Reklama

Retro koupelny v industriálním stylu

02.12.2016 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Hledáte inspirace pro zařízení vaší koupelny? V tomto článku vám poradíme, jak si vybudovat retro koupelnu v industriálním stylu. Inspirujte se a vyzkoušejte naše tipy! Třeba se vám právě tento styl zalíbí a usoudíte, že to je něco pro vás!

Retro koupelny v industriálním stylu
Reklama

Jedná se o prvky retra (vintage) kombinované s moderním stylem, případně DIY (do it yourself). Industriální styl je velmi jednoduchý, praktický a hlavně originální. Někomu se mohou zdát jeho prvky příliš „studené“ a strohé, ale jsou i tací, kteří si tento styl zamilovali. Posuďte sami!

Rozmístění v prostoru

retro koupelna v industriálním stylu

Industriální styl je znám svým minimalismem a čistotou. Jedná se o vzdušné prostory s vysokým stropem. Základem jsou velká okna, z kterých proudí do místnosti dostatek světla. Vana se ze zásady umisťuje doprostřed místnosti, nikoliv na okraj. Sprchový kout volte prosklený (ne zabarvená skla), opticky tak ještě zvětší místnost.

Barvy, které se pro tento styl hodí

retro koupelna v industriálním stylu

Přeplácanost a příliš mnoho barev se do tohoto stylu nehodí. Naopak sáhněte po klasických bílých kachličkách, které můžete ozvláštnit pomocí barevných/tmavých spárů (hnědé, šedé, černé). Báječně vypadá také bílá keramika v kombinaci s bronzovými doplňky. Nebojte se ani pastelových barev.

Volba nábytku

retro koupelna v industriálním stylu

Nábytek je velmi jednoduchý a minimalistický, bez zbytečných ornamentů a barev. Jedná se povětšinou o hranaté tvary. Stylem by nábytek měl připomínat továrenské a průmyslové prostředí.

Materiály, s kterými budete pracovat

retro koupelna v industriálním stylu

Nejčastěji užívanými materiály jsou kámen (velmi častá je cihlová/neomítnutá stěna a betonová podlaha), kov (zejména bronz dodá vaší koupelné šmrnc, co takhle bronzová baterie?), sklo a dřevo. Také měděné trubky můžete nechat na obdiv. Jde nám o vytvoření továrenského/průmyslového prostoru, proto se nebojte nic přiznávat, neschovávejte!

Vsaďte na doplňky

retro koupelna v industriálním stylu

Doplňky jsou velmi důležitým detailem. Jimi můžete naprosto změnit koncept celé koupelny. Volte proto zajímavé kovové úchytky na ručníky nebo na kelímek na kartáčky a zubní pasty. Vše samozřejmě v bronzu. Koupelnu můžete obohatit také o lampu v industriálním stylu. Ovšem zůstávejte při výběru doplňku střídmí.

Zdroj fotografií: https://cz.pinterest.com/

Reklama
Reklama

Související články

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

04.08.2020 | Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to… Celý článek

Jak odvětrat koupelnu bez okna?

29.05.2020 | Koupelny a toalety

V koupelně musíte pravidelně větrat. Jinak se v ní kondenzuje voda, zvyšuje se vlhkost a tvoří se plíseň. Pokud to neděláte, zakládáte si v tom… Celý článek

Vybíráte vanu? My vám v tom poradíme!

13.03.2020 | Koupelny a toalety

V dnešní době můžete koupit mnoho druhů van. Neobvykle tvarovanými vanami určenými pro malé a zajímavé prostory počínaje a tradičními masivními… Celý článek

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Reklama
Reklama