Reklama

Venkovní osvětlení v létě hraje prim

26.6.2012 | PR článek | Rubrika - Osvětlení

Venkovní osvětlení v létě hraje prim

Venkovní osvětlení je důležitou součástí našeho bydlení a příjemnou funkční či dekorativní součástí pobytu ve venkovních prostorech Vašeho domu či bytu. Výběr je široký a můžete vybírat jak kompletní sety stejného provedení pro sloupky, nástěnná svítidla a venkovní lampy, tak i jednotlivé produkty dle preferencí každého z nás.

Solární svítidla, fenomén dneška

Solární světla jsou hojně používána jak z estetických, tak z úsporných důvodů. Ceny svítidel jsou nízké a úspora elektrické energie maximální - světla jsou nabíjena sluncem, žádný přívod elektriky tedy nepotřebujeme. Tato skutečnost je příjemná a funkkční řešení právě pro  venkovního osvětlení. Nemusíte pokládat el.přívod po celé zahradě, ale kamkoliv Vás napadne světlo umístíte a v případě potřeby svítidlo kamkoliv přemístíte. To jsou nesporné výhody solárního osvětlení.

   

Solární vs. Klasická venkovní svítidla

Nevýhodou je množství vydávaného světla. Solární osvětlení svítí pouze spoře a časově omezeně. Poznáte siluetu postavy nebo zvířete, ale rozhodně neuvidíte detaily „objektu“, které svítidlo osvětluje.

Pro potřeby silnějšího osvětlení jsou vhodnější konvenční venkovní svítidla s el.přívodem.
K variantě klasického venkovního osvětlení můžete použít úsporný zdroj, který Vám bude řešit jak dobrou svítivost světla tak úsporu Vaší peněženky, která sice není tak velká jako u solárních svítidel, nicméně je to dobrý kompromis mezi vyzářeným světlem s vyšší intenzitou a náklady na provoz svítidla.

Ať už potřebujete vybrat především funkční venkovní osvětlení na zeď domu/bytu pro použití ve večerních hodinách u kávy či vína nebo hledáte dekorativní svítidla pro osvětlení Vaší zahrady, které Vaše posezení zpříjemní nebo jako zajímavý doplněk i za denního světla, na www.rajsvitidel.cz si vždy vyberete.
 

Související články

Rozsviťte si!

Rozsviťte si!

9.8.2012 | časopis Náš útulný byt | Osvětlení

Lampy, lustry či bodovky by měly nejen dobře osvětlovat, ale také zdobit interiér. Celý článek

Venkovní sloupky - součást venkovního osvětlení

Venkovní sloupky - součást venkovního osvětlení

2.8.2012 | PR článek | Osvětlení

Sluníčko vysvitlo, zahrada kvete, grill čeká na příležitost pohostit strávníky. To je přesně ta doba, kdy řešíme osvětlení zahrady, domu, cesty k perg... Celý článek

Rozsviťte si

Rozsviťte si

16.5.2012 | časopis Náš útulný byt | Osvětlení

Atmosféru každého místa dokresluje světlo. Je proto důležité správně zvolit jeho typ, intenzitu i barvu. Celý článek

Viditelná úspora energie LED osvětlení

Viditelná úspora energie LED osvětlení

30.4.2012 | PR článek | Osvětlení

Kolik může domácnost, firma či obec ušetřit při používání LED osvětlení? Zjistěte, zda i u vás byste mohli ulehčit svému rozpočtu až desetitisíce koru... Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii