Reklama

Jak zařídit pokoj pro dvě děti

14.3.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dětské pokoje

Běhají vám po byte dvojčátka nebo dva sourozenci? Ovšem nemáte tolik velký byt, aby mohl mít každý svůj vlastní pokoj? V tomto článku přicházíme s tipy, jak zařídit pokoj pro dvě děti, aby byly spokojené a dokázaly vedle sebe žít v klidu a míru.

Jak zařídit pokoj pro dvě děti

Obecně platí, že sourozenci by spolu měli mít společný pokoj do deseti let, poté už to psychologové nedoporučují. Ve většině rodinách to dopadá tak, že se rodiče stěhují do obývacího pokoje a jeden ze sourozenců zaujme místo v ložnici. Popřípadě se investuje do velkého baráku.

Zvolte neutrální barvu pokoje

pokoj pro dvě děti

Mají se o pokoj dělit holčička s chlapečkem? Pak je jasné, že dívka bude preferovat například růžovou a chlapec naopak modrou. To jsou dva extrémy, které by se mohly navzájem bít. Pokud se nedokáží dohodnout, zvolte barvu, která je neutrální (unisex). Taková žlutá dokáže prozářit celý dětský pokoj. Bílá jej opticky zvětší – to je nestárnoucí klasika. Nebo také světle zelená může být tou správnou volbou (říká se, že podporuje kreativitu u dětí). Udělejte kompromis a zvolte zlatou střední cestu.


To samé platí i u barvy nábytku a koberce. Ačkoliv se to bude zdát jako tvrdý oříšek a děti se třeba i pohádají, nevzdávejte to a rozhodněte vy, jakož to rodiče!

Rozdělte pokoj na dvě zóny

pokojík pro dvě děti

Každý jednou dospěje do věku, kdy bude potřebovat trochu svého prostoru. Rozdělte pokoj na dvě zóny, jedna pro každého. Budou to zóny, do kterých si vzájemně nepolezou, budou si tam každý zvlášť uklízet a budou tam mít pouze své věci. Každý si ji zařídí tak, jak chce on sám.

Vše násobte dvakrát

pokojík pro dvě děti

Dvě postele, dva psací stoly, dvě skříně, dvě poličky… vše musí být dvakrát. Každý by měl v pokoji zaujímat stejně velký prostor a mít stejné/podobné možnosti.

Samozřejmě někdy to násobení prostor nedovoluje. Není na dvě samostatné postele místo? Pak vyřešte tento problém dvoupatrovou postelí.

Dělit se o jeden psací stůl? To není příliš dobrý nápad. K učení potřebují oba klid a dostatek prostoru, kde si rozházejí učebnice, papíry a tužky. Případně pořiďte velmi tlustý stůl, který rozdělíte a dáte k němu dvě židle.

Myslete na dostatek prostoru

pokoj pro dvě děti

Jelikož jeden jediný pokoj obývají dva členové domácnosti, budete potřebovat dostatek úložného prostoru. Myslete proto prakticky! Zvolte vyvýšenou postel, která má pod sebou šuplík, případně pouze místo na uložení krabic s věcmi. Investujte do skříní až ke stropu, kam uložíte věci, které nemůžete vyhodit, ale nepotřebujete je denně. A tak dále…

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com/, https://www.decoratingyoursmallspace.com/, https://www.bloglovin.com/

 

Související články

Tipy, jak zařídit pokoj pro teenagery

Tipy, jak zařídit pokoj pro teenagery

3.7.2018 | StanislavaV | Dětské pokoje

Chystáte se zařizovat pokoj pro teenagera nebo jej rekonstruujete? Pak je tento článek dělaný pro vás na míru. Rozebereme zde, jakými pravidly/zásadam... Celý článek

Pokojíček pro miminko, aneb 8 krásných inspirací

Pokojíček pro miminko, aneb 8 krásných inspirací

7.6.2018 | StanislavaV | Dětské pokoje

Čeká vás příchod nového člena do rodiny a ještě stále nevíte, jak zařídit jeho pokojíček? Určitě vás potěší, naše tipy, které jsou nejenom krásné, ale... Celý článek

Soukromí prosím, aneb jak originálně zařídit pokoj pro dvě děti

Soukromí prosím, aneb jak originálně zařídit pokoj pro dvě děti

10.1.2018 | StanislavaV | Dětské pokoje

Navrhnout společný dětský pokojíček pro sestru i bratra může být někdy velký oříšek. Jde to však i originálně a nevšedně. Přesvědčte se sami. Celý článek

Máte doma studenta? Přečtěte si jak mu zařídit ideální studentský pokoj

Máte doma studenta? Přečtěte si jak mu zařídit ideální studentský pokoj

29.12.2017 | Redakce | Dětské pokoje

Čas letí jako voda a vy s úžasem zjistíte, že se z vašich dětí staly už skoro dospělé slečny a pánové. A ti mají samozřejmě jiné nároky a potřeby než ... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii • Kvalitní vestavěné skříně do dětského pokoje vydrží navěky!