Reklama

Tvary kuchyní

11.08.2010 | časopis Náš útulný byt | Rubrika - Kuchyně

Šéfkuchaři mají v oblibě souběžné sestavy nebo kuchyně do tvaru „U“. Jaké dáváte přednost vy? (Zdroj - Náš útulný byt)

Tvary kuchyní
ReklamaLineární tvar kuchyňské linky je ideální pro úzké místnosti. Při tomto uspořádání se nejvíce nachodíte, proto je dobré umístit dřez doprostřed sestavy s dostatečným odstupem od sporáku. Délka sestavy by měla být min. 3 metry.

Kuchyně do tvaru „L“ jsou velmi žádané a praktické. Snadno k nim umístíte stůl s židlemi. Dřez, sporák a chladnička by měly být odděleny částí určenou pro přípravu stravy.

Tvar „U“ využívá pro kuchyňskou linku tři stěny místnosti. Chladničku, varnou desku i dřez můžete rozmístit tak, aby měly vedle sebe vždy dostatek pracovní plochy. To ocení zejména ti, kdo berou vaření opravdu vážně. Jsou zde velké pracovní plochy a úložné prostory.

Souběžná sestava nabízí nejefektivnější využití místa. Je v ní dostatek ploch na přípravu pokrmů a přecházení z jedné oblasti do druhé je snadné – stačí se jen otočit. Rozměr mezi korpusy by měl být min. 1,2 m, aby se daly otvírat skříňky.

Kuchyně s ostrůvkem se hodí zejména pro ty, kteří se chtějí v kuchyni také bavit. Samostatný ostrůvek může oddělovat kuchyň od obývací nebo jídelní části, aniž by vyděloval šéfkuchaře ze zábavy. (Kuchyně Hanák)

Výběr tvaru linky je samozřejmě závislý na velikosti a členitosti prostoru. Snažte se místo využít co nejefektivněji, aby se při vaření zbytečně neběhalo. (Kuchyně Hanák)

Kuchyňská link a spojená s barovým pultem je další možností, jak vytvořit sestavu plnou zábavy i pro kuchaře. (Kuchyně Schüller)

Náš útulný byt

Reklama
Reklama

Související články

Chladnička na víno? Ne, skutečná vinotéka!

22.10.2019 | Kuchyně

Dopřejte vínu to nejlepší prostředí! Skladujte jej ve vinotéce! Odmění se vám nejenom skvělou chutí! Celý článek

9 věcí, které by vám v nové kuchyni neměly chybět

17.09.2019 | Kuchyně

Konečně jste si zařídili nové bydlení a máte před sebou vybavování své první, zcela vlastní kuchyně? Tak to pochopitelně už víte, že se stoprocentně… Celý článek

Jak vybavit kuchyni v malém bytě?

02.09.2019 | Kuchyně

V kuchyni potřebujeme mít dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru na nádobí a uskladnění potravin a samozřejmě také prostor na… Celý článek

Kuchyňské zóny aneb způsob, jak si usnadnit práci v kuchyni

02.07.2019 | Kuchyně

Kuchyň patří k jednoznačně nejnavštěvovanějším prostorům každé domácnosti. Abychom si čas strávený zde při vaření co nejvíce zpříjemnili, měli bychom… Celý článek

Reklama
Reklama