadí již pátá řada populární a naučné show o bytovém designu Jak se staví sen startuje již v pondělí 24. srpna. Tentokrát ponese podtitul „Z... Celý článek

Jak se staví sen: 4. díl II. série

Jak se staví sen: 4. díl II. série

12.3.2009 | Redakce | Jak se staví sen

Čtvrtý díl druhé série nás zavedl k téměř spokojeným manželům Nebuškovým. Ke štěstí jim chybělo jediné - krásné bydlení. Manželé se přestěhovali do me... Celý článek

Jak se staví sen: Rozhovor s designérkou Kamilou Douděrovou

Jak se staví sen: Rozhovor s designérkou Kamilou Douděrovou

27.2.2009 | Redakce | Jak se staví sen

Položili jsme několik otázek designérce a architektce Kamile Douděrové, která je společně s Martinem Čeňkem autorkou proměny kuchyně a obývacího pokoj... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii