Reklama

Pokojové květiny: Nová energie pro vaše bydlení

05.07.2017 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Pokojové květiny dokáží snadno oživit jakýkoliv prostor. Jsou skromné, jednoduché a dokáží vyniknout jak v kompozici několika květin, tak i jako solitery. Jsou překrásné svými ozdobnými listy, ale i květy.

Pokojové květiny: Nová energie pro vaše bydlení
Reklama

Kromě jejich krásy u nich můžeme také obdivovat jejich praktičnost a funkčnost. Nejenom, že pokoj oživí a vyplní prázdné místo v rohu, na polici nebo na komodě, ale také vytvoří pěknou atmosféru a čistší vzduch v místnosti.

 

Kam a jak umístit pokojové květiny v interiéru? Inspirujte se galerií.

 

pokojové rostliny interiér

 

Neexistuje lepší místo pro klidnou atmosféru, než ložnice. Květiny můžete zavěsit nad postel do závěsných květináčů, nebo postavit větší pokojovku jako soliteru někde k oknu.

 

pokojové rostliny interiér

 

Skutečné květiny jsou opravdu skvělé, ovšem v kombinaci s několika rostlinnými plakáty na stěně vytvoří neodolatelnou kompozici, velmi příjemnou na pohled.

 

pokojové rostliny interiér

 

Domácí kancelář nemusí vypadat stroze a nudně. Oživte ji květinami a přírodním materiálem v podobě dřevěných polic, které slouží pro uložení dokumentů, ale také jako pracovní stůl. V takové kanceláři se vám bude rozhodně lépe pracovat a vaše výsledky budou perfektní.

 

pokojové rostliny interiér

 

Květiny nepatří jen do obytných prostor. I v koupelně dokáží vykouzlit jedinečnou a okouzlující atmosféru. Volte zde především rostliny, které mají rádi vlhké prostředí. Ideální jsou orchideje, různé sukulenty nebo kaktusy, které nejsou nikterak náročné.

 

pokojové rostliny interiér

 

Milujete minimalismus? Vyberte si dominantní rostlinu, ideálně většího vzrůstu a umístěte ji doprostřed místnosti. Na komodu, na stůl nebo jen tak na podlahu. Uvidíte, jak váš pokoj ožije.

 

pokojové rostliny interiér

 

V jednoduchosti je krása. Někdy to nemusíte přehánět s kombinací květin, postačí se držet základního pravidla, že méně je někdy více a váš pokoj dostane nový nádech. Nepotřebujete doplňky, abyste pokoj oživili. Postačí vám pár zelených pokojovek.

 

pokojové rostliny interiér

 

Bydlíte v malém bytě jako je třeba garsonka? Přestaňte si prostor zmenšovat dělením jednotlivých částí kusy nábytku a raději sáhněte po živých pokojových rostlinách, které pokoj opticky nezmenší a přitom vizuálně rozdělí.

 

Zdroj fotografií: brit.co

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama