Reklama

Domácí pracovna: Jde to vkusně i stylově

20.11.2017 | StanislavaV | Rubrika - Pracovna

Práce z domova? Dneska skutečně žádný problém. Pokud jste se rozhodli, že pracovat z domu pro vás bude efektivnější či pokud je možné vaše povolání vykonávat z domova, určitě se vám bude hodit domácí pracovna. Tak se nechte inspirovat dnešním článkem.

Domácí pracovna: Jde to vkusně i stylově
Reklama

 

Ať už jste redaktorem, účetním, webdesignerem nebo si potřebujete dělat záznamy, je pro vás domácí kancelář dobrým řešením. Protože, když budu upřímná, tak psát u jídelního stolu není ono. Stále vám chybí vaše soukromí. Pořád musíte někam přenášet podklady se složkami. Prostě vlastní stůl je vlastní stůl.

Jaké je vhodné místo pro domácí pracovnu?

Nejlépe na tom jsou pracující či podnikatelé, kteří mají dostatečně velké bydlení, aby zde našli jednu volnou místnost pro domácí kancelář. Získají tak parádní místo pro klidnou a efektivní práci, a ještě hromadu soukromí. Ne však každý má to štěstí na samostatnou místnost, proto ideálním a stále praktickým řešením je pracovní kout. Svůj kout si můžete udělat například v obýváku u okna, v ložnici vedle postele nebo využít nějaký výklenek ve zdi, ty jsou typické pro některé starší domy.

domácí pracovna

Samozřejmě vy, kteří máte tu možnost mít celou místnost, tak tu šanci využijte, protože jste vyhráli! Nezáleží na tom, zda je to malý prostor nebo že jej přes den využíváte pro sušení prádla. Máte velkou výhodu, že vás nikdo nebude rušit a můžete se v klidu soustředit na svou práci.

Čím vybavit domácí pracovnu?

Místo vaší pracovní svatyně máme vybrané. A proto teď přichází na mysl otázka, co si do nové kanceláře dát.

domácí pracovna

Správná domácí kancelář či pracovní kout by tedy měl obsahovat:

 

  1. Pracovní stůl- tohle je jistá samozřejmost. Vybírejte spíše stoly se zásuvkami a poličkami na okraji, alespoň budete mít kam ukládat různé dokumenty.

  2. Počítač, notebook- tohle sice není nutnost pro všechny, ale pro ty, kteří pracují přes PC je tohle nezbytnost. Stačí i obyčejný notebook, abyste si mohli vyřizovat korespondenci, atd. Doporučuji, vám, nezapomeňte na tiskárnu.

  3. Židle- vybírejte nějakou pohodlnou a výškově nastavitelnou, aby vaše záda netrpěla. Stejnou službu provede sezení na gymnastickém míči.

  4. Skříňka na dokumenty- vše co se udělá se většinou musí nějak potvrzovat. Proto vám přijde vhod skříňka, ve které budou různé složky, šanony, folie a papíry.

  5. Drobné vybavení-mezi drobné vybavení počítám: sešívačku, děrovačku, kancelářské sponky, lepící papírky, izolepa, nůžky, tužky, propisky, lepidlo, papíry, folie, předtištěné formuláře, náplň do tiskárny, aj.

  6. Doplňky- kancelář musí nějak vypadat, a proto se můžeme poprat i se vzhledem, viz. ↓

 

domácí pracovna

Finišujeme v přípravách domácí pracovny

Každý má svůj styl, který nás charakterizuje. Zatímco někomu se líbí retro, a tudíž bude jeho kancelář plná výrazných barev a oblých tvarů, někdo má rád eleganci, kde bude vše na svém místě. Zkuste projít i bazary, i tam lze najít různé poklady, které dodají vaší pracovně charakter.

 

Přináším vám i několik fotografií pro inspiraci, jak si takovou kancelář nebo pracovní koutek zařídit a jaké doplňky se hodí pořídit.

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

 

domácí pracovna

Na co při zařizování domácí pracovny nezapomenout?

  • Budete zde pracovat vy, proto byste se zde měli cítit pohodlně a útulně.

  • Zařizujte dle svého gusta ne podle bytových architektů.

  • Pokud budete zvát klienty, pořiďte si i stolek s křesílky. Nepozvete přece klienta na podlahu.

  • Nábytek vybírejte pečlivě, důležitá není jen kvalita, ale i správně zvolená velikost.

domácí pracovna

Milí čtenáři, doufám, že jsem alespoň někomu pomohla při hledání, jak si vybavit svoji domácí pracovnu. Těším se na vás, při dalším článku.

 

Zdroje fotografií: loombrand.com, townlifestyleanddesign.com, bloglovin.com, roomclip.jp, gravityhome.tumblr.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Domácí kancelář, do které se nebudete stydět pozvat klienty

24.01.2019 | Pracovna

V dnešní době není nic neobvyklého, když můžeme svoji práci vykonávat z domova. Proto se najde mnoho domácností, kde je vytvořený menší pracovní kout… Celý článek

Dopřejte svým zaměstnancům příjemné kanceláře. Věřte, že se vám za to odmění

23.07.2018 | Pracovna

Aby zaměstnanci svou práci vykonávali co nejlépe, potřebují k tomu patřičné podmínky. Ve svém zaměstnání se v první řadě musí cítit dobře. Celý článek

6 tipů pro útulnou pracovnu, aneb jak mít při práci pohodlí

09.04.2018 | Pracovna

Pokud hledáte tipy a rady, jak si zařídit útulnou pracovnu, pak je tento článek určen právě vám. Bude se jednat o inspirace, jak docílíte toho, že… Celý článek

Jak vypadá luxusní kancelář pánské značky Buck Mason? Podívejte se sami!

01.09.2017 | Pracovna

Pánská značka Buck Mason ví něco o stylu a designu. Překrásném řemesle, které nás obklopuje den co den. Celý článek

Reklama
Reklama