affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Dlažba v kuchyni je to nejlepší možné řešení

30.01.2019 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Kuchyně patří mezi nejfrekventovanější místa našich domovů. Jde o místo, kde se schází celá rodina i přátelé. Jde o prostor, kde experimentujeme s různými surovinami a tvoříme zde naprosto kouzelná jídla. K tomu, abychom si tuhle naši potravinovou laboratoř mohli užívat co nejdéle, je třeba vlastnit kvalitní vybavení – například vhodnou podlahu.

Dlažba v kuchyni je to nejlepší možné řešení
Reklama

Výběru podlahových krytin bychom měli věnovat důkladnou pozornost. Ne do každé místnosti se hodí cokoliv. Například do kuchyně, na kterou se zaměříme dnes, se hodí zejména vinyl, PVC, voděodolné lamino a samozřejmě dlažba, o níž se dnes budeme zajímat.

Dlažba v kuchyni je to nejlepší možné řešení

Kvalitní dlažba nadevše

Pokud chcete, aby podlaha ve vaší kuchyni odolala vysoké zátěži, které je každý den vystavena, musí splňovat jistá kritéria. U dlažby jde konkrétně o to, aby byla snadno čistitelná, odolávala zátěži, aby byla otěruvzdorná, nenasákavá a neklouzala. Ve většině případů jde o dlažbu kategorií R9–R10. Co se týče spárovací hmoty, ta by měla být odolná proti kyselinám. Kuchyně je plná nejrůznějších šťáv a agresivních látek, které by klasickou spárovací hmotu mohly poškodit nebo ušpinit tak, že byste je už nevyčistili.

Dlažba v kuchyni je to nejlepší možné řešení

Jak dlažbu zahřát

I přes veškerou oblíbenost dlažby, jde o velmi chladný povrch, který nemusí být v zimě zrovna nejpříjemnější na dotek. Tento problém můžete vyřešit instalací podlahového topení, které bude dlažbu příjemně prohřívat. Jde o ideální druh vyhřívání, obzvláště pokud máte danou místnost nad sklepem či garáží, odkud proudí většina chladu. Je jen na vás, zda zvolíte elektrické vytápění nebo to vodní.

Jakou velikost zvolit?

To, zda zvolíme velkoformátové dlaždice nebo jen menší dlaždice, je jen na nás a našem osobním vkusu. Pokud se však chcete rozhodovat ryze prakticky, myslete na to, že velkoformátová dlažba bude snadněji čistitelná – navíc budete mít méně spár k čištění. Pokud však chcete právě velkoformátovou dlažbu, povrch pod ní musí být dokonale rovný.

Pozor na poškrábání

I dlažbu lze nepěkně poškrábat. Abyste tomu předešli, tak na všechny potencionální zdroje poškrábání nalepte filcové ochranné nálepky, nebo dejte do tohoto úseku koberec – například na nohy od židlí či stolu.

Údržba dlažby

Pokud chcete, aby vám dlažba vydržela dlouho pěkná, budete se muset věnovat její pravidelné údržbě. Ta spočívá v pravidelném zametání či vysávání spolu s mytím – stačí umývat s vodou smíchanou s mýdlem či jarem na nádobí. Pokud chcete být více ekologičtí, používejte ocet.

 

Reklama
Reklama

Související články

Aby nebyla koupě digestoře problémem

09.04.2019 | Kuchyně

Na trhu je velké množství digestoří. Ty mají různé funkce, tvary, barvy, ale i výkonnost. Jak ale vybrat takovou, která bude vhodná právě do naší… Celý článek

Jak vybrat ideální jídelní stůl?

09.04.2019 | Kuchyně

Místo, kde se setkáváme u jídla se svojí rodinou, ale i s přáteli. Místo, kde se scházíme všichni pohromadě. Ano, jde o jídelnu. Víte však, co je… Celý článek

Jak zařídit bílou kuchyni

30.03.2019 | Kuchyně

Bílá barva v interiéru je velmi oblíbená. Své čestné místo si zasloužila zejména v severských zemích, kde je součástí skandinávského designu.… Celý článek

Co je lepší? Kuchyňský kout nebo samostatná kuchyně?

24.03.2019 | Kuchyně

Většina starších domů, ale i paneláků má kuchyni oddělenou. Avšak v novostavbách se kuchyně stává přirozenou součástí společenské zóny, kde jde… Celý článek

Reklama
Reklama