Roomba Revenge aneb iRobot se stěhuje na iPhone

16.12.2011 | PR článek | Rubrika - Elektronika

Že se s nejchytřejším robotickým vysavačem iRobot Roomba můžete i skvěle bavit, není nic nového. Své o tom vědí majitelé vysavače a hlavně jejich domácí mazlíčkové. Nyní se však zábava s Roombou stěhuje z obývacího pokoje také do iPhonu.

Roomba Revenge aneb iRobot se stěhuje na iPhone
Reklama

Takových videí najdete na Youtube celou řadu. Stačí zadat spojení klíčových slov iRobot + CAT (kočka), nebo iRobot + DOG (pes) či případně libovolného domácího mazlíčka, který vám přijde na mysl, a většinou na vás vyskočí několik opravdu vtipných domácích videí. Psi a kočky nejčastěji Roombu používají coby dopravní prostředek, někdy v něm vidí kořist, někdy protivníka a někdy snad i soka v páníčkově lásce. Tak či tak Roomba dávno neplatí pouze za pomocníka, ale také člena rodiny.

Například toto video

ukazuje vrcholnou důvěru v produkty iRobotu. Roomba zde nevozí žádné domácí zvířátko, ale rovnou malé miminko. Společnost iRobot si dobře uvědomuje přesah svých produktů do dalších a dalších oblastí života a přerůstání spojení člověka a robotického vysavače ve skutečný vztah. Roomby mají v mnoha domácnostech své vyhrazené místo. Dostávají jména, díky iRobot iDressu tu a tam změní vizáž, plní funkci vysavače, dopravního prostředku a mnoho dalších.

Na základě těchto podnětů se iRobot rozhodl vztah člověka a Roomby dále utužit a vytvořil první zábavnou hru pro telefony Apple iPhone s Roombou v hlavní roli. Hra nese název Roomba Revenge (Pomsta Roomby) a odehrává se v přirozeném prostředí robotického vysavače neboli v domácnosti. Hráč má za úkol v časovém limitu sesbírat nečistoty na podlaze, které za sebou zanechávají poskakující králíci a ideálně se těmto rozsévačům nepořádku vyhýbat.

Při kontaktu s králíkem se totiž sesbíraný nepořádek vysype z Roomby zpátky na podlahu. Ale žádný strach, i na králíky má Roomba metr. Po sesbírání dostatečného množství nečistot získává hráč možnost aktivovat Revenge mód neboli mód odplaty, a v tomto to nepořádnému králíkovi hezky spočítat. Čím dále se ve hře dostanete, tím více králíků vás čeká a tím obratnější a nápaditější budete muset být, abyste mohli nahlédnout do kola dalšího.

Stejně jako v reálném životě dochází i ve hře Roomba Revenge ke kontaktu domácích mazlíčků a robotického vysavače, nechybí samozřejmě ani interakce s člověkem a další. Základní LITE verzi hry nabízí iRobot ke stažení zdarma, plná verze hry stojí příjemných 99 centů neboli necelý americký dolar.

Krátkou ukázku můžete vidět zde:https://www.irobot.cz

Reklama
Reklama

Související články

Tisknete doma fotografie? Jak na výběr správné tiskárny

17.03.2020 | Elektronika

Domácí tisk fotografií se dnes stal již jakousi samozřejmostí, bez které se nedokážeme obejít. V minulosti tomu tak jistě nebylo. Vždyť fotografie se… Celý článek

Vyzrajte nad výpadkem a poruchou elektrického proudu

03.12.2019 | Elektronika

Už několikrát vám vypadl proud zrovna ve chvíli, kdy jste potřebovali dodělat důležitý pracovní úkol? Vlivem poruchy elektrického proudu jste přišli… Celý článek

Televizory Philips 7304 Performance Series zaručí zábavu celé rodině

31.10.2019 | Elektronika

Televizory Philips série 7304 nesou v podtitulu název The Performance Series (série zaměřená na výkon). Slibují zábavu pro celou rodinu a zalíbí se… Celý článek

Co si představíte pod pojmem smarter home?

15.07.2019 | Elektronika

Slyšeli jste již někdy o pojmu chytrá domácnost? S nejvyšší pravděpodobností ano. Víte, ale, co si pod tímto pojmem představit? Je chytrá domácnost… Celý článek

Reklama
Reklama