Reklama

Romantika pod střechou

21.04.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Bydlení čtenářů

Už deset let bydlí Julie Klipperová se svým manželem a dvěma dospívajícími syny v renovovaném secesním domě na kraji menšího města. Tato rodina si zde pořídila prostorný byt o ploše 100 m²… „Ale doopravdy útulno je tady až nyní, kdy náš obývací pokoj prodělal omlazovací kúru,“ přiznává Julie Klipperová. Dlouhou dobu nebyl totiž tento pokoj vůbec atraktivní. „Byl sice zařízen funkčně, ale neměl žádnou atmosféru. A to jsme teď změnili – pomocí originálních nápadů, z nichž jsem spoustu sama také realizovala,“ vzpomíná. (Zdroj - Náš útulný byt)

Romantika pod střechou
Reklama

Do práce se pustila společně s dlouholetou přítelkyní

Koncepci barev a zařízení vymyslela Julie Klipperová spolu se svou přítelkyní. Stěny jsou natřené světle šedou barvou a zčásti opatřené pruhovaným vzorem.
U nového bílého a krémového nábytku byl kladen obzvláštní důraz na to, aby poskytoval dostatek úložného prostoru na knihy, nádobí a osobní věci, kterých je ve čtyřčlenné domácnosti vždy plno. Když se začalo uvažovat o koupi sedací soupravy, objednaly se hned dvě pohovky najednou, aby se na ně mohla pohodlně usadit celá rodina.
„A když ve vázách rozkvetou ještě moje oblíbené růže, pak cítím, že mi v téhle domácí oáze už opravdu nic nechybí ke štěstí,“ popisuje nadšeně Julie Klipperová.

PŘEDTÍM - Tomuto obývacímu pokoji chybělo teplo a útulnost.

PO RENOVACI už nic nepřipomíná starý obývací pokoj. Nový nábytek byl vybrán v krémové a bílé a decentními barevnými dominantami jsou zde růžové doplňky – světlé odstíny například na stínítku stolní lampy, v sytější variantě se objevují na vlastnoručně ušitých polštářcích nebo na přikrývce. Zdařilou proměnu korunuje ušlechtilá secesní lampa.

Každý kout podkrovního pokoje o ploše 25 m² je smysluplně využit, aniž by byl prostor příliš zastavěný a stísněný. Jako přímo zázračný zásobník úložného prostoru se projevila nízká skříňka v kupeckém stylu. Kromě zásuvek má také otevřené přihrádky na koše, kompaktní disky a krabice.

NOVÝ NÁTĚR
Staré dřevěné trámy by se měly v každém případě zachovat, protože opticky člení prostor a jsou symbolem útulnosti. Kromě toho jsou důležité pro statiku podkroví. Vadil však na nich jejich původní hnědý odstín, protože působil fádně a vůbec se nehodil k novému zařízení. Řešení: Julie Klipperová zesílila trámy smrkovými prkny ze stavebního centra a natřela je celé na bílo.

PRUHY
Stěny v obývacím pokoji jsou natřeny světle šedou barvou a nabízelo se řešení souvislé místo pod střešními okny zvýraznit pruhovaným vzorem. Plocha byla rozdělena do pruhů a pásy, které se měly natřít tmavším odstínem, byly oblepeny malířskou lepicí páskou.

S VÁLEČKEM
Malým malířským válečkem nanesla Julie tmavší šedý odstín na plochy mezi dvěma lepicími páskami. Po zaschnutí barvy byly pásky opatrně strženy.

Úzké křeslo s potahem doplněné vhodnou taburetkou je do tohoto kouta jako stvořené. Ve speciální dřevěné poličce jsou po ruce časopisy a pomocí nostalgické stojací lampy lze nasměrovat světlo na čtení.
Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Odpovídají současné ceny panelových bytů tomu, co nabízejí svým obyvatelům?

15.09.2020 | Bydlení čtenářů

Na našem území vznikala v dobách především 2. poloviny 20. století panelová sídliště, která se postupně stala velmi rozšířeným druhem bydlení. V… Celý článek

Bungalov na klíč: Nejžádanější typ rodinného domu?

29.05.2020 | Bydlení čtenářů

Rodinný dům typu bungalov si za poslední roky získal pevnou pozici mezi projekty rodinných domů. Když se podíváme na nejprodávanější projekty… Celý článek

Nové byty na Vackově slibují komfortní bydlení na Žižkově

13.05.2020 | Bydlení čtenářů

Mladé páry i rodiny s malými dětmi ocení developerské projekty Praha, protože si z nich mohou vybrat ideální bydlení v moderním kabátku. Zejména byty… Celý článek

Útulný interiér v orientálním duchu: Inspirujte se exotickými krajinami!

23.02.2020 | Bydlení čtenářů

Měli jste možnost zahlédnout v katalogu nábytku interiér laděný do orientálního vzhledu a padl vám do oka? Nebo jste jej možná viděli u známých či na… Celý článek

Reklama
Reklama