affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Roomba Revenge aneb iRobot se stěhuje na iPhone

16.12.2011 | PR článek | Rubrika - Elektronika

Že se s nejchytřejším robotickým vysavačem iRobot Roomba můžete i skvěle bavit, není nic nového. Své o tom vědí majitelé vysavače a hlavně jejich domácí mazlíčkové. Nyní se však zábava s Roombou stěhuje z obývacího pokoje také do iPhonu.

Roomba Revenge aneb iRobot se stěhuje na iPhone
Reklama

Takových videí najdete na Youtube celou řadu. Stačí zadat spojení klíčových slov iRobot + CAT (kočka), nebo iRobot + DOG (pes) či případně libovolného domácího mazlíčka, který vám přijde na mysl, a většinou na vás vyskočí několik opravdu vtipných domácích videí. Psi a kočky nejčastěji Roombu používají coby dopravní prostředek, někdy v něm vidí kořist, někdy protivníka a někdy snad i soka v páníčkově lásce. Tak či tak Roomba dávno neplatí pouze za pomocníka, ale také člena rodiny.

Například toto video

ukazuje vrcholnou důvěru v produkty iRobotu. Roomba zde nevozí žádné domácí zvířátko, ale rovnou malé miminko. Společnost iRobot si dobře uvědomuje přesah svých produktů do dalších a dalších oblastí života a přerůstání spojení člověka a robotického vysavače ve skutečný vztah. Roomby mají v mnoha domácnostech své vyhrazené místo. Dostávají jména, díky iRobot iDressu tu a tam změní vizáž, plní funkci vysavače, dopravního prostředku a mnoho dalších.

Na základě těchto podnětů se iRobot rozhodl vztah člověka a Roomby dále utužit a vytvořil první zábavnou hru pro telefony Apple iPhone s Roombou v hlavní roli. Hra nese název Roomba Revenge (Pomsta Roomby) a odehrává se v přirozeném prostředí robotického vysavače neboli v domácnosti. Hráč má za úkol v časovém limitu sesbírat nečistoty na podlaze, které za sebou zanechávají poskakující králíci a ideálně se těmto rozsévačům nepořádku vyhýbat.

Při kontaktu s králíkem se totiž sesbíraný nepořádek vysype z Roomby zpátky na podlahu. Ale žádný strach, i na králíky má Roomba metr. Po sesbírání dostatečného množství nečistot získává hráč možnost aktivovat Revenge mód neboli mód odplaty, a v tomto to nepořádnému králíkovi hezky spočítat. Čím dále se ve hře dostanete, tím více králíků vás čeká a tím obratnější a nápaditější budete muset být, abyste mohli nahlédnout do kola dalšího.

Stejně jako v reálném životě dochází i ve hře Roomba Revenge ke kontaktu domácích mazlíčků a robotického vysavače, nechybí samozřejmě ani interakce s člověkem a další. Základní LITE verzi hry nabízí iRobot ke stažení zdarma, plná verze hry stojí příjemných 99 centů neboli necelý americký dolar.

Krátkou ukázku můžete vidět zde:https://www.irobot.cz

Reklama
Reklama

Související články

Ovládání domácnosti hlasem. Co všechno je potřeba?

09.01.2019 | Elektronika

Porovnáte-li průměrnou českou domácnost dnes a třeba před rokem 1989, rozdíly jsou dosti markantní. V současné době už navíc není nereálné ovládání… Celý článek

Klimatizace může za nejeden zdravotní problém

31.12.2018 | Elektronika

Klimatizace je pro většinu z nás během letních veder hotovou spásou. Avšak všeho moc škodí. A to platí i u klimatizace. Obzvláště pak, jestli je… Celý článek

Inteligentní interiérová kamera Netatmo je nyní kompatibilní s HomeKit od Applu

20.11.2018 | Elektronika

Společnost Netatmo, která se specializuje na chytrou spotřební elektroniku pro bezpečnější a pohodlnější domov, oznamuje, že produkt inteligentní… Celý článek

Guardian Glass uvádí na evropský trh sklo pro regulaci slunečního záření

05.09.2018 | Elektronika

Společnost Guardian Glass představuje nové sklo s povlakem s dvojitou funkční vrstvou stříbra pro regulaci slunečního záření, které svým neutrálním… Celý článek

Reklama
Reklama