Reklama

Jak vybrat vanu, aneb užitečné rady a tipy

16.03.2018 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Zařizujete či rekonstruujete koupelnu? Ačkoliv někteří dávají raději přednost sprše, najdou se tací, kteří na luxus vany nedají dopustit. Kdy jindy si pořádně zarelaxovat nebo užít romantickou chvilku ve společnosti partnera/partnerky, než ve vaně obklopené svíčkami a s vínem?

Jak vybrat vanu, aneb užitečné rady a tipy
Reklama

Ovšem výběr vany nemusí být žádná hračka! Je to poměrně složitý úkol. Tento článek přichází s radami a tipy, jak si vybrat tu správnou vanu právě pro vás.

Pečlivě si vše odměřte

jak vybrat vanu

Nejdůležitější je si uvědomit, kolik prostoru máte k dispozici. Panelové domy povětšinou nabízejí pouze skromné menší koupelny, na druhou stranu v rodinném domě můžete mít neomezeně prostoru.

To vám přináší i možnost založit si koupelnu v rustikálním stylu – její hlavní motiv je vana v prostoru, tedy uprostřed místnosti, doplněna o zdobné prvky, jako jsou zajímavé nožky vany nebo baterie.

Vyšší lidé ocení delší (větší) vanu, do které se bez problému „naloží“. Delší vana však není praktická pro lidi menšího vzrůstu. Ačkoliv se to z počátku nejeví jako problém, dotyčnému by mohlo dělat problém, že se ve vaně nemůže zapřít nohama, jelikož na druhý konec vany nedosáhne. Pak to pěkně klouže a je to.

Moderní pár jistě ocení rohovou vanu neboli vířivku, kde se vlezou oba dva a užijí si tak nezapomenutelné hrátky. Všelijaké bublinky a trysky jsou příjemným benefitem.

Co od vany očekáváte

jak vybrat vanu

Preference máme každý různé. Komu bude vana určená? Bude vana určena důchodci? Pak by se hodila taková, do které se snadno poleze (nejlépe se schůdkem a nízká), případně rohová se sedátkem + se dají dokoupit také protiskluzové úpravy. Budou se ve vaně koupat malé děti? Měla by být tedy bezpečná a praktická.

Jak vybírat v obchodě

jak vybrat vanu

V předchozích bodech jste si již ujasnili, co hledáte (rozměry, možnosti), nyní si vše sepište a vyrazte na nákup s celou rodinou. Celá rodina totiž vanu bude využívat a souhlasit s ní by měli všichni členové. Je to velká investice, je třeba přemýšlet a pečlivě si rozmýšlet.

Odborníci vám poradí! Zeptejte se na materiál, tvar, další vychytávky a možnosti, jak je to s údržbou tohoto typu. Do vany se nestyďte vlézt a odzkoušet si ji! Nemusí se cítit trapně, jste zákazník a máte na to právo!

Jaký materiál je nejvhodnější

jak vybrat vanu

Jednou z možností je akrylát. Mezi jeho přednosti patří například pevnost a stabilita. Vydrží vám dlouho a budete mít jistotu, že máte doma kvalitní vanu. Další bezesporu výhodou je to, že je poměrně sám o sobě teplý, vana vás tedy nebude studit a dlouho vám voda vydrží teplá.

Ocel je naopak cenově dostupnější. Je také nejpoužívanější a chlubí se delší životností. Na druhou stranu vás budou studit záda při nakládání se do vany.

Zdroj fotografií: https://pixabay.com, https://cz.pinterest.com/

Reklama
Reklama

Související články

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Reklama
Reklama