Reklama

Oblékáme byt do svěžích trendy barev

07.05.2018 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Období jara je zároveň obdobím barev. Stejně jako do našich šatníků pouštíme jaro, pusťte si tyto svěží barvy i do vašeho interiéru. Jaké barvy jsou letos v kurzu? Které budou dobře vypadat zasazeny do bytového nábytku a doplňků? To se dozvíte v tomto článku. Inspirujte se.

Oblékáme byt do svěžích trendy barev
Reklama

Jaké barvy jsou trendy

Letos se největší oblibě těší starorůžová a také baby pink (světle růžovoučká) barva. Je to barva velmi romantická, roztomilá a pro oko příjemná. Není vhodná pouze pro malé holčičky do dětských pokojíčků, skvěle může vypadat i v ložnici či kdekoliv jinde po bytě. Další populární barvou tohoto roku je svěží zelená i mintová a světle modrá (až skoro šedá).

interiérové trendy barvy

Nebojte se barevného nábytku

Například takové žluté skříně vypadají neotřele a moderně. Ne každý si na ně však troufne. Je třeba je umět zasadit do stylu interiéru. Pokud se tohoto kroku bojíte, zkusit můžete zaexperimentovat jinde. Poslední rok jsou moderní barevné pohovky/gauče. Gauč a křesla ve světle modré barvě vypadají skvěle! Je to neotřelé, trendy a snadno se k němu dají kombinovat doplňky.  Samozřejmě na výběr máte i z mnoha jiných barev, ale také vzorů.

interiérové trendy barvy

Vintage styl nám přináší pohovky se vzorem malých kytiček. Je to roztomilé a zároveň velmi vkusné a pěkné. Potrpíte-li si na extravaganci, pak oceníte potahy na gauče se vzory černobílých proužků, puntíků a jiných tvarů. Potah na gauč vždy můžete dle nálady měnit. Je to navíc i praktické v případě, že někdo potah zašpiní, snadno jej hodíte do pračky a operete.

Svěží barvy zakomponujte do doplňků

Doplňky umí dělat s interiérem divy. Personalizujete si svůj byt, zútulníte a navíc, jelikož to jsou malé elementy, dají se měnit v závislosti na vkusu nebo ročním období. Mezitím co v zimě nám poličky zdobí blikající stromečky, tučňáci a sněžítka, na jaře volíme něco krapet zábavnějšího.

Pořiďte si barevné potahy na polštáře. Nudný gauč můžete oživit polštáři (nebo i dekami) v barvách žluté, oranžové nebo zelené. Je to malý detail a přesto efektní.

interiérové trendy barvy

Taktéž povlečení v ložnici si žádá trochu šmrncu. Nebojte se jít do svěžích barev, které vám připomínají jaro a léto. Zemité a tlumené odstíny nyní vynechejte a schovejte na tmavou zimu.

Vytvořte si nástěnku, kterou budete v každém období tematiky obměňovat. Na období vánoc na ni děti vystříhají vločky z papíru, na velikonoce vystříháte z časopisů obrázky kuřátek a vajíček. Nástěnka poté může zdobit dětský pokojíček, pracovnu nebo jakýkoliv jiný pokoj se zdí, která si žádá rozzářit.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

2 jednoduché kroky k bezproblémově zvládnuté revizi kotle

24.09.2020 | Tipy a rady

To, že je alespoň jednou ročně nutné nechat si zkontrolovat funkčnost a bezpečnost vašeho plynového kotle, asi víte. Pokud revizi kotle neprovedete,… Celý článek

Co dělat, když vám pitná voda přijde závadná?

08.09.2020 | Tipy a rady

Závadná pitná voda může být malou komplikací na oblastní údržbu rozvodů, nebo dokonce i rozsáhlým a zdravotně nebezpečným problémem. Jak můžete… Celý článek

Moderní střechy se vším všudy aneb pusťte se do rekonstrukce

06.09.2020 | Tipy a rady

Je pěkné opravit fasádu, dát nová okna a pořídit lepší garážová vrata. Velký vliv na celkový vzhled domu má ovšem i střecha. S její rekonstrukcí… Celý článek

5 tipů jak na úspory vody v kuchyni

26.08.2020 | Tipy a rady

Právě v kuchyni umíme být, pokud jde o vodu, hodně rozmařilými. Kapající baterie, odpouštění teplé či studené vody nazdařbůh, ruční mytí nádobí – to… Celý článek

Reklama
Reklama