Praktické tipy, které se vám budou hodit při výběru pojištění majetku

01.11.2016 | PR článek | Rubrika - Finance

Co všechno se může přihodit vašemu majetku? Pokud vám bydlení „nevybílí“ zloději, můžete se setkat tváří v tvář s rozbouřenými živly. Požár, úder blesku, výbuch plynu nebo povodeň – stát se může cokoliv a nikdy není od věci, když váš domov chrání dobře nastavené pojištění. Přijít o střechu nad hlavou je vždy nepříjemné, ale ještě horší je zjištění, že si nemůžete dovolit její obnovu do původního stavu. Prevencí takové situaci je pojištění majetku.

Praktické tipy, které se vám budou hodit při výběru pojištění majetku
Reklama

Zatímco někomu se v životě nepřihodí nic mimořádného, některým lidem se smůla lepí na paty. Ať už patříte do jedné nebo druhé skupiny, dodržujte následující doporučení. Pojištění majetku se totiž vyplatí jen za předpokladu, že...

… dobře stanovíte pojistnou částku

Naprostým základem je stanovení odpovídající pojistní částky. Chybou je tzv. podpojištění, ke kterému dochází v případě, kdy je majetek o určité hodnotě pojištěn na menší částku. Pojistíte-li např. byt v hodnotě půl milionu na poloviční částku, dostanete v případě pojistné události pouze poměrnou část peněz. Dosáhne-li výše škody padesáti tisíc korun, pojišťovna vám vyplatí polovinu.

Podpojištění je důvodem, proč průběžně aktualizovat smlouvu. Hodnota vašeho majetku může průběžně růst nebo se naopak snižovat. Údaje obsažené ve smlouvě by měly odpovídat skutečnosti.

 

Důležité je správně nastavit pojistnou částku pojištění

Důležité je správně nastavit pojistnou částku pojištění

… si vyberete to nejlepší pojištění

Pokud si myslíte, že sjednání několika pojištění majetku u více pojišťoven znamená několikanásobnou náhradu škody, musíme vás zklamat. Náhradu škody lze uplatnit pouze jednou. Tím spíš byste si měli vybrat kvalitní produkt a případná připojištění. Za zmínku stojí například oblíbené pojištění odpovědnosti členů domácnosti, pojištění domácích mazlíčků a úrazové pojištění. Nutno podotknout, že se rozhodně nevyplácí šetřit na úkor rozsahu pojistného krytí. Raději investujte o pár korun navíc s tím, že vám pojištění poskytne opravdu ochranu se vším všudy.

 

Správně zvolené pojištění chrání váš majetek i rodinu

Správně zvolené pojištění chrání váš majetek i rodinu

 

Některé nemovitosti jsou nepojistitelné

Vlastníte nemovitý majetek v oblasti, kterou pravidelně postihují povodně? Pak počítejte s tím, že vám ji pojišťovny proti tomuto živlu s největší pravděpodobností nepojistí. Proto k tomuto riziku přihlížejte již před pořízením nemovitosti. Přesvědčte se o tom, že se nenachází v kritické oblasti.

Rozlišujte mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti

K poměrně častým nedorozuměním ze strany klientů pojišťoven patří záměna některých pojmů. Jestlipak víte, že pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti nejsou jeden a ten samý produkt?

Pojištění nemovitosti zahrnuje krytí škod způsobených na stavbě a jejích součástech. Pojištění domácnosti se týká veškerého vybavení a cenností.

 

Pozor na správně zvolený pojistný produkt

Pozor na správně zvolený pojistný produkt

S atraktivní nabídkou přišla pojišťovna Ergo

Na českém trhu působí přes deset pojišťoven, které nabízí pojištění majetku v různém rozsahu. K nejzajímavějším nabídkám patří pojištění Bezpečný domov od pojišťovny Ergo. Produkt byl nastaven tak, aby klientům nehrozilo riziko podpojištění a zároveň nedocházelo ke složitému oceňování majetku.

Výše pojištění Bezpečný domov se stanovuje paušálně na základě velikosti obytné plochy. Předmětem pojištění může být rodinný dům s max. dvěma bytovými jednotkami, trvale obydlená domácnost nebo byt v osobním vlastnictví. Za předpokladu splnění podmínek také rekreační objekt. Sjednáte-li si u pojišťovny Ergo pojištění domácnosti a nemovitosti, získáte slevu ve výši 5 %. K dalším výhodám patří pojištění z držby budovy/bytu do 3 milionů korun zdarma, non stop asistenční služba a bezplatné pojištění vedlejší stavby a garáže do 50 m2.

Reklama
Reklama

Související články

Co vám zaručeně pomůže ušetřit? Srovnání cen elektřiny a plynu

26.09.2020 | Finance

Doba není zrovna snadná a mnohé domácnosti se snaží šetřit všude, kde jen je to možné. Často se domnívají, že na nezbytných výdajích na bydlení se… Celý článek

Navyšte prodejní cenu nemovitosti pomocí aukce

20.08.2020 | Finance

Určit správnou prodejní cenu nemovitosti většinou vyžaduje opravdu dobré znalosti trhu. Je-li cena nastavená příliš nízko, nemovitost se sice hned… Celý článek

K jakým škodám na majetku dochází v ČR nejčastěji a na co si dát pozor při výběru pojištění?

02.12.2019 | Finance

Pojistit se znamená získat jistotu. Respektive garanci finanční kompenzace, když si příroda usmyslí, že vám z nově rekonstruovaného bydlení udělá… Celý článek

Kdy se vyplatí spořicí účet a jak vybrat ten nejlepší?

26.11.2019 | Finance

Máte stranou finanční rezervu na nenadálé výdaje? A kde ji máte uloženou? Poradíme vám, kdy se vyplatí začít přemýšlet o spořicím účtu a taky, jak si… Celý článek

Reklama
Reklama