Reklama

Teplo domova

26.7.2012 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Krby a vytápění

Pořídit si krb nebo krbová kamna zdaleka nemusí být jen praktickou záležitostí.

Teplo domova

Pec nebo kamna najdeme snad v každé pořádné české pohádce. Do předminulého století bývala pec přirozeným centrem obytné místnosti. Nejenže se v ní topilo, ale také vařilo a peklo. Později ji nahradilo pohodlnější a téměř bezúdržbové ústřední topení. V dnešní době, především s rozvojem bydlení v rodinných domcích v satelitech kolem velkých měst, se krbová kamna nebo krby dočkaly renesance. Tento vedlejší zdroj tepla dokážeme náležitě ocenit obzvláště v přechodném období (na jaře a na podzim), nebo pokud je chladnější léto. Je-li totiž dostatečně výkonný a dobře navržený, dokáže podstatně snížit náklady na topení. Zanedbatelná však není ani funkce estetická – pohled do mihotavých plamenů nelze ničím nahradit.

 

Optifire 764 je jednou z mimořádně technicky vyspělých krbových vložek značky Bogart & Gonay se systémem spalinových přepážek a termostatem regulujícím intenzitu hoření. (60 810 Kč, Semaco)

 

Vysoce výkonný „dvojitý“ krb STÛV 21/95 disponuje oboustrannou prosklenou plochou mimořádné výšky, která je díky dobře promyšlenému systému hoření stále čistá. (89 010 Kč, Semaco)

 

 

Krb Dalmas z masivního bílého vápence z oblasti Provence bývá kombinován s deskou z granitu či mramoru. (174 400 Kč, www.krby-parma.cz)

Model Valdebrau značky Godin vyrobený z kartáčovaného nerezu představuje otevřené kruhové ohniště s možností zatažení skleněnou clonou. (327 100 Kč, www.krby-parma.cz)

 

Elisir Idro jsou plně automatizovaná krbová kamna na dřevní pelety vybavená teplovodním výměníkem pro komfortní vytápění všech prostor v domě. (77 202 Kč, Top-el)

 

Výkonná krbová kamna Falo 2L s plnohodnotnou troubou mají ručně vyrobený kachlový obklad. (99 370 Kč, Top-el)

 

Zdroj: Náš útulný byt

Související články

Ohřejte se s klimatizací

Ohřejte se s klimatizací

3.12.2012 | PR článek | Krby a vytápění

To, že vám klimatizace v parných dnech ochladí byt na velmi příjemnou teplotu, není žádná novinka. Věděli jste, že vám ale může i zvlhčit vzduch, a do... Celý článek

Jak starý máte kotel? Nenastal čas na výměnu? Topit levně neznamená topit neekologicky.

Jak starý máte kotel? Nenastal čas na výměnu? Topit levně neznamená topit neekologicky.

19.11.2012 | PR článek | Krby a vytápění

Známe to nejspíš všichni. Jakmile začíná topná sezóna, z komínů mnoha českých a moravských domů se začínají valit chuchvalce hustého kouře, který zapl... Celý článek

Nej radiátory

Nej radiátory

6.1.2012 | časopis Náš útulný byt | Krby a vytápění

Funkční bytový prvek, a přitom esteticky zajímavý doplněk? To jsou designová otopná tělesa! Celý článek

Podlahové topení ve srubu

Podlahové topení ve srubu

5.8.2011 | Redakce | Krby a vytápění

Nízkoenergetické stavby a úsporné vytápěcí systémy patří nerozlučně k sobě. Příkladem toho může být také instalace podlahového vytápění v kouzelném sr... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii