Reklama

Jak na dokonalou fotografii zátiší, aneb designerem pro svůj byt

01.10.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Obrazy dělají domácnost mnohem útulnější a osobitější. Na trhu samozřejmě objevíte spousty obrazů, které by se vám mohly zalíbit a hodily by se do vašeho interiéru. OVŠEM co takhle se stát designerem pro svůj byt a vyfotit si vlastní obraz?

Jak na dokonalou fotografii zátiší, aneb designerem pro svůj byt
Reklama

Není to vůbec tolik složité, jak se na první pohled zdá. Budete potřebovat pouze fotoaparát, nápad na fotografii a poté ji již můžete ve specializované prodejně nechat zvětšit a zarámovat. Možností materiálu a velikosti je nespočetně.

V tomto článku vám poradíme, jak vyfotit dokonalou fotografii zátiší! Ta vám poté může zdobit interiér vašeho pokoje. Budete originální! Budete totiž mít obraz, který nikdo jiný nemá.

fotografie zátiší

1. Dobré světlo

Je dobré myslet na vhodné podmínky na focení. Pokud je venku zataženo/pod mrakem a vy nemáte profesionální světla, lampička se žlutým tónem vám rozhodně nepomůže. Počkejte si na přirozené sluníčko. Přece jen úpravy v postprodukci už se nemusí tolik podařit. Vyfoťte fotografii co nejlépe, abyste do ní poté již nemuseli tolik zasahovat.

2. Pozadí zátiší

Dále musíme samozřejmě myslet na pozadí našeho zátiší. Ačkoliv středem pozornosti bude něco jiného, i okraje a pozadí jsou důležitá. Na čem by mohlo zátiší stát? Rozhlížejte se okolo sebe a jsme si jisti, že najdete to pravé, co vás cvrnkne do nosu.

fotografie zátiší

3. Správný úhel focení

Někteří se s tímto talentem narodili, jiní musí zkoušet. Zkoušejte fotografovat z různých stran a úhlů. Hrajte si se stínem. Ovšem pro zátiší je typický pohled z ptačí perspektivy, tedy seshora.

4. Správné rozmístění předmětů

Někteří tvrdí, že hlavní aktér fotografie by měl být v samotném středu. Ale řekněme si upřímně, vždyť je to nuda! Rozmisťujte předměty tak, aby byly lehce na stranu, některé více dopředu a jiné dozadu. Kdyby byli například porcelánový andělíčci poskládáni vedle sebe jako vojáčci ve stejné linii, nikoho by to nezaujalo. Jen ať se překrývají, někteří vyčnívají, jeden je vepředu a druhý zase kouká zpovzdálí. To bude teprve zajímavé a bude se na fotografii něco dít!

fotografie zátiší

5. Vše by mělo ladit

Myslete také na barevné kombinace. Kam budete chtít obraz poté umístit? Bude to do ložnice, která je v duchu šedé? Pak by mohl pěkně kontrastně působit obraz v barvách růžové. Volte tedy růžovo-šedé zátiší. Předměty by měly být ve stejném duchu a stylu. Potrpíte si na vintage styl? Industriální či rustikální? Je na vás, po čem sáhnete.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama