Protipožární dveře na klíč od Mand CZ

07.02.2019 | PR článek | Rubrika - Okna a dveře

Mand CZ je tu od toho, aby vám pomohl zorientovat se ve světě dveří.

Protipožární dveře na klíč od Mand CZ
Reklama

V našem sortimentu proto najdete úplně vše od dveří interiérových po vchodové a bezpečnostní, od dveří z dřevěného masivu přes laminátové až po luxusní dýhované, nezapomínáme ani na dveřní doplňky, dveřní kování, bezpečnostní cylindrické vložky a samozřejmě ani na dveře, jež mají v interiéru plnit specifickou funkci. Sháníte protipožární dveře? Jste na správné adrese!

Protipožární dveře mohou být povinné

Dveře, které se mohou stát součástí systému protipožární ochrany, musí splňovat stanovená kritéria. Jejich úkol je jasný – chrání naše byty, domy, kanceláře nebo jiné komerční prostory před šířením požáru. Někdy je umístění protipožárních dveří povinností, kterou stanovuje předpis. Umístění protipožárních dveří vychází z tzv. požárně bezpečnostního řešení stavby, které je zpracováno tak, aby v případě požáru nedocházelo ke ztrátám na životech, ani majetku. Větší budovy jsou v takovém plánu děleny na požární úseky. Samostatným úsekem, který musí být oddělen je třeba chodba bytového domu, samostatný byt nebo garáž v bytovém domě.

Klasický rodinný dům je jediným požárním úsekem. Na škodu ale není zauvažovat o umístění protipožárních dveří i tam. V běžné domácnosti vznikají požáry nejčastěji kvůli zastaralým kamnům, ucpaným komínům, dále jsou na požáry náchylnější dílny nebo garáže. Takové prostory se vyplatí protipožárně oddělit, i když nám to předpis nepřikazuje.

Vybírejte jen protipožární dveře s certifikátem!

Protipožární dveře jsou vždy opatřeny certifikátem, jež deklaruje protipožární ochranu EI / EW vyjádřenou číslem. Uvedené číslo přitom znamená počet minut, po který jsou dveře schopné odolávat účinkům ohně.

Protipožární dveře od běžných často na první pohled nerozeznáte

Mnohé protipožární dveře byste na první pohled nerozeznaly od obyčejných. Vypadají skoro stejně – zdobí je běžné dveřní kování, nemusí se lišit povrchovou úpravou. Hlavní rozdíl tkví v konstrukci. Dveřní výplň musí být tvořena odolným materiálem. Například protipožární dveře Solodoor využívají kombinace materiálů nobasil a grenamat. Nobasil je speciální nehořlavý výplň z lisované minerální vlny, která krom již zmiňované protipožární ochrany i tepelně a zvukově izoluje. Grenamat je žáruvzdorná deska z expandovaného vermikulitu a pojiva, které odolá teplotě až 1300°C.

Protipožární dveře může zdobit i luxusní dýha

Kromě protipožárních dveří značky Solodoor nabízíme i protipožární dveře CAG. Krom klasických plných protipožárních dveří nabízíme i dveře prosklené nebo s menšími prosklenými plochami. Ani plné však nepozbývají na půvabu. Funkčnosti rozhodně není docíleno na úkor designu. Dveře CAG nabízíme ve stejně atraktivních dekorech a povrchových úpravách jako dveře interiérové. Bez problémů si tak můžete pořídit protipožární dveře s úpravou laminát reliéf nebo laminát real, které věrně imitují skutečné dřevo, ba co víc – jsou skoro k nerozeznání. Všechny protipožární dveře CAG z naší nabídky vynikají odolností EI a EW 30.

Součástí protipožární ochrany objektu jsou i samozavírače. V nabídce Mand CZ najdete kvalitní německé samozavírače výrobce GEZE, které nejen, že vynikají špičkovým zpracováním a kvalitou, ale také jsou atestovány právě pro použití na požárních a kouřotěsných dveřích.

Mand CZ si zakládá ve svém sortimentu na nejvyšší kvalitě a rozhodně se nespokojí s kompromisy. Vysoká kvalita a špičkové provedení jdou ruku v ruce s prvotřídním designem. Ani bezpečnostní prvek, jakým protipožární dveře beze sporu jsou, tak nepřijde zkrátka a vypadá skutečně skvěle!

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Milujete svůj domov? Pořiďte si bezpečnostní dveře!

15.07.2020 | Okna a dveře

Vlastníte byt nebo rodinný dům? Pak jste pravděpodobně na jeho pořízení vynaložili nemalé prostředky. A když jste ho konečně získali, investovali… Celý článek

Bezpečnostní dveře do domu i bytu

28.05.2020 | Okna a dveře

Chraňte svůj majetek před nezvanými hosty! Bezpečnostní dveře jsou základem. Na základě jakých parametrů vybrat ty pravé? Poradíme vám! Celý článek

Jsou vaše okna zralá na výměnu? Tak je vyměňte za nová!

01.04.2020 | Okna a dveře

Životnost oken udává jejich výrobce. Obecně se dá říci, že čím kvalitnější okna si pořídíte a čím víc do nich na začátku investujete, tím déle a lépe… Celý článek

Bezpečnostní dveře do domu? Ohlídejte si certifikaci!

16.09.2019 | Okna a dveře

Ochrana majetku je dnes více než na místě. Policejní statistiky hovoří jasně. V Čechách se zlodějům stále daří, byť počty vloupání od roku 2013… Celý článek

Reklama
Reklama