Konec přehřívání. Díky chytrému stínění je v bytě i na terase příjemně

24.7.2013 | Redakce | Rubrika - Zahrada

Sponzorované odkazy:

Parné léto bez kvalitního zastínění se již nedokážeme představit. Terasy a pokoje jsou ve vedrech prakticky neobyvatelné. Skvělým řešením pro zastínění pokojů, teras a balkonů jsou markýzy. Tato praktická „sukýnka“ domu i bytu velmi sluší.

Konec přehřívání. Díky chytrému stínění je v bytě i na terase příjemně

Dobře vybraná markýza vám bude sloužit nejen jako ochrana proti slunci v parných letních dnech, ale i před deštěm. Příjemná venkovní atmosféra je zaručena.

Textilní markýza je uchycená na výsuvné kovové konstrukci, která je připevněná ke zdi nebo stropu. Důležité je zvolit vhodné konstrukční řešení, které bude přesně vyhovovat. V nabídce jsou kazetové markýzy, polokazetové se stříškou a také markýzy vyráběné na míru. Standardně se prodávají od dvou do čtrnácti metrů na šířku. Výsuvná stříška má délku od 1,5 do pěti metrů.  

Firmy také nabízí širokou kolekci potahových látek a desítky barevných variant a vzorů. Kdo chce, může si nechat kovovou konstrukci markýzy barevně sladit s plátnem stříšky. Ta se dá naklápět do různých úhlů podle dopadu slunečních paprsků.

 

Výhodou markýz je i to, že jsou voděodolné.  Především díky speciálnímu způsobu tkaní a také impregnací s teflonovým efektem, kapky tedy lehce sklouznou dolů a do látky se nevsáknou. Nemusíte se bát ani ztráty barevnosti.  Kvalitní plátno si udrží původní barevnost dlouhá léta.

Markýzu si můžete pořídit s ručním ovládáním (převodovka s odnímatelnou klikou), nebo je možné instalovat elektromotor, dokonce i se senzorem větru a slunečního svitu.  Čidlo hlídá počasí a dle situace markýzu vysune nebo sroluje.

Foto zdroj: Sundrape

Autor: aka

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Na minimu prostoru ...

Na minimu prostoru ...

6.9.2013 | časopis Náš útulný byt | Zahrada

Zahradničení ve stylu Anglie využívá sebemenší zahradní pozemek kolem chaty, řadového domku nebo montovaného švédského domu. Celý článek

Správnou péči o zahradní nábytek zvládnete i bez montérek

Správnou péči o zahradní nábytek zvládnete i bez montérek

26.8.2013 | Redakce | Zahrada

Letní měsíce přímo vybízí k pobytu v přírodě, proto se zahrady, terasy i balkóny každý rok v tomto období plní zahradním nábytkem. Mezi běžné materiál... Celý článek

Jak vybrat zahradní nábytek. Je lepší dřevo, plast nebo kov?

Jak vybrat zahradní nábytek. Je lepší dřevo, plast nebo kov?

18.7.2013 | Redakce | Zahrada

Pohodlné lavice či křesla se stolkem lze umístit na balkon, terasu i předzahrádku a plně si vychutnat sluneční paprsky. Skvěle se tak odreagujete od k... Celý článek

Zahrada ve francouzském stylu

Zahrada ve francouzském stylu

4.7.2013 | časopis Náš útulný byt | Zahrada

K radikální změně někdy stačí dobrý nápad, starý kus nábytku a pár šikovných rukou. A samozřejmě plno krásných květin... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii