Reklama

Pohodlně pod střechou

22.12.2011 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Velkorysý prostor, jasně definované tvary a pastelové barvy zaručují vzdušnou atmosféru.

Pohodlně pod střechou
Reklama

Na těchto 35 metrech čtverečních se člověk cítí blíž k nebi: funkce ložnice, obývacího pokoje, kuchyně a jídelny se propojuje do jednoho příjemného, zabydleného prostoru.

Spousta místa!

● To, co vypadá jako pohovka, jsou vlastně dva prvky z variabilního čalouněného programu, které lze uspořádat podle libosti. Nízký konferenční stolek opatřený lesklým bílým nátěrem se drží opticky spíše v pozadí.
● Mobilní přídavný stolek s držadlem poslouží v případě potřeby jako náhradní odkládací plocha u jídelního stolu. Židle jsou stohovatelné, lze je po stolování složit na sebe. Uspoříme tak místo.
● Prosklené plochy v šikmé střeše a ve svislé půdní nadezdívce propouštějí dovnitř světlo během celého dne. Sklopná okna s úhlem otvírání 45 stupňů lze překlopit o 180 stupňů. (Velux)

PŘEDTÍM

Původní podkroví byste nyní již těžko poznali. Prošlo kompletní rekonstrukcí, měnil se i krov střechy, a tak se mohly odstranit sloupky, které záměru nevyhovovaly.

MÓDNÍ TÓNY

NÍZKÁ výška místnosti pohovce vůbec nevadí. Ba naopak, působí mimořádně útulně! Různé stojací lampy jsou mobilnější než závěsné modely. Interiér dolaďuje několik pečlivě vybraných doplňků.

DÍKY vystouplému krbu vznikly po stranách dva výklenky, jejichž zadní stěny jsou potapetované. Podle přání je lze ještě více zdůraznit osvětlením, např. skrytě namontovanou lampou Linestra. (Osram)

při snídani se tu šíří dobrá nálada. Podkrovní byt vyniká svěžími barvami, okna sahají díky vodorovným přídavným prvkům až na podlahu a odměňují vás nerušeným výhledem.

Hrátky s barvami

● Vzdušná pastelově zelená barva na všech svislých nástěnných plochách opticky rozšiřuje místnost, ale nepůsobí přitom tak studeně, jako kdybychom použili například světle modrý odstín. Další výhodou je, že se odstín prodává už namíchaný.
● Pohovka a židle jsou výrazně barevné, proto je v případě konferenčního stolku, jídelního stolu a postele záměrně zvoleno nenápadné řešení.
● Tapeta ve výklencích opakuje barvy použité na stěnách a vzor složený ze svislých pruhů rozšiřuje prostor směrem vzhůru. Tapety se při lepení nemusejí přesazovat přes sebe, což usnadňuje jejich aplikaciNáš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama