Záclony a závěsy, praktické i dekorativní.

30.9.2011 | PR článek | Rubrika - Dekorace

Záclony a závěsy, praktické i dekorativní.

Záclony a závěsy na oknech jsou u nás téměř samozřejmostí. Prostě záclony patří k oknu, rozptylují nám ostré sluneční světlo, chrání soukromí i tlumí zvuky z rušné ulice pod okny.

A nejen to, záclony mohou vašemu domovu dodat také útulnost, eleganci, dokonce i hravost, pomohou vám opticky místnost upravit podle vašich představ a barevně doladit.

Dnes je v obchodech nepřeberné množství záclon v různém barevném provedení, tvarech i designech, stačí si jen dobře vybrat.
Pokud jsou v místnosti malé okna, je nutné vybírat záclony, které propustí co nejvíce světla. Nepoužívají se záclony barevné, nebo hustě nařasené. Nejlépe vypadají krátké, jemně nařasené záclonky, nebo voály, které se uchycují na tyčky připevněné v polovině okna.

I na okna větších rozměrů je možné použít voálové záclony. Voál je tkaná látka, která je poloprůhledná, lehká a vzdušná. Voálové záclony jsou vhodné zejména na francouzská okna, která většinou plní funkci vstupu na terasu či balkon.

Záclony a závěsy se dají nakoupit i v internetových obchodech, například na www.rali.cz, kde vám záclony i ušijí na míru.

Zahájit diskuzi Přidat k oblíbeným Doporučte článek Sdílet

Související články

Tapety, s nimiž byt rozkvete

Tapety, s nimiž byt rozkvete

11.11.2011 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

S touto tapetou vykouzlíme v pokoji svěží atmosféru. Zásluhu na tom má květinový vzor v pastelových odstínech. Člověk má pocit, jako by se z květů šíř... Celý článek

Nápadné solitéry

Nápadné solitéry

7.10.2011 | časopis Náš útulný byt | Dekorace

Barvy v nášejí do života radost a do interiéru hravost. Výrazné tóny se zaslouží o to, že vám zařízení místnosti nyvždy uvázne v paměti. Celý článek

Vyhlášení soutěže o vstupenky na veletrh Tendence

Vyhlášení soutěže o vstupenky na veletrh Tendence

8.9.2011 | Redakce | Dekorace

Před týdnem jsme vyhlásili soutěž o 24 čestných vstupenek na mezinárodní veletrh interiéru a designu Tendence, který se uskuteční 15. – 18.9.2011 na V... Celý článek

TENDENCE – již 16. ročník veletrhu interiéru a designu

TENDENCE – již 16. ročník veletrhu interiéru a designu

31.8.2011 | PR článek | Dekorace

Na letošní podzim se opět připravuje tradiční, v pořadí již 16. ročník mezinárodního veletrhu interiéru a designu TENDENCE 2011. Tato událost proběhne... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii