Půjčky nebývají jisté

04.11.2021 | PR článek | Rubrika - Finance

Když si člověk potřebuje půjčit peníze, protože mu ty jeho nestačí, může tak učinit. Jenže je nejednou otázkou, zda někoho přesvědčí, aby mu půjčil.

Půjčky nebývají jisté
Reklama

Chtít půjčku je naprosto běžné, ovšem získat ji ani zdaleka tak obvyklé není. Je tomu tak proto, že se lidé ocitají ve složité finanční situaci nejednou a půjčku tedy potřebují, jenže jsou na tom současně v podobných chvílích nejednou natolik finančně nedobře, že nedokážou finanční instituce přesvědčit o své schopnosti takto poskytnuté peníze splatit.

Ten, kdo má dejme tomu nízký či nejistý příjem a k tomu nádavkem například záznamy v registrech dlužníků, exekuce na krku a podobně, se bankám obvykle nelíbí, na toho se tu hledí podezřívavě, a nakonec se mu obvykle ani nevyhoví s tím, že tento není bonitní, že by nemusel dokázat splácet se ctí.

 

Ovšem skutečnost, že nejednomu z našinců odmítnou poskytnout v bance půjčku, ještě neznamená, že je tento nevyhnutelně ztracen. Naděje umírá poslední, a pokud se takto neuspokojený žadatel obrátí někam jinam, má pořád ještě šanci uspět.

Třeba taková hypotéka bez registru skýtá naději na získání dodatečných peněz i těm, kteří na tom nejsou třeba vůbec dobře. Tady se klidně přimhouří oko nad zájemcovými nízkými příjmy a registry dlužníků se záznamy, tady nemusí vadit ani nějaká jiná potenciální komplikace. Hlavní je zde totiž to, aby se dlužník zaručil za vrácení peněz zastavením své nemovitosti. A taková záruka je pro pomáhající nebankovní společnost dostatečnou jistotou, dávající možnost vyhovět i těm, kteří jsou ve skutečně nezvladatelné tísni.

Na otázku, zda dosáhnu na hypotéku, se v tomto případě dá odpovědět obvykle kladně. Tu získá opravdu každý a výjimku tvoří jedině ti, kdo jsou už v problémech ponořeni natolik, že by jim už ani tyto peníze nepomohly.

A tak stačí si tu jednoduše zažádat, podepsat smlouvu a zastavit nemovitost a záhy jsou už i bez zbytečné byrokracie velké peníze k dispozici. A tak pomalu nikdo z nás neskončí bez peněz. Aspoň pokud má nemovitost a je schopen splácet.

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Měření spotřeby elektřiny přispěje ke snížení výdajů na domácnost. Jak na to?

01.12.2021 | Finance

V dnešní době je obzvláště důležité si hlídat, kolik peněz utratíte za energie. Vzhledem k tomu, že jejich ceny šly v minulých týdnech a měsících… Celý článek

Jsou potřeba peníze navíc?

04.11.2021 | Finance

Spousta lidí má přinejmenším někdy v průběhu života tu smůlu, že se jim nedostává tolika peněz, kolik by dotyční chtěli nebo i vysloveně potřebovali… Celý článek

Zlepšete si hledání práce pomocí těchto tipů

26.10.2021 | Finance

Jste na pokraji nové životní etapy, která představuje změnu práce či dokonce uvažujete o změně celé kariéry a toužíte se uchytit ve zcela jiném oboru… Celý článek

Evropa bojuje za nižší ceny energií

25.10.2021 | Finance

Rapidní zvýšení cen elektřiny a plynu překvapilo nás všechny. Největší dopad však má na jižní státy, kde se ceny navýšily kolikrát i na dvojnásobek.… Celý článek

Reklama
Reklama