Střídmé barvy

23.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Dekorace

Střídmé barvy

Sponzorované odkazy:

Zařízení v tlumených tónech působí vyvážené a nechává prostor pro výrazné doplňky.

Nevtíravá elegance

Mnozí z nás obdivují atraktivní interiéry plné barev, které bývají dotaženy do posledního detailu. Takové byty i rodinné domy jsou však obvykle navrženy specializovanými designéry s bohatou zkušeností a citem, jak vzory a materiály správně zkombinovat. Co však delat v případe, že si musíme vystačit sami? Pokud zvolíme umeřenou barevnost (světlý nábytek, odstíny béžové, smetanově bílé nebo šedé), většinou se nám bez problému podaří zařídit byt příjemně a se zárukou, že se nám tak rychle neokouká. S jednoduchým zařízením dokážou divy zelené pokojové rostliny – například různé druhy palem, fíkusu nebo sukulentů. A nenápadná barevnost umožňuje doladění pomocí výrazných doplňků, které můžeme měnit tak často, jak se nám zlíbí a naše peněženka dovolí!

K TOMUTO rádiu nepotřebujete baterky. Dobíjecí akumulátory jsou napájeny otáčením kličky dynama. (Naoko)

STYLOVĚ netypickému detskému pokoji dominuje tapeta z kolekce Ambiance se vzorem plachetnic, který se vyskytuje také na závesech. (Linie design)

Zajímavý tip:

Máte tak zhýčkanou zlatou rybku, že zatoužila po vlastním domě? Originální akvárium, které připomíná funkcionalistickou vilu od Adolfa Loose, vytvořila společnost Umbra. (www.mhome.cz )

DŘEVĚNÁ šperkovnice Julia o rozměrech 20 x 14 x 9 cm je rozděleáa do několika praktických přihrádek. (mHome)

SKLENĚNÉ vázičky BoConcept se dělají v pěti barvách. Vysoké jsou 13 cm a mohou se uplatnit i jako dekorace do koupelny či dózy na vonnou sůl.

SLÁNKA i pepřenka jsou schované v tělícku a kalhotách tohoto porcelánového fešáka. Jen musíte dbát na to, aby je někde nezapomněl!

Vítězný němý sluha PETALO
Italská designérka Eugenia Minerva navrhla tento kousek jako reminiscenci na nejslavnejší židli znaky Thonet. Její neěmý sluha získal cenu „Honorable Mention“ v kategorii Product Design 2011 v rámci soutěže Red Dot Design Award 2011. (Ton) (Naoko)

ČISTOU geometrickou formu umyvadlových skřínek Preciosa 2 značky Kolo zjemňují kruhové nerezové úchytky na zásuvkách. (Sanitec)

Z MODERNÍ, převážne horizontálně koncipované nábytkové stěny z rady Aterno vyzařuje dokonalá vyváženost a uměrenost. Sestava vkusně kombinuje bílý lak s přírodním dřevem strukturovaného buku. Její délka je 325 cm, výška přibližně 220 cm. (Vasta nábytek)

Náš útulný byt

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Tapety znovu objevené

Tapety znovu objevené

3.2.2012 | časopis Nové byty a domy | Dekorace

Vzory, barvy, strukturované povrchy, 3 D efekty. to nahrává znovu vzkříšené oblibě tapet. Velké dekory, nápadité květinové i orientální ornamenty, pl... Celý článek

Dekorace z plechu

Dekorace z plechu

24.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Na první pohled je to obyčejný plech, ale když ho šikovně opracujete a světle natřete, hodí se k ozdobě nábytku i drobných doplňků. Celý článek

Vyhlášení vánoční soutěže o nejhezčí výzdobu.

Vyhlášení vánoční soutěže o nejhezčí výzdobu.

18.1.2012 | Redakce | Dekorace

Dne 23.12.2011 vyhlásila redakce oBydleni.cz čtenářkou fotosoutěž o nejhezčí vánoční výzdobu. Poslali jste nám spousty Vašich fotek, ze kterých jsme v... Celý článek

V plném květu

V plném květu

12.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Tyto květy kvetou po celý rok. A pokud vás omrzí, jednoduše je odstraníte a můžete vyzkoušet zase něco nového... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii