Retro styl je in, aneb tipy pro váš interiér

8.9.2017 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Sponzorované odkazy:

Máte rádi klasickou hudbu? Pohodlí při hořícím krbu a poslouchání starých gramofonových desek? Cítíte tu nostalgii? Designové prvky, půvabné a kouzelné tapety a nábytek, který vám vezme dech? Inspirujte se retro stylem!

Retro styl je in, aneb tipy pro váš interiér

Barevné tapety

Že tapety už vyšly dávno z módy? Omyl! Opět se vrací na scénu. Jsou velmi praktické obzvlášť za postelí, kde se opíráme o zeď a vlasy bychom ji mohli zamastit. Nemusíte mít nutně potapetovaný všechny čtyři zdi pokoje, postačí jedna zeď na oživení. Dávejte si však pozor, jaký vzor tapety zvolíte. Velmi barevné vzory mohou být těžší na kombinování, museli byste se poté s dekoracemi a barvami držet zkrátka.

Nábytek s nádechem retro stylu

Zatím co moderní nábytek vypadá velmi čistě a jednoduše, retro nábytek bude více zdobený. Můžeme na něm vidět všelijaké zdobné ornamenty a vzory. Samotný kus nábytku je povětšinou zajímavého tvaru, spíše mohutnější s méně úložným prostorem. Nesmí chybět zdobné nožky, na kterých například skříňka stojí a zajímavé rukojetě.

 

retro styl

 

Velmi nadčasově bude vypadat tento retro nábytek v bílé barvě, která je snadná na kombinování a sladění s interiérem, ale v případě, že máte odvahu, nebojte se něčeho barevnějšího. Opět se vracíme k předchozímu bodu, jednou z variant je otapetovat si skříň.

Vzorovaná sedací souprava

Moderní páry, které si zařizují obývací pokoj, volí spíše jednobarevné pohovky, které působí trendy a luxusně. Naopak roztomile a hravě budou působit retro sedací soupravy se vzory. Naprosto typickým vzorem jsou malé barevné kytičky na bílém podkladu. To je prostě kouzelné (navíc v kombinaci s bílým nábytkem)! Chybět rozhodně nesmí malé (houpací) křeslo.

 

retro styl

Kuchyňské nádobí jako po babičce

Samotnou kuchyň předěláte do retro stylu velmi snadno. Na stůl položíte praktický ubrus, případně krajkované prostírání. Kolem stolu postavte barevné židle v pastelových barvách (k retro patří baby pink, baby blue, zelená, červená, oranžová). Také obložení kuchyně ve dřevěné variantě nebo variantě kachliček s malými zdobnými ornamenty bude vypadat velmi vkusně.

 

Třešničkou na dortu je kuchyňské nádobí, které buď zdědíte po prarodičích, nebo si takové můžete zakoupit. Dnes už není žádný problém takové retro kousky sehnat. Čajový set s tématikou malých zdobných kytiček byl IN tenkrát, ale i dnes.

Koupelna ve stylu retro

Koupelna je skutečný oříšek. Kromě již zmíněných kachliček s malými kytičkami, se do tohoto stylu bude jistě hodit šachovnice nebo jakkoliv barevné kostky, které prostor oživí. Pokud máte tu možnost, vana se zdobenými nožkami uprostřed místnosti, bude vypadat retro a zároveň moderně!

Vintage dekorace

Tyto dekorace se v posledních pár letech setkaly s velkým úspěchem. Vrací se staré hity a to my milujeme! Myslíte si, že mladiství netuší, co je to gramofon? Dnes už je běžné, že právě gramofon zdobí stoleček v pokoji a po zdech visí gramofonové desky.

retro styl

Dalším hitem je také rádio s anténou, stolní telefon, psací stroj nebo retro hodiny a budík. Každá dívka nebo žena ocení velké zrcadlo, jehož rám bude jako ze zámku (zdobený). Na Vánoce si spousta teenagerů přeje polaroid a poté rozvěšují tyto fotky jako dekorace po celém pokoji.

 

Zdroj fotografií: residencestyle.com, designlovefest.com

 

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Jak na levné bydlení, aby peněženka neplakala

Jak na levné bydlení, aby peněženka neplakala

17.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Rozhodli jste se pronajmout si byt, který není vybavený nebo je vybavení nevzhledné? Nebo máte vlastní nový byt a chcete si jej levně zařídit? Řiďte s... Celý článek

Jak na moderní a nadčasové bydlení

Jak na moderní a nadčasové bydlení

13.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Zařizujete nebo rekonstruujete své bydlení a usilujete o trendy a nadčasové kousky? V tomto článku se dozvíte pár tipů, jak docílit moderního bydlení,... Celý článek

Interiér podle zvěrokruhu aneb jak jej zařídit

Interiér podle zvěrokruhu aneb jak jej zařídit

7.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

Zařizujete si interiér a tápete jak na to, aby byl přesně podle vašich představ a požadavků? Pak se nechte inspirovat znamením zvěrokruhu. V tomto člá... Celý článek

Jak zařídit byt levně? Zrenovujte starý nábytek

Jak zařídit byt levně? Zrenovujte starý nábytek

6.9.2017 | StanislavaV | Tipy a rady

V dnešní době se najde mnoho lidí, kteří nemají peněz nazbyt nebo těch, kterým se moderní a drahé kousky vlastně ani nelíbí. Jenomže byt nebo dům se n... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii