Reklama

10 tipů, jak na dekorace v interiéru

18.10.2016 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Správný výběr dekoračních prvků může být pro člověka oříšek. Často tápeme nad výběrem a dokážeme se seknout natolik, až se sami sobě zasmějeme. Nechte se inspirovat tímto článkem, který Vám poví pár základních pravidel a tipů, jak svůj byt obohatit o krásné dekorace vkusně a snadno.

10 tipů, jak na dekorace v interiéru
Reklama

1. Méně je někdy více

dekorace interiér

To platí vždy a všude. Myslete také na praktičnost. Vyvarujte se poličkám, na kterých bude milion věcí, na které se bude jen lepit prach. Úklid Vám pak zabere spoustu času, než každičkou cerepetičku oprášíte. Kupujte proto každý kousek s rozvahou – není tato keramická sovička jen další zbytečnost?!

2. K jednoduchému nábytku patří odvážné dekorace

barevné dekorace

Pokud jste vlastníkem bílého či čistě černého nábytku, pak máte opravdu nespočetně možností. Jestliže dřevo, koberec a výmalba jsou spíše jednoduché, pak je tu prostor na dekorace. Oživte pokoj dekoracemi různých barev, nebojte se toho! V případě že jste zvolili barevnou tapetu, divoký koberec a nábytek hraje více barvami, volte raději jemnější kousky.

3. Slaďte svůj pokoj do jednoho styl

sladěný pokoj

Než začnete dekorovat, rozmyslete si, do jakého stylu byste rádi svůj pokoj ladili. Bude to retro, vintage, něco dívčího a roztomilého? V tomto duchu pak nakupujte dekorace. Pomůže Vám to s výběrem.

4. Ne jen barvy, ale i kovy a materiál musí ladit

kovové doplňky

Zlatá, stříbrná a bronzová a do toho kůže, riflovina a tak dále… Opravdu se soustřeďte na jeden kov a jeden materiál. Sladěné barvy jsou již samozřejmostí, nechceme přeci, aby náš byt vypadal jako cirkus.

5. Inspirujte se internetem a časopisy

inspirace

Inspirace je všude kolem nás. Dnes již není žádný problém najít si fotografie na internetu a v časopisech, které Vás mohou posunout správným směrem. Najděte si svůj vzor a dále jej rozvíjejte k obrazu svému. Nechat poradit si můžete také u profesionálů nebo Vašich blízkých.

6. Ušetřete pomocí vlastnoručně vyráběných dekorací

ruční práce - doplňky

Napříč celým internetem lidé s tvůrčí schopností zveřejňují svá DIY, podle kterých si můžete vyrobit svou vlastní dekoraci levně, v pohodlí domova a podle svých představ. Obzvlášť v rámci úspor je tohle ideální řešení.

7. Obrazy a fotky dělají domov domovem

obraz na stěně

Označte si svůj domov fotkami rodiny. Je to takový poznávací signál, kterého se chytne každá návštěva. Budou fotografie pozorovat a zkoumat. Pokud si nepotrpíte na vlastní fotografie, pořiďte si obrazy, které oživí Vaše stěny. Nebojte se toho!

8. Květiny Váš být zútulní

pokojové květiny

Spousta lidí na květiny nedá dopustit. Já patřím mezi ně. Jsou tak krásné a dokáží místnost rozzářit. Přidejte do své domácnosti trochu zeleně. A pokud jste alergičtí nebo Vám nevydrží žádná kytička dlouho, vyberte nějaké vkusné umělé.

9. Dekorujte tematicky

dekorace tématicky

Pokud jsou Vánoce, výzdoba bude jistě jiná než na Velikonoce. Na Halloweena, Mikuláše… kdykoliv se dá na dekoracích pěkně vyřádit. A jakmile toto období skončí, dekorace vložíte do krabice a schováte je zas na další rok. Že na tohle zdobení nemáte čas? Najděte si ho, protože to stojí za to. Odreagujete se, uděláte si radost, Vaše domácnost bude krásně vypadat a poté si sednete, zapálíte svíčku a budete se kochat tím, co jste dokázali.

10. Ve fantazii se meze nekladou

fantazii se meze nekladou

Existuje milion způsobů, jak si oživit pokoj. Vezměte do rukou barvy a nakreslete na zdi obrazce či nápisy (pomocí šablony nebo jen tak od ruky). Zakoupit si můžete také samolepky na zeď, které prázdnou stěnu obohatí a bude to vypadat stylově! Jestliže se Vám Váš nábytek již nelíbí, oblepte jej tapetou nebo přetřete barvou. Buďte zkrátka otevření novým věcem! 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama