Reklama

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!

19.1.2019 | PR článek | Rubrika - Bydlení čtenářů

Pokud toužíte po vlastním bydlení, staví se před vás otázka, zda investovat do klasického zděného rodinného domu, nebo zvolit moderní řešení v podobě dřevostavby. Právě dřevostavby jsou v posledních letech velice oblíbené, a to hned z několika důvodů. V následujících řádcích vám prozradíme, proč spousta zájemců o bydlení preferuje dřevěné stavení před zděným.

Rozhodujete se mezi zděným domem a dřevostavbou? Pomůžeme vám!

Cena

V současné době bývá hlavním rozhodujícím faktorem cena. Jestliže se vám zamlouvá roubenka z masivního dřeva, počítejte s tím, že se cena vyšplhá poměrně vysoko, zatímco montovaná dřevostavba vyjde o něco levněji než cihlové stavení podobné velikosti. Co se týče tepelněizolačních vlastností, dřevostavby v nich rozhodně nepokulhávají. Samozřejmě záleží na tom, jak kvalitní práci stavební společnost odvede.

Energetická náročnost

Dřevostavby bývají postaveny v nízkoenergetickém či pasivním standardu, a tak výrazně ušetříte za vytápění. Sice i zděný rodinný dům může být nízkoenergetický, nicméně na stavebním pozemku kvůli silným stěnám a zateplení zabere více místa oproti dřevostavbě.

Doba realizace

Obrovskou výhodou je, že při realizaci dřevostavby se nepoužívají žádné mokré procesy, které by dobu stavby prodloužily kvůli vysychání a vyzrávání. Pokud se zeptáte i svých známých, jak dlouho trvalo postavit zděný dům, zjistíte, že minimálně rok či rok a půl. U dřevostavby je doba realizace mnohem kratší a pohybuje se v řádu několika měsíců.

Životnost

Zřejmě vás bude zajímat i životnost. O zděných stavbách se říká, že vás přežijí, protože některé objekty vydrží klidně i sto let, ne-li více. Stejnou životnost může mít i dřevostavba, stačí jí poskytnout dostatečnou péči a pravidelnou údržbu.

Pokud hledáte specialistu, jenž se specializuje na dřevostavby, podívejte se do pestrého portfolia služeb ryze české firmy PILA MARTINICE. V její nabídce najdete nejen dřevostavby na míru, ale také vám pomůže s krovy, střechou, halou či stájí.

Související články

Od příštího roku musí být rodinné domy energeticky úspornější. Podle odborníků to může navýšit i poč

Od příštího roku musí být rodinné domy energeticky úspornější. Podle odborníků to může navýšit i poč

28.1.2019 | PR článek | Bydlení čtenářů

Nová pravidla týkající se větší energetické úspornosti nových staveb začnou od příštího roku platit i pro rodinné domy. Podle odborníků lze přitom ček... Celý článek

Lokalita je při výběru stejně klíčová jako samotný dům či byt

Lokalita je při výběru stejně klíčová jako samotný dům či byt

21.11.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Při výběru nového bydlení se nezaměřujte jen na nemovitost jako takovou, byť ta při vašem rozhodování zřejmě bude mít hlavní slovo. Stejnou pozornost ... Celý článek

Společenství vlastníků jsou bez vedení. Lidé nemají zájem o správu svých domů

Společenství vlastníků jsou bez vedení. Lidé nemají zájem o správu svých domů

18.10.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Stále více společenství vlastníků řeší, že je nemá, kdo vést. Lidé, kteří nevlastní rodinný dům, ve kterém by zároveň žili, se přitom správě společnéh... Celý článek

4 tipy pro zařízení menšího pokoje

4 tipy pro zařízení menšího pokoje

21.9.2018 | PR článek | Bydlení čtenářů

Máte doma menší pokoj a nevíte si rady s jeho zařízením? Ano, mnohdy jsou menší místnosti větším oříškem než ty velké. Musíte totiž počítat s tím, že ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii