Reklama

Objednání návrhů

02.06.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Jste již rozhodnutí, že se poradíte s odborníkem na interiéry a design, a nemáte v tom zkušenosti? Přečtěte si, jak to chodí.... (Zdroj - Náš útulný byt)

Objednání návrhů
Reklama

Pokud se rozhodnete využít služeb bytového architekta nebo designéra, začněte hledat na internetu. Tam najdete přesné informace a ukázky referencí. Také se poptejte známých, dobré doporučení je k nezaplacení. Bohužel někdy je to naopak.

Cena za návrh
Nečekejte, že vám designér sdělí přesnou cenu po telefonu. Pokud ano, není to dobré znamení. Buď bude cena příliš vysoká a neadekvátní, nebo je bez klientely, a to nevěstí nic dobrého. Přesná cena by měla vyplynout z vašich požadavků (2D nebo 3D návrh, počet variant atd.) a z členitosti interiéru. Na osobní schůzce byste měli toto všechno podrobně probrat.

Jak se připravit na schůzku
Na schůzku s bytovým architektem si minimálně vezměte okótovaný půdorys. Pokud se schůzka nekoná přímo v daném prostoru, tak i foto místnosti. Nezapomeňte designérovi přiblížit životní styl a vaše priority. Také je třeba zmínit oblíbené a neoblíbené barvy a materiály a nakonec finanční rozpočet. Čím více informací podáte, tím více vám bude návrh šitý na míru.

Konzultace a materiály
Pokud neřešíte najednou celý byt, ale pouze jeden nebo dva pokoje, měli byste si stejně připravit půdorys celého bytu. Je třeba probrat kompletně dostatek úložných prostor, barvy a styl a pohyb v celém bytě. Architekt by vám měl nejdříve vyhotovit půdorys. O něm budete diskutovat a po jeho schválení řešit pohledy na stěny a popřípadě i vizualizace. Půdorys je to nejdůležitější a nejhodnotnější částí návrhu, protože určuje dispozice celého prostoru. Ujistěte se také, zda jsou všechny návrhy v měřítku, jestli jsou zařizovací předměty vyrobitelné nebo zda se dají zakoupit na českém trhu!
Při konzultaci doladíte detaily, vyřešíte nesrovnalosti, proto si sjednejte minimálně dvě – po půdorysu a na závěr projektu. Také je nejlepší vzít vzorky všech vybraných materiálů, porovnat a zhodnotit, zda se k sobě hodí na denním i umělém světle.

Tato kuchyně je vyrobena přesně podle návrhu, kterému předcházelo několik konzultací. Tímto postupem docílíme sladění všech materiálů a kvalitní dispozice.

Stejné materiály, barvy a vzory by se měli prolínat celým interiérem. Docílíme tak příjemné harmonie. (Architrade)

Je ložnice dle vašich představ v přírodních barvách a jemných tónech, ale nevíte jak to sladit? Popište svoji představu bytovému architektovi, ať se s tím popere sám.

Pokud se rozhodnete pro zakázkovou výrobu dle dobrého návrhu, určitě využijete celý prostor mnohem lépe.

Prohlédněte si a vyzkoušejte na vlastní kůži každý detail všeho, co uvažujete objednat k sobě domů.

Máte rádi motivy z přírody? Řekněte to svému designérovi, aby tento prvek zakomponoval do vašeho interiéru.

Vybírejte a kombinujte barvy a materiály dle vzorků. Nejlepší je půjčit si vzorek domů a porovnat kombinace na denním i umělém světle. (Vzorník Polyston)

Přečtěte si třetí díl seriálu "Zařizujeme interiér s pomocí odborníka" s názvem Finální návrh.

Nebo přejděte na první díl seriálu s názvem Vybíráme designéra.

Foto: Barakuda Press

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama