Inspirace pro kuchyně, aneb vítejte ve světě kulinářského umění

14.5.2017 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Sponzorované odkazy:

V tomto článku vás inspirujeme, jak si zařídit kuchyň. Dozvíte se nejnovější trendy, ale i jaké jsou možnosti a v jakých stylech se kuchyně dá zařídit.

Inspirace pro kuchyně, aneb vítejte ve světě kulinářského umění

Nové trendy v interiérech kuchyní

Mezitím co před lety byly v kurzu pouze kuchyně lesklé, dnes se již opět na scénu dostávají dřevěné kuchyně. Obecně tato doba přijímá veškeré styly a druhy. Je velmi tolerantní vůči čemukoliv. Je tedy na vás, jakou kuchyni si vyberete. Nemusíte se řídit nejnovějšími trendy.

Neotřelé a velmi zajímavé je tzv. grafosklo do vaší kuchyně. Jedná se skleněný obklad s určitým motivem. Na výběr máte z mnoha barev i vzorů, stačí si vybrat ten, který vám nejlépe sedne do vašeho stylu bydlení. Například čistě bílé kuchyni grafosklo dodá nějaký ten šmrnc a nápad. Bude to vypadat velmi unikátně. A hlavně to bude detail dle vašeho gusta.

inspirace pro kuchyně

Industriální styl v kuchyni

Velkým hitem je zařizovat si interiér v různých stylech. Mezi tyto styly patří i industriální, který se náramně hodí do kuchyně. Jedná se o styl inspirovaný továrenským stylem. Pro tento styl je charakteristický velký prostor a vysoké stropy. V zásadě usiluje o zařízení jednoduché, minimalistické a čisté.

Nic nezakrývá. Odhalte veškeré potrubí i elektroinstalaci. Velmi nápaditě bude v kuchyni vypadat neomítnutá stěna, tedy cihlová. Volte kovové doplňky (želeno, hliník, ocel, zlato, bronz, mosaz) v matném či lesklém vzhledu. Tyto kovy pak kombinujte se dřevem, kamenem a také sklem.

Pro nábytek jsou typické hranaté tvary. Povětšinou se interiér ladí do tlumených zemitých odstínů, jako je šedá, černá, bílá, hnědá a pak také barvy kovu.

inspirace pro kuchyně

Vintage styl v kuchyni

Tento styl se inspiroval kuchyněmi našich babiček. Pamatujete si na ty malé roztomilé kuchyně, které jakoby vyprávěly svůj příběh? V tomto duchu si zařiďte kuchyni i vy. Staré trendy se neustále opět vrací do módy.

Velmi pěkně bude vypadat čistě bílá kuchyně s různě zdobenými, dřevěnými skříňkami. Dvířka skříněk na sobě mohou mít různé ornamenty a vzory, které v nás budou evokovat právě tento starý styl.

Mezi oblíbené vzory tohoto stylu je cibulákový vzor. Ten snadno v kuchyni nalezneme i dnes. Vystavte si do poliček hrníčky s cibulákovým vzorem. Hned kuchyně nabere úplně jiný směr. Dalším populárním vzorem jsou kytičky, a to malé, velké, barevné i méně barevné. Ve fantazii se meze nekladou. Tyto kytičky můžete uplatnit na závěsech, na lustru, na ubrusu či jakémkoliv jiném doplňku.

Nezapomeňte ještě na mísu s ovocem a dozdobit kuchyni vázami s kytičkami. Hned se budete cítit více příjemně a vaši kuchyň to zútulní.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Zakomponujte nové trendy do své kuchyně snů

Zakomponujte nové trendy do své kuchyně snů

23.5.2017 | PR článek | Kuchyně

Mít krásnou kuchyň, kde je radost vařit a trávit čas, je snem snad každé správné hospodyňky. Moderní trendy se snoubí s klasickými prvky a pro každého... Celý článek

Kuchyně na míru, aneb jak správně vybírat?

Kuchyně na míru, aneb jak správně vybírat?

15.5.2017 | StanislavaV | Kuchyně

Některé byty a obzvlášť rodinné domy si vyžadují kuchyň přesně vašemu prostoru na míru. Takovou linku, která by vám do puntíku ladila do vaší představ... Celý článek

Lavice prověřená časem

Lavice prověřená časem

11.5.2017 | StanislavaV | Kuchyně

Ano, lavice do kuchyně jsou opět moderní! Staré trendy se neustále vrací a my se radujeme z tohoto návratu. Pojďte si zavzpomínat, jak tyto lavice byl... Celý článek

Moderní betonové kuchyně

Moderní betonové kuchyně

9.5.2017 | PR článek | Kuchyně

Když dojde na výběr nové kuchyně, lidé znejistí. Ihned začnou přemýšlet nad mnoha faktory. Z jakého materiálu by měla být kuchyně vyrobena? Kolik peně... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii