Reklama

Police jako od bytového návrháře

22.10.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

Chtěli byste police jako od bytového návrháře? Nádherné, originální poličky pro vaše dekorace, fotografie či dekorační předměty? Inspirujte se v tomto článku a zjistěte, že vyrobit si takové police můžete i vy sami doma a to za minimum ceny, než za kterou byste je pořídili v obchodě.

Police jako od bytového návrháře
Reklama

Co budete potřebovat

Na výrobu takových poliček budete potřebovat jeden balík lékařských špachtlí, papír, tužku, lepidlo, štětec a libovolnou barvu. Velmi pěkná je žlutá, hnědá nebo šedá.

 

dekorační police

Jak budeme postupovat

Vezměte si papír a tužku. Načrtneme si první tvar budoucí poličky. Líbí se vám mnohoúhelníky? Vytvořte si polici ve tvaru šestiúhelníku, čtyřúhelníku, trojúhelníků či jakéhokoliv jiného tvaru. Výběr je na vás. Vám se musí výsledná polička líbit.

Pokud máte vybraný a nakreslený tvar na papíře. Můžete přejít k výrobě poličky.

dekorační police

Vezměte si špachtle a položte špachtle na strany A, jako je to na obrázku. Poté kápněte trochu lepidla na každý konec špachtle a přilepte na konce špachtle B. Celý postup stále opakujte dokola, střídejte stranu A se stranou B, dokud nebudete mít požadovanou tloušťku police. Ideální je 15 - 17 řad.

dekorační police

Když jste s tloušťkou spokojeni, nechte vše pořádně zaschnout pod tíhou velké knihy. Jakmile lepidlo zaschne, můžete natřít vytvořenou polici jakoukoliv barvou a ze zadní strany připevnit očko pro zavěšení.

Závěrečné tvoření nechává prostor vaší fantazii

Pokud si takových polic vytvoříte více, můžete si z nich udělat zajímavou kompozici na stěně, přičemž každá police může mít jinou barvu i tvar. Inspirujte se fotografiemi od bytových návrhářů.

dekorační police

Zdroj fotografií: homebackyard.com, ispydiy.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční výzdoba v provence stylu

07.04.2020 | Dekorace

Bílý dřevěný nábytek s náznakem patiny, poličky plné porcelánu po babičce a dalších květovaných dekorací, levandule na hrníčkách, polštářích i ve… Celý článek

Velikonoční dekorace, které oživí i váš jídelní stůl

07.04.2020 | Dekorace

Velikonoce jsou nejvíce oslavovaným křesťanským svátkem, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Mimo jiné, s Velikonoci jsou spojovány i… Celý článek

Jarní dekorace na dveře

07.04.2020 | Dekorace

S jarem a nadcházejícími Velikonocemi k nám přichází i záplava působivých dekorací, které umí během okamžiku změnit celkové působení daného místa. Ve… Celý článek

Díky galanterii zútulníte i vyzdobíte váš domov za pár korun

22.11.2019 | Dekorace

Nejen teď, v předvánočním čase, ale během celého roku, nacházíme spousty příležitostí, pro něž chceme své byty a domy krásně nazdobit. K dekoracím… Celý článek

Reklama
Reklama