Reklama

Otevřený prostor

16.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Otevřený prostor

Hlavní obytná místnost je zdařilým řešením terénních dispozic pomocí dvou výškových úrovní.

Jídelní stůl a lavice stojí na vyšší, exponované úrovni, která působí téměř jako jeviště. Tvoří dokonalé místo ke komunikativním setkáním rodiny a přátel.
Rohová pohovka a křeslo jsou situovány tak, aby se z nich v létě otvíral pohled do zahrady a v zimě do plamenů v krbových kamnech. To je jedna z nejlepších dispozic.
S moderní architekturou ladí nábytek s rovnými liniemi a jednoduché doplňky. Teplo vnáší do interiéru kresba dubového dřeva. Interiér oživuje kombinace zelené a modré na doplňcích.

OKOLÍ krbových kamen je třeba vyřešit pomocí nehořlavých materiálů. V současné době se používá i sklo, které po vzhledové stránce nenarušuje podlahovou krytinu. Podlahu pak doporucujeme doplnit kusovým kobercem, který okolí pohovky ještě více zútulní. Dekorační polštárky na pohovce by měly s kobercem ladit.

KNIHOVNA a konferenční stolek jsou zhotoveny z masivního dubového dřeva, povrch je naolejovaný, a tak lze na dotyk cítit opravdovou strukturu dřeva.

MODERNÍ ÚTULNOST

Dobrý tip:

Postup práce
Textilní omítka je vyrobena z přírodních vláken a prodává se již jako hotová směs. Smíchá se s vodou a nechá se nabobtnat. Poté se hmota hladítkem nanáší na připravený podklad. Nedostatky lze jednoduše opravit.

JÍDELNÍ kout je také vyroben z masivního dubového dřeva. Stůl je dostatečně velký i pro osm strávníků, lavice vedle nej zabere méně místa než židle, a proto je vhodnejší. Stěna za stolem je rovnež upravena bavlněnou omítkou.Náš útulný byt

Související články

Dobrý došlap

Dobrý došlap

20.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Bydlení čtenářů

Podlaha musí něco vydržet, a přitom být stále krásná – to je požadavek, který by měl každý typ splňovat. Celý článek

Veletrh FOR WOOD klepe na srubové dveře…

Veletrh FOR WOOD klepe na srubové dveře…

17.1.2012 | PR článek | Bydlení čtenářů

7. ročník veletrhu dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu se nezadržitelně blíží. V termínu 8. – 11. února 2012 se můžete zúčastnit největšího setkání... Celý článek

Podpořte příliv energie do vašeho domu podle rad Feng shui!

Podpořte příliv energie do vašeho domu podle rad Feng shui!

10.1.2012 | Redakce | Bydlení čtenářů

Vstupujeme do vaší předsíně. Hlavní vstup do bytu nebo domu společně s předsíní je považován za „ústa domu“. Jeho prostřednictvím se k nám dostává pře... Celý článek

V Decolandu a BoConceptu je nyní v rámci Design sale radost nakupovat

V Decolandu a BoConceptu je nyní v rámci Design sale radost nakupovat

10.1.2012 | PR článek | Bydlení čtenářů

Potřebujete nový stůl, sedací soupravu, nebo si jen doladit interiér designovými doplňky? Využijte Design sale v showroomech Decolandu a BoConcept v P... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii