Reklama

Jak se staví sen: Velká rošáda

19.03.2013 | Redakce | Rubrika - Jak se staví sen

Sympatická rodinka zažije velkou rošádu již brzy. Na místě, kde mají Maškovi kuchyň, ji už nechtějí, a tak se nově vytvoří otevřený kuchyňo-obývák. Jejich ložnice tedy už nebude bezprostředně vedle dětského pokojíčku a rodiče si konečně užijí tolik vysněnou intimitu.

Jak se staví sen: Velká rošáda
Reklama

Připravujeme proměnu bytu ve starším rekonstruovaném bytovém domě. Byt se nachází v prvním patře. V bytě bydlí mladá rodina s jedním dítětem.  Plocha bytu není zanedbatelná, celý prostor je celkem velký ale současná dispozice bytu není ideální. Při vstupu do bytu neprocházíme chodbou nebo šatnou, ale nalézáme se rovnou v kuchyňské části. Přes kuchyň vstupujeme do obývacího pokoje a z obývacího pokoje do ložnice. Tyto prostory nejsou nijak oddělené a všechny prostory jsou navzájem propojené. Největším problémem je, že přes současnou ložnici se prochází do dětského pokoje. Taková dispozice majitelům znepříjemňuje bydlení, nemají soukromí a jednotlivé obývací zóny se vzájemně ruší.

Součástí kuchyně je u vstupních dveří odkládací prostor na boty a bundy, který částečně chodbu nahrazuje. Současná kuchyně je spojena s přístavným barovým pultem. Kuchyně je na první pohled hodně stará. Materiály kuchyně jsou oprýskané a někde se už rozpadá. Dalším problémem kuchyně je, že tu chybí prostor pro stolování. V místnosti je sice velké okno, ale tím, že je na druhé straně podobný bytový dům, je tato část bytu poměrně tmavá.

Současný obývací pokoj je „spatlaný” ze všeho možného. TV stěnu nahrazují atypické přizděné police, na kterých stojí plochá televize s dalšími doplňky. Pod nimi je starý korpus skříňky, ve kterém je umístěné audio/video a všude je vidět zacuchaná kabeláž. Sedací souprava je nová a v obývacím pokoji je nyní jediným výrazným prvkem. Velká stěna vedle oken je dekorována barevnými pruhy, které asi majitelé ladili k podlaze, jež je opět v barevné skladbě kobercových čtverců. Toto řešení vytváří spíš splácaný dojem než nějaký zajímavý záměr. Na oknech jsou obyčejné klasické rolety v šedivé barvě. Z obývacího pokoje se jde klenbovým vstupem bez dveří do současné ložnice.

Ložnice je opět složena z různých kusů nábytku, které se nedoplňují materiálově i barevně. Vedle staré dřevěné postele jsou dva plechové konferenční stolky.  Za postelí je zavěšená látka s abstraktním vzorem, která funguje spíše jako zákryt než jako dekorační prvek. Za látkou je schovaný nevzhledně zadělaný otvor, šlo původně o vchod do ložnice. Vedle postele je nika, která není nijak využita. Současně se ve spodní části niky nachází jeden z nočních plechových stolků. Šatní skříň je vedle vstupních dveří do dětského pokoje. Chybějí jí ale dveře, a tak je vidět na všechno rozházené oblečení. Přestože je prostor celkově propojený, je v ložnici jiná barva koberce. Podlaha je dokonce v jiné výškové úrovni. Dveře do dětského pokoje mají bílou barvu. Je však oprýskaná a kování dveří se rozpadá. Současné dveře ponecháme, ale projdou repasí.

Kuchyně, obývací pokoj i ložnice má nově udělané sádrokartonové stropy, které nejsou dokončeny. Plocha není přestěrkovaná a přemalovaná. Pohled na strop ukazuje, že není dodělaný a nevypadá vůbec hezky.

Tady prostě pomůže jen velká rošáda!

Témata dílu: způsoby vyrovnávání podlah a jak si sestavit novou kuchyň a propojit ji s ostatním prostorem

VIP: k sobě nás pozve moderátorka Eva Decastelo

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 24. března od 18.00 hod na Prima family!

Pred:

 

Po:

Reklama
Reklama

Související články

Jak se staví sen: proměna tří místností pro babičku s vnučkou

27.04.2017 | Jak se staví sen

Babička Marcela a dvanáctiletá vnučka Aneta bydlí samy v pražském paneláku. Babička je pro Anetu vším – mámou, tátou, dědou a babičkou v jednom.… Celý článek

Dětský pokoj a spousta překvapení pro velkou rodinku

14.06.2013 | Jak se staví sen

Vopelákovi jsou rozvětvená rodina a žijí pěkně postaru – tři generace pod jednou střechou. Pro své děti by si přáli pokojíček a pro dědečka Jana… Celý článek

Koupelna inspirovaná mořem

05.06.2013 | Jak se staví sen

Barbora a Honza s malým Davidem přestavují domeček. Splnil se jim velký sen, bydlet v malém domku uprostřed města. Prozatím žijí v bytě, ale potřeba… Celý článek

Reklama
Reklama