Reklama

6 nejčastějších mýtů o hygieně v koupelně

10.06.2018 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Nevěřili byste, kolik mýtů se šíří napříč celým světem. Tento článek se bude věnovat právě mylným domněnkám, které souvisí s hygienou v koupelně. Co děláme špatně? Co si myslíme, ale není to pravda? To se dočtete v tomto článku.

6 nejčastějších mýtů o hygieně v koupelně
Reklama

Záchodové prkénko je místo s největším počtem bakterií

mýty o hygieně

OMYL! Ačkoliv si všichni myslíme, že právě prkénko je to, co je nejvíce nehygienické a nechutné, není tomu tak. Ačkoliv se nejedná o nejčistější místo na planetě zemi, ani pohlavní nemoc z něj dostat nemůžete – jak se někteří mylně domnívají. Taková klávesnice či počítačová myš rozhodně obsahuje více bakterií, nebo třeba klika od samotného WC, kam sáhne denně „upiplanýma“ rukama tolik lidí.

Na jižní polokouli se otáčí voda opačně než na severní polokouli

mýty o hygieně

Kdo ví, kde se vzal onen mýtus, že na severní polokouli se stáčí voda v záchodu opačným směrem než na polokouli jižní?! To samé platí také o dřezu. Není to pravda.

Mytí rukou nám zabere sekundu

mýty o hygieně

Ba ne, takto jednoduché to nebude. Věděli jste, že ačkoliv by se umývání rukou po toaletě mělo považovat za samozřejmost, většina lidí to stejně nedělá? A ti, co to dělají, tak z velké většiny odbytě. Určitě je zapotřebí mýdlo. Mýdlo však nefunguje na principu antibakteriálního gelu. Pouze nám pomůže, že bakterie nám s rukou snadno sklouznou, nikoliv je zabíjí. Aby mytí rukou bylo skutečně kvalitní, je třeba důkladně ruce napěnit (mimo tekoucí vodu) a poté oplachovat aspoň 15 sekund.

Záchod je třeba větrat kvůli pachu

mýty o hygieně

Ano, to je. Ale má to i jiné důvody. Rozhodně byste neměli nechávat tohle malé místečko stále zavřené. V malém prostředí, kde je navíc teplo, se množí škodlivé látky a bakterie. Také vlhkost by mohla být problémem! Zabraňte růstu plísní tím, že záchod pravidelně proženete průvanem. Případně zapínejte ventilátor pro odvětrávání.

„Tak a mám krásně čistou koupelnu!“

mýty o hygieně

Bohužel, ačkoliv si většina z nás po pracném úklidu koupelny myslí, že se právě nachází v naprosto sterilním prostředí. Není tomu tak. Neuklízejte pouze viditelné části koupelny, ale zaměřte se i na první pohled neviditelné zašlé špíny a kouty plné nečistot. Rozhodně nezapomínejte ani na odtoky vany a žlaby.

Ručníky stačí oprat jednou za půl roku

mýty o hygieně

Myslete na své zdraví! V ručnících se množí různé mikroorganismy, které by vám v intimních partiích mohly způsobit potíže. Ručníky a osušky by se proto měly prát po každém 5. použití, abyste je udrželi čisté.

Zdroj fotografií: https://pixabay.com

Reklama
Reklama

Související články

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Reklama
Reklama