Reklama

Desatero pro malou koupelnu

15.02.2013 | časopis Panel Plus | Rubrika - Koupelny a toalety

Většina domácností u nás má malou koupelnu a velmi často v ní stojí ještě pračka. Přesto chcete mít koupelnu hezkou. Nezoufejte. I tak zařídíte malou koupelnu krásně a účelně.V momentě, kdy vyřešíte prostorové uspořádání koupelny včetně ukládání věcí, můžete začít vybírat obklady.

Desatero pro malou koupelnu
Reklama

1. Moderní velké formáty obkladů (například 20x40 cm, 30x60 cm, 60 x 60 cm) se dají s úspěchem použít i v malé koupelně. Na podlahu je vhodná tak zvaná kalibrovaná dlažba, která se pokládá s velmi úzkou spárou. Díky ní bude obložená plocha působit elegantně a prostor dokonce opticky zvětší. Kalibrované dlaždice nabízí ve velké šíři například. české RAKO. Méně spár se také lépe udržuje.

2. Malému prostoru prospívají světlé barvy, což platí pro obklady i pro dlažbu. Plochu pak můžete oživit listelami či jinými dekoračními prvky, které má každá série obkladů k dispozici ve sladěných barvách i vzorech.

3. Položíte-li velké formáty obkladů vertikálně, budou působit dynamicky, naopak obkládačky a listely použité horizontálně prostor zklidní.

4. Nízký strop (například v panelovém domě) opticky zvýšíte, jestliže použijete obdélníkové obklady vertikálně a navíc tuto linii podpoříte vertikálními ozdobnými prvky.

5. Potřebujete-li obložit oblé stěny či hrany (například kolem vany, umyvadla nebo u zděné police), použijte mozaiku vhodného odstínu. Vytvoříte zajímavý kontrast. Na www.rako.cz naleznete mozaiky v mnoha designech.


6. Malému prostoru vždy prospějí vhodně umístěná zrcadla, protože ho opticky zvětší. Kromě toaletky nad umyvadlem můžete zrcadlem pokrýt vysoká dvířka úložné skříně případně dveře do koupelny.

7. Evidentně nelze přistupovat k obkladům při jejich nákupu jako k virtuálnímu produktu. E-shop nemůže v žádném případě nahradit samotnou návštěvu specializované vzorkovny se širokou paletou nabízených obkladů s možností jejich prohlédnutí a „osahání si“ obkladů v jejich reálné podobě. Správně naladěná kombinovatelnost a kompletnost je zárukou spokojeného bydlení na dlouhá léta.


8. Specializovaní a výrobcem proškolení prodejci vám poskytnout doporučení a posouzení vhodných materiálů (lepidla, spárovací hmoty ) pro samotnou pokládku obkladových prvků. V případě vašeho zájmu jistě vytvoří vizualizaci, návrh budoucí koupelny.

9. Počítejte s rezervou 10 až 15 procent, buď ji využijete hned, nebo zůstane pro případné opravy v budoucnu. Raději ale nakupujte tam, kde vám zaručí stejný obklad i po delší době.


10. Chcete-li mít nově obloženou koupelnu stále hezkou, s čistými spárami a zářícím obkladem, musíte ji pravidelně udržovat. Pomůže vám v tom například čisticí prostředek CL803, který dodává ke svým výrobkům firma Lasselsberger.

 

Text: (uh)

Foto: RAKO

Více se dočtete v časopise Panel Plus

Reklama
Reklama

Související články

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Reklama
Reklama