Montované haly nemusí sloužit jenom jako sklad

11.07.2017 | PR článek | Rubrika - PR články

Montované haly si v mnohém nezadají se zděnými stavbami, v ceně a rychlosti výstavby je daleko převyšují. Mají mnohem širší využití, než si většina lidí myslí, a vydrží dlouhé desítky let. To jsou nepochybně hlavní důvody, proč si je pro různé účely nechává stavět tolik firem.

Montované haly nemusí sloužit jenom jako sklad
Reklama

 

Své montované haly mají například společnosti Vlamax Bystřice, Geosan Ostrava, Thimm Service či Integry Automotive na Slovensku. Jedna hala od českého výrobce POLAK CZ stojí také v Afghánistánu. Armáda ČR ji tam využívá jako hangár na opravu vrtulníků.

Využití hal téměř nezná mezí

Montovaná hala může sloužit jako sklad, hangár, ale také jízdárna, zemědělská hala či sportovní budova. Dovnitř lze totiž nainstalovat veškeré potřebné vybavení – odvětrávání, osvětlení, topení, tribuny, lambríny a vše, na co si jen vzpomenete. Individuálně lze vyřešit i okna, dveře a elektroinstalaci, aby stavba splňovala veškeré požadavky.

Odolnost je dostatečná

Ač se to na první pohled nemusí zdát, montované haly jsou skutečně odolné. Zpravidla nejsou potřeba žádné základy, stačí ukotvení do země železnými trny, nicméně stavba drží. Vždy je projektována tak, aby zvládla podmínky konkrétní lokality, dokonce i během tuhé zimy, kdy musí střecha odolávat náporům sněhu.

Hala je tvořená konstrukcí z lehkých ocelových trubek, které lze kdykoliv rozebrat a halu tak rozměrově pozměnit nebo úplně přesunout na jiné místo. Na této konstrukci je připevněna pevná technická textilie, co vydrží veškeré nepříznivé venkovní vlivy, jako jsou právě sníh, vítr, déšť i slunce. Cca jednou za dva roky je dobré plachtu utáhnout a v případě protržení se opraví svárem. Jinak je opláštění bezúdržbové a přežije minimálně deset let.

Konkrétní cenu či dobu výstavby uvést nelze, jelikož se liší podle lokality i velikosti dané haly. Jedno je ale jisté – vše je mnohem jednodušší a levnější než u jiných typů staveb.

Reklama
Reklama

Související články

Zdravé žehlení? S parní žehličkou LAURASTAR určitě!

12.10.2020 | PR články

Toužíte po vyžehleném prádle, jemuž na pohled nebude co vytknout? Po prádle bez bakterií, virů, plísní i roztočů? Docílíte jej s parní žehličkou… Celý článek

Jak si žijí nejbohatší hráči pokeru na světě

30.12.2017 | PR články

Pro někoho je úspěch sláva, velké domy, drahé auta v garáži či krásné ženy. Pro nejbohatší pokerové hráče, jejichž příjmy mohou jít až na stovky… Celý článek

Skvostně čistá fasáda díky nanotechnologiím

28.09.2017 | PR články

Pěkná fasáda dělá čest celému domu, zatímco šmouhy, zašednutí a fleky dokážou dojem pokazit. Jak na skvostně čistou fasádu i po několika letech?… Celý článek

Kam se dřevem na zimu? Přeci do tepla a sucha

28.09.2017 | PR články

Přípravy na zimu vrcholí. Kdo má kamna, krbovky či kotel a potřebuje více dřeva než jiní, už určitě skládá polínka, řeže polena, případně… Celý článek

Reklama
Reklama