Reklama

Zahoďte mop. Je tu vytírací robot

6.6.2011 | PR článek | Rubrika - Elektronika

Zahoďte mop. Je tu vytírací robot

Představte si ideální domácnost. Nemusíte se o nic starat, protože všechno za vás obstarají roboti. Nemluvíme o žádné sci-fi – vždyť roboti už pomáhají v domácnostech nějaký ten pátek nejen s luxováním, ale například také s vytíráním podlah. Průkopník v této oblasti má jméno iRobot Scooba.

Ať už to máme v domácnosti nastaveno jakkoliv a v čele pravidelného frontálního útoku na nepořádek stojíte vy, manžel nebo babička, asi se shodneme na tom, že úklidu se úplně vyhnout nedá. Ano, můžete si pořídit pomocnici nebo pomocníka z masa a kostí, ale riskujete, že na výpomoc doručenou přímo z vysokoškolských kolejí zareaguje špatně manžel, zahradník neprojde zase vám a babičky nebo dědečci v důchodu zrovna nemusí mít čas.

Pomocnou ruku naštěstí v posledních letech stále více podává obor, kterému se říká robotika. Budeme-li konkrétní, starosti s domácím úklidem zatím robotika zcela vyřešit nedokáže. Robot za vás neroztřídí a neopere prádlo, nevyčistí vanu ani umyvadlo a bohužel ani neutře prach. Co však není teď, může za pár let snadno být. Už nyní vám ovšem robot dokáže výrazně ulehčit s luxováním a vytíráním.

Vysát a vytřít

Spojení robotický vysavač pro většinu čtenářek asi nebude nové. Pokud vám nějaký robotický vysavač neulehčuje práci s vysáváním už teď, určitě se tomu tak stane v rámci nejbližšího výročí, svátku, narozenin nebo Vánoc. Z robotického vysavače se totiž stal v posledních dvou letech nejen v Česku velmi populární a praktický dárek. Vysávání nicméně není jediná činnost, kterou může domácí robotický mazlíček ve vaší domácnosti zastat.

Roboti totiž dokáží vytírat i podlahy. Tedy abychom byli přesní, nejde o roboty obecně, ale jeden konkrétní model jménem Scooba. Scoobu přivedla na svět americká společnost iRobot, specialista na robotiku, jenž na českém trhu slaví úspěchy právě se svým vysavačem Roomba. Na rozdíl od Roomby ovšem Scooba nemá žádné přirozené nepřátele. Je jediná svého druhu, a to jednoduše proto, že robotické vytírání vyžaduje mnohem větší znalosti v robotice než vysávání.

Není proto dost dobře možné, aby si s trochou nadsázky někdo jeden den vymyslel, že bude pod svou existující nebo úplně novou značkou prodávat robotický vysavač a druhý den tento uvedl na trh. Vytírání totiž vyžaduje skutečně pokročilé znalosti a zkušenosti. iRobot se rozhodl tuto výzvu přijmout a vyrobil domácího robota, jenž v rámci 4fázového čistícího procesu dokáže vaši podlahu zbavit nečistot a celou automaticky vytřít.

Čistá podlaha a žádné bakterie

Všechny čistící fáze probíhají souběžně a v dokonalé harmonii tak, aby vytírání trvalo co nejkratší dobu a bylo zároveň efektivní. V první fázi probíhá předvysání, v druhé Scooba aplikuje na podlahu čistící roztok, ve třetí fázi podlahu čistí a v poslední čtvrté vysává do speciální nádobky špinavou vodu. Za Scoobou zůstává čistá avšak mírně vlhká podlaha.

iRobot Scooba se ovšem může pochlubit i výrazným antibakteriálním účinkem, jenž má na svědomí speciální čistící roztok Scooba Juice. Tento roztok zahubí v průběhu čistění až 98% bakterií, přičemž nepředstavuje absolutně žádné riziko pro děti nebo třeba domácí zvířata. Díky baterii s vysokou kapacitou dokáže Scooba na jedno nabití vytřít místnost o rozloze 80 m2. Dobití baterie trvá cca 4 hodiny.

Společnost Certus Mercatus s.r.o. neboli oficiální distributor značky iRobot v České republice klade navíc velký důraz na doprovodné služby, takže se můžete vždy spolehnout na to, že doma budete mít pomocníka a nikoliv potížistu. Veškeré informace o Scoobě najdete na www.irobot.cz.

Související články

Jak zabezpečit dům či byt

Jak zabezpečit dům či byt

4.8.2011 | Redakce | Elektronika

Velice častou starostí majitelů domů či bytů je otázka vhodného zabezpečení majetku. Technologie jdou neustále dopředu, spolu s vývojem klesá i jejic... Celý článek

Chytře proti prachu

Chytře proti prachu

13.6.2011 | PR článek | Elektronika

Ničí vás neustále uklízení prachu a pylů v domácnosti? Máte alergické dítě, kterému se špatně dýchá? Pořiďte si čističku vzduchu – absolutně tichou a ... Celý článek

Retro je opět tady!

Retro je opět tady!

16.5.2011 | PR článek | Elektronika

Stejně jako se střídají módní trendy v oblečení či účesech, mění se i móda v segmentu spotřební elektroniky. Retro je opět tady! Celý článek

Chcete vyzrát na aprílové počasí? Pořiďte si meteostanici a už nezmoknete!

Chcete vyzrát na aprílové počasí? Pořiďte si meteostanici a už nezmoknete!

18.4.2011 | PR článek | Elektronika

Znáte to: měsíc duben, apríl a s ním i nevyzpytatelné aprílové počasí! Ráno sluníčko, v poledne mlha a přeháňka, a večer už zase sluníčko. Pokud už ne... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii