Reklama

Bambulkový ráj, aneb vytvořte si dekorace z bambulek

07.07.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

O prázdninách není vždy jen slunečné počasí. Co takhle využít deštivé odpolední počasí k tvořivosti?

Bambulkový ráj, aneb vytvořte si dekorace z bambulek
Reklama

Z trochy vlny a nůžek si za pomocí vašich šikovných rukou vytvoříte krásné doplňky do bytu.

Jak vyrobit bambulky

Nejprve si z tvrdého papíru vstřihnete dvě kolečka o libovolném průměru. Zaleží na vás, jak velké nebo malé chcete mít bambulky. Můžete si vyrobit i více velkostí a různě je potom střídat.

Poté si vlnu připravíte asi do metr dlouhého snopku několika vláken, kterými budete omotávat na sebe položená kolečka. Více vláken vlny na sobě vám práci velmi usnadní. Konce musí vždy směřovat k vnějšímu okraji kroužku.

Pokud chcete vícebarevnou bambuli, pak si snopek připravte z několika barevných vláken.

Když máte šablonu omotanou, pak je třeba podél obvodu šablony vlnu rozstřihnout a uprostřed pevně svázat. A bambulku „vysoukat“ ven.

postup

Tvoříme z bambulek

Co si z takových bambulek pak můžete vyrobit, je jenom na vás. Můžete bambulky nalepit na povlak polštáře a udělat si tak velmi pěkný doplněk do ložnice nebo dětského pokoje.

polstar-z-bambulek

Z bambulek se dá také vytvořit velmi pěkný obraz. Stačí si na tvrdý karton načrtnout obrázek a bambulky pak podle náčrtku nalepit. Pak už stačí obrázek zarámovat a máte hotovo.

obraz-z-bambulek

Velmi pěkně vypadají i bambulky, které jsou přilepeny k pěkným větvičkám a naaranžované ve váze. Vypadají jako dokonalé květiny.

kvetiny-z-bambulek

Je na vás co si vyberete, ať už obraz, kobereček nebo třeba bambulkovou girlandu, jde o to, aby se vám to líbilo a hlavně aby se vám to hodilo do bytu a ukrátilo vám to pochmurné dny. 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama