Připravte svoji střechu na zimu

22.01.2014 | PR článek | Rubrika - Stavba

Chladné dny představují tvrdou zkoušku pro zateplení jakékoliv střechy. Neustálé střídání teplot může dokonce způsobit porušení izolace. Nákladná oprava tak zcela zbytečně zatíží rodinný rozpočet. Nové izolační materiály tomu mohou ale zabránit.

Připravte svoji střechu na zimu
Reklama

Nejen k zateplení střech se v posledních letech stále více využívá stříkaná pěnová izolace. Tento materiál vám poskytne všechny vlastnosti obyčejného polystyrenu. Navíc s ním získáte mnoho dalších výhod.
 

Rovná střecha bez starostí

Rovná střecha byl a je oblíbeným architektonickým prvkem. Její majitelé ovšem často bojují s neduhy, které sebou toto řešení přináší. Mezi asi ty nejhorší patří stojící voda. Ta může znamenat vážný problém především v zimních měsících, kdy dochází k výkyvům teplot mnohem častěji.

Stříkaná pěnová izolace vytvoří takřka dokonalé zateplení střechy. Přilne k povrchu a vytváří vzduchotěsnou tepelně izolační vrstvu po celé ploše střechy. Nevytváří žádné spáry a tím eliminuje možnost zatékání a následovného rozpínání vody v dutinách.
 

Úspora nákladů

Díky této formě izolace navíc můžete šetřit i svou peněženku. Jelikož se pomocí světlé barvy ochranných nátěrů snižuje potřeba ochlazovat prostor pod střechou, dochází tímto způsobem ke značné úspoře nákladů.

Pokud by všechny rovné střechy byly namísto běžných asfaltových plátů opatřeny světlým nátěrem, mohlo by dokonce dojít k redukci teploty v celém městě. To by uvítal jistě i obyvatel, který nebydlí přímo pod střechou. 

Reklama
Reklama

Související články

Střecha jako nová – čistíme střešní krytinu od mechu

25.09.2020 | Stavba

Mech nepůsobí na střešní krytině esteticky a navíc může být i dosti problematický. Odstranění mechu ze střechy je tedy žádoucí, otázkou ovšem zůstává… Celý článek

Lehké střešní krytiny značky Onduline

05.08.2019 | Stavba

Vybrat si střešní krytinu může být běh na dlouhou trať. Na trhu je tolik rozdílných možností. Po které ale sáhnout? Pokud hledáte lehkou střešní… Celý článek

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se… Celý článek

Reklama
Reklama