Reklama

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.6.2018 | PR článek | Rubrika - Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se rozhodnete jímky pořídit, je dobré vědět, podle čeho vybrat tu pravou. Tento náš návod by vám měl s výběrem pomoci. Shrnuje totiž vše, na co se soustředit.

Vybíráme jímku. Jak na to?

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se rozhodnete jímky pořídit, je dobré vědět, podle čeho vybrat tu pravou. Tento náš návod by vám měl s výběrem pomoci. Shrnuje totiž vše, na co se soustředit.

K čemu bude používána?

Mnoho lidí si myslí, že mají jímky jenom jeden jediný účel použití. To ale není pravdou, jelikož možnosti, k čemu může být použitá, jsou celkem dvě. Možná si uvědomíte, že to můžete být i vy, kdo ji bude potřebovat. K čemu tedy může primárně sloužit? Je to:

  • Jímání odpadních vod
  • Jímání dešťové vody

Jakou zvolit velikost?

Když se mluví o velikosti, tak se samozřejmě mluví o jejím objemu. Tedy o tom, kolik vody, dešťové nebo odpadní, dokáže pojmout. V případě umístění na zahradu, pro zachytávání deště, plně postačí menší řešení. Stačí si spočítat, kolik vody pravidelně využijete na zalévání, kolik jí během roku naprší a podle toho vybrat optimální řešení.

Když jde o využití u vašeho rodinného domu, myslete hlavně na to, kolik v něm bydlí, nebo bude bydlet lidí. Čím je jich více, tím více odpadní vody se vytvoří a tím větší řešení bude zcela pochopitelně potřeba. Dobré je myslet i do budoucna. Nyní můžete v domě žít jenom dva, ale pokud plánujete rodinu, rozšíří se počet členů na 4. Za osmnáct let už to budou čtyři dospělí lidé. I na toto hleďte. Se správným výběrem pokud jde o objem by vám měl pomoci odborník.

Jaký zvolit materiál?

I toto je důležitá otázka, kterou je třeba si samozřejmě položit. Aktuálně existují celkem tři možnosti, přičemž každá konkrétní má nejenom své klady, ale má také možné zápory. A co se tedy na našem trhu nabízí za možnosti? Ty si přiblížíme díky jednomu z prodejců, kterým je web www.jimko.cz. Už podle názvu je patrný, že se na tento sortiment přímo specializuje. Základem a klasikou jsou jímky vyráběné z betonu. Poměrně zajímavým materiálem je v tomto směru i plast. Tím nejmodernějším řešením je určitě sklolaminát, který se těší stále větší oblibě.

Jak to bude s instalací?

Objednat si jímku dnes není nic složitého. Jde to dokonce i telefonicky, nebo online. Co byste ale měli primárně řešit, to je určitě nejprve doprava k vám domů, a následná instalace. Ta sice není zase až tak složitá, ale určitě je vhodné, aby se jí zabývala firma, která má zkušenosti a znalosti. Stejně jako má i potřebnou techniku, díky které zajistí dovezení jímky na místo, její usazení a montáž.

Jak je to s cenou?

Napříč různými prodejci se může lišit. Pokud hledáte řešení, které vám bude vyhovovat po všech stránkách, poptejte možnost koupě a realizace u několika firem. Mnohdy se ceny mohou celkem lišit a tak je zbytečné přeplácet více, než je třeba.

 

Související články

Malý, nebo velký dům? Je to na vás...

Malý, nebo velký dům? Je to na vás...

30.4.2018 | PR článek | Stavba

Rozhodli jste se, že si pořídíte dům? Od prvotního rozhodnutí k jeho realizaci je dlouhá cesta, na níž budete muset dopodrobna promyslet mnoho aspektů... Celý článek

 Pouštní dům „La Casa del Desierto“, projekt ze skel Guardian

Pouštní dům „La Casa del Desierto“, projekt ze skel Guardian

1.3.2018 | PR článek | Stavba

Bertrange, Lucembursko, 26. února 2018 – Poušť. Dům. Řada speciálních druhů skel a tým zručných odborníků. To je „La Casa del Desierto“ (Pouštní dům).... Celý článek

Neodolatelné akcenty, bazén uprostřed domu, luxusní posezení: Dům z Jižní Afriky v plné kráse

Neodolatelné akcenty, bazén uprostřed domu, luxusní posezení: Dům z Jižní Afriky v plné kráse

27.8.2017 | StanislavaV | Stavba

Jihoafrická architektonická kancelář Union3 nedávno navrhla interiér tohoto moderního domu s krytým bazénem a několika funkčními prostory plnými uměle... Celý článek

Luxusní domov v Melbourne

Luxusní domov v Melbourne

22.8.2017 | StanislavaV | Stavba

Sisalla Interior Design nedávno dokončili proměnu interiéru nového moderního domu v Melbourne v Austrálii, který byl postaven firmou HEADHOMES. Celý článek

 

Odkazy

Zahradní párty stanyNazeleno.cz - magazín o úsporách energií a ekologii